Street Fighter III: Third Strike

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Action »

Ktoś musiał wreszcie założyć ten temat a że wypadło na mnie to nie będę się rozpisywał na temat twora Capcomu. :P Powiem krótko, animacja, grafika i system (to juz nie ten sam mash&kapa :)) powala na kolana poprzednie części (z alphami włącznie). Hmmm… powiem więcej to jedyne dzieło Capcomu, które mi się podoba… choć czasem nie wiem czy to nie zasługa genialnego OSTa :D

PS Piszcie w tym temacie takze jakies faqi or something :)

PS2 The 3rd chapter so what's it gon' be?; You're trapped in the new world of Street Fighter 3 :P
Awatar użytkownika
Pychu
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 13-01-2007, 22:52
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: sf3rd, mvc, xmvsf

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Pychu »

Pychu Yun FaQ:

rush rush, jeszcze raz rush, dziekuje :P

nie no zartowalem :D

podstawowe rzeczy moge napisac dla tego pana:

d/f+K (w powietrzu, przydatke do cross-jumpow)
f,d,d/f+MP (do rushowania, na trafieniu cancelowane do qcf+P)
rzut hcb+K (mozna cancelowac d+MP,qcf+HP - najwiekszy damage)

proste combosy:

LP,LK,MPxqcf+P
LP,LK,MPxf,d,d/f+LPxxSA (barka cancelowac do jakiegokolwiek speciala)
qcb+K,d+MPxqcf+P
MK, d~u,LP,f+HP (tylko blisko przeciwnika, MK canceluje sie w superjump)

SA (SA III) - najlepszym jego specialem jest specjal numer III, poniewaz umozliwia customowe robienie combosow, kazdy cios stunuje w powietrzu i moze byc cancelowany w dowolnej chwili w cokolwiek innego (w efekcie efektowne juggle :) ) oraz jego ciosy sa 2 razy szybsze. Jedyna jego wada jest tylko jeden pasek tajemki, ale i tak zostaje to wynagrodzone poniewaz pasek jest krotki i szybko sie uzupelnia :)

Zastosowania SA(SA3):

Pod sciana jaknajbardziej uzyteczne, najczesciej odpala sie go jako cancel po LP,LK,MPxf,d,d/f+LP no i pod sciana uzywa sie blyskawicznie po tym MP,f+HP,qcf+HP i dalej rushing :) MALA UWAGA: to MP,f+HP,qcf+HP dziala TYLKO po cancelu z LP,LK,MPxf,d,d/f+LP, bez cancelu w samym SA3 uzywa sie samego f+HP,qcf+HP, poniewaz MP,f+HP nie zlinkuje nam jako combo i przeciwnik bez problemu nam to zablokuje!!

Najefektowniejsze i najefektywniejsze combo pod sciana to:
LP,LK,MPxf,d,d/f+LPxxSA3~MP,f+HP,qcf+HP,MK,f+MK,f+MK,qcb+HP,qcf+HP,MK,f+HP,qcf+MP

Najwiecej kroi i do tego fajnie wyglada :) ewentualnie mozna pod sciana customowac cos z barkiem (f,d,d/f+MP) i f+MK jak juz postac jest pod sciana w powietrzu :)

W polu z aktywnym SA3 mozna rushowac szybkimi lowami, i po trafieniu kontynuowac combo (np. po trafionym d+LK walnac drugie d+LK, potem MP i barka z MP (f,d,d/f+MP), a potem katowac barka z HP(f,d,d/f+HP) az do samej sciany i walnac endera (np. pod koniec czasu walnac qcf+HP, MK, f+HP, qcf+MP, przynajmniej ja tak robie :P ).

Mozna pokusic sie tez o rzut hcb+K i cancelowac go (po przeskoczeniu na druga strone) w f,d,d/f+MK, nastepnie f+MK, potem barek z MP a nastepnie barki z HP do sciany i ender :) Ewentualnie cancelowac rzut w barka z MP (trudniejsza opcja) a potem juz barki z HP do sciany i ender :)

Po parry najlepiej robic LP,LK,MP i cancel do czego tam sobie chcecie ;P

Koniec mojego skromnego shitowego FAQa :)

Ogolnie Yun obok Kena jest najwieksza szmata w tej grze i dlatego nim gram :]
Ostatnio zmieniony 30-03-2007, 13:55 przez Pychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: eq2D »

... wole Double Impact za tła i muze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Yamada »

No Yun to taki Fengowaty cieć. SAIII - krótki pasek, szybko sie laduje i dostaje masakycznego kopa w speed podczas niego. Życ nie umierać.

