Xiao

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Czy Xiao jest przegieta ?

tak
31
60%
nie
21
40%
 
Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
Fury
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 29-11-2006, 20:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: Fury »

Ja widziałem tylko jednego gracza, który pożądnie wymiata Xajką (pozdr chudy_ileś tam) i jestem za tym ze ta postac jest przegieta, troche skilla i naprawdę ciężki przeciwnik. I mało kto gra w ten sposób.
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: Pitrex »

Furious [PL] pisze:Ja widziałem tylko jednego gracza, który pożądnie wymiata Xajką (pozdr chudy_ileś tam) i jestem za tym ze ta postac jest przegieta, troche skilla i naprawdę ciężki przeciwnik. I mało kto gra w ten sposób.
Grałeś z Gokenem,nie ? to polecam :D
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
Fury
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 93
Rejestracja: 29-11-2006, 20:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: Fury »

nie chudy_91 czy jakiś inny numer, ja z nim polecam, i coś mi się zdaje, że KingKY miał z nim spara :D
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Xiao

Post autor: Dismaster »

nie chudy_91 czy jakiś inny numer, ja z nim polecam, i coś mi się zdaje, że KingKY miał z nim spara :D
Gralam z Gokenem (i to sporo) z Luc_october z Yamada i z Czitem, niestety Ling Chudego_91 nie jest tak dobra jak tych panow ktorych wczesniej wymienilem (byc moze jeszcze nie jest) co warto zauwazyc kazdy z nich gra innym stylem ale najbardziej mnie rozbraja styl Gokena jest jakis taki diabelnie dziwny :D nie twierdze ze pozostala 3 jest gorsza bo tego nie wiem

PS wymienilem tych panow bo jakos mi zapadli w pamieci grajac ta dziewczynka (reszta bez obrazy ;) )
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: KRELIAN »

zrobcie sobie Panowie Xiao Cup , wtedy na pewno nikt sie nie obrazi ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Xiao

Post autor: luc_october »

hmm. myślę że im słabiej ktoś gra, tym bardziej mu się wydaje że xiajka jest przegięta. poza tym niektóre postaci są słabe na nią bo nie mają szybkich i niskich midów (jak np d/f+4,4 jankiem) bobem i bryanem jest bardzo ciężko bo większość ciosów na high i jak ktoś kapi z AOP to jest koniec.

...a co do dobrych graczy to icek, icek i jeszczcze raz icek. kto nie kojaży i nie widział jak on gra to ma pecha. do takich ludzi mam szacunek. nie jadą "pamięciówy" tylko starają się myśleć podczas gry. Goken ma bardzo dobre warunki żeby grać bardzo dobrze ( nie wiem czy czasem nie korzystał z faq'a icka :), bo jego styl gry na to wskazuje ) muszę przyznać że czasami miałem z nim bardzo wyrównane walki.

...najlepiej to się nie czepiajcie xiajki tylko nauczcie na nią grać :) chyba na zaibatsu kiedyś widziałem anty faq na nią.

[ Dodano: 09-02-2007, 17:46 ]
KRELIAN pisze:zrobcie sobie Panowie Xiao Cup , wtedy na pewno nikt sie nie obrazi ;)
jestem za :) .......... a będą nagrody?? :P
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Xiao

Post autor: KingKY »

Dodam do tego tematu jeszcze jedna mysl. Uwazam, ze w tekkenie 5 nie ma takich skrajnosci, nawet feng czy bryan nie sa w stanie tak mocno zepsuc t5 jak zrobila to xiao w t3. na ktora gra jest NIE FAIR. Tyle powiem :P (jak ktos gra jinem czy innym 70dmg jugglerem to moze nie wiedziec skad u mnie ta nienawisc do xiao).
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: Yamada »

Główna broń Ling to uniki i customy, do tego dochodzi wzgledna niekaralność. Ja jednak w dalszym ciągu bardziej boje sie Mishim i Paula bo to nieprzewidywalni szmaciarze którzy zawsze prawie mają fifty-fifty situation :D . Xiao jest topem, zdecydowanie, ale można nią grać naprawdę ślicznie i stylowo.

A jak zatrzymać jej AoP? No wiekszość postaci ma przecież d+4 które jest najszybszym lowem w grze (12 klatek). Jasne - zawsze istnieje możliwość przeskoczenia go, jednak a). narazamy sie wtedy na inne ataki, b). to przeskoczenie i tak jest nieco randomowe (brak systemu crushy).

Ona wbrew pozorom naprawdę ma sporo miejsc w które można się wciąć i ha...nie ma żadnego gwaranta na bloku:P - o sorry, ma - po tauncie:P.

