Znalezionych wyników: 17
Honmaru Forum
Autor Wiadomość
  Temat: Lista Dobrych Bijatyk 2D
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 57280

PostForum: Bijatyki 2D   Wysłany: 04-02-2021, 09:33   Temat: Lista Dobrych Bijatyk 2D
Martins napisał/a:
Street Fighter Alpha 1 też jest bardzo fajne.


o/'o'/' Środkowym Palcem pozdrawiam w walce o/'o/'
SF 4 LIFE!

  Temat: Vs.
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 1858

PostForum: Fighting Corner   Wysłany: 04-02-2021, 09:15   Temat: Vs.
Jak super, że tu trafiłem. Od dziecka jestem fanem tego tytułu.
Dziękuję założycielowi tematu za obszerne informację na temat mojej ulubionej gry.
Najbardziej podoba mi się lista ultra-trudnych juggli do mojego ukochanego Jalil'a.
Dziękuję za to kompendium wiedzy! Boże jak się cieszę, że to znalazłem!
Od Teraz będę niepokonany !!!

Pozdrawiam wszystkich fanów i antyfanów tytułu! Łączmy się!
SERWUS!
  Temat: The awakening of old fo(ols)es
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7165

PostForum: Online Battle Arena   Wysłany: 14-03-2016, 13:21   Temat: The awakening of old fo(ols)es
Kiedy niebo zostaje rozdarte przeraźliwym odgłosem trzaskającego drzewa, a z rozłupywanego wieka sosnowej trumny przedziera się sina, odrętwiała ręka z wykrzywionymi z bólu palcami, rozgrzebując twardo zasypaną ziemię, gdzieniegdzie porośniętą wilgotnym mchem, serce które zapomniało ciepła pompowanej niegdyś krwi, zaczyna bić. Płuca, tak wątłe od trumiennej stęchlizny, o mało nie pękają pod napływem chłodnego, rześkiego powietrza, a nozdrza złamane od potężnego sierpowego wtłaczają zapomnianą woń nowej przygody... Kiedy umarli wojownicy powstają z grobów by znów skrzyżować swe rękawice dalekim echem trzęsie się ziemia...

Czy jest ktoś na tej sali, kto podniesie wyzwanie i chwyci ponownie za pada? Czy Truchło sponiewieranego honoru zaległo wszystkie kąty tego pustkowia? Graczu, słyszysz mnie?.... Jeśli tam jesteś, jeśli krzyczysz niemo z głębi duszy każdego honmarowicza... stań do walki! Stań ponownie, ten jeden, jedyny raz!
  Temat: Scorpion - prawdziwa historia
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2257

PostForum: Mortal Kombat   Wysłany: 21-10-2014, 14:41   Temat: Scorpion - prawdziwa historia
Jak w temacie, dla wszystkich fanboyów z osobista dedykacją Scorpiona.

https://www.youtube.com/watch?v=Ah1zNdlNUq0
  Temat: Official Street Fighter League
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25411

PostForum: Online Battle Arena   Wysłany: 03-02-2014, 11:36   Temat: Official Street Fighter League
Hej Wf, czołowy uzurpatorze pierwszych miejsc na turkach samsho!

Śpieszę aby uspokoić Twe skołatane nerwy!

Otóż projekt jest cały czas na wokandzie, a mówiąc ściślej, jego mockup jest już prawie ukończony. Jako, że jest to projekt typu charity, a także ze względu na to iż jestem jedyną osobą, która ma na tyle pojemny umysł, żeby ogarnąć swoją własną wizję, prace posuwają się w żółwim ale bezpiecznym tempie, poświęcenie na tyle dużej uwagi na początku jest ważne o tyle, by potem nie było nieporozumień w kwestiach konstytucyjnych. W dzisiejszych czasach trudno o zaufane osoby do pomocy. Nie znaczy to, że jednak ich w ogóle nie ma. Musieliśmy po prostu zadać sobie pytanie "czego chcemy" i zadawac je w kółko, aż pewnego ranka Michael Jackson zaśpiewał "This is It!".

