Wasza postać

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Komandos »

Za czasów Tekkena 1 i 2 nawet nie znałem tej gry. W Tekkenie 3 lamiłem troche Hworangiem i Lawem. Tak naprawde w Tekkena zacząłem grać od piątki. Moje ulubione postaci w 5 to:
1.Asuka
2.Baek
3.Hwo
Turniejowo to gram raczej Asuką.
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wasza postać

Post autor: -=MASTA=- »

Only Tekken 3 i to tak niezbyt na poważnie ;) Raczej dla zabawy.

1. Heihachi Mishima
2. Jin Kazama
3. Forrest Law
4. Anna Williams
5. Nina Williams
6. Bryan Fury

A czemu "Dziad" ? ktoś zapyta. A czemu nie ;) Po prostu najzwyczajniej najabardziej mi pasuje i tyle. Z racji swoich wymagających, czasami piekielnie trudnych i efektownych juggli. Podobnie jak Jin, no w koncu to mishimy. Jest satysfakcja jak wejdzie cos trudnego w VS Online :D;P. Law głównie za jego design, na filmach z "Brusem Li" ;) sie wychowałem, no i poza tym ma niezbyt trudne, a przy tym ładnie dameagujace i efektowne juggle. Anna, bo ma ładnie wygladające [ale niezbyt mocne], przeważnie 7 hitowe juggle. Nina podobnie, tylko, że jest bardziej skuteczna i "powerowata". A czemu Bryan, no bo Bryan też ma wymagające treningu juggle i ciekawy styl walki. To tyle, taki mój zestaw postaci :D
Petix
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 02-12-2006, 17:45
Lokalizacja: Radzionków

Re: Wasza postać

Post autor: Petix »

U mnie, sprawa ma się tak :
- mysle, że dość dobrze potrafie grać Jinem, jednak wkórza mnie to że tyle ludu nim gra;/
- ostatnie trenowałem hwoarangiem myśle że jest to dobra postać jednak brakuje mi kilku ciosów Jina, wtedy chętnie wracam do poprzedniej postaci...
- fajnie gra mi się też Lei'em, Bryan'em i Law'em

I tu powstaje zonk bo nie wiem kim mam grać tak "na serio"...
Wiem że wy mi za bardzo nie doradzicie ale moglibyście swoje 3 zdania dopisać typu: ten jest lepszy bo ma to ale nie ma tego itp.

Pozdro ;]
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Ren »

Petix pisze:U mnie, sprawa ma się tak :
- mysle, że dość dobrze potrafie grać Jinem, jednak wkórza mnie to że tyle ludu nim gra;/
- ostatnie trenowałem hwoarangiem myśle że jest to dobra postać jednak brakuje mi kilku ciosów Jina, wtedy chętnie wracam do poprzedniej postaci...
- fajnie gra mi się też Lei'em, Bryan'em i Law'em

I tu powstaje zonk bo nie wiem kim mam grać tak "na serio"...
Wiem że wy mi za bardzo nie doradzicie ale moglibyście swoje 3 zdania dopisać typu: ten jest lepszy bo ma to ale nie ma tego itp.

Pozdro ;]
Ja polecam Bryana z tych postaci co wymieniłeś, bo wiadomo że Eddy jest najlepszy ;).
Cyborg to bardzo silna i kompletna postać, dodatkowo bardzo mało osób nim gra.

Hwoarang to postać najsłabsza z wyżej wymienionych przez Ciebie i ogolnie jedna ze słabszych w T3.
Jeżeli jesteś początkującym Graczem to narazie nie powinieneś się za niego zabierać ;).

Law to moim zdaniem średnia i uniwersalna postać. Obok Niny jest chyba najlepszą postacią do gry online (silne i w miare łatwe juggle).

Lei to postać która staje się coraz bardziej popularna. Jest bardzo silny, gra się nim bardzo ofensywnie a styl walki bardzo denerwuje przeciwników (często lezy na ziemi itd.).

Jin - o nim zapomnij xD.

