Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Skoro w temacie co było pierwsze to nie zapominajmy o Muminkach ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Action »

K' pisze:Skoro w temacie co było pierwsze to nie zapominajmy o Muminkach ;)
Jakie Muminki :P a Pszczółka Maja? :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Krel: ja nie mówie ze od Sailorek sie zaczelo, ale bynajmniej w moim otoczeniu "BOOM" zaczal sie wlasnie odkad puscili przygody Bunny Tsukino (a raczej Usagi Tsukino) ;) i oczywiscie wszystkie dziewczyny bawily sie a wszyscy chlopy byli "tymi zlymi" ;)
BTW wlasnie skojarzylam ze w pewnym sensie robilam cosplay Usagi bo raz na bal karnawalowy bylam za nia przebrana :hyhy:

Capitan Daimos ogladałam, ogladalam tez wiele anime ktorych tytułów nie pamiętam (wsio na poloni 1 :) ). Była Czarodziejka Sally, był Gigi (to bylo o tym co latał za białymi majteczkami, nie? :D ), były tez o tej czarodziejce co skadstam przybyla i zaczarowala pewna rodzine ze niby jest ich córka (tylko "siostry" rowiesnicy nie, a i mlodsza siostra cos podejrzewała), laska miała dwie kitki blond i chodzila w czerwonych szortach i katance, jej siostra była brunetka (wlosy cos jak Yuna chyba :) ) i biegala w zielonej sukience. Tylko ze tych anime nikt az tak na podworku nie przezywal :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dados
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 66
Rejestracja: 09-01-2007, 20:02
Lokalizacja: Maków Maz

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dados »

Muminki, Pszczółka Maja ale jak dla mnie przede wszystkim Smurfy :P no i Krecik
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

to chyba kwestia miejscowy bo u mnie na podworku kazdy chcial tak grac w pilke jak Tsubasa :D

a Krecik to rzeczywiscie klasyka Anime :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

A ja Krecika nie trawie :wstyd:
Smerfy rlz po dzis dzien (zgadnijcie na co czekam w piatki XD)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

dados, może się zdziwisz, ale 'Pszczółka Maja' i 'Muminki' to naprawdę są anime :)
Co do tego co było pierwsze, to rzeczywiście wcześniej był Yattaman, Tsubasa i inne na Polonii 1, ale wtedy mało kto rozróżniał anime od normalnych bajek (no i Polonia 1 była stacją... włoską, a oni pewnie mieli już o anime jakieś pojęcie). Sailor Moon można powiedzieć było pierwszym 'oficjalnym' anime puszczanym w polskiej TV.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Wawrzyn »

Najlepsze byly Smefy, Mumunki i Gumisie!
dados, może się zdziwisz, ale 'Pszczółka Maja' i 'Muminki' to naprawdę są anime :)
Muminki to nie anime :P ale z tego co pamietam sa produkcji Japonsko-jakiejstam :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Wawrzyn pisze:Najlepsze byly Smefy, Mumunki i Gumisie!
dados, może się zdziwisz, ale 'Pszczółka Maja' i 'Muminki' to naprawdę są anime :)
Muminki to nie anime :P ale z tego co pamietam sa produkcji Japonsko-jakiejstam :)
jak nie jak tak? :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Action »

Muminki i Pszczółka Maja to 100% anime a co do Krecika i Smerfów nie bylbym taki pewien XD
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

Muminki powstaly w finlandii ale nie zmienia to faktu ze dobranocka ktora kazdy dobrze zna to anime :)

a z tym Krecikiem to chyba nikt nie pomyslal na powaznie co? :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dados
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 66
Rejestracja: 09-01-2007, 20:02
Lokalizacja: Maków Maz

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dados »

A ja nie rozumiem co miliony dzieci na świecie widziały w pokemonach. Ja tego kompletnie nie mógłbym oglądać ale moze to tylko moje zdanie. 0 humoru, co odcinek prawie takie samo zakonczenie i ten nudny zespół R który zawsze odlatywał w niebiosa pod koniec odcinku. Beznadzieja!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

jak widac na ponizszym przykladzie cos widzialy

Drogie bravo !
Mam na imię Aga i mam 12 lat. Pisze do was ponieważ mam ogromny problem. W naszej klasie są już tylko dwie dziewice( tzn. ja i nasza nauczycielka), postanowiłam więc , że nie mogę stracić dziewictwa ostatnia zwłaszcza , że za trzy tygodnie nasza nauczycielka(31lat) wychodzi za mąż i pewnie to zrobi.Chciałam zrobić to z Mariuszem najprzystojniejszym chłopakiem w naszej podstawówce, jednak on powiedział ,że dziewczyny mu nie w głowie bo chce zostać trenerem pokemonów:-/Co mam zrobić żeby przekonać Mariusza do tego pierwszego razu, nie mogę przegrać z pokemonami bo to będzie wstyd na całą szkołę.POMOCY
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Muminki powstały (jako animacja) w japonii, na podstawie fińskich książek (które chyba każdy zna :P ). Z kolei Maja powstała na podstawie niemieckich opowiadań. Krecik anime raczej nie jest, jako że jest produkcji czechosłowackiej :P a Smerfy afaik francuskiej.
Dzieci w pokemonach widziały to co powinny, bo też dla nich to anime było przeznaczone, sam się przyznam że trochę tego widziałem (m.in. wszystkie chyba pełnometrażówki) :wstyd: :P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

spoko Sub , nie tylko Ty :)

tak swoja droga to swego czasu mocno wciagnelo mnie Pokemon Stadium na n64 - polecam obadac
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”