Seria FINAL FANTASY

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: KRELIAN »

JJK : ja wlasnie do Penance podchodzilem nie do konca przygotowany za to frajda z jego ubicia - prawie bezcenna bo musialem isc kupic nowy czajnik :P

eq2d : no ja wlasnie mialem na mysli koncowke - nie podeszla Ci to spoko , mi wlasnie ten niedopowiedziany watek wryl sie w pamieci ale tez inne byly lata , niedlugo sobie na pewno odswieze ta gierke :)

polecic? moze powiedz co skonczyles a czego nie dla ulatwienia zadania , w kazdym razie Xenogears to obowiazek czy ktos tego chce czy nie :P

edit : ja tylko stwierdzilem ze Xeno to obowiazek :P , castlevanie sotn pewnie tez skonczyles , star ocean 2 moze ? za duzo tego a ledwo na oczy juz widze :P
Ostatnio zmieniony 09-06-2007, 00:22 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: eq2D »

VS mnie średnio ruszył. (jest jakaś taka "niema" ta gierka). VP już mi było nieraz proponowane ale jakoś nie umiałem się do niej przekonać ale rozumie, że popełniłem błąd. Seraphic Gate - nie znam (jupi!). Cóż... dzięki stary :) Liczę na jeszcze jakieś ciekawe propozycje. I jakieś małe streszczenia bym prosił :)


Edyta

Krelian - stary nie obrażaj mnie! :P Xeno to podstawa, Front 1 & 3 (choć to posiada elementy rpg), Alundra II (podobała mi się) no i wszystkie Tales of... (tego na psp jeszcze nie próbowałem). No i CT na SNES'a, Star Ocean , EarthBound (czyli MOther 1...albo 2...) no i w sumi epare "randomowych" erpegów :)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

errr... Seraphic Gate to dodatkowa lokacja VP (coś a la walki z weaponami w FF :P ).
Dalej... Star Ocean the Second Story (pewnie znasz :P ), gra warta spędzenia przynajmniej kilkudziesięciu godzin. Fabuła na pierwszy rzut oka nie jest zbyt oryginalna (no może przesadzam), ale szybko zaczyna zaskakiwać. Oryginalny system walki, niby turowy, ale daje większe możliwości (do wyboru półautomatyczny i prawie w całości manualny). Bardzo ładna dwuwymiarowa grafika (nie licząc mapy świata i aren walk, które są trójwymiarowe). Ciekawy i dość rozbudowany system rozwoju postaci (jego okrojoną wersję znasz chyba z VP). Dalej
Legend of Mana, Grandia (ewentualny opis później).
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

lol no fakt zapomnialem o Arku bo przewaznie i tak odpalała mi się krótsza wersja:P

Wszystkie finale 3d są łatwe. No FFXII może wydawać się trochę trudny, ale to tylko pierwsze 10-12h gry. Nawet sławny Yiazmat nie jest trudny, tylko walka jest z nim strasznie długa (moją niespecjalnie dopakowaną drużyną (chcciaż miałem Tournesole, Masamuny i inne takie) walczyłem z nim 8h. Tak naprawdę najtrudniejszą walka dla mnie w FFXII był zdecydowanie Zodiark - jak podchodzi się do niego pierwszy raz, nie wiedząc na co go stać (faqi be) to gościu jest takim Mini Omega Weapon (Darkja mogąca wyłożyć od razu całą drużynę daje rade) - z nim postacie rezerwowe też muszą mieć jakiś tam level, aby zdążyły wskrzesić podstawowy team po zmianie zanim same zginą. A co robi jak mu hp spadnie do 100 000 to już masakra.

Jeżeli chodzi o zakończenia finali to najlepsze ma FFX, no i świetny jest filmik w FFVI na PSXie.
Najlepsze zakończenia co prawda ma i tak trylogia Xenosagi (każde zakończenie niesamowicie napala na kolejny epizod a zakończenie całej sagi jest po prostu mistrzowskie). Tak, jestem fanbojem.

Arc the lad, Wild Armsy i kilka innych - lekkie rpg, naprawdę fajne.
Jak to Trzcina powiedział, że ja i Shmatan jesteśmy słabi bo lubimy słabe RPG:P. On za to jest mainstreamowym mośkiem:P

Na PS2 zdecydowanie polecam wszystkie Shin Megami Tensei'e a szczególnie Lucifer's Call/Nortune (gra zaczyna się końcem świata) i 2częściową Digital Devil Saga (Avatar Tuner w Japonii). Te gry na pewno usatysfakcjonują hardcoreowców bo są po prostu trudne (Lucifer Call na harda to imo najtrudniejsze RPG na PS2). Wymagający przeciwnicy, dosyć zakręcone dungeony, random encounters i...pewien pan w DDS określany mianem najbardziej przejebanego bossa w historii RPG. Fabularnie też są rewelacyjne (szczególnie DDSy) wiec warto zainwestować w nie czas;].