Oczywiście przy okazji muszę polecić Edka. Postać bez juggli, za to z dużą liczbą wymianek, lowów i z dobrym zasięgiem :).

Looknij na moje faqi dla początkujących (do Leia, Edka, Hwo... Pawła ^^), może jakoś podpowiedzą Ci w wyborze postaci ;)
Petix
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 02-12-2006, 17:45
Lokalizacja: Radzionków

Re: Wasza postać

Post autor: Petix »

Bardzo dziękuje za tę szczerą ocenę mojej wypowiedzi ;P

Może jeszcze ktoś się wypowie?
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Komandos »

Może nie powinienem się wypowiadać bo w Tekkena 3 jestem raczej słaby, ale co tam.
Hworang w Tekken 3 jest bardzo słabą postacią i raczej go nie polecam, o ile w Tekken 5 bardzo lubie tą postać tak w Tekken 3 wogóle nią nie gram na poważnie. Bryan to dosyć fajna postać ale ma trudne juggle i w grze sieciowej słabo się sprawdza. Najleprzy wybór dla początkującego gracza to Law lub Paul. Ja sam gram Lawem i tą postać szczególnie polecam a Paula nie lubie jakoś od początku. Dobry jest też Eddy bo można nim grać efektownie i zarazem efektywnie.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Ren »

Komandos pisze:Może nie powinienem się wypowiadać bo w Tekkena 3 jestem raczej słaby, ale co tam.
To jest forum i każdy może się wypowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Ana »

Komandos pisze: Dobry jest też Eddy bo można nim grać efektownie i zarazem efektywnie.
Już go lubimy, no nie Ren? :D
Ja ostatnio coraz wiecej pogrywam w T5 :wstyd: i poki co moja Brasil Xiajka bardzo mi sie podoba (Brasil od customa jej dresiku- spodnie jasnozielone, obraczki zielone, góra zółta, wlosy spiete w jedna kitke-> wyglada bosko^^). Mimo, że low w 5 to naprawde mozna sie nia fajnie pobawic, a osobiscie mam swira na AOP (a CPU jak idiota wchodzi w jej d/t+1- btw thx za info Oen :D )
W 3 tez mi sie podoba.... jak Yamada nia gra :oczami:

Poza Brasil Xiajka oczywiscie Brasil Christie i Eddy :) ale to chyba jasne i oczywiste i w ogole negativa rlz :D

I Brasil Asuka..^^


PS. Mam manie kolorowania postaci na zolto-zielono, zolto-zielono-niebieski Rock w SC3 rlz (oczywiscie 2P)
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Komandos »

Kiedyś uważałem, że Eddy to lamerska postać. Nie wiem jaki jest Eddy w Tekkenie 3 w stosunku do Tekkena 5 ale odkąd zobaczyłem jak niejaki Melonik na eleiminacjach do The King Of Iron Fist vol II zamiatał wszystkich swoją Kryśką to zmieniłem zdanie o tej postaci. Po dobrym treningu Eddym można naprawde niezle wymiatać.
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wasza postać

Post autor: Żółw »

Heihachi Mishima [...] Z racji swoich wymagających, czasami piekielnie trudnych i efektownych juggli.
:szok:
To ciekawe, co powiesz o Kingu :zdziwko:
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Wasza postać

Post autor: Arucardo_1 »

Komandos pisze:Kiedyś uważałem, że Eddy to lamerska postać. Nie wiem jaki jest Eddy w Tekkenie 3 w stosunku do Tekkena 5 ale odkąd zobaczyłem jak niejaki Melonik na eleiminacjach do The King Of Iron Fist vol II zamiatał wszystkich swoją Kryśką to zmieniłem zdanie o tej postaci. Po dobrym treningu Eddym można naprawde niezle wymiatać.

Eddy/Miriam to w T5 całkiem mocna postać, zwłaszcza jeśli trafisz na nieogranego opponenta to możesz zrobić rzeźnię.

W T3 Eddy jest do dupy.

