problem z filmami(bit comet)

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

problem z filmami(bit comet)

Post autor: AK »

mam taki problem ze ściągam filmy np z torrent org ,film jest pewny na pewno nie uszkodzony! sciaga sie cały,odtwarzam go i trwa 50 minut i konczy sie np w połowie...a powinien trwać 120 minut... no nic sciagam ponownie...trwa 95 minut tym razem... tak mam z każdym filmem jaki ściągam,no noc mysle wirusy...skanuje nic nie ma,dalej sie robi to samo,zrobiłem totalny format dysku wszystko wyczyściłem postawiłem system i znowu to samo!! używam bit cometa 0.71...
aha no i jeszcze da sie naprawić taki film tyle ze w ten sposób wycina często po 10 minut filmu a nawet jak minute ot już napisy nie działają...
co jest grane juz w ten sposób zmarnowałem tyle transferu że głowa boli :( proszę o pomoc ;)
wiem ze to nie jest odpowiednie forum ale już popadam w depresje z tego powodu :./
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: Pitrex »

Adriankiller pisze:mam taki problem ze ściągam filmy np z torrent org ,film jest pewny na pewno nie uszkodzony! sciaga sie cały,odtwarzam go i trwa 50 minut i konczy sie np w połowie...a powinien trwać 120 minut... no nic sciagam ponownie...trwa 95 minut tym razem... tak mam z każdym filmem jaki ściągam,no noc mysle wirusy...skanuje nic nie ma,dalej sie robi to samo,zrobiłem totalny format dysku wszystko wyczyściłem postawiłem system i znowu to samo!! używam bit cometa 0.71...
aha no i jeszcze da sie naprawić taki film tyle ze w ten sposób wycina często po 10 minut filmu a nawet jak minute ot już napisy nie działają...
co jest grane juz w ten sposób zmarnowałem tyle transferu że głowa boli :( proszę o pomoc ;)
wiem ze to nie jest odpowiednie forum ale już popadam w depresje z tego powodu :./
Hhmm. ciekawa sprawa, ja używam od ponad roku BitComet 0.59 (jest najlepszy,najmniej ramu żre itp.)i nigdy nie miałem podobnego przypadku....a z jakiej strony ściągasz te torrenty ? może jednak coś z torrentami jest ?
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: SubZero »

Pitrex pisze:BitComet 0.59 (jest najlepszy,najmniej ramu żre itp.)
To akurat jest za przeproszeniem gówno prawda. BitComet jest banowany na 90% trackerów (czyli na wszystkich dobrych) bo ma kilka błędów. Sam go chwilę używałem, ale przestałem gdy zaczęły mi się dziwne rzeczy dziać (100% użycia procka, masakryczne zużycie pamięci, błędy w ściąganiu). Teraz używam uTorrenta i to jest porządny klient (aktualnie jeden z najlepszych) - mały, szybki, z schedulerem i ogólnie wszystkim co potrzebne. Poza tym dobry też jest BitTornado i najnowsze wersje Azureusa (tego ostatniego nie używam bo jest pisany w Javie i trochę zasobów żre).
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: Frizen »

no ja Azerusa uzywam i wszystko cacy... moze cos z programem jest nie tak... sprobuj z innym moze pomoze... ;)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: Action »

No mi też ostatnio BitComet zaczął dziwnie filmy sciagac (iles tam mb blednych danych) wiec przenioslem sie na uTorrenta, a wszystkie te filmy naprawiłem Avi Fix Repair Joiner'em, ale o ile pamietam ci AK ten program nie zadziałał. :/
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: AK »

do tego momentu bitcomet spisywał sie rewelacyjnie zawsze max ściągania mało proca jadł i w ogóle cacy....wczoraj testowałem utorrent i wolne to jest...poźniej tornado to samo...ten azureus to samo...dopiero bitspirit daje rade i na niego sie chwilowo przerzucam,tyle ze zjada sporo ramu no i zanim sie zacznie szybko ściągać to sie rozkręca długo :/ ale lepsze to niż nic...
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: Pitrex »

SubZero pisze:eraz używam uTorrenta i to jest porządny klient (aktualnie jeden z najlepszych) -
za przeproszeniem gówno prawda utorrent jest może najpopularniejszy ale z nim miałem właśnie rzeczy typu długie ładowanie, a łączył się z trackerem tak długo że ochota na ściąganie odeszła jak kamień w wodę....
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: Labik »

Azureus korzysta z javy. Mi przez to sie sam restartowal komputer. Polecam od serca program uTorrent. Chyba wszystkie trackery pozwalaja na uzywanie tego klienta i jest naprawde dobry.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: JJK »

Adriankiller pisze:do tego momentu bitcomet spisywał sie rewelacyjnie zawsze max ściągania mało proca jadł i w ogóle cacy....wczoraj testowałem utorrent i wolne to jest...poźniej tornado to samo...ten azureus to samo...dopiero bitspirit daje rade i na niego sie chwilowo przerzucam,tyle ze zjada sporo ramu no i zanim sie zacznie szybko ściągać to sie rozkręca długo :/ ale lepsze to niż nic...
Ja też miałem podobne problemy z 0.59, do tego program sporadycznie łapał crasha. Postanowiłem zmienić na 0.71. Tu problem z crashem zniknął, ale ta wersja załatała lukę w paśmie mojej sieci, dzięki której (luce) miałem 2xtransfer, no i strasznie zapychała pamięć. Postanowiłem spróbować z 0.70. Wszystkie problemy zniknęły.
Bitcomet jest owszem banowany, ale raczej tylko na prywatnych trackerach (m.in na irytujących blackcats, tntvillage), na których może i ściąga się szybciej, ale trzeba się na nich logować i rejestrować, no i ten za przeproszeniem upierdliwy system ratio (jak masz sobie utrzymać ratio na poziomie 0.4 ~ 1.0, jak mało na takim trackerze znajdziesz leechów?). Także jeśli przywiązałeś się do Bitcomet radzę wypróbować z wersję 0.70.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: SubZero »

