Filmy

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Filmy

Post autor: Oen »

Dobra czas by wrescie dac jakies naprawde dobre pozycje w tym topicu od wujka Oena ;p

Old Boy
Obrazek

Doskonały film, doceniony również przez krytyków. Opowiada o człowieku, który z niewiadomych sobie powodów przesiedział 15 lat w więzieniu, w całkowitym odosobnieniu, w tym czasie stracił również żonę. Po 15 latach zostaje niespodziewanie uwolniony. Jego oprawca daje mu pięć dni na odkrycie, kto przyczynił się do jego nieszczęść i tym samym daje mu czas na zemstę...

Od siebie tylko dodam, ze jest to moj ulubiony film i to Wam powinno wystarczyc jako rekomendacja :P

-----

Carlito's Way (Życie Carlita)
Obrazek

Portorykańczyk, były oszust i naciągacz obiecuje sobie trzymać się daleko od dotychczasowego zajęcia czyli handlu narkotykami. Chcąc zdobyć pieniądze na wyjazd z Nowego Yorku Carlito Brigante podejmuje pracę w nocnym klubie. Niestety stare kontakty i byli współpracownicy wciągają go znowu w świat przemocy i brudnych pieniędzy.

Tak wiem wiem tysiace juz takich filmow bylo ale jesli dodam, ze film ten jest czyms w rodzaju odwroconego Scarfaca ze swietnym Pacino i Sean Pennem (na ktorej postaci byl zreszta wzorowany Ken Rosenbearg w GTA VC) rewelacyjna muzyka oraz rezyseria to chyba otrzymamy obraz ktory trzeba zobaczyc, czyz nie?

-----

Talk Radio (Rozmowy radiowe)
Obrazek

Bohaterem filmu jest gospodarz talk show w Dallas. Jego program zyskuje dużą popularność w ogólnokrajowej sieci radiowej. Jednak jego sukcesy w życiu zawodowym nie idą w parze z życiem prywatnym. Ma on, bowiem problemy w sprawach sercowych i boi się, że kierownictwo będzie chciało zmienić treść jego programów. Ma on też problemy z nazistami, którzy nie są zadowoleni z tematami jego dyskusji i otwartym głoszeniem swoich poglądów.

Ok film ten widzialem wczoraj ale zrobil na mnie piorunujace wrazenie naprawde ciezko mi jest cokolwiek wiecej powiedziec o tym rewelacyjnym filmie bo trzeba go po prostu zobaczyc. Dodam jeszcze, ze film jest na faktach.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Filmy

Post autor: eq2D »

Jeśli chodzi o kino fabularne to zapomniałeś o jednym z tych wielkich i nie powtarzalnych (a Old Boy zdecydowanie należy do takich) dzieł.

Drabina Jakubowa / Jacob's Ladder
Obrazek
INFO

Nie ma co tu opisywać - to się ogląda, a nie o tym mówi/pisze. Obraz - co prawda - ma już swoje lata ale dzięki perfekcyjnemu pokazaniu chorych wizji głównego bohatera film ogląda się z wielkim napięciem i pewną dozą niepokoju. Coś dla fanów Silent Hill I - IV, czy też Alone in the Dark: The New Nighmare.


___

A z tych już mniej fabularnych to mogę polecić naprawdę dwa dobre obrazy, które chwytają za serce.

Krwawy diament / Blood Diamond
Obrazek
INFO

Świetny dzieło opowiadające o krwawej wojnie w której stawką jest wysoko cenione w świecie diamenty.
Nie chcę nic pisać, gdyż żadne słowa nie są wstanie opisać emocji towarzyszącym przy oglądaniu tego - może nie do końca wybitnego - dzieła. Świetna rola Leonardo Di'Caprio! I jeśli ktoś ma zamiar coś dodać o Tytanicu - fuck off.


__

Hotel Ruanda / Hotel Rwanda
Obrazek
INFO

...powiem tylko, że jest to jedyny film, który sprawił, że na me policzki spłynęły łzy. Wydaje się to śmieszne ale jeśli ktoś zobaczy ten film - zrozumie mnie w 100%. Najbardziej dojrzały film jaki kiedykolwiek było mi dane zobaczyć. Jeśli "Krwawy Diament" chwyta za serce to "Hotel Ruanda" je łamie... Smutna, acz wartościowa lekcja historii. Aż żałuje, że nie mogę tym wszystkim ludziom pomóc
:(
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Filmy