Masta: Prawdę mówiąc nie znam jakichś szczególnie trudnych juggli do Henia... może podrzucisz parę? :cwaniak:


Postacie dla początkujących:

T1,2,3, TTT:


Paul, Heichachi... ewentualnie Law, Ogre


T4:

Steve, Jin, ewentualnie Paul

T5:

Bryan, Feng, Paul, Wang

T5 DR - nie wiem
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: Ren »

Ana ja mam xiao dokłądnie taką samą ;) (szkoda ze nie ma solarium w T5 xD)

Arucardo: jeszcze ze mną nie grałeś to wybacze Ci stwierdzenie o Edku w T3 ;)
Heniek to raczej nie jest dla początkujących... IMO jest zarówno dla średnio zaawansowanych jak i dla kapiarzy :)

Najlepsze postacie dla początkujących/do gry online to Nina i Law (juz pisałem :)).

Edkiem mozna grać efektownie ale za to efektywność osiąga się dopiero po jakims czasie.
Jesto to postać ktora totalnie nie wymaga zdolności manualnych, zamiast tego potrzebne jest doświadczenie i kreatywność (coś za coś :)).

Aha, nie polecam poczatkującym Bryana bo ma juggle bardzo trudne do wykonywania online.
Wpływa na to jeden ważny element:
Juggle składają się z połączonych pojedynczych ciosów a nie całych serii przez co wymagany jest odpowiedni timing i szybkość a jak wiadomo w grze online o to właśnie najtrudniej (to nie jin i 3 płaskie ktore po prostu ładujesz). Przez to juz rzeczy, ktore powinny być standardami dość trudno wykonać. Przykładzik dla początkujących :
d/f+3,ws+3,1,f,f+1 <- niby prosty juggiel gdzie w dwóch miejscach potrzebny jest dobry timing

Tekkenologia rulez :)
Awatar użytkownika
Mystikos
Beginner
Beginner
Posty: 12
Rejestracja: 06-11-2006, 19:17
Lokalizacja: z Nicosci

Re: Wasza postać

Post autor: Mystikos »

Witam :)
Jak zytalem ta str forum to troche sie zdziwilem po tym jak widze ze Paul to latwa postac...
Ciezko sie nim gra i to raczej postac dla nieco zaawansowanych niz poczatkujacych...
Moja ulubiona postacia jest King i ww. Paul ;)
Kingiem walcze od poczatku tekkena xD w 2 jest dosc ciezko bo pada nieda sie ustawic xD ale jak dojdzie sie do wprawy to wymiata :D
p0zdro
<b>You cant kill me cuz Im already inside You !!!</b>
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Wasza postać

Post autor: Arucardo_1 »

Ren, nie znam twojego poziomu w T3 ale zapewne byś mnie sklepał i to Edem czy nie Edem bo w T3 słaby strasznie jestem ale przy okazji jakiegoś turnieju możemy się zmierzyć w T5 :)


Co do Heńka to gra się nim łatwo, kapuściarsko i to zarówno w T3 jak i w T5. Z tego co pamiętam to gdzieś tutaj dłużej rozpisywał się nad tym dłużej Yamada a jako że mi się nie chce pisać tego samego to odsyłam do jego postu.

Mystikos pisze:Jak zytalem ta str forum to troche sie zdziwilem po tym jak widze ze Paul to latwa postac...
Ciezko sie nim gra i to raczej postac dla nieco zaawansowanych niz poczatkujacych...
:szok:

Ja wysiadam :P , w takim razie jaka postać jest dobra dla początkujących?
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Wasza postać

Post autor: SubZero »

Mystikos pisze:w 2 jest dosc ciezko bo pada nieda sie ustawic
Jak się nie da? W każdym tekkenie się da ustawić pada (chociaż tutaj nie jestem pewien co do jedynki, bo dawno jej nie odpalałem).
Mystikos pisze:Jak zytalem ta str forum to troche sie zdziwilem po tym jak widze ze Paul to latwa postac...
Ciezko sie nim gra i to raczej postac dla nieco zaawansowanych niz poczatkujacych...
A widzicie? Mówiłem wam :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”