Strona główna | Forum | Discord
Honmaru.pl

Dział

Redakcja

Wszelkie sprawy dotyczące Honmaru, reklamy, współpracy itp. prosimy kierować na:

E-mail kontaktowy:

Zachęcamy również do kontaktu na forum oraz na discordzie.

Abyś mógł, drogi czytelniku, bliżej poznać głównych autorów i redaktorów Honmaru przygotowaliśmy drobny zestaw pytań i odpowiedzi dla wybranych rang spośród redakcji Honmaru - oto pytania, na które odpowiedzi zobaczysz klikając w odnośnik zobacz więcej przy wybranych nickach.

===================================================================
1. Opisz siebie w jednym zdaniu lub napisz coś o sobie - przedstaw się naszym czytelnikom.
2. Zainteresowania?
3. Czym wyróżniam się na Honmaru? Jaka jest moja rola w serwisie?
4. Ulubione gry / Ulubione Bijatyki.
5. Lubię Honmaru za? / Przebywam na Honmaru bo? Od kiedy?
6. Wolisz online czy offline - uzasadnij wybór w max dwóch zdaniach.
===================================================================

Ponadto, ze względu na specyficzny charakter naszej strony redakcyjne grono zostało podzielone na kilka rang odpowiadających ich funkcji w serwisie. Oto one:
Admin - Założyciel, administrator oraz redaktor naczelny Honmaru, zarządza zarówno na stronie jak i forum. Zajmuje się praktycznie wszystkim: newsy, teksty, prowadzenie rozgrywek online, grafika i cała strona techniczna.
  Nick: Dumian
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Racjonalny optymista - optymistyczny realista, wiecznie szukający kompromisu i stale czymś zajęty człowiek (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), w wolnych chwilach obmyślający kolejne plany podboju świata przez Honmaru oraz zawracający ludziom głowę swoim perfekcjonistycznym zacięciem;]

  2. Szerokie i wielotematyczne, wszystko co ciekawe, informatyka, wembastering, nowe technologie, filmy, gry wideo, sztuki walki, filozofia, rozwój osobisty, zdrowy tryb życia i wiele więcej.

  3. Kolorem nicka;), moja rola to wszystko po trochu - w dużej mierze spajanie wszystkich elementów tej misternej układanki jaką jest Honmaru w jedną sprawną całość.

  4. Metal Gear Solid (seria), Devil May Cry, God of War, Fahrenheit, Tekken Tag Tournament, Garou: Mark of the Wolves.

  5. Lubię Honmaru za ciągły postęp, możliwości jakie oferuje, doświadczenie, które pozwala zdobyć, w dużym stopniu dzięki niepowtarzalnej ekipie ludzi. Przebywam na Honmaru bo miejsce ojca jest przy dziecku, jestem tu od zawsze;).

  6. Nie byłoby Honmaru bez online, nie byłoby łatwej gry z wieloma osobami z całego świata w ulubione tytuły i możliwości zdobycia bezcennych doświadczeń bez ruszania się z miejsca. Na rzecz offline przemawia oczywiście niezastąpiony klimat i idealne warunki "połączenia";). Wynik: DRAW!


 • Zobacz profil na forum

Junior Admin - Prawa ręka admina, osoba aktywnie uczestnicząca w rozwoju serwisu, prowadząca turnieje, wykazująca się sporą inicjatywą i pomysłami, które samodzielnie stara się realizować. Posiada uprawnienia moderatora we wszystkich działach.
  Nick: Krelian
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Otwarty na nowe wyzwania oraz stale dążący do samodoskonalenia, przedsiębiorca, redaktor/dziennikarz od kilku lat zawodowo związany z rynkiem nowych technologii i branżą elektronicznej rozrywki, z podniesioną głową patrzący w przyszłość, a przy tym twardo stąpający po ziemi.

  2. Polityka, filozofia, taniec towarzyski w każdej postaci, kultura dalekiego wschodu, rower i koszykówka.

  3. Prezes Zarządu, Król Parkietów, Redaktor, PRowiec, Organizator Eventów Online i Offline - nic co wyróżniałoby go z tłumu.

  4. Gry: Gun Fight, Pharaoh's Curse, Secrets of Kandar

  Bijatyki: TTT, MK1, The Way of the Exploding Fist

  5. Z Honmaru jestem praktycznie od początku jego istnienia (styczeń/luty 2006)

  Lubię Honmaru za klimat, możliwość poznania wielu ciekawych ludzi w realu, granie w rozmaite gry z lud?mi online oraz organizowanie dla nich turniejów online i offline.

  Przebywam na Honmaru bo kręci mnie dokładanie swojej cegiełki do rozwoju sceny nie tylko bijatyk, ale ogólnie e-gamingowej w naszym kraju i poza jego granicami.