Now just stay calm... We have got the formula!


Bądź więc spokojny, jak tylko będę miał jakieś ciekawe informacje to wrzucę coś na forumową patelnię, bo przecież tylko o ciekawe info nam chodzi, o nudzie pisze tylko blogowicz marcinek na swoim peesixowym blogu.

Nie wiem dlaczemu TeeVar wypowiada się w moim imieniu - nie potwierdzam jego informacji. Jego ogólnie znany pesymizm i oryginalnego rodzaju pomroczna nuda, moim zdaniem, zaważyła na zabraniu głosu w ogóle w tym temacie, do czego oczywiście ma prawo, a co nie koniecznie musi się zawsze zgadzać z prawdą.

Pozdrowienia z tajnego laboratorium w Krakowie!
  Temat: Official Street Fighter League
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 25411

PostForum: Online Battle Arena   Wysłany: 19-05-2013, 17:43   Temat: Official Street Fighter League
Dzięki Teev za wsparcie i ogromny wkład pozytywnego myślenia w ten projekt! To się liczy.
Odpowiadając jeszcze na Twoje stwierdzenie: proszę nie kierujmy się schematem Mortalowym, niech to nie będzie żaden wzór, tym bardziej, jeśli tamten system upadł szybciej niż powstał. Jeżeli nie można opierać się na jakimś żywym rozwiązaniu, należy takowe stworzyć, to całkiem prosta i wbrew wszelkim pozorom łatwa do wprowadzenia zasada.


Ale ale...

Jakemż obiecał tako się stało. Drodzy bracia w walce, towarzysze broni, oto przedstawiam wam poniżej efekt moich osobistych wstępnych przemyśleń. Będę traktował ten temat jako mój publiczny brudnopis, taki (s)crap book.

Poniżej zamieszczam odręczną wizualizację mojej koncepcji tabelarycznego rozwiązania statystyk ligowich z krótkim opisem każdej karty. Jeżeli los tak będzie chciał, każdą zakłądkę będę rozwijał i idealizował.

Zapraszam do świata WIELKIEJ OFICJALNEJ LIGI STREET FIGHTER !

Na wstępie, krótkie wprowadzenie w schemat. Wszystkie poniższe widoki zakładają posiadanie, przez każdego z graczy ligowych, swoistego konta. Nie wnikam póki co w techniczne aspekty. Na konto składać się ma aktualny avatar, nazwa gracza, oraz kilka kluczowych statystyk. Jako przykład wpisałem tu Punkty Gracza (PP) oraz Punkty Walki (BP), a także aktualny Poziom gracza (Level) z paskiem postępu. To są oczywiście fikcyjne przykłady, wiadomo, nie mniej jednak mogą posłużyć jako baza, punkt odniesienia. Nie uwzględniłem jedynie tutaj posiadanej Rangi (Tytułu), ale to nie jest najważniejsze na starcie, nad konkretnym układem każdego elementu chętnie podebatuję przy kilku głębszych (oddechach) i wylanych fundamentach. Niemniej jednak tak przedstawia się każda graficzna reprezentacja gracza ligowego. To chyba tyle tytułem wstępu.

Przejdźmy do kart (historii!):

W skład kart wchodzą: Karta aktualnego rankingu ligowego (karta nota bene najważniejsza), Karta najbardziej popularnej (najczęściej wybieranej) postaci, Karta najpopularniejszej (najczęściej wybieranej) gry, Karta najlepszych perfekcjonistów, czyli graczy którzy mają najwięcej wygranych poprzez PERFECT, oraz równie ważna Karta rozkładu najbliższych rozgrywek. Poniżej omówie każdą z nich.

