Muzyczny quiz

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

Nie mowie, ze malo popularne bo popularne to sa one az nadto, tylko IMO dla mnie bezsensem jest wstawianie muzyczek z gier muzycznych bo samo to, ze czesto wychodza do takich gier jakies pierdulki 'super extra + 2 utwory' (ile jest wersji beatmani? 10? 20?) lub to, ze mozna sciagac do takich gier dodatkowe utwory praktycznie je wyklucza ze 'zgadywanek'. Ale dobra, skończmy z tym bo wlasnie widze, ze ktos sie wnerwil, faktem iz nie zdazyl odgadnac utworu.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

Niom już sie namyśliłem :)

1. Spokojnie bez kłótni panowie :P

2. Nie wiem za bardzo.....w sumie to po części ja się trochę rąbnąłem, bo zapomniałem o tym Virkato i w sumie to ja miałem inne informacje na temat pochodzenia tego utworku ( ze Stepmanii a nie z Beatmanii ) no, ale teoretycznie Action odpowiedział dobrze, bo jak powiedział JJK to były dwa tłumaczenia do nazwy utworku ( ale mówiąc szczerze, to ja nawet nie wiedziałem o egzystencji tej pierwszego POPRAWNEGO tłumaczenia nazwy utworku ).
JJK już nie bądź taki dociekliwy :P ...już trudno....

No i generalnie to ciężka sprawa......może powinno się poczekać na głównego " admina " tego quizu i może on by rostrzygł spór ......
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: SubZero »

IMHO wogóle dawanie muzy z gier pokroju stepmanii mija się z celem, bo nie dość że są to zazwyczaj nie utwory 'oryginalne' (pisane na potrzeby danej gry) a mixy/remixy/aranżacje itp. to jeszcze jak widać w aktualnym przykładzie mogą powtarzać się w kilku różnych tytułach.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Jo-Jo pisze:JJK już nie bądź taki dociekliwy ...już trudno....
Nie mam nic przeciwko przyznaniu punktów Actionowi, bo wiedział który to utwór :) . Pisałem o tym utworze jedynie po to, żeby sprostować nieco jego odpowiedź i zapobiec wprowadzadzeniu innych w błąd co do nazwy. Widać to po ostatnim zdaniu tamtego posta.
Action pisze:Ale dobra, skończmy z tym bo wlasnie widze, ze ktos sie wnerwil, faktem iz nie zdazyl odgadnac utworu.
A żebyś wiedział, że się nie wnerwiłem :oczami: . Pisałem to wszystko z powyższych powodów. Quiz traktuję jako zabawę, a nie jakąś tam rywalizację. Jeśli dalej tak myślisz to powiedz mi czym czym to wnioskujesz. Niektóre kwestie pisałem dla żartu (i widać źle go sprecyzowałem, ale po emotkach chyba widać że to żart) np:

(...)Zaraz, zaraz. Ja bym nie zaliczył tytułu tego utworu :luka: (wiem czepiam się :hyhy: :P ). (...)

Wyszło jedno wielkie nie porozumienie. Wiecej już nie będę się tak wcinał, bo już widzę jakie tego konsekwencje. BTW. Zanim wyślesz posta z odpowiedzią, to sprawdzaj czy są w niej literówki. W końcu to odpowiedź i za to są punkty.
Action pisze:Nie mowie, ze malo popularne bo popularne to sa one az nadto, tylko IMO dla mnie bezsensem jest wstawianie muzyczek z gier muzycznych bo samo to, ze czesto wychodza do takich gier jakies pierdulki 'super extra + 2 utwory' (ile jest wersji beatmani? 10? 20?) lub to, ze mozna sciagac do takich gier dodatkowe utwory praktycznie je wyklucza ze 'zgadywanek'. Ale dobra, skończmy z tym bo wlasnie widze, ze ktos sie wnerwil, faktem iz nie zdazyl odgadnac utworu.
Muszę przyznać że w obu kwestiach (dodatki i ściąganie utworów) się niestety mylisz. Do Beatmani IIDX nie można ściągać dodatkowych utworów, ponieważ jest to gra na PlayStation 2, o zamkniętej strukturze, to samo tyczy się oryginalnej Beatmanii, wydanej na PlayStation (wyjątkiem w grach BEMANI jest tu jedynie DDR Ultramix na Xbox'a, ale to już inna bajka). Pojęcie różnych "wersji" Beatmanii IIDX (np. 10th Style, 11th Style REDD), jest jak najbardziej względne, ponieważ z powodu sporych modyfikacji, między tymi "wersjami", uznawane są one jako osobne części zarówno przez graczy jak i producentów (zresztą weź sobie porównaj np. 3rd Mix i 12th Mix HAPPY SKY, jest różnica?). Przy niektórych tytułach znajdziesz napis "New Song Collection" - to jest po prostu, zresztą wcale nie potrzebnie (bo zawsze są nowe utwory), dodana informacje że w grze znajdziesz nie tylko nową szatę graficzną, nowe tryby, teledyski, ale także nowe utwory, wynik = nie stara gra z nowymi utworami, a zupełnie nowa (zresztą co w takiej grze można jeszcze ulepszyć?). To tyle o Beatmanii.
Stepmania nie jest grą komercyjną. Jest to program o licencji freeware, będący amerykańskim symulatorem rytmicznych gier tanecznych, członków japońskiej rodziny BEMANI (Konami) - Dance Dance Revolution i ParaParaParadise oraz koreańskich naśladowców tychże gier - EZ2Dancer i Pump It Up (BTW to co jest npisane o Stepmanii w polskiej Wikipedii to bzdura, autor tego wpisu powinien się wstydzić). Program różni się od swoich "mocodawców" tym, że można do niego dodawać coraz to nowe utwory, które przeważnie preparują fani DDR (z tąd popularne pakiety z większości części DDR, ale znaleźć też można tu utwory także z innych gier BEMANI, jak Beatmnania, Pop'n Music).
Istnieje także symulator Beatmanii zwany BM98, ale nie jest tak popularny jak Stepmania i jego scena jest na wymarciu.
SubZero pisze:IMHO wogóle dawanie muzy z gier pokroju stepmanii mija się z celem, bo nie dość że są to zazwyczaj nie utwory 'oryginalne' (pisane na potrzeby danej gry) a mixy/remixy/aranżacje itp. to jeszcze jak widać w aktualnym przykładzie mogą powtarzać się w kilku różnych tytułach.
Stepmania to co innego, BEMANI to co innego (jedne otwarte, drugie zamknięte). Ok. 90 % (w przypadku DDR trochę mniej) utworów w grach BEMANI jest komponowana specjalnie na potrzeby tych gier. Są kompozytorzy ściśle związani z Konami, którzy tworzą utwory instrumentalne oraz podkłady pod partie wokalne. Są wokaliści i zespoły które podpisały kontrakty z Konami, na nagrywanie utworów do tych gier. To że znaleźć je można później na ich płytach, nie znaczy że zostały dobrane do gier a nie napisane na ich potrzeby. Co do remixów i aranżacji znanych utworów to też jest ich zaledwie garstka.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Muzyczny quiz

