Filmy

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Filmy

Post autor: Wawrzyn »

"The Fifth Element" - "Piąty Element"(1997)
Obrazek
Produkcja: Francja
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson
Gatunek: SF
Obsada: Bruce Willis, Gary Oldman, Milla Jovovich, Mathieu Kassovitz, Luke Perry
Czas trwania: 121 min

Opis:
Jest to film science-fiction, którego akcja rozgrywa się w roku 2259 w Nowym Yorku. Ziemia zostaje zaatakowana przez siły "Czystego Zła" i jest poważnie zagrożona. Wrogów z kosmosu powstrzymać może tylko tajemniczy "Piąty Element". Odnalezienie go to jedyny ratunek dla Ziemian. Zadania tego podejmuje się taksówkarz Korben Dallas (Bruce Willis). O jego zaangażowaniu w ratowanie Ziemi zadecydował przypadek, którym było spotkanie wysłanki Dobra - pięknej Leeloo (Milla Jovovich). Film obfituje w niewiarygodne efekty specjalne nad którymi pracowało wielu słynnych scenografów.

Zródło:http://www.kinoman.pl/

Teraz cos odemnie :P - jeden z moich ulubionych filmow SF (obok "Star Wars") ogladalem go wiele razy i chyba nigdy mi sie nie znudzi :D Bardzo obiecujaca wizja przyszlosci (moglo by tak byc za te pare lat... :])w ktorej toczy sie akcja filmu, oraz swietna gra aktorow.Efekty specjalne na dzien dzisiajszy nie powalaja, takze fabula na pierwszy rzut oka niezbyt oryginalna, mimo wszystko warto ogladnac szczerze polecam - produkcja warta swieczki ;)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Frizen »

Matrix wszystkie czesci :)
Spiderman 1,2
Oszukać przeznaczenie 1,2
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

Nie wiem czy ktoś polecał, nie zauważyłam, ale mogłam w sumie przeoczyć, tak więc... ;) :
Wczoraj w końcu zebrałam się by obejrzeć "Wyznania Gejszy". Dla wielu osób pewnie będzie nudny, bo akcji tam za dużo nie ma, ale IMO jest po prostu piękny. Niesamowite krajoobrazy, ogrody japonskie, przepięknie ukazane gejsze i maiko.. po prostu cudo! Mocną stroną filmu jest jego muzyka, tak naprawdę chyba pierwszy raz w jakimś filmie muzyka zrobiła na mnie takie wrażenie (ok FF:AC nie licze :cool: ), świetny klimat. Dodajcie do tego doskonałą obsadę: Ziyi Zhang, Li Gong iMichelle Yeoh to juz wiecie za czym się rozejrzec :oczami:

Jak dla mnie jedyną wadą filmu było to, że wszyscy tam mówili po angielsku. No wybaczcie imo w filmie o Japonii skosnooocy powinni mowic po japonsku :looka: Pominmy fakt ze w japonskim filmie graja Chinki (Li Gong i Ziyi Zhang)
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Phantom »

V jak Vendetta 2006-04-07 (Polska), 2005-12-11 (Świat)
Obrazek
produkcja: Niemcy , USA , Wielka Brytania gatunek: Dramat , Sci-Fi
reżyseria James McTeigue
scenariusz Andy Wachowski , Larry Wachowski
zdjęcia Adrian Biddle
muzyka Dario Marianelli
na podstawie: komiksu Alana Moore'a
czas trwania: 132 dyst.: Warner Cinema

O filmie
Adaptacja komiksu Alana Moore'a pt. "V jak vendetta" dziać się będzie w totalitarnej Anglii. Państwo to przeżyło właśnie dewastującą wojnę, która zmieniła oblic ...
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Mystikos
Beginner
Beginner
Posty: 12
Rejestracja: 06-11-2006, 19:17
Lokalizacja: z Nicosci

Re: Filmy

Post autor: Mystikos »

Wiecie kiedy jest premiera Phantasmagoria - The Visions Of Lewis Carroll film Mansona?
<b>You cant kill me cuz Im already inside You !!!</b>
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

Pytanko; widział ktoś Opowieść o dwóch siostrach? Oglądałam to ale potrzebuje paru wyjasnien. Film absolutnie genialny, bla bla bla bez spoilerów
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Yamada »

Miłośnicy azjatyckiego kina muszą obejżeć "Shinobi" - naprawdę bardzo dobre kino, dobrze zmontowane, poruszające. Świetny film.


