Czym grać żeby wygrać

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Tygrys »

Raziel pisze:pady z psx są dla mnie za lekkie
Zawsze mozna sobie samemu dociazyc pada, miejsce na to sie tam znajdzie napewno :D
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Arucardo_1 »

KRELIAN pisze:
Arucardo pisze:
KRELIAN pisze:jakby nie patrzec to do tk3 tez sie nadaje ;)

moim zdaniem jednak się nie nadaje :P
moim zdaniem to kwestia skilla :P

A moim - przyzwyczajenia. Mi się na przykład nie idzie wczuć w klawę ani trochę (i efekty sam widziałeś :P ) ale ktoś kto gra dłużej na klawie to pewnie da się grać... ja tam jeszcze tego nie sprawdziłem bo nie mam cierpliwości do grania na klawie :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: KRELIAN »

Arucardo pisze:
KRELIAN pisze:
Arucardo pisze:
moim zdaniem jednak się nie nadaje :P
moim zdaniem to kwestia skilla :P

A moim - przyzwyczajenia. Mi się na przykład nie idzie wczuć w klawę ani trochę (i efekty sam widziałeś :P ) ale ktoś kto gra dłużej na klawie to pewnie da się grać... ja tam jeszcze tego nie sprawdziłem bo nie mam cierpliwości do grania na klawie :P
no widzisz , ja na klawie sie nauczylem grac dobrze w przeciagu kilku dni a i to od niechcenia bo liczylem na to ze kupie sobie szybciej przejsciowe (kupilem po roku bo uznalem ze nie ma sensu wczesniej :P) , a cierpliwosc to wazna skladowa skilla :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Żółw »

A ja się wychowałem na klawiaturze, i grałem bardzo dobrze :P Jak kupiłem pada, to EWGFa nie mogłem zrobić :wstyd:
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Powiem krotko :P Do bijatyk najlepiej się sprawuje/sprawował i będzie się sprawował ArcadeStick :P Tak jak Joystick do symulatorów lotu, GamePad do platformówek a mysz+klawiatura do strzelanek :)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Ana »

_Action_ pisze:Powiem krotko :P Do bijatyk najlepiej się sprawuje/sprawował i będzie się sprawował ArcadeStick :P Tak jak Joystick do symulatorów lotu, GamePad do platformówek a mysz+klawiatura do strzelanek :)
Ja sie tam nie zgodze bo w strzelanki (masz na mysli fpp?) to najlepiej mi sie grało na padzie od N64 :P IMO genialna sprawa, choc równie genialnie sprawdzał sie przy Mario Kart ( :wub: )

A w platfromy/przygodówki, bynajmniej te starsze, lepiej mi sie gra na klawie niz na PS2/PSX (wszystkie TRy oprocz Legend)

Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Shinhwa »

_Action_ pisze:Powiem krotko :P Do bijatyk najlepiej się sprawuje/sprawował i będzie się sprawował ArcadeStick :P Tak jak Joystick do symulatorów lotu, GamePad do platformówek a mysz+klawiatura do strzelanek :)
Racja, na arcadzie wykorzystujesz sile nadgarstka, a nie kciuka i reprezentowana przez niego szybkosc jest wieksza co daje lepsze osiagi a takze daje lepsza kontrole, nie wiem jak Wam ale mi bardzo czesto skosy dziwnie wchodza. Na dokladke sa 4 przyciski na 4 palce i wszystko idea jak w zegarku :)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Action »

Ana pisze:Wszystko jest kwestia przyzwyczajenia :)
Lecz do wszystkiego mozna się przyzwyczaić :) Podam przykład mojego kumpla ^^ Do niedawna byl to zapalony maniak Klawiatury do gier sportowych (głownie FIFA, PES) i zawsze jak chodzilem do niego posparować to ja gralem na gamepadzie a on na klawiaturze , ale jak wreście zaczełem z nim wygrywać to się wkurzył, wział pada w rece, obadał, zagrał jeden mecz. Po pierwszej polowie przesiadł sie na krzyżaka co niewiele mu dalo xP przegrał ze mna 1:0 i zdegustowany oddał mi gamepada. Po jakimś czasie został na nocke u drugiego kumpla a ze kumpel też fan klajwy to musiał grac na padzie i dzieki tym nocnym sparom na gamepadzie nauczył się na nim grać a w efekcie przestawił się na niego. ^^

Tak więc napisałaś Ana 'kwesta przyzwyczajenia', ale po prostu na niektórych kontrolerach gra się bardziej efektownie a na niektórych mniej. :)
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Tygrys »

