Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: Wawrzyn »

Jak w temacie.Wiecie jak mozna zgrywac obraz z czarnuli na kompa?Sa pewnie potrzebne jakies programy i dodatkowe okablowanie - jakie?No i parametry komputera... prosze o instrukcje :]

PS.To dobry dział? :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: SubZero »

Podstawowa rzecz, jaka ci jest potrzebna to karta telewizyjna albo karta graficzna z wejściem video. Kabel w zupełności wystarczy ten którym podłączasz konsolę do TV, no chyba że chcesz zgrywać też dźwięk, to wtedy będziesz musiał dodatkowo zaopatrzyć się w odpowiednią przejściówkę (2x chinch -> minijack stereo) chyba że masz w karcie dźwiękowej wejście line-in w postaci złącz chinch, ale to się raczej rzadko zdarza.
Co do softu to możliwości jest kilka. Ja osobiście używam DScalera, ale równie dobrze możesz użyć VirtualDuba czy praktycznie każdego programu do obróbki video (większość ma moduł do zgrywania obrazu z zewnętrznych źródeł).
Co do parametrów komputera... im mocniejszy tym lepiej :P
Jeśli będziesz zgrywał bez kompresji/z kompresją bezstratną (kodek HuffYuv) to najważniejsze jest miejsce na dysku (mniej więcej 100MB na minutę filmu bez dźwięku), wtedy też sprzęt nie musi być jakiś szczególnie potężny (450MHz i 256MB RAM w pełni wystarczy), ale jeśli chcesz zgrywać od razu z kompresją to wtedy wymagania rosną (min. 1GHz i 512MB RAM przy kompresji XviD).
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: Wawrzyn »

Hehe no i tu sie moje marzenia skonczyly bo zdaje sie ze starenka Riva TNT2 takiego wejscia nie ma :D No coz bedzie trzeba pozyczyc jakas karte na AGP x2 czy 4( :rotfl: ) ktora takowe posiada.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: Pitrex »

ja mam radeona 9500 i mam takie wejście więc bez problemu sobie zgrywam obraz z czarnulki :D

ps. najprostszy program do zgrywania/obróbki to Windows Movie Maker :]
Ostatnio zmieniony 07-01-2007, 13:17 przez Pitrex, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: Ren »

movie maker mi nie wykrywa konsolki :(
podłączyłem przejściówką chinch - >video

sub napisz cos wiecej o DScalerze bo tam to w ogole nie wiem "o co chodzi" :)
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: Arucardo_1 »

Wawrzyn pisze:Hehe no i tu sie moje marzenia skonczyly bo zdaje sie ze starenka Riva TNT2 takiego wejscia nie ma :D

No to użyj nagrywarki DVD, ewentualnie VHS i masz po problemie...
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Zgrywanie obrazu z Ps2 na komputer?

Post autor: SubZero »

VHS raczej mu nie pomoże, bo i tak jakoś na kompa to będzie musiał wrzucić. Nagrywarka DVD (stacjonarna) też jest opcją, tylko trzeba ją mieć :)
Ren pisze:sub napisz cos wiecej o DScalerze bo tam to w ogole nie wiem "o co chodzi"
A co mam pisać? No w sumie program potrafi trochę 'zniechęcić' ilością opcji, ale praktycznie większości z nich nie używam. Najważniejsze to wybrać odpowiednie źródło sygnału w menu Sources, potem wybrać odpowiednie wejście w menu Bt Card->Video Input (jak się nie wie to zawsze można metodą prób i błędów :P ) i tyle. Nagrywanie jest w menu Actions->Recording.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”