Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Nie jeden chcialby zrobic komus/czemus "kuku" jakby dowiedział sie takiej prawdy o sobie :] Rownie dobrze mozna rzec ze Cloud jest bardziej zly od Sepha, a Tifa bardziej tragiczna niz Aeris... Ostatnio jakos ten temat był poruszony ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Tia.....ale wiesz....

Cloud: Neutralny Dobry
Sephrioth: Neutralny Zły

........rozumiesz :P
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Jo-Jo pisze:Cloud: Neutralny Dobry
Bardziej bym powiedział Chaotyczny Dobry :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Jo-Jo wszystko zalezy od punktu widzenia, zwlaszcza te pojecia "dobry i zly" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Albedo, Krelian, Fei ze swoim sekretem to tylko przyklady osobowosci które biją Sepha na łeb na szyję. Chodzi o złożoność postaci, motywy jej działania, przeszłość.

Seph robił wszystko co robił z zemsty - nic dodać nic ująć (poza tym popełnił błąd - on sam sobie ubzdurał, że został stworzony w projekcie Jenova (bo wmówili mu że jego rodzicielka tak się nazywala) , podczas gdy miał normalnego biologicznego ojca i matkę - przyjął do wiadomosci to co widział, a co niekoniecznie było prawdą. Fakt że został "zupgradeowany" wszczepieniem jego matce komorek jenovy gdy byla z nim w ciaży, ale to nie zmienia faktu, ze sie mylil.

Z kolei weźmy takiego Albedo - został stworzony jako broń - anty istnienie U-DO. On i Rubedo urodzili się bedąc ze sobą połączonymi. To stworzyło między nimi specyficzną wieź. Albedo był zazdrosny o Rubedo, o jego stosunki z Sakurą (dziewczynką do której leczenia wykorzystywano Rubedo wysyłajac jego świadomość do jej Encephalonu (czyt. umysłu). 4 ostatnie narodzone URTV mieli specjalne zdolności. Albedo zyskał swoistą nieśmiertelność - nie mozna było go zabić bo natychmiast regenerował sobie każdą częsc ciała. Albedo czuł się przez to osamotniony bo wiedział ze Rubedo i Nigredo w końcu umrą, a on bedzie zył dalej będąc sam. Cała intryga zawarta w 2uch pierwszych epizodach była obmyslana i manipulowana przed Albedo w jednym celu - chciał umrzeć, co potwierdzaja jego słowa z końcówki II'ki - "You might say this is a release. At least, I won't have to fear losing anyone anymore". specjalnie budował w Rubedo złość i nienawisć do siebie bo wiedział ze Rubedo to Red Dragon - istnienie zdolne zniszczyć U-DO, którym Albedo został zainfekowany 14 lat wczesniej na Miltii (z winy Rubedo, należy dodac). Wiedział że gdy obudzi w Rubedo Red Dragon Mode będzie to jedyny sposób by mógł umrzeć.

Jak widzisz więc nie można powiedzieć ze seph jedt najlepsiejszy pod wzgledem charakteru, kozactwa i otoczki bo to po prostu nie jest prawdą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Hmmm... ciekawa rzecz z tym Albedo.....przeczytałem tego spoila tylko i jedynie dlatego, że zanim bym miał PS'a 2 to bym sobie dziewczynę znalazł :P ( IRC'owcy wiedzą o co chodzi :P )

Yamada: Jedno pytanko, czy w Xenogears występuje któraś z wymienionych przez ciebie osób ? ( z wyjątkiem Fei'a :P )

I drugie:

Nie pamiętam, ale czy KOS-MOS jest już od Xenogears czy dopiero od Xenosagi ?
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Jo-Jo pisze:
Yamada: Jedno pytanko, czy w Xenogears występuje któraś z wymienionych przez ciebie osób ? ( z wyjątkiem Fei'a :P )

I drugie:

Nie pamiętam, ale czy KOS-MOS jest już od Xenogears czy dopiero od Xenosagi ?
Krelian wystepuje w Xenogears :)

KOS-MOS w Xenosadze :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Ok, nie chce mi sie szukac topicu o jrpgach...

