Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

LINK

Video solucja do FF8, FF10, 10-2 z tego co wylapalam :) do tego popierdolki pokroju summony z FF7, limit breaki itp
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

jesli ktos jeszcze nie widzial - :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: danielmarley »

Final Fantsy ta seria jest ze mną od dziecka, pierwszy final wyszedł w 87 r. Jako małolat strasznie się jarałem nowymi częściami, masa czasu na pakowanie postaci, super ekwipunek, i unikalne przedmioty. Przeszedłem wszystkie części i najbardziej nie podszedł mi XII chyba z całkowite zmienienie stylu i systemu.Ten fajnal poza Vagrantową grafiką nie dorasta tej grze do pięt bo Ashley to był killer, a nie jakieś chuchro jak Vaan. Najwięcej grałem w VI, VIII, X i Tactics'a. Teraz fajnale zamieniłem na God Of War'a i Devil May Cry. Jeśli nie zrobią finala z dorosłą i mroczną fabułą gdzie krew leje się hektolitrami i główny Hero powyżej 20 lat to raczej nie zagram bo mam dość ratowania świata przez 20 lat swego życia chce nim w końcu zawładnąć.
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

jesli skonczyles wszystkie finale to powinienes wiedziec ze najgorszy lub jak kto woli odstajacy od reszty byl zdecydowanie FF: MystiQ Quest (nawet w legendy gralo mi sie lzej). no chyba ze faktycznie grales w niego jako czterolatek to jeszcze moge zrozumiec - ja w tamtym okresie konczylem multum podobnych gierek na c64 i tez do dzis mam z nimi mile wspomnienia :)

ffxii z kolei bylaby na pewno najlepsza czescia gdyby nie fabula ktora z drugiej strony wciaz nie jest najgorsza na tle wczesniejszych ffow. system, muza , questy i przeciwnicy stoja na wysokim poziomie . inna sprawa ze i ja oczekiwalem po niej znacznie wiecej.

co nie zmienia faktu ze i tak najlepszy jest Xenogears :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: danielmarley »

KRELIAN pisze:co nie zmienia faktu ze i tak najlepszy jest Xenogears :P
SPOJLER !!!

Fakt Xenogears był genialny nie dość, że system był genialny to ta nie przeciętna fabuła z roztrojeniem jaźni Fei'a i ciekawe spojrzenie na religię i stworzenie człowieka jako części zamienne boga no i mechy :) Ogólnie bardzo dobrze wspominam tą grę, może nawet znowu w nią zagram :D


kur** NO JA PIERDOLE BEZ SPOILEROW TO NIE ŁASKA?!

WIELKIE SORY TO SIE NIE POWTÓRZY :)

wybacz, ale po prostu nie przeszłam gry (zapewne nie ja jedna)_, a wolalabym niektorych rzeczy dowiedzic sie sama, a spoilery i tak trzeba oznaczac, pisalismy o tym pare postów w gore, sorka za literowki ale nie patrze co pisze aby nie przeczytac tamtego posta do konca ;) mam nadzieje ze napisalam czytelnia :D
Ostatnio zmieniony 01-06-2007, 18:37 przez danielmarley, łącznie zmieniany 3 razy.
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

http://www.mydatabus.com/myFiles.php?pt ... IIIIXX.rar

ciekawostka dla niektorych, nutki do paru utworkow z FF7-10 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: SubZero »

Szukałem ostatnio nut z FF X-2 (konkretnie z "Eternity ~Memory of Light and Waves~"), teraz tylko trzeba by znaleźć chwilę, żeby usiąść i spróbować to zagrać :P
Awatar użytkownika
Boo$
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05-06-2007, 17:18

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Boo$ »

ja chcialbym pomotac w ffX :(


ale jesccze nawet nie ma emu i mozliwee z enie bedzie na pc :/


a tak w ogole ff jest wyrabanee.. najbardziej podoba mi sie ffVII >> cloud i ten noo sephidoo :lol:^^
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: danielmarley »

Final Fantasy jest fajną grą, ale kto teraz ma czas grać w eRPeGa jakieś 70 godzin by grę przejść, a jakieś 2x lub 3x więcej by wszystko wypakować ? Większość ludzi woli jakąś szybką gierkę którą przejdzie w 10 godz. Każdy ma swoje obowiązki i nie ma dużo czasu na granie. Nie mówię, że RPG to złe gry tylko brakuje czasu by w nie zagrać. Kiedyś byłem pasjonatem, a dziś nie mam spokoju nawet w kiblu. Pamiętam jak miałem 400 godz. w Front Mission 3, albo wszystko z damaskusa w Vagrant Story :D Dobre czasy.

Słyszeliście Piano Collection z FF8 ? Osobiście mój ulubiony soundtrack :)
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

W FF13 Shiva będzie transformerem - będzie się zamieniała w motocykl, podobnie jak jej siostra.

btw: to nie jest joke
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: K' »

Yamada pisze:W FF13 Shiva będzie transformerem - będzie się zamieniała w motocykl, podobnie jak jej siostra.

OMG :przestraszony:, a w FF VIII tak wspaniale wyglądała w innych częściach miała wg mnie trochę gorszy design, ale MOTOR ?... TRANSFORMER ?.......

Może nie będzie tak źle ;)
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Chinczyk »

Nie czytakem tego tematu ale FF7 byl moja pirwsza gra na PSX i po prostu "zakochalem" sie w tej serii zawsze lubilem w to pograc.Ale uważam ze FF7 byl najlepsza czenscia ze wzgledu na postacie fabule itd :D
Awatar użytkownika
Boo$
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 05-06-2007, 17:18

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Boo$ »

aniaa jak chcesz ich wyczwiczyc too znajdz malaa wyspkee, kurczee niee pamietam za bradzoo.... gdzie.. ale powiem ci ze dostaniesz tam okolo 2500 EXP : ;)


:niepewny:
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

ee tam znowu gorszy. W FFX też daje radę ze swoimi "dredami". Chłodna laska:P.

Niestety FFXII się troche spedalił i nie ma ładnych pań Esper:P. Fajna jest tylko panna towarzysząca Zalerze;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Boo$ pisze:aniaa jak chcesz ich wyczwiczyc too znajdz malaa wyspkee, kurczee niee pamietam za bradzoo.... gdzie.. ale powiem ci ze dostaniesz tam okolo 2500 EXP : ;)


:niepewny:
ale o co cho? :D

IMO Shiva w 10 rlz :) a slynna Shiva z FF8 w ogole mi sie nie podoba :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”