  6. Na dzień dzisiejszy mimo wszystko offline ponieważ zdecydowaną większość czasu poświęcam grom single player. Online to dla mnie kilka kultowych tytułów, na które jednak z racji napiętego grafiku nie mam już tyle czasu co kiedyś ;].
 • Zobacz profil na forum

Moderator - Osoba odpowiedzialna za porządek i zarządzająca na forum.
  Nick: SubZero
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Informatyk z wykształcenia, gracz z zamiłowania, fan bijatyk, chociaż szczególnie w nich nie wymiata ;)

  2. Komputery, informatyka, programowanie, Japonia, manga&anime, sztuki walki

  3. Głównie sprawy techniczne (tu jakiś skrypt napiszę, tam jakiś serwer postawię :P ), jak mi się przypomni to coś tam czasem pomoderuję ;)

  4. Gry - StarCraft, seria Final Fantasy, seria Xeno, seria Tomb Raider, FIFA/PES
  Bijatyki - seria Soul, Mortal Kombat, Garou

  5. Na Honmaru siedzę od kwietnia 2006 roku, a lubię głównie za fajny (lu?ny, ale nie 'neostradowy') klimat i świetnych ludzi, no i za tematykę (głównie bijatyki, ale nie tylko).

  6. Osobiście wolę granie offline - nie ma to jak spotkać się z ekipą przy piwku czy innym napitku i pograć twarzą w twarz ('napawając się widokiem twarzy pokonanych przeciwników' :D ).
  Online według mnie nie ma już takiego klimatu.
 • Zobacz profil na forum
  Nick: Yamada
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Stosunkowo poważny człek (ale w granicach zdrowego rozsądku) lubiący stawiać przed sobą nawet najdziwniejsze wyzwania.

  2. Zbyt wiele by wymieniać.

  3. Moderator, supporter, czasami newsman i naczelny leń serwisu;]

  4. Wszelkie c/jRPG, slashery i bijatyki - gram w gry dobre, nie jestem fanbojem żadnej serii;]

  5. Klimat i sprawdzona ekipa. Jesteśmy jak jedna wielka rodzina;]. Na Honmaru jestem niemalże od samego początku.

  6. Jeżeli skrypt online jest dobrze napisany jak w VF5 bąd? SSF4 to nie mam absolutnie nic przeciwko grze online. Wiadomo - nie ten klimat co osoba siedząca obok i gra przy piwku, ale nie można mieć wszystkiego.
 • Zobacz profil na forum

Support - Osoba aktywnie uczestnicząca w rozwoju serwisu, prowadząca turnieje, wykazująca się sporą inicjatywą i pomysłami, które samodzielnie stara się realizować. Posiada uprawnienia moderatora w wybranych działach.
  Nick: Oscar
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Jestem na co dzień zwykłym facetem który funkcjonuje jak każdy, i lubię sobie pograć na konsoli.

  2. Rozrywka elektroniczna - zdecydowanie.

  3. Na forum wyróżniam się tym, że organizuje turnieje w bijatyki 3d takie jak Tekken 3, 2d takie jak Street Fighter oraz w ?nie bijatykiî takie jak Unreal Tournament.

  4. Tekken, Mortal Kombat, Def Jam Fight For NY, DOOM 3 i wiele więcej.

  5. Honmaru lubię za całokształt. Ciężko jest tak naprawdę napisać za co lubię to forum - przede wszystkim za możliwość grania w bijatyki Online z ludzkimi istotami.

  6. Ogólnie nie mam możliwości grania offline z paru przyczyn. Na co dzień gram online, ale to nie jest odpowied? na pytanie. Wole Offline.
 • Zobacz profil na forum
  Nick: Mr_Editor
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. W jednym zdaniu będzie ciężko, bo jestem dość skomplikowaną osobą. Staram się dostosowywać do sytuacji w jakich się znajduję i do osób z którymi w danym momencie przebywam. Gdybym był w książce, to raczej jako pozytywny/neutralny charakter.

  2. Słuchanie oraz tworzenie muzyki, dobry film, webmastering, grafika komputerowa, postprodukcja filmowa [póki co, tylko teoria].

