Oldschool ('-')b

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Teraz troszkę historii jeśli chodzi o gry walki C-64 fighting games
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: -=MASTA=- »

Swietenie Aserot :) pamieta sie te fightingi :) W znakomita wiekszosc z nich grałem. Ale jak sie nie myle w tym filmiku brakuje jeszcze kilku znanych i klasycznych fighterow z C64, np International Karate + , link do obejrzenia tej swietnej jak na swoje czasy nawalanki , a jeszcze była na C64 taka chodzona mordobitka - Target Renegade sie zwała, no cód miód jak na swoje czasy, ale sie w to zagrywałem. Tutaj link do wersji z Amstrada, ale ta z C64 byla nawet podobna . O nawet znalazłem link do wersji z Commodora . Pamiętam tez jak zagrywałem sie w taka chodzona bijatyke, gdzie mozna bylo na ulicy spotkac dziadkow o kulach z ktorymi sie walczylo i babcie, ktora latala krecac torebka LOL :D :orany: :oczami: :przestraszony: :rotfl: Postacie byly dosc duze, niezle animowane i nawet dobra grafika byla jak na Złomodore. Moze ktos w te gre gral, albo pamieta jej tytuł ? Echhhhh to były czasy. No i na koniec link do filmiku z jedej z moich ulubionych gier na C64 w ktora zagrywałem sie niemal maniakalnie i nie moglem sie od niej oderwac. Ninja :D Aż się łezka kręci w oku jak patrze na te gry ;)


A teraz cos z upełnie innej beczki. No nie mogłem sie powstrzymać - War Never Be So Much Fun - przeklasyka. Intro z gry Cannon Fodder , gameplay i jeszcze wersja z CD32 z kumplem popsulismy na tej grze dwie myszki, ale przeszlismy ja cala na wagarach . A jeszcze zostając w temacie "Mięsa Armatniego" ;) Ci goście to już rządzą maksymalnie :D :rotfl: :D . No i jeszcze jedna gra o nie powtarzalnym klimacie, kto grał ten wie - Alien Breed - Tower Assault
i kontynuacja tej klimatycznej gry

A tu jeszcze jedna znakomita gra, kolejna z moich ulubionych - jak komus sie bedzie chcialo ogladac te ponad dwie godziny - nie wiem czy ktos pamieta, ale zajmowala ona 15 dyskietek :D :szok: :przestraszony: :oczami: Beneath A Steel Sky.

Zeby nie bylo zadlugiego posta, to na koniec na dzisiaj kolejna absolutnie kultowa gra - Chaos Engine , intro i gameplay . Dobra starczy na dzisiaj tych wspomnień :P :]
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Ta chodzona bijatyczka to chyba Bad Street Brawler ( co level miałeś inny zestaw ciosów) dobra gra. A ogólne fajne gierki wymieniłeś co do IK + to dzięki SubZero mogę cieszyć się tą grą na PSX'a jeszcze raz Thx!
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Inferno »

U mnie wszystko zaczęło się od Commodore c-64.
Później był Pegasus i "Złota piątka" heheeh
Do dziś pamiętam Fantastic Adventures of Dizzy :]
Swoją drogą szkoda że nie zrobili nowej wersji Dizzy'ego w jekiejś niezłej trójwymiarowej grafice...
To byłoby coś ;)
Po "Pegolu" długo długo nic i... Playstation.
Tu wiadomo: Silent Hill, Tekken i Gran Turismo rządzą.
Jak narazie była to moja ostatnia konsolka :P
Obrazek
Awatar użytkownika
GROMO
Beginner
Beginner
Posty: 27
Rejestracja: 17-01-2007, 05:22
Lokalizacja: Gdynia

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: GROMO »

Duzo tego mieliscie
Ja na komunie Dostalem Pegasusa
I Tak sie zaczelo kupowanie Tych Dyskietek na hali
a ile trzeba bylo pad'ow kupic i zasilaczy to mala bania :D
Puzniej nadeszla Era Sony Play Station Najleprza jak dla mnie konsola
Z Wiekiem coraz mniej w nia gralem .
Puzniej PC Zmarnowalem przez niego duzo czasu
Ostatnio zapragnolem kupic sobie X-box'a ale to tylko strata kasy i czasu
Zagralem w niego 3 ,4 moze 5 razy Teraz lezy gdzies tam.....
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: eq2D »

Ghost pisze:Swoją drogą szkoda że nie zrobili nowej wersji Dizzy'ego w jekiejś niezłej trójwymiarowej grafice...
Bogowie! Nie!