KARTA PIERWSZA: RANKINGKarta Ranking jest równocześcnie najważniejsza kartą, bo podsumowującą wszystko to po co każdy tu przyszedł. Czyli ogólny ranking graczy ligowych z dodatkowymi statami. Tak więc mamy tu kolejno: Dane graczy ( rozumiane jako wszystkie te statystyki, o których pisałem wyżej), Najczęścej wybierana postać, Najczęściej grana gra serii, Dane ostatniego pokonanego przeciwnika (coś dla smaku i upokorzenia coponiektórych), podsumowanie zwycięstw i porażek. Mam nadzieje, żę schemat jest czytelny i przejrzysty dla każdego. Bardzo mile widziane są wszelkie uwagi i propozycje, jak w każdej karcie, to jest po prostu moja wizja.

KARTA DRUGA: NAJPOPULARNIEJSZE POSTACIKarta najpopularniejszych postaci to dla niektórych swoisty must-have. W przypadku ligi, każde statystyki mają swoje uzasadnienie. Wymieniam jedynie najważniejsze. Karta ta, zawierać w sobie będzie kolejno: dane postaci, liczbę jej popularności (ile razy została wybrana), dane gracza ligowego przez którego jest faworyzowana (najczęściej wybierana), Dane gry, w której jest najczęściej wybieraną postacią, oraz jej prywatne statystyki zwycięstw i porażek.

KARTA TRZECIA: NAJPOPULARNIEJSZA GRA SERIIKarta ta, przestawiać będzie ranking najpopularniejszej gry z serii ligowej. Jako, że seria Street Fighter wieloma tytułami może się pochwalić, tak i więc wielkim niedopuszczeniem było by nie zanotować pewnych statystyk wybieralności w tym temacie. Myślę, że znajdzie się paru statystycznych świrów, którzy będą zachwyceni tą koncepcją. Na tabelę składa się kolejno: Tytuł gry z serii, liczba walk rozegranych dotychczas w tę część, dane gracza przodującego w tym tytule (w kwestii czysto decyzyjnej, czyli po prostu wyboru tego tytułu, nie statystyk), najczęściej wybierana postać w tej grze, oraz liczba graczy ligowych, którzy dotychczas chociaż raz zagrali w ten tytuł. Jeżeli niektóre statystuki będą się powielały z sąsiednich tabel, to tylko i wyłącznie ze względów usability i czytelności.

KARTA CZWARTA: NAJLEPSZY PERFEKCJONISTA czyli lista kolekcjonerów PERFECTÓWKarta, fakt, niecodzienna, lecz przez to tym bardziej mi się podoba. Jest to ranking graczy którzy mają na swoim koncie najwięcej wygranych poprzez PERFECT, czyli bez starty rąbka energii. Wprowadzenie takiej karty wymaga odrobinę więcej interakcji ze strony graczy ligowych w kwestii zarzadzania kontem, ale to jest temat dalszej dyskusji. Jest to moim zdaniem dosyć prestiżowa karta, uzupełniająca Kartę Ranking, a zarazem nieco konkurencyjna, gdyż statystyki ligowe a ranking perfectów to dwa różne aspekty, a co za tym idzie dwa miejsca w których można zaistnieć. To zarazem rozszerzenie funkcjonalności Ligi oraz ciekawe urozmaicenie dla kolekcjonerów wszelkich statystyk, oczywiście moim zdaniem. Każda z tych kart jest jak najbardziej dyskusyjna i ruchoma. To czysta teoria i moje pomysły.