  3. Na Honmaru wyróżniam się tym [chyba], że często gadam głupoty :P A tak serio, to chyba tym, że jako jeden z niewielu, zacząłem na forum jako 'dziecko neo' i jakimś cudem wyszedłem na prostą [a może nie ;) ]. Rola? Robienie customów, których nie udostępniam :D

  4. Tekken, GTA, Tony Hawk's, ANNO, NFS. W sumie wszystkiego po trochu...

  5. Lubię Honmaru chyba przede wszystkim za ludzi na forum. Poznałem kilka wartościowych osób, które są dla mnie jakimś autorytetem w pewnych dziedzinach. Od kiedy? Nie wiem... Straciłem rachubę ;)

  6. Offline. Na online gram jak lama ;P
 • Zobacz profil na forum
  Nick: Chris
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Mam na imię Krzysiek, obecnie studiuję nauki polityczne na studiach stacjonarnych drugiego stopnia. Gry towarzyszą mi od dzieciństwa, choć dziś już na pewno w mniejszym stopniu niż jeszcze kilka lat temu, to jednak pozostaja one moją pasją, szczególnie bijatyki 2d do których mam ogromny sentyment.

  2. Odkąd zasiadłem za swoim pierwszym komputerem to zawsze interesowałem się wszystkim tym co można za jego pomocą zrobić, i tak lubię robić grafikę, tworzyć włąsne combo videa wraz z efektami specjalnymi, czasami próbuję swoich w muzyce, czy to edytując ją czy próbując zrobić coś od siebie.
  Z drugiej strony jestem fanem wrestlingu, sztuk walki, filmów akcji i horrorów, interesuje mnie wojskowość i nowe technologie.

  3. Na honmaru moja rola nie została jeszcze dokładnie sprecyzowana.
  Obecnie nalezę do ekipy redakcyjnej serwisu gdzie pracuję w dziale newsów.

  4. Marvel vs Capcom 1 i w dalszej kolejności pozostałe versusy, Street Fighter III: Third Strike, Mortal kombat II i UMK3, wybrane części King of Fighters, WWE Smackdown vs Raw, mmofps'y w szczególności Combat Arms.

  5. Lubię Honmaru za to, że udało mu się dotrzeć do tych wszystkich graczy, którzy rozproszeni byli po różnorodnych zagranicznych clanach i teamach, wielu prywatnych forach, czy wreszcie odosobnionych docierając do nich osobiście poprzez organizację niejednego turnieju offline, co pozwoliło zgrupować ich wszystkich w jedno miejsce tworząc tym samym polską scenę bijatyk.
  Jeśli chodzi o moją skromną osobę to oficjalnie jestem w serwisie od początku 2007 roku, lecz tak naprawdę to już kilka lat wcześniej portal zwrócił moją uwagę, jednak w tamtym okresie należałem do największego i najlepszego międzynarodowego teamu grającego w bijatyki - Ninja Masters, dlatego też w tamtym czasie praktycznie nie interesowałem się sferą bijatyk na poziomie lokalnym.

  6. Każda forma ma swoje plusy i minusy, dlatego jeśli już musiał bym wybrać to zdecydowanie opowiedziałbym się za pewnego rodzaju fuzją obu powyższych typów.
  Z jednej strony nic nie zastąpi nam tych wszystkich emocji i radości z gry kiedy to razem uczestniczymy w czymś, w tym samym miejscu i czasie, ale i z drugiej strony to online daje nam możliwość przede wszystkim podtrzymywania kontaktu z lud?mi oddalonymi od nas o setki kilometrów, dlatego też tak jak już wspomniałem na początku uważam, że obie formy są nam równie potrzebne i wzajemnie się uzupełniają.
 • Zobacz profil na forum
  Nick: K'
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Cześć. Mam na imię Kuba, mieszkam i studiuję aktualnie we Wrocławiu, egzystuję sobie spokojnie w tym pokręconym świecie, a wolnych chwilach planuję wielki przewrót na skalę światową ^_^

  2. Standardowo wszystkie ciekawe zjawiska i wytwory popkulturowe - Film, Muzyka od której jestem w dużym stopniu uzależniony, ale ta używka służy mi jak żadna inna :D (lubię też czasem poszarpać struny na wiośle), wszelakie nowinki techniczne, kultura innym nacji w tym szczególną uwagę przykuwam do Azji do tego szczypta Filozofii i ogólnie wszytko co wyda mi się w jakiś sposób wyjątkowe :)

  3. Od jakiegoś czasu wspieram Honmaru w pisaniu newsów + okoliczościowo informuję o offline'owych eventach jakie mają miejsce w naszym pięknym kraju :)

  4. Ulubione gry: Bijatyki - głównie seria Tekken (TTT,T3,T6,T5+DR,T2,T1 w tej kolejności) - tej serii poświęciłem najwięcej czasu i to z grania w Tekkena czerpię jak dotąd najwięszą radość. Okazyjnie nie pogardzę też Street Fighterem (głównie 3rd Strike), KoFem 2k2, Virtua Fighterem i praktycznie każdą lepszą bijatyką która powstała - od małego zawsze ciągnęło mnie do tego typu gier. Oprócz tego lubię pograć w jRPGi (wszystkie Finale i tytułu od "kwadratowych" + Persony od mistrzów z ATLUSa), ścigałki (głównie seria Ridge Racer), rzeczy z fabułą które nie zamykają się w bramach słowa RPG (MGS, DMC, Zelda)... czyli praktycznie wszystko co potrafi przykuć moją uwagę (tak tak lubię spróbować wszystkiego, bo skoro tyle jest dobrego stuffu to po co śię ograniczać).