Post autor: Jo-Jo »

eq2D....... :padam: total respect za Drabine Jakubową :padam: ......wg. mnie to jeden z najwspanialszych filmów ( IMHO :] ) jakie kiedykolwiek powstały ..... nareszcie ktoś oprócz mnie ten film oglądał ( w gronie znajomych & forumowiczów :P ) ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Filmy

Post autor: AK »

Oen pisze:Od siebie tylko dodam, ze jest to moj ulubiony film i to Wam powinno wystarczyc jako rekomendacja :P
oldboy

mój numer jeden!! film genialny wizualnie, ścieżka dźwiękowa to mistrzostwo świata!!
a fabuła....miażdży wszystko co do tej pory widzieliście!!!
oglądałem go milion razy i zawsze będzie mi mało.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

Obejrzałam DoA....
.
.
.
.
.
..
..
..
....
...
...
tralalala
...
...
..
..
.
.
.
.
nom...
Obrazek
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Filmy

Post autor: Hakuzaijo »

Ana pisze:Obejrzałam DoA....
.
.
.
.
.
..
..
..
....
...
...
tralalala
...
...
..
..
.
.
.
.
nom...
I jakie wrażenia :) ? Unikajcie ten film z daleka, bo szajs to nieprzeciętny. A z filmów polecam 300. Zmiótł moją jaźnię. :)
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Komandos »

Hakuzaijo pisze:
Ana pisze:Obejrzałam DoA....
.
.
.
.
.
..
..
..
....
...
...
tralalala
...
...
..
..
.
.
.
.
nom...
I jakie wrażenia :) ? Unikajcie ten film z daleka, bo szajs to nieprzeciętny. A z filmów polecam 300. Zmiótł moją jaźnię. :)
Darujcie sobie już tych 300, bo to się nudne robi (paru kmiotków latających z gołymi klatami i wielkie halo). A co do DoA to można zobaczyć ze względu na Holly Valance i Robina Shou.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Action »

Komandos pisze:Darujcie sobie już tych 300
eeee... znaczy, zeby nie oglądali? Nie, nie film jak dla mnie (i innych zreszta też :P) rewelacja, jezeli podobał ci sie Sin City to 300-ma bedziesz zachwycony :) (ach te kolory...)... Efekty specjalnie niczym z matrixa (bullet time), szczypta fantasy + tekst tekst który przejdzie do historii kina... You must see This!
cuba
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 18-03-2007, 20:41
Lokalizacja: Białystok

Re: Filmy

Post autor: cuba »