Ten pad ma przyzwoity krzyzak jak na Mediatech :P

http://www.media-tech.pl/products/image ... 500_01.jpg
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Aserot »

Daje mu dwa miechy :D ostrego grania.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Ren »

Jedynym padem godnym uwagi (ktory i tak Królowi Joypadów Dual Shockowi Drugiemu Wielkiemu nie dorasta do pięt) jest Logitech Cordless Action, jak w kazdym joypadzie największą bolączką jest krzyzak :/. Po prostu lepszego niz DS nie ma zaden joypad :)
Odradzam Saiteki - problem ten co zawsze - krzyżak, a w ich przypadku czasami zamiast krzyżaka mamy "pocięte kółko" na ktorym nie da sie grać. Za to Saiteki są wytrzymałe oraz ogromna większość z nich ma możliwość blokowania analogowych gałek (w pionie lub poziomie).

Co do sticków to przede wszystkim wzrasta przyjemność z grania :)
Jezeli ktos zdecyduje sie na sticka a tak jak ja nigdy na nim nie grał to niech przygotuje sie na szok. Pierwsze wrazenie to: "WTF? Jak ludzie na tym grają?" Nie potrafiłem nawet ruszać sie po planszy...
Gram juz około tydzien i moge powiedziec jedno: jezeli ktos gra mishimami to KONIECZNIE musi nabyć sticka :) Dość szybko można osiągnąć dasha o wiele szybszego niz na padzie.
Nie znaczy to ze po tygodniu gram jak Qudans, co to to nie ;)
W przypadku łatwych postaci mozna bardzo szybko sie przestawić, obstawiam ze gracze (celowo z małej litery) sterujący fengiem (rowniez celowo z małej) po tygodniu (lub nawet kilku dniach)beda grac tak samo na sticku jak i na padzie (fengiem na kierownicy i wędce pewnie tez da rade ;)). Gracze preferujący skillowe postacie będą musieli posiedzieć ;)

Takie są moje odczucia po tygodniu grania. Nie wiem czy stick jest lepszy od pada, za mało grałem. Od brata dostaje niezły łomot :)
Zdecydowanie lepiej zakręca sie na sticku karuzele kingiem (ogólnie łatwiej i szybciej robi sie wszystko co ma coś wspólnego z zakręcaniem:)). Elektryk z prawej tez robi sie lepiej.
Skyrocket Hwo tez jest zaskakująco łatwy.

Sticka kupiłem głównie z ciekawości i nie żałuje. Dzięki niemu Tekken znacznie przedłużył swoją żywotność ;)

P.S. ISW na sticku to narazie porazka :mur:
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Oen »

No ja sam od niedawna gram na sticku generalnie EWGF jak sie rozkrece to idzie lepiej niz na padzie, poruszanie nie sprawia az tak duzego problemu troche wiecej blokowanie najtrudniejsze jest dla mnie cos co myslalem ze bedzie najlatwiejsze czli wszelkie koleczka ;p
PS: Ren jak Ci idzie na sticku qcf+3 i t,d/t,d,d/p,p+1+2 Kryska/Edem?
Awatar użytkownika
Dados
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 66
Rejestracja: 09-01-2007, 20:02
Lokalizacja: Maków Maz

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dados »

Ja gram na padzie od psx i gra mi sie dobrze. Aż sie dziwie ,ze moj pad jeszcze żyje, tyle lat minęło a on ciągle jest przy mnie. A nie oszczedzałem go
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Ren »

Oen pisze: PS: Ren jak Ci idzie na sticku qcf+3 i t,d/t,d,d/p,p+1+2 Kryska/Edem?
no mi akurat łatwo idzie, tak samo jak kosa Jackiem-5, karuleza kinga czy death fist.
nie wiem od czego to zalezy, na jakim sticku grasz?
Awatar użytkownika
Nerull
Beginner
Beginner
Posty: 14
Rejestracja: 20-03-2007, 23:40
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Nerull »

Przymierzam sie do kupna pada mam 50zl na wydanie czy moglibyscie mi doradzic?

Chcialbym kupic pada ktorego mozna podlaczyc i do PC i do PS2, znalazlem takiego na allegro:
http://allegro.pl/item177390879_pad_dua ... s2_pc.html

Moze ktos z Was ma takiego pada? Bo na pierwszy rzut oka wydaje mi sie ze niewygodnie go sie trzyma.
A moze znacie inne pady podlaczane i do kompa i do PC godne polecenia?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”