Koniec PlayStation

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Koniec PlayStation

Post autor: Dumian »

W ponad 11 lat od premiery pierwszej PlayStation Sony zarzuca produkcję konsoli. Nieprędko jednak zostanie ona zapomniana - ponad 100 milionów sprzedanych egzemplarzy i bardzo udane wprowadzenie japońskiej korporacji na rynek gier to fakty mówiące same za siebie.

Kiedy w 1994 roku na rynku debiutowała maszynka Sony, była to wśród konsol do gier prawdziwa rewolucja. Grafika 3D o jakości przekraczającej wtedy najśmielsze oczekiwania i spora liczba ciekawych gier szybko pozwoliły PlayStation na wyrobienie sobie doskonałej pozycji. Firma kojarzona dotychczas wyłącznie z elektroniką użytkową zaczęła być postrzegana jako jeden z ważniejszych graczy naszej branży.

PSOne - odświeżona wersja pierwszej PlayStation

Teraz zaś przyszedł w końcu czas odejścia zasłużonej konsoli. Zaprzestanie produkcji PS One nie oznacza jednak, że stanie się ona niemożliwa do zdobycia - wyjaśniają przedstawiciele japońskiej korporacji. Sklepy mają jeszcze zapasy sprzętu i gier, które ciągle znajdują zainteresowanych. Tak długi żywot tej konsoli jest z pewnością powodem do podziwu. Ciekawe teraz, czy takim samym sukcesem będzie się mogła pochwalić firma w przypadku swojej trzeciej konsoli...
Obrazek Obrazek

źródło: gram.pl

Playstation zawsze będzie dla mnie najlepszą konsolą w historii, przede wszystkim ze względu na masę świetnych tytułów, w które zagrywałem się dniami i nocami. Nie ma sensu ich wymieniać, bo lista jest naprawdę spora, każdy kto miał do czynienia z tą konsolą z pewnością się ze mną zgodzi ;)
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Koniec PlayStation

Post autor: czit »

w 99% sie zgadzam , na psx tworzone byly pierwsze części tytułów które do dzis mają swoje kontynuacje, a jak wiadomo: zwykle pierwsze części serii są najlepsze, jedyną grą której nigdzie nie mogłem dorwać jest "Aconcagua", moze jest tu jakiś cfaniak który wie gdzie to znajde?:>
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Aserot »

Playstation zajmuje szczególne miejsce w mym serduszku (moja ukochana konsoka zaraz za SNES i Mario 3 i FF5) wiele wspaniałych tytułów tyle zarwanych nocek. Do dziś czesto odpalą na moim wsyłużonym szaraku ulubione tytuły. I bez wątpienia PSX jest jedną z najlepszych konsol w historii elektronicznej rozrywki.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Magus »

Oj tak, PSX na zawsze pozostanie mi bliski... Zwłaszcza za pierwszą cześć Silent Hill. A btw, na gamefaqs.com była ankieta ile konsol PSX posiadałeś i chyba 16% osób napisało że ponad 4 oO. Ja osobiście miałem jedną, ale gry mam do dzisiaj i czasem zapuszczę na emu (albo na PS2).
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Ana »

czit pisze:w 99% sie zgadzam , na psx tworzone byly pierwsze części tytułów które do dzis mają swoje kontynuacje, a jak wiadomo: zwykle pierwsze części serii są najlepsze, jedyną grą której nigdzie nie mogłem dorwać jest "Aconcagua", moze jest tu jakiś cfaniak który wie gdzie to znajde?:>
www.emuinfo.pl ? czy jakos tak... Wiem ze moj kuzynoid to miał (osobiscie mu kupilam "kopie zapasowa" :)

Nie miałam swojego PSXa ale mase godzin spedzilam przy tej konsoli. Miłe wspomnienie a i teraz by sie pograło w legendy: DoA (mam na emu), Soul Blade (mam na emu), Final Fantasy VII (mam na PC)...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Kukis »

Dla mnie też stary poczciwy SONIAK jest najlepszą konsolą.
Pamietam ze bylo cos takiego ze to Saturn mial byc lepszą konsolą od PSXa a tu zonk :)