A "Opowieść o 2uch siostrach" to koreański...hmm.. no właśnie - horror? Ciężko włożyć ten film do szuflady z takimi rzeźnikami jhorroru jak np "Shutter" (rewelacyjny horror - trzyma w napięciu do ostatniego ujęcia i ma rewelacyjną fabułę). Zakręcona historia, mocny finał, kilka niedopowiedzeń.

BTW po "Shutterze" bałem się sam siedzieć w domu - musiałem mieć zapalone światło - moc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rogal
Student
Student
Posty: 62
Rejestracja: 16-01-2007, 18:01
Lokalizacja: Jeżewo
Ogrywam: Tekken, Call of Duty

Re: Filmy

Post autor: Rogal »

Requiem dla snu
Pozycja obowiązkowa!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

Aramis: tak mysle ze w sumie A tale of two sister bardziej spisywalby sie jako film psychologiczny, bez tych "strasznych" scen ktore sa IMO wepchane na siłe. Co nie zmienia faktu, ze koncoweczka troche mieli ^_^
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Aserot »

[center]Pachnidło
Perfume: The Story of a Murderer[/center]

Obrazek
Reżyseria
Tom Tykwer

Scenariusz
Bernd Eichinger
Andrew Birkin

Opis filmu:
Opowieść o seryjnym mordercy, który posiada dar niezwykłego węchu i zabija młode kobiety, by stworzyć idealny zapach. Akcja opowieści dzieje się w XVIII wieku w Paryżu.

Moim zdaniem jeden z najlepszych filmów jaki miałem okazje ostatnio oglądać, historia człowieka który chce osiągnąć doskonałość w tym co robi. Film dobry który moim zdanie wyróżnia się wśród nawału odgrzewanych kotletów i kiczów.

Ps.
Yamada pisze:"Shutter" (rewelacyjny horror - trzyma w napięciu do ostatniego ujęcia i ma rewelacyjną fabułę). Zakręcona historia, mocny finał, kilka niedopowiedzeń.
No "Shutter" to niezły film i przyznam że nie chciał bym skończyć jak ten koleś. Powiem tylko tyle że to jeden z tych filmów który ludzie o słabych nerwach nie powinny oglądać sami nocą :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: K' »

Życie jest piękne (La Vita è bella)

Obrazek

reżyseria Roberto Benigni
scenariusz Vincenzo Cerami, Roberto Benigni
zdjęcia Tonino Delli Colli
muzyka Nicola Piovani

O filmie:
Komedia , której akcja toczy się w obozie koncentracyjnym . Główny bohater jako żyd trafia ze swoją rodziną do obozu koncentracyjnego , chcąc zaoszczędzić swojemu synkowi okrucieństwa obozu koncentracyjnego stara się go przekonać że to co się dzieje to tylko gra.

źródło opisu: filmweb.pl

Piękny film jeden z moich ulubionych tym którzy jeszcze nie widzieli gorąco polecam.

------------------------------------------------------------------

Leon zawodowiec (Léon)

Obrazek

O filmie:
Leon - profesjonalny płatny zabojca, którego jedynym przyjacielem jest doniczkowy kwiatek. Mathilda - niezbyt szczęśliwa dwunastolatka nienawidząca swojej rodziny i życia. Łączy ich tylko samotność i obezwładniające poczucie pustki... Zbieg okoliczności sprawi, że staną się dla siebie najlepszymi przyjaciółmi..a może kimś wiecej..? Piękny film o prawdziwej, choć niemożliwej, miłości.

