Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Zapytaj o cokolwiek.

Moderator: ModTeam

dominikd10
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 28-03-2007, 15:09

Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: dominikd10 »

to co w temacie, i czy trzeba posiadać orginał gry???
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: Komandos »

No ja słyszałem, że za to ściga Interpol, a jak cię złapią to deportacja do Japoni i za kare dostajesz od Kaza 666 elektryków na twarz (nie wiem czy to prawda, tak mi tylko kumpel gadał).
dominikd10
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 28-03-2007, 15:09

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: dominikd10 »

jakoś mi sie nie chce wierzyć, ktoś inny coś wie???
Awatar użytkownika
Raven
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 23-03-2007, 21:54
Lokalizacja: 7 Krąg Piekieł

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: Raven »

Nie wiem, czy powinno być... Nie sprawdzałam czy jest Tekken na kompa tak normalnie, ale raczej nie. Patrząc na ilość bohaterów i opcji, brak dźwięku, to nawet można to traktować za mega demo... Które potrafi narobić smaku na coś więcej, na konsolę.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: Action »

Tekken 3 o ile wiem nie jest juz sprzedawany w polsce... wiec wszystko jest legalne :) a do tego jak Raven napisala, wersja TK3Online jest mocno ucieta i mozna powiedziec, ze to taka wersja demonstracyjna (lub beta :P)
dominikd10
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 28-03-2007, 15:09

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: dominikd10 »

ale ściągnięty na kompa, a nie kupiony to jest legalny przez neta??sprawdzą to jakoś??bo sie kolega pytał, bo bym z nim zagrał
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: SubZero »

Teoretycznie jeśli TK3 był zlicencjonowany w Polsce (a był) to ściąganie go z neta jest nielegalne i jeszcze długo będzie (prawa autorskie na software działają 50 lat). Jeśli chciałbyś grać online w pełnej zgodności z prawem to musiałbyś grać na swojej (kupionej) pełnej wersji TK3 PAL (bo taka wersja jest w Polsce). Już samo tworzenie ripów jest niezgodne z prawem (autorskim) bo jest modyfikacją oryginalnego utworu bez zgody autora.

No ale to tylko teoria ;) Sprawdzić cię nie sprawdzą, bo niby jak, no chyba że wierzysz w te słynne 'naloty' na mieszkania (chociaż nawet wtedy co za problem skasować te 40MB).
A Kaillery raczej nikt nie monitoruje, czy ludzie na niej używają oryginalnego softu :)
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: luc_october »

no jam mam oryginała pal'owego tk3 i właśnie zastanawiało mnie czy mogę sobie tak mykać na legalu. no jedyna różnica to pal/ntsc. musieli w palu te 50 Hz zrobić :/

co do rip'owania i modowania to dla własnych potrzeb można sobie zrobić co się chce. nie można tylko tego rozpowrzechniać i sprzedawać. tak mi się to widzi
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: Pitrex »

Romy nie są legalne lecz sam epsxe jest ;) więc to jest pół-legal...

ps. trochę drętwy ten temat :D
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
dominikd10
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 28-03-2007, 15:09

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: dominikd10 »

ale można mieć kopie płyty ale jeżeli ma sie orginał i ją sie używa jakby orginał sie zepsuł, tak słyszałem
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: eq2D »

ta... ale musiała by być to kopia konkretnego CD. to samo z romami. Nie ważne, że masz oryginalne PCB SFII. Nie możesz mieć Rom'a z sieci - musisz sam dumpa zrobić. Więc to wszystko jest conajmniej pojebane :|
Obrazek
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: -=MASTA=- »