Chudy akurat gra nią...dziwnie - same odskoki do tyłu, d/t+1 i skok do przodu - straszny pattern. Goken gra bardzo wporzo, a z Xiao Luca jeszcze nie miałem przyjemności się zmierzyć.
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: Ren »

KingKY pisze:Dodam do tego tematu jeszcze jedna mysl. Uwazam, ze w tekkenie 5 nie ma takich skrajnosci, nawet feng czy bryan nie sa w stanie tak mocno zepsuc t5 jak zrobila to xiao w t3. na ktora gra jest NIE FAIR. Tyle powiem :P (jak ktos gra jinem czy innym 70dmg jugglerem to moze nie wiedziec skad u mnie ta nienawisc do xiao).
LOL. Nie porównuj xiao z t3 do fenga z t5 xD. feng to największe gówno w historii tej gry, postać dla ludzi u których manuala nie stwierdzono. W ogóle przy nim każda postać jest skillowa :D. Trzeba powiedzieć szczerze, że w 5 minut nie obczaisz całej xiao w t3 (fenga jak najbardziej). Zacytuje tutaj mojego brata - lamera tekkenowego który gra właśnie fengiem :
"feng to postać ekonomiczna, nie marnuje czasu na trening a często wygrywam" .
Może z moja główną postacią nie daje sobie rady ale z resztą jednak sporo ugra.


Kingky jezeli uwazasz ze xiao jest az tak przegięta to jeszcze nie grales z dobrym Ogrem :D.
Na pocieszenie pamiętaj ze w t5 role sie odwróciły i king zamiata xiajką podłogę :cool: ;)
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiao

Post autor: Oen »

Loool :wstyd: Jesli mam byc szczery jak gralem w T3 przeciw tej postaci nigdy nie narzekalem na to ze jest przegieta czy cos (chociaz jej turalnie do tylu lekko wkurwia xD), a grajac w T5 nieraz kur** czlowieka bierze jak gra na rozne "fajne" postacie typu Stefan. Reszte dopowiedzcie sobie sami.
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Xiao

Post autor: Wawrzyn »

Oen pisze:Loool :wstyd: Jesli mam byc szczery jak gralem w T3 przeciw tej postaci nigdy nie narzekalem na to ze jest przegieta czy cos (chociaz jej turalnie do tylu lekko wkurwia xD), a grajac w T5 nieraz kur** czlowieka bierze jak gra na rozne "fajne" postacie typu Stefan. Reszte dopowiedzcie sobie sami.
:zdziwko: chyba nie grales z ktoryms z ww lol, o ile mnie pamiec nie myli to nie jestes jakis super dobry w tekkena i mysle wszystkie lepsze xiao z honmaru by cie zjechaly.Wole grac z piatkowym stefanem albo bryanem niz z trojkowym paulem czy ogorem, imho TK5 jestbardziej zbalansolwany od TK3.

EDIT: aha zapomnialem o True ogrze.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Xiao

Post autor: vho »

KingKY kurde, co ty masz do Ling :P
Zacznij grać Xiao, a przekonasz się jak fajną postacią jest :D

Btw, taka mała anegdotka:
Na jednej z nocek w tk5 ostatnio grałem z Grey-Foxem (Xiajką właśnie, na jego Xiao, Krychę, Ninę, Stefka, Fenga, Ravena... i Wanga chyba :P ). Przy stanie 12:0 dla mnie stwierdził:
"Xiajka to jest k***a top.", po czym odłączył pada i poszedł zapalić :)

PS. "feng to postać ekonomiczna, nie marnuje czasu na trening" złota myśl, ląduje w mojej sygnaturce :D

PS2. KingKY, Xiao też potrafi jugglem skroić 70 dmg (zarówno w t3 jak i t5) :)

PS3. <=kupię jak tylko w Polsce będzie :P
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiao

Post autor: Oen »

Wawrzyn pisze:
Oen pisze:Loool :wstyd: Jesli mam byc szczery jak gralem w T3 przeciw tej postaci nigdy nie narzekalem na to ze jest przegieta czy cos (chociaz jej turalnie do tylu lekko wkurwia xD), a grajac w T5 nieraz kur** czlowieka bierze jak gra na rozne "fajne" postacie typu Stefan. Reszte dopowiedzcie sobie sami.
:zdziwko: chyba nie grales z ktoryms z ww lol, o ile mnie pamiec nie myli to nie jestes jakis super dobry w tekkena i mysle wszystkie lepsze xiao z honmaru by cie zjechaly.Wole grac z piatkowym stefanem albo bryanem niz z trojkowym paulem czy ogorem, imho TK5 jestbardziej zbalansolwany od TK3.