JJK pisze:Bitcomet jest owszem banowany, ale raczej tylko na prywatnych trackerach (m.in na irytujących blackcats, tntvillage), na których może i ściąga się szybciej, ale trzeba się na nich logować i rejestrować, no i ten za przeproszeniem upierdliwy system ratio (jak masz sobie utrzymać ratio na poziomie 0.4 ~ 1.0, jak mało na takim trackerze znajdziesz leechów?).
No offence, ale takie myślenie/działanie zabija cały koncept P2P.
Akurat BlackCats problem z niemożliwością wyrównania ratio rozwiązał bardzo inteligentnie, nie wiem jak z innymi bo korzystam głównie z niego. Trochę już ściągnąłem i jakoś większych problemów z utrzymaniem ratio in plus nie miałem. W sumie ogólnie więcej wysyłam niż ściągam. Problem może być jeśli ktoś ma asymetryczne łącze, ale w sumie taki problem to żaden problem, wystarczy trochę dłużej poseedować.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: JJK »

Jak ściągasz i udostępniasz nowe i popularne rzeczy to owszem problemu nie ma. Ale to mnie w ogóle nie interesuje. Jak coś chcę ściągnąć akurat z tamtąd to zawsze ma 0 leechów i jak tu utrzymać ratio? Więcej tam wrzuciłem niż ściągnąłem (no i rzadko ktoś to ściągał).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: SubZero »

Niestety fakt jest faktem, że BT jest raczej siecią nastawioną na nowości. Od czasu do czasu ktoś wrzuci jakiś klasyk, ale długo on się nie utrzymuje. Na klasykę polecam ed2k, tam można znaleźć praktycznie wszystko i zazwyczaj co najmniej kilka źródeł jest.
JJK pisze:to zawsze ma 0 leechów i jak tu utrzymać ratio?
Tak jak pisałem, akurat na BC to nie jest problem. Jak torrent nie ma leechów to tracker automatycznie po odpowiednim czasie seedowania wyrównuje ci ratio do 1.0.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: JJK »

SubZero pisze:Na klasykę polecam ed2k, tam można znaleźć praktycznie wszystko i zazwyczaj co najmniej kilka źródeł jest.
JJK pisze:to zawsze ma 0 leechów i jak tu utrzymać ratio?
Tak jak pisałem, akurat na BC to nie jest problem. Jak torrent nie ma leechów to tracker automatycznie po odpowiednim czasie seedowania wyrównuje ci ratio do 1.0.
Tylko, że właśnie przez takie operacje oraz domniemane błędy BC jest banowany na sporej części prywatnych trackerów (w tym i BlackCats :dobani: ).

Co do ed2k to odpada jak wszystkie inne edonkey'e, bo mam przed sobą NAT'a i dlatego nie ma sensu się w to bawić. Zresztą jakoś sobie radzę (DC++).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: SubZero »

Eeee, chyba się nie zrozumieliśmy :) BC = BlackCats, właśnie o tracker mi chodziło a nie o klienta. Błędy BitCometa nie są bynajmniej domniemane. BitComet (podobnie jak inne banowane klienty) niewłaściwie wysyła (czy też konkretniej nie wysyła w ogóle) informację o zakończeniu sesji, co powoduje błędy przy naliczaniu ratio, no i nie respektuje 'ustawień' w torrentach takich jak np. nie używanie DHT (co także ma wpływ na ratio). Przynajmniej tak to zrozumiałem z tego co wyczytałem.

A co do ed2k, to też jestem za NATem i na to też jest sposób (o ile ma się w miarę normalnego admina) - przekierowanie portu (w pełni wystarczy jeden). Co do DC++ to tym też kiedyś się bawiłem (tam to rzeczywiście już wszystko można znaleźć) ale niestety warunki dopuszczenia do niektórych hubów po prostu mnie odrzuciły (40GB w share = połowa mojego HDD).
No ale robi nam się temat ogólnie o P2P, trzeba będzie nazwę zmienić :P
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: problem z filmami(bit comet)

Post autor: JJK »

Sorry za to BC, jakiś klapnięty dzisiaj jestem i widać źle zinterpretowałem twojego posta :oczami:. BitComet i tak pozostanie pewnie moim stałym clientem torrent, bo jest szybszy i nie muli pamięci.
Co do przekierowania portów to admin mi tego za darmo nie zrobi, dlatego sądzę że nie ma sensu w ogóle myśleć o osłach, no i DC wystarcza ;) (akurat na tych hubach co jestem nie ma takich wymagań, trzeba dobrze poszukać).
Co do tych błędów z filmami, to kilka razy zdażyło się mi ściągnąć film, który w ogóle nie chciał się otworzyć na żadnym z codec'ów (choć takie przerywający np. w połowie filmu itp. też pare razy miałem). Wina może stać po każdej stronie, ale często jest to spowodowane zbyt dużą ilością błędnych danych, które ściąga program (oczywiście to względna teoria, bo program te dane automatycznie odrzuca i próbuje ściągać jeszcze raz), no i też zależne od samego trackera. Po zmianie z wersji 0.59 i 0.71 do 0.70, błędy nie powtórzyły się nigdy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”