KARTA PIĄTA: TERMINARZ ROZGRYWEKKarta ostatnia. Paradoksalnie najważniejsza, gdyż trzymać ma w kupie wszystko co tu zgromadzone i zarządzać ligowymi sesjami. Tak to właśnie widzę. Na początek napiszę co wchodzi w skład, a więc kolejno: Dane graczy, którzy mają odbyć najbliższe walki (jaki jest koń - każdy widzi), data przeznaczona na rozgrywki (chodzi konkretnie o dzień), bajerancki licznik odliczający czas do rozgrywki (dla zapchania tabeli i wprowadzenia odrobiny dynamiki do strony). Otóż to, zadaniem tej karty ma być informowanie każdego kto tam zajrzy o zbliżających się terminach rozgrywek. Nie będę zagłębiał się na samym początku w techniczne szczegóły organizowania walk. Moja koncepcja jest jednak taka, aby zegar tykał nieubłaganie. I to hasło powinno wystarczyć. Na walkę powinien być przeznaczony jeden dzień, po upływie którego, wedle zasady że "zegar tyka dalej", dana walka przepada i na jej miejsce wchodzi kolejna, to jak winda w biurowcu które nie ma drzwi i się nie zatrzymuje, są takie, wsiadasz albo stoisz. Chodzi o zasadę, że to nie liga(system) ma się dostosować do graczy tylko odwrotnie. Tyle na ten temat bo każde z tych zagadnień nadaje się na osobny rozdział.

KARTA DODATKOWA: LOGI / HISTORIA

Celowo nie zamieszczałem tu żadnego zdjęcia, gdyż karta ta istnieje tylko i wyłącznie w mojej skromnej wyobraźni. Chodzi o kartę informującą o bieżących zajściach w lidze. Poprzez wydarzenia rozumiem, rozegrane walki (ich wynik oraz dane graczy), przepuszczone (nie odbyte) walki, awanse graczy w pozycji ligowej, etc etc wszlkie zmiany, o któych ktokolwiek mógłby chcieć się dowiedzieć. Temat do rozwinięcia.


To tyle z wstępnej informacji jak moim zdaniem powinno to wyglądać. Celowo nie porównywałem tego systemu do niczego innego, żeby zachować czysty umysł i niezachwiane pomysły. W tym jednak miejscu, wszelkie sugestie bardzo się przydadzą, chociażby po to, żeby ociosać ten kawał marmuru w jakimś dobrym kierunku. Odrzućmy na tę chwilę liczbę chętnych graczy i to czy wogóle będą, chodzi o doszlifowanie pewnego systemu, który jeśli nie nam, może przyda się potomnym (albo mnie w późniejszym czasie).

Acha i zaznaczam, że to wszystko o czym tutaj filozofuję, ma jak najbardziej uzasadnienie w praktyce i nie wypisałem ani jednej rzeczy, której nie można by zrealizować technicznie. To bardziej informacja dla tych z gatunku leniwych.

Następną rzeczą, jaką będę chciał wrzucić to lista rang, które można będzie osiągać podczas cyklu ligowego. Tutaj też chciałbym zaproponować coś nietuzinkowego. Pomysłów jest masa, trzeba tylko chcieć po nie sięgnąć, and soon they will be revealed

Zapraszam do dyskusji
  Temat: Garou MotW: BEST IN THE WORLD!
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 62575

PostForum: Online Battle Arena   Wysłany: 14-05-2013, 12:19   Temat: Garou MotW: BEST IN THE WORLD!
Ha ha ha <- tutaj podałem przykład doskonałego dystansu do siebie (i ciebie) w kwestii fajnego zdjęcia z jedynym szanującym się wrestlerem obecnych czasow. Dzięki chłop!

Aha i .. ile jeszcze zamierzasz się sygnować turkiem sprzed laty? Chriswaldzie aka Człowieku Jednego Tureczka ? Zejdź na ziemię, bo upadek byłby straszny. Na sparach kończyły mi się tytuły, na które chciałeś wymieniać aktualną grę, kiedy tylko ostry wpierdziel rozpoczynał swoje tournee. Rozumiem biednego Akcję, chłopu skończyły się gry!

Grow up little punk, and learn from the best, learn from ME!
  Temat: Arcade Stick xbox 360 dostępność w polsce
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4810

PostForum: Hardware   Wysłany: 04-05-2013, 14:06   Temat: Arcade Stick xbox 360 dostępność w polsce
Tutaj masz tutka do zmodowania Mayflasha (kilka części). Gościu robi to chyba na częściach Sanwy.