Makoto i Ibuki rlz.

No i moi wszyscy potencjalni sparringowcy grają Kenami....wiem współczujecie mi:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Jo-Jo »

Hej, Ken jest fajny :P ( to moja ulubiona postać z serii SF :] )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Aserot »

No ja też wole Ken'a :) od Ryu jeżeli chodzi o serie SF, choć w 3rd Strike to Dudley rules.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Yamada »

Co jak co ale ta gra ma fenomenalny OST - hip hipowy badziew na character select screen przeżyję. Prawdziwa perełka to muza na stageach - coś pięknego. Stage Uriena, Goukiego, Ryu, Makoto, Ibuki, Eleny, Hugo - miód;].

Co prawda nie przebiły u mnie "Aya" z DoA1 (najlepszy kawałek jaki słyszałem w bijatykach) ale i tak jest wyśmienicie.

Drugie co wyróżnia SF3 na tle pozostałych 2d bitek to animacja - chyba nie ma drugiej tak rewelacyjnie animowanej bijatyki 2d. Capcom dokonało jescze jednej ciekawej rzeczy - prawie, ze całkowicie zmieniło skład postaci - zostały tylko najważniejsze postacie (Chun Li i pedalskie szotosy) a reszta to nowe łebki (no nie we wszystkich przypadkach bo taka Ibuki byla chyba w pocket fighters). Szkoda tylko że połowa postaci to jakieś zwalone bolki (czyt nie podobają mi się - Q, Necro, Hugo - wtf?o_O).

I na koniec pytanie - prosze o wytłumaczenie łopatologicznie jak do cholery wsadzić Makoto dp+P po SAII - wiem ze ma być dash, i kara-dp+P(ale co mam zkarować w to?).

I jeszcze jedno - hcb+K->HP->Hayate->EX dp+P - widziałem jak J (najlepsza Makoto na świecie) to wsadził i mnie to zabiło - jak on tam jeszcze wcisnął EX dp+P?! Znowu Kara-move?

Na padzie ta gra jest przeje$%na manualnie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Oen »

Chcialo by sie komus napisac jakiegos n00b faqa do tego SF (i do Chun tez jak komus sie nudzi ;p)? :P
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: eq2D »

Do SF III nie da napisać noob faq. Naprawdę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Yamada »

Bierzesz SAII i kąsasz jakimiś duperelami typu c.MK - czasem do urozmaicenia jakiś mid. Dodaj do tego troche ogrania, znajomość kilku basiców i akcji gdzie możesz cancelować SAII na gwarancie i właśnie awansowałeś na średni poziom zaawansowania ta postacią:P. Taki damski Feng:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Oen »

eq2D pisze:Do SF III nie da napisać noob faq. Naprawdę.
No to jakis faq z podstawami systemu itp ;]

PS: Yamada thx faq napewno sie przyda xD
PS2: Jest mozliwe cancelowanie taunta? XD
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: eq2D »

nie. Bo taunt jest traktowany jak cios z dystansu. jeśli się mylę to mnie poprawcie, bo w SF III nie gralem ładnych parę lat. A co to samych tauntów - to nie tylko upokorzenie oponenta ! Taunty mają wiele właściwości (zależnie od postaci) i powiedzmy przykładowo - pierwszy taund dodaje więcej do defense, drugi jeszcze więcej, a trzeci podbija go o 50%.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pychu
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 13-01-2007, 22:52
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogrywam: sf3rd, mvc, xmvsf

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Pychu »

zaczynam grac Hugo, za jakis czas napisze do niego FAQ ;) a powiem ze jest przegiety ;]
Obrazek
CERBER
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 26-09-2007, 19:12

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: CERBER »

a gdzie moge sciagnac sfIII3rd strike albo 2nd impact?
Awatar użytkownika
Punker
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 13-01-2008, 20:45
Lokalizacja: Radzymin

Re: Street Fighter III: Third Strike

Post autor: Punker »

Ja też z tym samym pytaniem gdzie mozna sciagnąć Street Fighter 3 albo Alpha 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”