paź
02
2022
0

Zagraj za darmo w Doom na emulatorze Pico-8

Mikrofalówka, drukarka, a nawet test ciążowy – o tym, że Doom jest rekordzistą w liczbie kompatybilnych (niekoniecznie związanych z grami) sprzętów wiadomo nie od dziś. Kilka dni temu pojawiła się z kolei najnowsza wersja Doom, a właściwie Poom (tworzona od 2020 roku) – specjalna wersja kultowego FPSa na PICO-8 – wirtualną maszynę emulującą 8-bit.

Efekt robi wrażenie z kilku powodów: płynność animacji, dźwięk, odwzorowanie przeciwników i co istotne – nie jest to typowe przeniesienie oryginału. Dodano nowe plansze z innym układem przeciwników i sekretów przy zachowaniu klimatu klasycznych części. Lekko niedomaga tylko detekcja kolizji, ale gra się przyjemnie. Gra dostępna jest za darmo z poziomu przeglądarki lub można ją pobrać klikając tutaj (POOM by freds72).

Do tematu dodam, że autor w ten sposób zrekonstruował jeszcze 6 innych gier (m.in. Another World) – do pogrania tutaj: https://freds72.itch.io/


Podziel się

Podobał Ci się ten wpis? Może warto podzielić się ze znajomymi?

Interesuje Cię temat gier?

Nie przegap najciekawszych treści! Dołącz do setek graczy, miłośników bijatyk, zostaw lajka na naszym fanpage’u Honmaru oraz wpadnij na grupę Honmaru FGC.

Jesteśmy obecni na różnych serwisach społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia nas na:

Chcesz pogadać luźno w czasie rzeczywistym? Wpadaj na Discorda.