Jeżeli kupisz gałkę Seimitsu to pracy jest troszkę więcej ale nieznacznie.
Ja kręciłem Semitsu LS-32-01 więc w tym temacie mogę pomóc. Sanwa jest prosta bo się ją po prostu wkręca i tyle.

Good Luck!
  Temat: Magia Ekranu - Łyk-tur vol.2
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 11293

PostForum: Weekend Cup   Wysłany: 08-02-2013, 12:52   Temat: Magia Ekranu - Łyk-tur vol.2
Zajrzałem tu, gdyż przeglądając kultowe mainstreamowe tematy honmaru, jak naprzyklad "Dlaczego ta gra nie działa mi na mojej konfiguracji PECETA?", doleciał mnie jakiś podejrzany zapach.. "Olo, czujesz? Tak, ale to nie gówno, to padlina".

Wniknąłem zatem w najbardziej zatęchły zakamarek tego zacnego forum, który de facto nie powinien już do niego należeć i co widzę? Przyjaciela Martinsa, który regularnie uprawia obrabianie swoim najlepszym i jedynym kumplom tyłka....

Grajcie sobie dalej za plecami nie mówiąc o niczym nikomu. To dewiza Shadaloo.
Pozdrawiam głównego komentatora, którego statystyki nie mają najmniejszego sensu, bez uwzględnienia mojej osoby, a ulubionym napojem nie jest deszczówka tylko ciepły jeszcze mocz sierżanta Guile'a...

Chyba nadszedł czas aby zwołać naradę White Wolfa..........

POZDRO DLA CZOŁÓWKI UNDERGROUNDU SF THE MOVIE !

  Temat: Arcade stick
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 82636

PostForum: Hardware   Wysłany: 03-10-2012, 07:33   Temat: Arcade stick
@Piotr

Ja modowałem, więc pudło już miałem, PCB też, poza tym dokupowałem jedynie joya, przyciski, trochę kolorowego drutu z klipsami (to nie jest techniczna nazwa) do podłączenia przycisków z PCB, jakieś klipsy do porzadkowania, grupowania kabli (to akurat chyba z lizarda wtedy brałem), grosze to kosztowało a przy okazji przyszło w jednej paczce. Ważną rzeczą jest byś zwrócił uwagę czy joystick sprzedają z ball/bat topem czy nie. Generalnie nie, więc o nim nie zapomnij ;)
  Temat: Arcade stick
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 82636

PostForum: Hardware   Wysłany: 02-10-2012, 20:56   Temat: Arcade stick
Siemano.

Ja polecam zakupy na www.arcadeshop.de, dobry sprzęt, w miarę szybka dostawa. Kupisz tam Sanwę, Seimitsu i inne mniej znane - zarówno gałę jak i przyciski, plus gadżety. PLUS na stronie jest kultowy arcade quiz, który umili Ci oczekiwania na zakupiony sprzęt (ok 2-tyg) ;)

Części do ostatniego Sticka zamawiałem z kolei z lizardlick.com ale z tego co widzę to strona upadła, a szkoda bo sklep był wypas ale nie interesowałem się później już jego losem.

Pozdr.
  Temat: Garou MotW: BEST IN THE WORLD!
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 62575

PostForum: Online Battle Arena   Wysłany: 15-04-2012, 17:27   Temat: Garou MotW: BEST IN THE WORLD!
Drogi pamiętniku Garou Fanatyka.
To już kilka dni jak rozgromiłem Martinsa. Wciąż jednak nie mogę pozbyć się nieustającego uczucia triumfu i radości jakiej każdorazowo dostarcza mi widok upadku biednego Ikara, oraz pobroczone krwią włosy Freemana i zblazowany czerwonymi plamami garnitur paniczka Kaina.