  5. Lubię głównie za ludzi którzy Honmaru tworzą - przez te kilka lat poznałem tu naprawdę świetną grupę ludzi o ciekawych zainteresowaniach. Od kiedy? - Od prawie pięciu lat.

  6. Kiedy stawiałem swoje pierwsze kroki na Honmaru online był dla mnie jedynym sposobem, aby pograć z graczami na wysokim poziomie. Przyzwyczaiłem się nawet swego czasu do gry na kaillerowych serwerach (cały czas piszę o T3), jednak po przejściu na p2p zdałem sobie sprawę, że na serwerach gra jest najczęściej przekłamana (gra się "z pamięci" + swoją grę opiera się tam na akcjach które offline najczęściej zdają się na nic... Gra w T3 na p2p przy niskim lagu to już co innego. Aktualnie wolę offline ponieważ gram głównie w Tekkena 6, a tam online mnie nie satysfakcjonuje (to już nie to co p2p...) i mam dosyć dobry dostęp do sparring partnerów na wysokim poziomie :)
 • Zobacz profil na forum
  Nick: mg1987
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Hmm... o sobie jest ciężko pisać, żeby to było zgodne z prawdą i to jeszcze w jednym zdaniu, niech będzie tak: "zdolny, ale leniwy", lubię się też rozerwać od czasu do czasu (ale nie trotylem). :)

  2. Książki, filmy, muzyka, gry, IT.

  3. Czy wyróżniam się czymś szczególnym? Jestem po prostu zwykłym userem, który robi coś dla ogółu. Jaka jest moja rola w serwisie? Obecnie w wolnych chwilach wyszukuję różnych ciekawych wiadomości, które (po drobnych redaktorskich zabiegach) możecie znale?ć na stronie głównej.

  4. Jrpgi (jeśli chodzi o konkretne tytuły to seria Final Fantasy), strategie (Total Annihilation i Red Alert 2 rulez), z bijatyk to Guilty Gear.

  5. Lubię Honmaru za?
  Ciekawe miejsce, ciekawi ludzie. :)
  Przebywam na Honmaru bo? Od kiedy?
  Z tego co pamiętam to szukałem jakichś poradników do wcześniej wspomnianej bijatyki, zarejestrowałem się i już zostałem, a było to tak pod koniec 2009.

  6. Póki co wolę offline, ale tylko z powodu że nie mam zbyt dużych doświadczeń na polu online.
 • Zobacz profil na forum
  Nick: wf6608
 • Zobacz więcej informacji
 • 1. Nazywam się Wojciech, na dzień dzisiejszy mam 18 lat, mieszkam na wsi nieopodal Wadowic.

  2. Szeroko pojęta elektroniczna rozrywka, sztuki walki (choć sam niczego nie trenuje), podróże "z buta".

  3. Jestem redaktorem i moim głównym zadaniem jest redagowanie newsów.

  4a. Ulubione gry
  Twórczość mistrza Miyamoto, Final Fantasy VII i wiele, wiele innych.

  4b. Ulubione Bijatyki
  Seria Virtua Fighter, Garou: MotW, Street Fighter III 3rd Strike.

  5. Honmaru lubię za lu?ne, ale profesjonalne podejście do tematu i sympatyczną atmosferę. Do grona użytkowników dołączyłem w czerwcu roku 2009, więc mam prawie najmniejszy staż z całego grona redaktorów.

  6. Wolisz online czy offline - uzasadnij wybór w max dwóch zdaniach.
  Trudno tutaj odpowiedzieć jednoznacznie. Pojedynek ramię w ramię, z zerowym lagiem oraz emocjami spotęgowanymi przez obecność przeciwnika i ludzi obserwujących bój nie ma w sobie równych pod względem klimatu. Za online znów przemawia mniej problematyczne "ustawianie się" na walki.
 • Zobacz profil na forum

Friend - Tzw. przyjaciele serwisu, czyli osoby wspierające Honmaru, okazjonalnie pomagają w różnych dziedzinach, w których są dobrzy.
Szczególne podziękowania oraz/lub byli współpracownicy serwisu:
AnTeK, AK, Cargo, Di, Krzysztof, Kukis, Kruk, luc_october, Oen, Ren, Tygrys, Nadine, Peter, żółw