Ogólnie prawo autorskie to dość zawiłe zagadnienie, a w sprawie wszelakich elektronicznych pól eksploatacji sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. W tym zagadnieniu nie można tak brać sobie wszystkiego na logike, bo wiadomo że litera prawa rządzi się swoją logiką ;) Polskie prawo w tym zakresie jak większości wiadomo reguluje USTAWA
z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawie autorskim i prawach pokrewnych ---> link [jakby komuś chciało sie poczytać i zapoznać z tematem]. Z wykładów jakie odbyłem i książek jakie musiałem przeczytać dowiedziałem się, że tzw prawo do wykonania kopii bezpieczeństwa na użytek własny w przypadku programów komputerowych nie występuję. Czyli według prawa nie możecie sobie zrobić kopi Windowsa np, trzeba korzystać z org. nośnika :P. Sprawa dodatkowo się komplikuje w przypadku wszelkiej maści romów, gdyż zamieszczanie ich w internecie jest juz dodatkowym polem eksploatacji. A jak wiadomo na każde dodatkowe pole eksploatacji trzeba mieć zgodę producenta / włąściciela aut. praw majątkowych [licencja]. Nawet jak ktoś by sobie zrobił kopie cd z org. T3 PAL [wolno mu] to mógłby korzystać z niej tylko w domu, dla siebie, ew. rodzina i osoby będące w tzw. powinowactwie. Nie może zamieścicć go w internecie. Nie ma tu znaczenia czy zrobi się Ripa z T3 jap ntsc. US. ntsc., bo i tak jest on chroniony miedzynarodowym prawem autorskim [Konwencja Berneńska, Konwencja powszechna i nota Copyrightowa]. A to że gra, dany program, film, czy jakiekolwiek inne dzieło chronine prawem autorskim nie zostało wydane w PL, to wcale nie oznacza że jest pozbawione ochrony prawnej. Ma też znaczenie to, że jest to okrojona wersja org. gry [oprogramowania? - bo do dzisiaj nie wiem jaka jest interpretacja, czy gra to też program komputerowy ?], ponieważ jest to ingerencja w dzieło twórcy bez jego zgody i narusza jego Autorskie prawa osobiste. Tak więc w swietle prawa wszyscy jesteśmy piratami :D hehe, ale nie ma się co martwić. Nikt was nię bedzię ścigał za taką błahostkę. [tzw mała szkodliwość społeczna czynu :)] W prawie autorskim wiele zależy od jego interpretacji, a i wychodzą w nim takie kwiatki jak to, żę "proces kopiowania jest twórczy, ale niedozwolony" :P]. Żadne prawo nigdy nie nadąży za technologią i techniką :D
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: Mr_Editor »

luc_october pisze:co do rip'owania i modowania to dla własnych potrzeb można sobie zrobić co się chce. nie można tylko tego rozpowrzechniać i sprzedawać. tak mi się to widzi
Hehe luc powalasz mnie.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: KRELIAN »

nie mozna rozpowszechniac i sprzedawac na szeroka skale i to jest fakt. mozna natomiast to robic miedzy najblizszymi krewnymi , pisalem juz o tym w odpowiednim temacie takze nie lekajcie sie bracia i siostry poniewaz Honmaru to jedna wielka rodzina ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Czy granie przez neta w tekkena3 przez emulator jest legalne

Post autor: Arucardo_1 »

jak coś to dużo osób jest na honmaru więc robimy zrzutę na dobrego prawnika :P

a jak wiadomo, w naszym pięknym kraju dobry prawnik wybroni cię ze wszystkiego...


A poważnie: z tego co mi wiadomo ściąganie nielegalnego oprogramowania jest nielegalne tylko jeśli jest dla korzyści majątkowych (niestety za taką też uznaje się oszczędzenie tych kilku złotych, które gra by kosztowała w sklepie)

Tymczasem ROM do grania online jest niedostępny nigdzie indziej, zatem pozyskujemy go tylko dlatego, że Namco nie produkuje wersji do grania online :P wydaje mi się, że to co robi całe honmaru i jeszcze kupa ludzi, jest jak najbardziej legalne. :)


ale jeszcze prawa nie skończyłem (ba :P nie zacząłem :P ) więc mogę się mylić :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania & Pomoc”