Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: luc_october »

:cwaniak:

czysta prawda panowie. dokładnie sprecyzowana kapusta. no ładnie. jako żywy przykład jeszcze można dodać kj'a który to zalicza się do wszystkich trzech podpunktów :) a nawet je totalnie przebija swoim "stylem" gry.


ps. ja nie mam nic przeciwko kapuście, ja ją wręcz uwielbiam... niszczyć. daje mi to większą satysfakcję gdy nastukam kpauściarzowi :)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: KRELIAN »

jesli chodzi o granie na 3 ciosy to moge sie zgodzic wylacznie jesli chodzi o online z bardzo prostego wzgledu - lagi , a i eksperymentowac wole zdecydowanie offline ale to juz kwestia podejscia

jesli chodzi o stanie w miejscu (mowa o tk3) to na wyzszym poziomie kapy tylko Ogrami da sie tak grac ale w praktyce i tak zadziala to wylacznie na mniej kumatych - sprawdzone, w tk4 dalo sie stac Jinem co kilka razy pokazal chociazby Kurek , natomiast w tk5 nie ma takiej opcji (pomijam oczywiscie sprawy movementu vide backdashe, dashe , ssy)

wracajac jeszcze do sprawy kapy w tk3 online to zdecydowanie najwiekszym dla mnie burakiem sa helle henka - do dzis zachodze jak to mozliwe ze to zagranie tak ciezko zablokowac. offline nie mam z tym najmniejszych problemow natomiast wymianka miedzy 1, 2 a 3 helle to dla mnie czarna magia. problem polega na tym ze ja widze kiedy ktos zrobi odpowiednia ilosc ale dzieki lagom w wiekszosci przypadkow znalezienie okienka na dolny blok lub par mija sie z celem (zaraz tu ktos wyskoczy ze jemu to nie sprawia problemu ale kiedy czasem podepne pada i zaczynam na to grac to ludzie tez nie wiedza jak to ugryzc) . podobnym zagraniem (chociaz tego juz do kapy nie zalicze) jest 1,1,4,4 hwo - trzeci cios rowniez bardzo rzadko udaje sie zblokowac a przeciez slepy zauwazyl by go offline, o multisach juz nawet nie wspomne bo ja zawsze dane wyrywanie klepie na jana. jak z tego moral? choc to wydaje sie nie do pomyslenia offline tak tutaj zdecydowanie dla mnie najwieksza kapa jest heniek i king. a teraz pamietajcie ze jesli chcecie to zaczac wykorzystywac to z glowa bo na wszystko juz mam sposob :P


btw Masta nie daj sie przekabacic na ciemna strone mocy bo mozesz stracic szacunek wsrod graczy i na turach stac w kacie jak swego czasu Mecenas w tk3 :D
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: czit »

BeautifulTiming pisze: Juggle natomiast za każdym razem robię inne, a najczęściej ich w ogóle nie robię. To oczywiście nie dlatego że lagi i dylay mi przeszkadzają to wyłącznie pokazanie że jest się kulturalnym i znającym zasady dobrego wychowania (leżących i lecących się nie bije).
Nie stosuje tanich zgadywanek, typowych 50%, nawet jako że gram jinem, nie robię iWS+2 z dasha nie dla tego iż dylay powoduje że t+2 trzeba naciskać jeszcze zanim ma się CD w planach, po prostu daję przeciwnikowi szansę na obronę robiąc ws2 po uprzednim 3 sekundowym schyleniu się.
Nie używam stepa i bakdasza bo to nie męskie uciekać od walki, jeżeli jakoś niechcąco znajdę się na plecach przeciwnika to daję mu czas na odwrócenie się i zaatakowanie, żeby wiedział że mam gest.

no prawie spadłem z krzesła :przestraszony:
czyli wychodzi na to że ograniczasz sie tylko do grania na przypadek :padam:

-=MASTA=- pisze: Ktoś lubuje się w ambitnej grze grając low tierami, a proszę bardzo jego sprawa. Tylko niech zachowa się jak facet z jajami i kiedy przegra to niech nie płacze na ludzi grających Topami.
trzeba przyznać racje i to podkreślić grubą zółtą kreską !
luc_october pisze: ps. ja nie mam nic przeciwko kapuście, ja ją wręcz uwielbiam... niszczyć.
to jest to co tygryski lubią najbardziej :cool:
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: luc_october »

no staniem w miejscu nie można zkapuścić. chodziło właśnie o słynny backdash, SS i wyczekiwanie na machnięcie się przeciwnika i karę.