Martins napisał/a:

Przykro mi kumplu!!! Będę Cię musiał zrzucić w otchłań...Plebsu (ircowe określenie LB)


Cóż..po tych godnych pożałowania pogróżkach mojego najlepszego kumpla, wiedziałem już że wygram to starcie w stylu, jakiego Martins nigdy nie zapomni i klasie o jakiej będzie śpiewał pieśni do końca marnego żywota Roberta Gordona Freemana. Wiedziałem, i oczywiście jak najbardziej tego dokonałem, czego naocznym świadkiem MUSIAŁ być stety mój najlepszy kolega, nieszczęsną koleją losu wypowiadając bluźniercze słowa do swojego umiłowanego brata Abla.

Cóż to były za walki Pamiętniku! I choć stronice Twoje krwią wroga zbroczone, pamiętać będą wiekopomne lanie jakie fortunny brat KIM "Syn sławnego Kaphwana, pogromca Freemanów, Kainów i wszelkich germańsko-anglo-saskich pomiotów oraz sława pieśnią niesiona" DONG HWAN sprawił kolejno swoim przeciwnikom, czego historię, na tych o to kartach zamierzam skrupulatnie opowiedzieć.

(J.a.r.e.k) Kim Dong Hwan 1 vs 0 The Rock (Martins)
Mam żal...wielki żal do chłopaka w skórzanej kurtce. Żal o to, że tak szybko i spodziewanie poległ. Gdzieś po cichu oczekiwałem spektakularnej walki i być może mogło by do takiej dojść gdybym obniżył swoją skuteczność do 10%, niestety ambitny Kim nie pozwala mi na grę gorszą niż 300% z 1000 moich skromnych umiejętności, co automatycznie eliminowało Rocka z rozgrywki o czym jednak wolałem mu nie mówić...sam pamiętniku rozumiesz dla czego..oj no taki już jestem, no!

(J.a.r.e.k) Kim Dong Hwan 1 vs 0 Robert Gordon Freeeman (Martins)
Tutaj tradycyjnie nie było niespodzianek, moja nabyta umiejętność wycierania podłogi włosami Roberta Gordona przydała się i tym razem. Prawda, że nie oszczędziłem teraz również i jego twarzy, ale umówmy się że to i lepiej. Uwalniać świat od tak niebezpiecznych karykatur to moje nowe hobby, któremu ochoczo oddawać się będę od dzisiaj każdego dnia! Robercie Gordonie Freemanie, spoczywaj w pokoju!

(J.a.r.e.k) Kim Dong Hwan 1 vs 0 Tizoc (Martins)
Jak zawsze w rozterce, kiedy przychodzi mi zmierzać się z dobrymi zawodnikami, do których czuję choćby cienką nić sentymentu. Było tak i tym razem. Dlatego z chirurgiczną wręcz precyzją odpowiednich pod-cięć, dokonałem sekcji żywych jeszcze zwłok niedoszłego oponenta, by z należytym dobremu zapaśnikowi szacunkiem, złożywszy go do wiecznego spoczynku pożegnać oficjalnym półobrotem w twarz. Żegnaj Tizoczku, dobrym byłeś kompanem.

(J.a.r.e.k) Kim Dong Hwan 1 vs 0 Kim Jae Hoon (Martins)
Niebo zagrzmiało, a w powietrzu odczuć można było zapach spalenizny oraz specyficzne trzaski wysokiego napięcia. Kiedy tylko obydwaj bracia stanęli naprzeciw siebie, wiadomym było iż jedyny prawowity spadkobierca Kaphwanowskiego skilla - Dong "The Kong" Hwan, wyjdzie cało z tej żywiołowej walki. Podczas tego ognistego baletu kopnięć, jak błyskawica, jak piorun z rozgromionego nieba, spadł niesamowicie szybki i obrzydliwie mocny, bratobójczy cios, obracając Feniksa na powrót w popiół. Kim Dong "Tak jestem tym lepszym bratem" Hwan, kolejny raz udowodnił iż miejsce jego Brata Kim "ja tak właściwie jestem" Jae Hoona jest na roli w rodzimej wiosce. Kolejny mit sięgnął bruku, kolejny fan club stracił idola, kolejny raz historia dobrze się skończyła. Jak brat bratu wilkiem, tak Błyskawica Płomieniowi początkiem..i końcem. Bądź zdrów bracie!