źródło opisu: filmweb.pl

Każdy to pewnie widział, ale nie wiem dlaczego ja mogę to oglądać naprawdę wiele razy za każdym razem z tak samo wielką przyjemnocią :) .
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Filmy

Post autor: Labik »

K' super pozycje stary ;)
To teraz coś od labika :hyhy:

Obrazek
Wczoraj obejzalem se Lot 93 [United 93] film przedstawiajacy wydarzenia z 1 z porwanych samolotow 11 wrzesnia. Film jest nuuuuudny...... az do ostatnich momentow, kiedy terrorysci wstaja ze swoich miejsc, jeden podcina kolesia obok, drugi wyciaga bombe spod pazuchy i a pilot-terrorysta rusza do kokpitu.. zaczyna sie taka akcja ze ooo jaaaaa. Nie zdradzam szczegulow. Te ostatnie akcje przezywalem jak jeszcze w zadnym innym filmie. Polecam! Przynajmniej ostatnie 20 min. :luka:

Ale juz nie ogladal filmow z wydarzeniami z 11 wrzesnia bo po rozmowach z kilkoma kolesiami zrobilem se chyba pranie mozgu :cool:

Obrazek
2 film ktory ogladalem niedawno to Crank. Yezz, to sie dopiero nazywa film akcji! Film jest poprostu wywalony w kosmos! Kolesiowi wstrzykneli jakas trucizne ze jak jego serce bije powoli to traci sily i umiera. Koles caly czas musi jechac na adrenalinie, non stop akcja! Glowna role gra nikt inny jak Jason Statham (znany z transportera). Pozycja obowiazkowa! Polecam!
Awatar użytkownika
TomU
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 07-07-2006, 13:53
Lokalizacja: Kalisz

Re: Filmy

Post autor: TomU »

Ja polecam:
"Kung Fu Hustle" - chyba tak sie pisze.
Uwielbiam poryty humor w tym Filmie tak jak i w nastepnym jakiego wymienie.
Polecam ten Film za Glupia Fabułe Niesamowite efekty specjalne prawie jak w Matrixe...

"Shaolin soccer" - tak sie napewno pisze.
Tutaj raczej humor jeszcze bardziej zryty.Znakomite polaczenie sztuki walki z piłką nożną.
Wielu aktorów z filmu "Kung Fu Hustle"

"Dom latajacych sztyletów"
Niesamowity Film Dla miłośnikow Sztuk walki.Miłośc, zdrada...
Musicie obejrzeć co tu bede pisał :D
G-I-R-L---P-O-W-E-R
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Filmy

Post autor: Labik »

Obrazek

Blair Witch Project
filmweb.pl pisze:Jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów. Trójka studentów szkoły filmowej wyposażonych w kamery wideo i podstawowy ekwipunek turystyczny, wyrusza na wyprawę w okolice Burkittesville, żeby nakręcić dokumentalny film inspirowany lokalną legendą o Wiedźmie z Blair. Legenda głosi, że od dwóch wieków w okolicznych lasach wiedźmy torturowały i zabijały dzieci. To co miało być prostym zadaniem zmieniło się w koszmar. Studentów już nigdy nie odnaleziono.
Moj najlepszy horror 4ever! Zaden inny nie ma takiego klimatu! Polecam obejrzec samemu w nocy.

=========================

Obrazek

Silent Hill

Nie musze chyba opisywac. Film na podstawie gry (?, scenario jest calkiem inne). Film mi sie bardzo podobal, mimo ze nie gralem w gry :)
Awatar użytkownika
TomU
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 07-07-2006, 13:53
Lokalizacja: Kalisz

Re: Filmy

Post autor: TomU »

A ja wlasnie sie przejechalem na Silent Hillu myslame ze bedzie cos lepszego.
Ze sie postaraja. A tu dupa. ( TO jest Moje zdanie Kazdy moze miec inne )
A co Do blair Witch Project Fajny film tez polecam .
G-I-R-L---P-O-W-E-R
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”