Post autor: eq2D »

NIE DAJEMY ŻADNYCH UTWORÓW Z SINGSTARÓW, BEATMANI, GUITAR HERO I INNEGO GÓWNA TEGO POKROJU. Jasne?
Tak samo jak z jan jan'ów (mahjongów) i innych pierdół. Quiz jest for fun, a nie "udowodnię Wam, że chuja wiecie". To samo mogło by się tyczyć wszelakiego Doujin soft'u, bo - pomijając MB - mało kto to zna u nas...

[ Dodano: 11-04-2007, 17:35 ]
JJK pisze:Znam tę ścieżkę zarówno z oryginału jak i tej wersji (nie została wydana i eq wyciągnął ją pewnie bezpośrednio z gry :luka: ).
Tak, z wersji na NeoGeo CD.
JJK pisze:Tak poza konkursem, żeby stało się zadość... Utwór nazywa się w oryginale "Lunatic Nightmare" (狂人が見た悪夢) i jest to "theme" Kamui.
Dokładnie.

JJK pisze:Solidna :ok: coś zdecydowanie dla fana Samurai Spirits czy Last Blade i to prosto od deweloperów World Heroes.
Ano, ano... aż wstyd się przyznać ale mysłałem, że Ranmary to całkiem sexy laska. A okazało się, że to facet. A tak przy okazji - szkoda, że ADK milczy...bo AoDK to jedna z moich ulubionych gier.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

JJK pisze:Pisałem o tym utworze jedynie po to, żeby sprostować nieco jego odpowiedź i zapobiec wprowadzadzeniu innych w błąd co do nazwy. Widać to po ostatnim zdaniu tamtego posta.
Sub nie naliczaj mi pkt. za ta odpowiedz, ale za to daje nowy utwór.

http://www.supload.com/listen?s=SN_85-YHWv9

Tytuł gry i kiedy utwor wystepuje w grze.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Oen »

Prince of Persia Warrior Within
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

a zjadles :P (tzn zła odpowiedz xP)
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

Tomb Raider Legend :| ....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Muzyczny quiz

Post autor: eq2D »

Action pisze:Tomb Raider Legend :| ....
Na pewno nie... Cholera znam to skądś, bo skojarzyłem już po pierwszej nutce... tylko skąd? Kto mi podpowie ?^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

Jo-Jo pisze:Tomb Raider Legend :| ....
niet :P
eq2D pisze:Cholera znam to skądś
No zdziwiłbym się gdybyś nie znał. :D
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Muzyczny quiz

Post autor: eq2D »

To jest straszne... znać nutę praktycznie na pamięć, temat muzyczny, który nuci się pod prysznicem, a nazwa na tak zwanym końcu języka. I co najgorsze - to dosłownie trapi. Nie raz człowiek stara sobie coś przypomnieć - co dobrze zna - i nie przychodzi to łatwo, bo nawet nie wie gdzie szukać tropu...
Action daj więc trochę odpocząć mojej skromnej mózgownicy i daj jakąś konkretną podpowiedz... zanim JJK przybędzie i mnie ośmieszy. Wałek z intra, prawda?
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

...ale w takim razie -1pkt (nie minely jeszcze 24h) wałek z intra, bitka 2D na NeoGeo od Playmora & Evoga.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Muzyczny quiz

Post autor: eq2D »

Oczywiście Rage of the Dragons (nie musiałeś nawet podpowiadać choć przeleciałem przez Mars Matrix i Pulstara dla pewności :) ). Czuję sie jakoś spokojniejszy jak udzieliłem tej odpowiedzi...
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

eq2D pisze:Rage of the Dragons
Dokładnie, 1pkt. i zadajesz :)
eq2D pisze:Czuję sie jakoś spokojniejszy jak udzieliłem tej odpowiedzi...
Scary... :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”