(J.a.r.e.k) Kim Dong Hwan 1 vs 0 Kain (Martins)
Jest 15 lipca roku pańskiego 1410. Sprzymierzone wojska polsko-litewskie pod wądzą nieujarzmionego Władysława Jagiełły całym swoim impetem uderzają w kotłujący się zakon krzyżacki dowodzony przez niesławnego Ulricha von Jungingena. Pośród tumanów kurzu, wrzasków rannych, bojowych okrzyków walczących toczy się krwawa rzeź. Dokonajmy teraz makabrycznego działania podnosząc obraz ten do potęgi n-tej. Oto właśnie drodzy moi z taką bowiem siłą uderzył najszlachetniejszy z szlachetnych, Kim Dong "Piorun północy" Hwan, na zdziczałego przeciwnika, który w chwili swojej śmierci, zaledwie przygotowywał się do walki otrzepując naganny garnitur z okruszyn po wczorajszej kolacji u barona. Śmierć jak pisał pewien zapomniany autor "nadchodzi z gór"...w tym przypadku śmierć nadeszła z gór..y upatrzonej pozycji, grzebiąc umarłego w jego marzeniach o totalitarnej dominacji. Śmierć, to teraz jego jedyny, słuszny towarzysz, a zakrwawiony garnitur z wielkim osmolonym otworem na klatce piersiowej koszuli, wypalonym elektrycznym wyładowaniem - jego Grunwaldem. Kiedyś symbolem hańby, były dwa nagie miecze.. od dziś będzie nim zakrwawiona i pomięta butornierka z markowego garnituru...


Podsumowanie
J.a.r.e.k. 5 : 0 Martins
Replay na chomiku


Historia potrafi sama się obronić, przeciwnik jak widać nie zawsze.... "Przykro mi kumplu!!! Musiałem zrzucić w otchłań...Plebsu (ircowe określenie LB)". Oby dane nam było ponownie skrzyżować rękawice!
  Temat: Super Street fighter 4 arcade edition
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8038

PostForum: Street Fighter   Wysłany: 14-03-2012, 08:43   Temat: Super Street fighter 4 arcade edition
Wobec tego należy wcisnąć klawisze w podanej kombinacji (podaję różne spotykane notacje):

1) |\- + P (P - jak Pięść)
2) d, dp, p + P (dp jak dół + przód)
3) qcf + P (qcf jak ćwierć koła w przód rozpoczynając od strzałki w dół)
4)
źródło:
Spoiler:
http://www.eventhubs.com/guides/2008/aug/29/akuma-street-fighter-4-character-guide/


*Plus oznacza, że należy wcisnąć pięść równocześnie z poprzedzającym ją kierunkiem (tj. "przód", pisze przód a nie prawo gdyż wszystkie powyższe kombinacje podane są dla zawodnika zwróconego w prawą stronę i jest to standard, więc jeśli Twój Akuma stoi zwrócony w lewo, odbij lustrzanie kierunki i uzyskasz efekt). Jeśli nie wciśniesz równocześnie, nic złego się nie stanie :) . Jak już mówiłem SSF4 jest elastyczny dzięki czemu możesz odpowiednio "buforować" wyprowadzane kombinacje co pomaga w "wyciąganiu" trudniejszych kombosów, ale to zupełnie inny temat od którego pełno tu specjalistów i na pewno również się udzielą.

Powyższy specjal, który nota bene nie jest kombosem, można wykonać również będąc w powietrzu podczas skoku, wówczas poleci pod kątem w dół (aczkolwiek ten nikczemny sposób znany jest przede wszystkim z gry niższej klasy jaką reprezentuje np. Chris ;p).