TRANSPOTTING
Film opowiada o młodych ludziach, którzy każdego dnia maja doczynienia z różnego rodzaju używkami głównie narkotykami. Jedni twierdza ze uciekają z życia w realnym świecie do używek i dzięki nim przeżywają ten kolejny szary dzień a inni zaś twierdza ze ta szarość dnia codziennego ma źródło właśnie w narkotykach. Jeden z młodych ludzi w pewnej Londyńskiej paczce pragnie zerwać z tym nałogiem raz na zawsze. Nie wszyscy go popierają, niektórzy wręcz wyśmiewają. Rewelacyjna muzyka oraz zdjęcia czy gra aktorska sprawia ze ciężko jest nam sie oderwać od niego. Film ten stal sie dla kilku występujących tutaj aktorów przepustką do świata, o jakim zapewne nawet nie marzyli. Najlepiej wykorzystali ja jak na razie Ewan McGregor którego zobaczyć możemy w najnowszej serii Gwiezdnych Wojen. Film kontrowersyjny, poruszający, uznawany przez wielu jako wręcz KULTOWY.
HUMAN TRAFFIC
Pełnometrażowy debiut reżysera Justina Kerrigana opowiada o czterdziestu ośmiu weekendowych godzinach z życia piątki przyjaciół z walijskiego Cardiff. Narrator filmu i jego główny bohater, Jip (John Simm) pracuje w sklepie z odzieżą i notorycznie zadręcza się perspektywą impotencji. Lulu (Lorraine Pilkington) na każdym kroku podkreśla swoją niezależność; choć zmienia facetów jak rękawiczki, najlepiej czuje się bez stałego partnera. Koop (Shaun Parkes) pracuje w sklepie płytowym, marzy o karierze dj-a i gdyby nie to, że wciąż oskarża swoją dziewczynę Ninę (Nicola Reynolds) o niewierność, tworzy z nią całkiem udany związek. Jest jeszcze Moff (Danny Dyer) - ich imprezowy kompan, wyraźnie nieprzystosowany do życia. Młodzi przyjaciele żyją tylko dla weekendu. Ciężko pracują przez cały tydzień, lecz gdy przychodzi wymarzony piątek, odsuwają na bok wszystkie swoje problemy i oddają się szalonej zabawie. Justin Kerrigan portretuje brytyjską młodzież, choć tak naprawdę ich weekendowe perypetie niewiele odbiegają od przygód innych dwudziesto- i więcej letnich Europejczyków. Rozmowy przy piwie w pubie, muzyka, beztroska na klubowym parkiecie, dalekie od moralizatorstwa ukazanie przywiązania młodych do używek. A wszystko to przeplatane mniejszymi lub większymi rozterkami, z jakimi borykają się młodzi ludzie na całym świecie.
LAS VEGAS PARANO
Terry Gilliam (współtwórca Latającego Cyrku Monty Pythona, reżyser "Brazil" i "12 małp") zaprasza w niezwykłą podróż w świat kontrkultury lat 70. Roul Duke (Johnny Depp) i jego podejrzany prawnik dr Gonzo (Benicio del Toro) wyruszają w podróż do Las Vegas. Duke ma relacjonować stamtąd wyścigi motocyklowe na pustyni, ale kiedy ma się wygodny samochód wypełniony po brzegi narkotykami i alkoholem, niczego nie sposób przewidzieć. Na swej drodze przyjaciele spotykają rozmaitych ludzi - postacie autentyczne mieszają się z wytworami halucynacji. Relacja z Vegas coraz bardziej przypomina narkotyczną podróż wśród dziwactw współczesnej Ameryki - bez celu, za to z mnóstwem niespodzianek.
NAGI LUNCH
"Nagi lunch" sprawił, że David Cronenberg został doceniony przez krytykę. Historia ta wykracza poza typowy niskobudżetowy horror i wprowadza nas w groteskowy świat wizji głównego bohatera - Billego Lee - przypominający "Proces" Franza Kafki. Losy człowieka, który traci kontakt z rzeczywistością i z każdą chwilą popada coraz głębiej w obłęd. Niektóre ze scen można uznać za niesmaczne - lecz dla fanów Cronenberga nie będzie to nowość (np. Mucha). Nakręcony w dusznej scenerii brudnych zadymionych dzielnic, film skłania do przemyśleń. Zdecydowanie wykracza poza gatunek horroru. Będąc bardziej egzystencjonalnym wykładem w groteskowej- Cronenbergowskiej -otoczce.
Awatar użytkownika
kamyk
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 23-02-2006, 21:53
Lokalizacja: Chorzów

Re: Filmy

Post autor: kamyk »

Uwielbiam gangsterskie kino akcji najlepiej o Anglikach, stąd moje propozycje: Snatch (Przekręt) super obsada, humor i dialogi, pewnie wiekszosc osób widziała ten film , ale jezeli ktos nie widział to polecam, oraz Layer Cake (Przekładaniec) mniej znany ale równie dobry, główną rolę gra nowy Bond. Naprawdę polecam mozna sie nieźle uśmiać.
cuba
Beginner
Beginner
Posty: 29
Rejestracja: 18-03-2007, 20:41
Lokalizacja: Białystok

Re: Filmy

Post autor: cuba »

Snatch (Przekręt) super obsada, humor i dialogi, pewnie wiekszosc osób widziała ten film , ale jezeli ktos nie widział to polecam
a widziales Lock, Stock and Two Smoking Barrels. ? przez niektorych Snatch jest nazywany jego kontynuacja
Awatar użytkownika
kamyk
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 23-02-2006, 21:53
Lokalizacja: Chorzów

Re: Filmy

Post autor: kamyk »

Cytat:
Snatch (Przekręt) super obsada, humor i dialogi, pewnie wiekszosc osób widziała ten film , ale jezeli ktos nie widział to polecam

a widziales Lock, Stock and Two Smoking Barrels. ? przez niektorych Snatch jest nazywany jego kontynuacja
Szczerze, nie widziałem, ale powiadasz że podobne klimaty, bede musiał poszukac :luka:
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Filmy

Post autor: vho »

widziales Lock, Stock and Two Smoking Barrels. ?
Polski tytuł to "Porachunki", jakby co ;)
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

Oglądałam w nocy Shreka 3 (ang dub) i jedyne co moge napisac to serio zastanawiam sie czy nie jest lepszy od 1. Bo 2 jest zdecydowanie najsłabsza IMO. Teksty i nawiazania w 3 rlz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Filmy

Post autor: AK »

dla mnie pierwsza epoka lodowcowa zjada wszystkie Shreki i Madagaskary na śniadanie :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”