---------ooo-----ooo----o----oo--oo-----oo-------
-------o--------o-----o--oo---o-----o-----o-------
--------oooo--o-----o--o--o-o-------o-o----------
------------o--o-----o--o---oo--------o-----------
------oooo-----ooo---oo---o-------oo------
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Ren »

Konsola Sony była najlepszą konsolą w historii. Swojego PSXa katowałem 24/7 z ziomkami.
Ja jednak wolę Dreamcasta, szkoda że tak szybko odszedł :(. Shenmue rulez....
Awatar użytkownika
KorAs
Elite player
Elite player
Posty: 149
Rejestracja: 13-05-2006, 07:50
Lokalizacja: ze wsi :)

Re: Koniec PlayStation

Post autor: KorAs »

PSX zawsze było moim mazeniem ale za czasów świetności tej konsoli jakoś nie trzymał sie mnie hajs a jak poprawiła sie juz moja sytuacja finansowa to zaczeła sie zabawa w emulacje.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Action »

Powiem tak Playstation to najlepsza konsola w moim domu (mam jeszcze PS2 i XBoxa) na Plejce po raz pierwszy zadebiutowały takie tytuły jak Metal Gear Sold, Final Fantasy (wiem, wiem FF było już wcześniej, ale to dopiero FFVII tak naprawde zadebiutował), Tekken, Silent Hill, Resident Evil i wiele innych tytułów, które są teraz przenoszone na PS2 i PCta a jak wiemy w większości przypadków to pierwsze części gier są najlepsze :)
Ostatnio zmieniony 02-02-2008, 17:27 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ernie
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 05-07-2006, 12:37
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Ernie »

Gdyby nie PSXto bym mógł sądzic ze nie bylo by tekkena ale dzieki psx dobrej poczciwej konsolce moge grac w gry ktore sie staly hitami ! _Action_ ma racje co do FF :)
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Nadine »

Ja tam bez konsoli to niemoge zyc. Gdy mi pierwszy zaz w konsoli laser padl to mialam takiego dola ze masakra. Ja musze sobie chociaz godzinke dziennie pograc w Tekkna bo inaczej to jestem chora. Dzien bez Tekkena na konsoli to juz jest koszmar na jawie


He he :)
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Oen »

dzizas, wiesz ze to sie leczy?
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Nadine »

wszystko da sie leczyc :) ale co ja na to poradze ze lubie w to grac?
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Koniec PlayStation

Post autor: Tygrys »

Dla mnie era plejaka skonczyla sie z dniem gdy go sprzedalem i kupilem sobie kompa, a wtedy to zarywalem nocki juz na kompie ale to nie to samo calkiem inny klimat. Oddajcie mojego szaraka!!! :D
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Koniec PlayStation

Post autor: -=MASTA=- »

Ehh ten play, poczciwy stary szarak. Tyle godzin mi z życiorysu wyrwał. Wsześniej miałem Nintendo 64 [Mario i Zeldy do końca życia chyba nie zapomne] i przesiadłem sie z niego na PSXa. Ani chwili nie żałowałem tej decyzji. Warto było chociażby dla samego ff7, oczywiście Tekkena, MGSa, SFA3, GT, Chrono Crossa, KOF, ISSa, Q2, RE,Tenchu, Wipeouta, THPS, Vagrant Story [ i jeszcze wielu, wielu innych tytułów], tylu zarwanych nocek [samemu i z kumplami]i dni w szkole ;). Playka ma ten niepowtarzalny [troche adcadowy] klimat i całe to na niej granie wzbudzało we mnie podobną euforie jak kiedyś Amiga [ehh to był sprzęt]. Konsol chyba miałem z 4 [modele 1002, 5502, 7502, no i obecnie jeszcze swietnie działającą 9002], bo to i owo się na giełdzie w Katowicach robiło ;). Obecnie juz nie gram z braku czasu, mimo ze czeka na mnie jeszcze tyle gier ktore posiadam. Nic tylko wlaczyc konsole :) Tak sobie juz obiecuje, że kiedys jeszcze włącze PSXa i przejde chociazby to Valkyrie Profile i Legend Of Mana, albo oba Wild Armsy, lub też jakiegoś innego japEPGa. No ale cóż, ten brak czasu i pukająca dorosłość do drzwi :)))))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”