Allegro pytania/pomoc/problemy

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Komandos »

Wygrałem wczoraj na allegro aukcje ps2 w której cena kup teraz została ustalona na 1zł http://img48.imageshack.us/img48/3610/ps2vj5.jpg . Nie czytałem nawet opisu tylko odruchowo kliknąłem 'kup teraz'. Potem gość mi napisał w meilu, że to cena była tylko po to żeby ominąć prowizje dla allegro i mam mu zapłacić 400zł. Troche podobna sytuacja była tu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 16408.html . Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 10-10-2007, 20:46 przez Komandos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Dumian »

Słyszałem już o podobnych sytuacjach, nawet z samochodami itp. Ktoś kiedyś nawet komuś proces wytoczył w sądzie, że cena to cena i nie ma zmiłuj (tak jak w twoim przypadku 1zł). Wyrok zapadł na korzyść kupującego no ale wiadomo jak to jest proces, koszta sądowe itp. Myślę, że w większości przypadków raczej sie ludzie dogadują no ale jakby co to w sądzie pewnie wygrasz ;-)

Edit: W tym linku co dałeś jest właśnie coś o tym co napisałem.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Frizen »

do sadu z nim :D trzeba wybijac takich ludzi :wstyd: powiedz mu ze cena to cena i wplacisz mu zlotowke na konto :D
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Labik »

wplac mu te zlotkowke i napisz na allegro ze walek polecial

Niestety raczej nie dostaniesz swojej konsoli bo w wiadomosciach mowili cos ze w takich sytuacjach mozna anulowac tranzakcje ale mozesz sprobowac ;]
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: AK »

proste wpłać zeta, a pożniej strasz dziada sądem, w najgorszym wypadku puści Ci ja za 200zł jak przypeka
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Cargo
Graphic Master
Graphic Master
Posty: 246
Rejestracja: 03-08-2006, 10:11
Lokalizacja: Cz-wa

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Cargo »

Labik, słyszałem, że aby sprzedający mógł się odwołać od ceny, musi sobie to zastrzec w aukcji... inaczej transakcja nie może być chyba anulowana.
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: danielmarley »

Trzeba tępić takich typów !!
Wygrałeś konsole za zeta, ale prawdopodobnie i tak jej nie zobaczysz Adriankiller dobrze mówi strasz dziada sądem przynajmniej nauczy się na przyszłość by ludzi tak nie wałować.
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Frizen »

ta sadem go strasz i mow ze mozesz kupic ja za max XXX zeta bo jak nie to pojdziesz do sadu i kupisz ja za zeta :D
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Komandos »

Koleś wysłał mi takiego meila:

'Posłuchaj, nieraz na Allegro widziałem aukcje takie jak moja i kazdy wie jak to dziala. W opisie aukcji oraz na stronie O MNIE wszystko jest napisane. Cena wynosi 400 zł. Chcesz mi powiedzieć że chcESZ kupić to za 1zł I DLATEGO ZALICYTOWAŁEŚ?? W OPISIE AUKCJI JEST WSZYSTKO NAPISANE. Z Allegro trzeba umieć korzystać.
Daj mi konkretną odpowiedz albo wystawie przedmiot jeszcze raz.'

Odpisałem mu, że moge się jakoś dogadać co do ceny a jak będzie utrudniał to napisze do allegro żeby mu konto zablokowali i jescze go troche sądem nastraszyłem :P
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Wawrzyn »

No co ty, myślałeś że kupiłeś Ps2 za złotówkę? :lol:
Sądem możesz conajwyżej straszyć bo założenie całej sprawy i koszty z tym związane będą wyższe niż 400 zł :|
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Komandos »

Nawet by mi się nie chciało włuczyć po sądach za taką błachostke, ale postraszyć zawsze można ;)
Wiedziałem, że nie kupie PS2 za 1zł ale jak była okazja to zalicytowałem, myśle, że każdy by tak zrobił na moim miejscu.
BuBa
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 13-05-2007, 12:22

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: BuBa »

Komandos pisze:Nawet by mi się nie chciało włuczyć po sądach za taką błachostke, ale postraszyć zawsze można ;)
Wiedziałem, że nie kupie PS2 za 1zł ale jak była okazja to zalicytowałem, myśle, że każdy by tak zrobił na moim miejscu.
ja na twoim miejscu bym zgłosił to do allegro a potem do sądu ;) to raz a dwa jeżeli chodzi o koszty rozprawy itp. to pokrywa ten kto przegra czyli w tym wypadku "ten koleś"
Baro
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 02-05-2006, 12:29

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Baro »

Ku**a, specjalnie sie musiałem logować na forum by odpisać, bo wkurwiaja mnie tacy ludzie jak ten z allegro, po chuj wystawia za 1zł ? Płaci kur** za to ze napisze zamiast 1zł 400zł ? Raczej nie więc po chuj wkurwia ludzi, ja Komandos na twoim miejscu umówil bym sie z nim na spotkanie w sprawie tej konsoli i jak by przyjechał to bym chuja zdziesionowal (czyt. doje**ł i zabrał konsole) i by sie nauczył ze sie nie wałkuje ludzi. Wez kumpli najlepiej na ta akcje :D
Obrazek
...pRaWdZiWe ZyCiE ZaCzYnA SiE w EkWaDoRzE...
Awatar użytkownika
mazurkorn
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 78
Rejestracja: 17-01-2007, 18:15

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: mazurkorn »

Komandos pisze: Odpisałem mu, że moge się jakoś dogadać co do ceny a jak będzie utrudniał to napisze do allegro żeby mu konto zablokowali i jescze go troche sądem nastraszyłem :P
ciekawe co gość odpisze :D daj znac jak cos to sie pomysli jak to zrobic zebys mial to PS2 za 1zl :P
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że sie mylili"
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Labik »

Cargo pisze:Labik, słyszałem, że aby sprzedający mógł się odwołać od ceny, musi sobie to zastrzec w aukcji... inaczej transakcja nie może być chyba anulowana.
Tak, ale kiedy aukcja się nie zakończy i nie będzie zwycięzcy to wtedy możesz ją zakończyć przed czasem.
'Posłuchaj, nieraz na Allegro widziałem aukcje takie jak moja i kazdy wie jak to dziala. W opisie aukcji oraz na stronie O MNIE wszystko jest napisane. Cena wynosi 400 zł. Chcesz mi powiedzieć że chcESZ kupić to za 1zł I DLATEGO ZALICYTOWAŁEŚ?? W OPISIE AUKCJI JEST WSZYSTKO NAPISANE. Z Allegro trzeba umieć korzystać.
Daj mi konkretną odpowiedz albo wystawie przedmiot jeszcze raz.'
Może possać, nie zna zasad allegro :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”