Strona główna | Forum | Discord
Honmaru.pl
Dział

Bijatyki 3D

Bijatyki 3D Bijatyki 3D to gatunek gier video cieszący się dużą popularnością przede wszystkim na konsolach. Spowodowane jest to m.in. słabym supportem developerów gier spod znaku mordobić dla PC. Mimo wszystko posiadacze komputerów osobistych nie są do końca pozostawieni na lodzie, z koniecznością odgrzewania starych, często nienajlepszych tytułów, a to głównie za sprawą emulatorów. Na stronie znaleźć możecie poradniki do emulatorów różnych platform, od automatów arcade po konsolę Sony Playstation. Dodatkowym atutem jest możliwość gry online, o czym również przeczytacie we wspomnianych poradnikach lub całość zebrana w jednym artykule tutaj.

Jednak emulatory to wbrew pozorom nie jedyna opcja jeśli chcemy pograć w bijatyki 3D na PC. Na forum Honmaru powstał temat, w którym znajduje się sporo tytułów bijatyk na PC, dla każdego coś dobrego - warto sprawdzić.
Poza tym premiery na PC tytułów takich jak Street Fighter IV czy zbliżające się Dead or Alive Online oraz BlazBlue pozwalają patrzeć optymistycznie w przyszłość.

Co by jednak nie napisać to konsole nadal pozostają liderem w tym gatunku gier. Bijatyk takich jak Tekken, Virtua Fighter, Dead or Alive czy Soul Calibur nikomu przedstawiać nie trzeba a to dopiero czubek konsolowej góry bijatyk 3D. W przypadku bitek 2D sprawa wygląda trochę inaczej ale to już możecie sprawdzić tutaj sami.