A u mnie zaczęło się o starej Atarynki, gdzie żądził Rived Raid i pierwszy Pitfal. Później C-64 i wychodzenie z pokoju kiedy się KGB wgrywało. Następnym zakupem była stacja dysków 5.25 do C-64 ale ten okres pamiętam jak przez mgłę...do czasu kiedy w moje łapki trafił pegazus. Gier, które można by tu wymienić jest od groma ale wspomnę tylko o Exite Bike od Niny, świetny The Goonies, czy też genialne wprost Contra Force, które do dziś mnie zabija klimatem i muzą.

O PSX, DC i klonie nie wspominam, bo to w końcu old sql thread.

Następna była amiga do której zakupu przekonało mnie Syndicate. Wiele godzin upłynęło przy Wormsach, Alfabacie Śmierci, czy też Franko. O tytułach, które zostały już wspomniane to nawet nie muszę pisać. ;)

Pózniej była era Mega Drive i SNES'a z SSFII New Chalenger (MG) SFII (SNES), Yoshi Island (SNES), Mario Kart (SNES), Sonic 1&2 (MD) i kupa innych... w tym smerfy O.o

Jakoś nigdy nie dorobiłem się Neo Geo... ale obecnie szporuję na własny automat, który zajmie miejsce biurka i tego kalkulatora z którego właśnie nadaje ;)
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Arucardo_1 »

a ja w bardzo dawnych czasach byłem pecetowcem :P

Sprzed pojawienia się grafiki 3D i innych takich najlepiej wspominam tytuły następujące:


Wolfenstein 3D (zabicie Hitlera pamiętam do dziś :P )
Airlift
Lamborghini: American Challange
Magic Knight Rayearth (tu jedyny wyjątek - SNES)
Double Dragon 3


i jeszcze parę, jak sobie przypomnę to napiszę :)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Hakuzaijo »

Moja historia zaczęła się od Pegasusa (pamięta kto jeszcze ,,złotą piątkę?), potem nastał okres Szaraczka, a obecnie nie posiadam nic :(
Najmilej wspominana pozycja? Ofkoz Micro Machines (ta gra do dzisiaj ryje beret :P )
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Action »

Hakuzaijo pisze:pamięta kto jeszcze ,,złotą piątkę?
Dizzy, BigNose, Micro Machines, Ultimate w jednym... kto tego nie pamieta? :)
Hakuzaijo pisze:Ofkoz Micro Machines
Moge zagrać online :) (Baro pewnie też :D)
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: eq2D »

Action pisze:Dizzy
Przez brak możliwości save'owania poleciało dużo "k*rew" w kierunku tej znakomitej gry. Ziomkowi nawet się spaliła się konsola gdyż zostawił na noc włączoną... Heh, to były czasy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Action »

eq2D pisze:spaliła się konsola
to nie konsola się paliła tylko zasilacz :D sam miałem zawsze ze trzy w zanadrzu :P
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: eq2D »

Zasilacz mam chyba do dziś. A konsola się rzeczywiście sfajfczyła - tylna "płytka" odpowiadająca za zasilanie i sygnał A/V.
Obrazek
Awatar użytkownika
Argoh
Elite player
Elite player
Posty: 143
Rejestracja: 27-12-2006, 09:10
Lokalizacja: Słomniki

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Argoh »

Mysle że to nie będzie offtop :hyhy:, kiedyś słyszłem o jakimś urządząku do którego wkłada sie dyskietki z pegazusa i mozna było sobie grać na kompie. Nie wiem jak to mozliwe? Słyszał ktoś coś o czymś takim?
Ps. Nie chodzi tu o emulator Nester.
Ps.2. W końcu skąd by wzieli gierki z pegazuse na kompa :P :P :P :P :P :P
"Why don't you ask the kids at Tinamen Square?"
System of a Down

Game Master: Mag atakuje Gracza 1.
*Mag używa Fire Ball'a
Game Master: Mag zamienia Gracza 1 w popiół.
Gracz 2: No to teraz mamy Barbarzyńce instant...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: SubZero »

Pewnie, że są takie sprzęty, jakoś przecież te gry pozgrywali, ale raczej nie służą one do grania a tylko do zrzucenia zawartości carta do pliku na kompie. Samemu możesz sobie coś takiego zbudować, wystarczy tylko wiedza elektroniczna i schemat wyprowadzeń carta z Pegaza :P
Z tym, że nie bardzo widzę powód, praktycznie wszystkie gry z NESa zostały już zdumpowane.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: KRELIAN »

a nie chodzi czasem o klawiature z otworem na carty ? to jedna z xyz podrobek nesa takze uwazajcie bo mozna sie naciac szybciej niz na oslawione juz polystation
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”