EDIT: aha zapomnialem o True ogrze.
Tia Xiajka Naszym God Tierem XD Nie twierdze, ze nie jest dobra postacia ale nie robice z niej Boskiej kur**, mnie sie osobiscie wydaje ze po prostu ludzie czesto nie wiedza jak grac na takie postacie bo sa przyzwyczajeni do sztywnych pojedynkow typu cios, blok, kara, a jak im cos skacze na wszytkie strony to juz glupieja. Swego czasu jak gralem to sparowalem nie raz z Yamada i jeszcze jakimis innymi Xiajkami i chociaz moja postacia jest low tier Eddy to nie czuje az takiej roznicy jak grajac Kryska np. przeciw Stevowi (pomimo faktu ze Kryska jest dobra postacia do grania przeciw Stefkowi) generalnie jedyne postacie przeciw ktorym nie wiem co robic w T3 to byly Ogry i Gon a wynikalo to glownie z faktu kompletniej nieznajomosci tych postaci.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Xiao

Post autor: Dumian »

Do czego ludzi doprowadza ta bezradność :P

Wiadomo, że Xiao jest mocnym topem, ale żeby zaraz jakoś przegieta? Poza tym tk5 bardziej zbalansowany od tk3? :rotfl: No ludzie nie osłabiajcie mnie. Jak w ogóle można Xiao porównywać do Fenga? Takich rewelacji jak w tym temacie dawno nie było (no może pomijając pluginy i zaprogramowane combosy :lol:)
po prostu ludzie czesto nie wiedza jak grac na takie postacie bo sa przyzwyczajeni do sztywnych pojedynkow typu cios, blok, kara, a jak im cos skacze na wszytkie strony to juz glupieja
Coś w tym jest, bo walki na Xiao wymagają przede wszystkim jak pisał Masta:
duzego skupienia, panowania nad nerwami i rozwagi
Trzeba być ogranym i umiejętnie, rozważnie stosować ciosy bo każdy błąd może sporo kosztować. Kiedy jednak podgra się troche na Xiao, nauczy się nie grać na pałę a stosować odpowiednie ciosy to nie będzie już taka straszna jak wcześniej :P

Poza tym ktoś wspomniał już chyba w tym temacie, że jedną z trudniejszych postaci na Xiao jest Hwoarang. To zdecydowanie prawda, jednak przypominam, że ostatni turniej grałem właśnie nim i to z najlepszymi Xiajkami na Honmaru (nie licząc luca bo akurat nie startował w Christmas Cup), więc skoro ja dałem radę to znaczy, że można i każdy z was też mógłby to zrobić a nie marudzić jaka to Xiao jest zła :P

Skuteczna gra Xiao wymaga sporych umiejętności (czy to kreatywności, pomysłu na gre czy nawet skutecznego kapienia ale jednak wymaga jakiejś tam wiedzy o postaci, grze itd.). Tak narzekacie na Xiao, że jest prosta, kapiasta, niczego nie wymaga, jest przegieta to jestem ciekawy ilu z was skutecznie by nią zagrało? Co nie ma chętnych? :P

Nie od dziś wiadomo, że ludzie lubią usprawiedliwiać brak umiejętności tierami itp. :)

PS. Xiao nie jest moją główną postacią a w ogólnym zestawieniu gram nią bardzo mało, więc argument, że bronie swojej postaci odpada :]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Xiao

Post autor: luc_october »

no to jest niestety prawda że duża część ludzi gra rzeczywiście bezmyślnie - jak boty hehe.
tekken to niestety nie jest turowa bijatyka gdzie wymieniamy się ciosami na zmianę o czym wszyscy zapominają i przy takiej xiajce walą bezmyślnie to samo co na inne postaci i się dziwią że ich kolejka ominęła bo xiajka zrobiła AOP hehehe.

aha moja lista przegiętych postaci w tk3 :) :
xiaoyu - debesta, nie do pokonania xD lol
jin - to samo
heniek - jak wyżej
ogre/true ogre - bez komentarza top tiery :)
panda - klaskanie + wyskok i turniej jest twój xD
gon - mistrz
hwoarang - 2 kopy i K.O.
lei - podcinka lub wyskok = wygrana xD
paul - jak wyżej
law - nie do zajechania
nina - ta baba się nie kończy
anna - to samo ( kto grał ze mną? :) )
.............reszta postaci w sumie też, ale szkoda pisać xD

[ Dodano: 10-02-2007, 14:14 ]
Yamada pisze: z Xiao Luca jeszcze nie miałem przyjemności się zmierzyć.
5568388 jak coś to odezwij się. :)
Zablokowany

Wróć do „Tekken”