Chciałam wkleic linki jak to zrobił Action, ale nie chciało mi się podawac ponad 100 :)

To jest profil kolesia na youtube, który ma chyba całą video solucje do Xenogears, Chrono Triggera, cos tam z FF8 i KH2 tez widziałam. Nie ogladalam wszystkiego aby se nie spoilerowac :)
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: AK »

świetna sprawa każdy powinien to zobaczyć!!

SPOILER


FF8


uwierz mi ze nie kazdy by to chcial zobaczyc - zaznaczenie spojlow mile widziane

i tak to juz pewnie każdy widział...ale dobra niech będzie:P to jest ending do ff8 tylko że taki nietypowy...

ja na przyklad nie widzialam i o maly wlos nie zrabales mi gry

troche mi się nie chce wierzyc że ktoś kto siedzi w klimatach FF tego nie wie chociażby mimowolnie...ale spoko...
Ostatnio zmieniony 20-04-2007, 10:07 przez AK, łącznie zmieniany 2 razy.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Raziel
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 80
Rejestracja: 24-01-2007, 14:50
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Raziel »

wow teraz wygląda to naprawdę super osobiście czczę 7 i 8 :) nowsze części są jakieś takie ... pedalskie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Adrian: widzisz nie kazdy ma wolne 24h/dobe, nie kazdego ciagnie w tej chwili do FF8 itp itd wie kurde oznaczaj spoilery, bo wierz mi.. trailer bym chciala obejrzec, ending NIE :)

Raziel: bredzisz... i jeszcze ludzi obrazasz , argumenty zalecane na przyszlosc bo bedzie mniej lajtowo :)
Oen: Krel ja wiem ze jests fanboy i w ogole ale bez przesady nie mozemy przeciez az tak rozdawac ostow za byle co bo straca na znaczeniu tym bardziej iz bohaterowie finali przypominaja stereotypowych homosexualistow :P ost zdjety.

zapewne ciezko w to uwierzyc ale nie jestem fanboyem ff. no i chyba nie sadzisz ze dalem komus osta bo wyrazeniem 'pedalskie' obrazil moja osobe? w kazdym razie licytowac sie nie bede bo nie od dzis wiadomo ze wylacznie moje decyzje w tej sprawie bywaja kontrowersyjne :P no i w koncu jestem tylko zwyklym modem :)

no tylko mi się tu nie klocic :) Oen jak ktoś tu śmierdzi fanbojostwem/girlostwem rpgów to ja jak zaczynam w cos grac (uwaga zaczelam Xeno xD) i jakby ktos mial poleciec za "nie lubie rpgow" to pierwszy w kolejce jest Ren xD a tak serio..
Raziel mogl rzucic wiecej argumentow niz dziecko z przedszkola ("bo tak"), moze ost to za duzo ale upomnienie sie nalezy...
Ostatnio zmieniony 21-04-2007, 15:20 przez Ana, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 28-10-2006, 17:25

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Damianos »

MMMMM seria ff zdecydowanie moja ulubiona :D.Przeszlem wszystkie czesci oprocz ff 8,ffx,ffx-2.Teraz gram w Final Fantasy XII i w sumie to jest to całkiem inna gra niz reszta .Bardziej przypomina gre action-adventure.[fani vagrant story bedą zachwyceni^^]Gra ktos moze jeszce w finala 6 ?moim zdaniem jest porownywalnie dobry z 7 .Fajnie sa tam zachowane różnice między postaciami ponieważ każda jest inna .
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

Damianos pisze:Gra ktos moze jeszce w finala 6 ?moim zdaniem jest porownywalnie dobry z 7 .Fajnie sa tam zachowane różnice między postaciami ponieważ każda jest inna .
porownywalnie dobry pod wzgledem fabuly i klimatu ? tu sie moge zgodzic ale wszystkiego bylo w niej za malo - brak dodatkowych wyzwan na poziomie nie liczac Koloseum ktore tylko pokazuje ze roznice w technikach byly tylko zbedna ciekawostka
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Aserot »

Trailer FF7: Crisis Core pewnie wszyscy już widzieli ale linka można rzucić.

Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Ja nie widziałem, ale wiele słyszałem i czytałem o Crisis Core :) .... mniam ^^ zapowiada się ciekawie :D
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”