[ Dodano: 01-03-2007, 11:22 ]
czit pisze:
BeautifulTiming pisze: Juggle natomiast za każdym razem robię inne, a najczęściej ich w ogóle nie robię. To oczywiście nie dlatego że lagi i dylay mi przeszkadzają to wyłącznie pokazanie że jest się kulturalnym i znającym zasady dobrego wychowania (leżących i lecących się nie bije).
Nie stosuje tanich zgadywanek, typowych 50%, nawet jako że gram jinem, nie robię iWS+2 z dasha nie dla tego iż dylay powoduje że t+2 trzeba naciskać jeszcze zanim ma się CD w planach, po prostu daję przeciwnikowi szansę na obronę robiąc ws2 po uprzednim 3 sekundowym schyleniu się.
Nie używam stepa i bakdasza bo to nie męskie uciekać od walki, jeżeli jakoś niechcąco znajdę się na plecach przeciwnika to daję mu czas na odwrócenie się i zaatakowanie, żeby wiedział że mam gest.

no prawie spadłem z krzesła :przestraszony:
czyli wychodzi na to że ograniczasz sie tylko do grania na przypadek :padam:

nie zakumaliścię tak banalnego joke'u?? hmm
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Liberty »

Czasami ludzie mnie przerażają.
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: !Dan! »

-=MASTA=- pisze:hehehe DAN chyba nie zrozumiałeś grubej ironi z postu BeautifulTiming
Oj zrozumiałem zrozumiałem ^^ Pragnę zauważyć że mój post też nie grzeszył powagą xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Arucardo_1 »

-=MASTA=- pisze:Kappa/Kapusta] (...) Czyli jest to (...) Robienie w kółko do znudzenia jednego najmocniejszego juggla
Co za bzdura, od kiedy to stosowanie jednego juggla po danym starterze to kapa? :zdegustowany: można co najwyżej kapić na JUGGLE STARTERA...

Zdecydowana większość postaci ma 1 "turniejówkę" i naprawdę, nikt nie jest takim debilem, żeby robić słabe juggle bo komuś się ubzdurało, że najmocniejsze standardy to kapa :suchy:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Raven
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 23-03-2007, 21:54
Lokalizacja: 7 Krąg Piekieł

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Raven »

Ja gram... Hmm... Kiedyś szłam na żywioł, teraz staram się bardziej logicznie, próbuję wyczuwać momenty w których zaatakować biegnącego przeciwnika i tym podobne. Uczę się łączenia tego z kombosami... Nie twierdzę, że umiem... Ale mogę stwierdzić, że próbuję, staram się.............................................................................
................................... i że mi nie wychodzi...........................
Obrazek
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Ren »

-=MASTA=- pisze:Kappa/Kapusta] (...) Czyli jest to (...) Robienie w kółko do znudzenia jednego najmocniejszego juggla
:D ostatnio na TTT4 kapiłem na isw - sorry Pitrex i VHO :rotfl:


Zastaniawia mnie po co ludzie tak kapia online :kwasny:
offline to rozumiem - za turnieje zgarnia sie nagrody, za sam wstęp na turniej trzeba placic wiec szkoda marnowac kase :D no i nie jedzie sie przez pół polski zeby ambitnie przegrać wszystkie walki...
w tk3 online gra sie raczej dla przyjemności, dla zabawy - niestety mając w pamięci little tournament to stwierdzenie wydaje się być nieprawdziwe.
Nowi gracze idą śladami "lepszych" , trudno żeby grali ambitnie skoro pewnie nie raz dostali do 0 od Mr. Hellsweep & Mr. 3płaskie.
Finał little tournament każdy pamięta, pomimo że był nagrywany finaliści nie przebierali w środkach i zamiast stworzyć ładne widowisko (do czego przeciez ci panowie są zdolni) dali popis kapy ;/. No ale w końcu walczyli o megacenne konto premium... :D

u niektorych kapa przychodzi z czasem (cześć Masta :D), u niektorych z czasem rodzi się ambicja i np. zmieniają postać (Dismaster)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: KRELIAN »

i napisal to jednosetupowy edek :oczami:

ja kapilem nie tyle dla jakze cennego konta na TL , ale przede wszystkim dla zdobycia tytulu "TEKKEN KEYBOARD MASTER" ktorego juz nikt mi nie odbierze :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Ren »

KRELIAN pisze:i napisal to jednosetupowy edek :oczami:
lepsze to niż "pierwszy z brzegu" law :D
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: KRELIAN »

do 'pierwszego z brzegu' jeszcze troszke przed Toba wiec zapewne lepsze :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Bartu$
Beginner
Beginner
Posty: 28
Rejestracja: 16-08-2006, 09:53
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Bartu$ »

zgadzam sie z wawrzynem jeżeli chodzi o normalnie walki to tak moze zobaczyc cos ciekawego , ale jesli chodzi o turniej to bez rożnicy kazdy kapi bieze sobie jedna z najsliniejszych postaci i kapi nia :P takie jest moje zdanie
Bartu$
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: Di »

Bartu$ pisze:kazdy kapi bieze sobie jedna z najsliniejszych postaci i kapi nia
Nieprawda. Każdy bierze postać którą czuje się najmocniejszy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Skuteczna kapa czy efektowna porazka ?

Post autor: KRELIAN »

no nie bardzo kazdy, czasem dokonuje sie wyboru pod postac przeciwnika
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”