Seraphic Gate w VP1 to był spacer po parku. To co sie tam dzieje w VP2:S zjada jedynkę na śniadanie;].
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: eq2D »

Yamada pisze:walczyłem z nim 8h.
Ultimecia i jej fazy zajęły mi koło dwóch godzin, a to dlatego, że miałem tylko dwie postacie z komendami magic i tymi dodatkowymi (nie pamiętam jak to się zwało - ale przykładowo revive). Nie chciało mi się reszty szukać ani także nie nie miałem wszystkich summonów (chyba dwóch mi brakowało). Jej atak Apocalypse zostawiał mi 1 HP i używałem tego Revive (po nazwie nie pasuje ale to chyba było to) co odnawiało mi całe HP i lutowałem jej jakimiś syfiatymi czarami, które brały jej po około 1000 HP. Więc walka prosta (system?) i nudna... Bardzo nudna. Więc respekt, że wytrzymałeś 8h przy konsoli (w ogóle) walcząc z jednym pokemonem.
Yamada pisze:Arc the lad, Wild Armsy i kilka innych - lekkie rpg, naprawdę fajne.
Dzięki ale ja bym poprosił o coś bardziej ciężkiego i trudnego :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Na PSXa to obie Persony - twórców Shin Megami Tensei (demony, szatany i inne takie - mocne pozycje;])
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: eq2D »

Yamada pisze:Na PSXa to obie Persony - twórców Shin Megami Tensei (demony, szatany i inne takie - mocne pozycje;])
Szatany? Jako, że kiedyś (nie tak znów dawno) podpalałem kościoły to może być git ;) A trudne to bynajmniej? I w ogóle dzięki. Już trzy tytuły znalazły sie na liście "zagraj mnie" ale z chęcia poczytam posty Waszego autorstwa wskazujące inne pozycje :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Nawet, nawet.

Ugh mrocznych RPG nie było zbyt wiele na PSXa.

Legend of Mana - mega cukierkowe, ale naprawdę dobre RPG z zamotanym systemem. Jedyny tak naprawdę nieliniowy RPG na PSXa.

Teraz wychodzi jakoś Persona 3 i chyba dla tej gry chwilowo anuluję urlop od grania;]. Zawieszenie swojej materialnej egzystencji podczas walki poprzez samobójstwo (strzał z guna w głowę) to dosyć ostry pomysł;]
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: eq2D »

Yamada pisze:Teraz wychodzi jakoś Persona 3 i chyba dla tej gry chwilowo anuluję urlop od grania;]. Zawieszenie swojej materialnej egzystencji podczas walki poprzez samobójstwo (strzał z guna w głowę) to dosyć ostry pomysł;]
Ja Cię widzę u JoJa odpowiednio na czas... razem z głową bym wersję poprosił.. całą ;)

Koniec offtopa
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: JJK »

Yamada pisze:Seraphic Gate w VP1 to był spacer po parku. To co sie tam dzieje w VP2:S zjada jedynkę na śniadanie;].
No ba nie musiałeś tego mówić ;) (zwłaszcza przy ostatniej przepowiedni) , skupiłem się na grach tylko i wyłącznie na PSXa.

Jeśli szukasz cięzkich wrażeń, to spróbuj Baroque, chyba najcięższy przedstawiciel RPG na PSXie, choć dość mocno wyłamuje się z gatunku. Sporą wadą jest jednak to, że nigdy nie powstała wersja anglojęzyczna. Więc może się to okazać porywaniem z motyką na słońce.
Jeśli szukasz wrażeń możesz zaliczyć Grandię bez zakupywania żadnej magii ;) (jest to możliwe), a znajdziesz jedną z najtrudniejszych gier jRPG.
Zgadzam się z Yamadą w kwestii Persony, jedne z najmroczniejszych i najtrudniejszych.
Legend of Mana fakt, że cukierkowa, ale warto spróbować.
Pozostaje jeszcze niedoceniony Chrono Cross, oba Suikodeny, Lunar'y, Breath of Fire IV, Brave Fencer Musashi... O tych grach można by dużo powiedzieć.

Koniec Offtopa.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

Nie wiem czy Koudelka jest trudna i jak się prezentuje w praniu, ale ona ponoć ma taki klimat około mhroczno-gotycki
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Jo-Jo »

Ja próbowałem w Koudelke grać.....za każdym razem ginąłem przy drugiej randomowej walce xD .....ta gra jest po prsotu za trudna, ale ma super-boski klimat :)
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Yamada »

Propo Koudelki to jej duchową kontynuacją jest trylogia (póki co) Shadow Hearts na PS2.
Obrazek
DirtyF
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 09-06-2007, 20:02
Lokalizacja: Gdynia

Problem z instalacją...

Post autor: DirtyF »

Salut !
Ściągnąłem sobie 3-płytową wersję FF7 na PC ,zainstalowałem i tu zaczyna się mój problem ;/
Po uruchomieniu gry ekran robi się czarny i w słuchawkach słyszę odgłosy przypominające pojawianie się loga producenta czy coś takiego ,dźwięk cichnie i koniec. Ekran zostaje czarny i nic nie moge zrobić ;/
Jeśli to się przyda to moja konfiguracja :
nVidia GeForce 2 MX 400
Duron 850 MHz
256 MB Ram
Miał może ktoś taki sam problem albo wie jak mi pomóc ?
Z góry dzięki i pozdro !

[DirtyF]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Seria FINAL FANTASY

Post autor: Ana »

po pierwsze z instalka FF7 na pc zajmuje 4 plyty :P

wejdz w ustawienia i sprawdz czy masz w grafice bodajze sterownik squaresoftu w kazdym badz razie domyslny. co kart geforce istnieje tez patch graficzny, btw masz xp czy 98? bo na xp tam trzeba chyba jeszcze patch bo cos nie tak z wyscigami chocobo jest.


EDIT: http://k-ff.com/Final7/index.php?n=23
(jak ja "kocham" ta strone i to "profesjonalne" forum :padam: )
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”