W internecie jest dużo pomocnych materiałów polskich i zagranicznych, podstawowe "listy ciosów", taktyki oraz dywagacje szalonych świrów, trzeba klasycznie poszukać w Google.
  Temat: Super Street fighter 4 arcade edition
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8038

PostForum: Street Fighter   Wysłany: 13-03-2012, 20:54   Temat: Super Street fighter 4 arcade edition
Tak jak napisał Mg. Podaj postać i konkretne zadanie.
Widzę tu same 'sss's, to chyba styl węża.
Nie możesz wcisnąć na raz dwu przeciwnych kierunków, tzn teoretycznie możesz ale zrób to potem na gałce. Combo to sekwencyjne wykonanie wielu ciosów, na które składają się zarówno kierunki jak i uderzenia. Wszystkie zazwyczaj wklepywane są po sobie. W odstępach zależnych od szybkości wyprowadzanego ciosu oraz opóźnienia uzyskiwanego po nim.
Jeśli uderzysz za wcześnie nie zachowasz ciągłości kombinacji. Wciśnięcie przycisku zbyt późno, również spowoduje przerwanie combo i wykonanie zwykłego ruchu. W SSF4 przedziały czasowe przeznaczone na wykonanie poszczególnych złożonych kombinacji są dosyć elastyczne. Sam musisz wyczuć odpowiedni rytm, najlepiej podczas treningów.
Grając na klawiaturze wciskaj kombinacje przycisków tak jakbyś "bębnił" palcami po blacie z nudów, jeden po drugim... prędko zauważysz, że Twoja postać na pewno wykona coś spektakularnego co zapamiętasz do końca życia!
Przejdź trening mode, tam dowiesz się dużo o wybranej postaci i poznasz wiele podstawowych zagrań, które możesz tam trenować do końca świata.
A potem wskocz na grę przez internet. SSF4AE oferuje świetny net-play nawet dla słabych łącz i sporo twardych zawodników, o wiele mocniejszych niż boss z singla.
  Temat: Garou : Mark of The Wolves - Freeman
J.a.r.e.k.

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7966

PostForum: SNK   Wysłany: 28-02-2012, 11:08   Temat: Garou : Mark of The Wolves - Freeman
Cała prawda o Gordonie Karolu Freemanie:

Skoro zapytany, moim obowiązkiem jest wypowiedzieć się dla dobra wszystkich fanów Freemana! Uważam, że ten gość jest mega-oryginalny, pomimo że jest Anglikiem. Cała otoczka heavymetalowego skrytobójcy idealnie komponuje się z jego klimatyczną lokacją, pomimo że jego dziadkiem mógł być książę Karol. Supery niczym gitarowe riffy tną powietrze, rozlewając posokę przeciwnika na pobliskie śmietniska. Przeciwnik ma wrażenie walki nie tylko z tym ultra szybkim ucieleśnieniem samego zła (pomimo że w myśli wciąż mam tuziny pijanych Anglików na krakowskim rynku), ale również musi zmierzyć się z szaleństwem jakie panuje wówczas na polu walki i dusi i oślepia płaszczem strachu oraz paranoicznym śmiechem tego seryjnego mordercy! I choć cała ta piękna aureola tajemniczości legnie w gruzach w konfrontacji z angielskim pochodzeniem to niezbicie i niepodważalnie należy przyznać podium Gordonowi Karolowi Freemanowi w kwestii designu! A zwłaszcza, tak umiłowanego widoku podczas jego śmierci z rąk najzajebistszego policjanta wszech czasów Kevina Ryana, kiedy to pięknie ufarbowane (własną krwią) włosy metalowca spowijają lokalną murawę a ciało w bezładzie układa się do wiecznego odpoczynku! BUSTED!

A teraz proszę się rozejść, ten wątek uważam za zamkniety

Z pozdrowieniami:

Kevin "Czyściciel Patriota" Ryan
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group