Allegro pytania/pomoc/problemy

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: JJK »

Jeśli w opisie aukcji jest napisane, że konsola jest sprawna i opis w jakim komplecie została sprzedana a ma dodatek jest też zdjęcie tegoż zestawu - w takim stanie musi być ona do ciebie dostarczona. Allegro to nie jest żadny słup ogłoszeniowy, akcja to nie ogłoszenie tylko prawnie wiążąca tranzakcja kupna sprzedaży. Jeśli wylicytowałeś za złotówkę to kupiłeś za złotówkę i nie powinno cię interesować to, że koleś napisał w opisie "chcę X złotych". Nie dość, że jest to jawne oszustwo (oszukuje ciebie i serwis allegro) to do tego łamanie regulaminu serwisu:
19.6 Opis aukcji nie może zawierać możliwości sprzedaży towaru poza aukcją Allegro (w żadnej formie).
Cena na aukcji to 1 zł, a koleś jak mówisz podał w opisie, że chce 400 zł - czyli że chce sprzedać ci przedmiot poza aukcją, którą traktuje jako ogłoszenie.
Możesz zgłosić gościa do allegro kierując się tym argumentem, co będzie prawdopodobnie równoznaczne z zawieszeniem jego konta. Możesz też (jeśli naprawdę ci zależy) podać gościa do sądu pod zarzutem oszustwa jeśli nie dostarczy ci przedmiotu w takim stanie w jakim opisał go na aukcji. Masz do tego prawo.
Wszystko zależy tylko i wyłącznie od ciebie, bo możesz też zbagatelizować sprawę i jakoś się z gościem dogadać.
Baro
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 02-05-2006, 12:29

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Baro »

To miałem na myśli JJK xD
Obrazek
...pRaWdZiWe ZyCiE ZaCzYnA SiE w EkWaDoRzE...
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Komandos »

Kolo odpisał:
Prosze mnie zrozumieć. Teraz jestem w gorszej sytuacji, ponieważ konsola
(i reszta sprzętu) którą miałem sprzedać i spłacić częsc długu nie
działa.

Lepiej poprostu wystawmy sobie po komentarzu i pożegnajmy sie.
Teraz to już jestem pewny, że kręci. Memorki i pady też mu się zepsuły- no jasne :rotfl:
Napisałem, że daje mu czas na zastanowienia do jutra i, że jak się nie dogadamy to spotkamy się w sądzie.
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: AnTeK »

Srał pierdział dupy nie czuł :zly:
Ewidentny wał z tego kolesia. Ja bym się nie bawił i podał go na allegro oraz domagał się konsoli za wylicytowaną cenę. Jak zaczną go ścigać chłopak zmięknie. Poza tym usunięcia konta, dożywotni ban na internet i klątwa na całe jego plemię. Bo chamstwa nie zniese!
Takie jest moje zdanie
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Frizen »

jak wszystko pojdzie ok to zrobisz super interes :P
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Komandos »

Już mnie palant coraz bardziej denerwuje. Oto co mi dzisiaj napisał:

Kod: Zaznacz cały

Po przypomnieniu sobie Regulaminu Allegro i rozmowie z osobą która zna się troche na
tych sprawach, stwierdziłem: 


Z Regulaminu Allegro: 

"16.3. Ogół umownych warunków obowiązujących pomiędzy Kupującym i Sprzedającym w odniesieniu do przedmiotu danej aukcji określa, na piśmie lub w inny sposób, strona sprzedająca. Obowiązkiem Sprzedającego, a nie Allegro, jest powiadomienie o tych warunkach Użytkowników składających oferty kupna. " 

"19.2. Opis towaru może odnosić się wyłącznie do przedmiotu danej aukcji. (...)" 

 -warunki (czyli cene) ustaliłem  w opisie aukcji.



"20.1. Każdy z Użytkowników może skorzystać z opcji strona "o mnie", która służy do zamieszczenia informacji charakteryzujących jego osobę oraz działalność.[-tutaj jasno sie określiłem co do sposobnośći ustalania ceny  moich towarów.] (...)"
Kończe zabawe z tym bucem. Zaraz pisze do allegro żeby mu konto zablokowali.
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Labik »

Nie moge znaleźć punktu w regulaminie allegro ale napisz do nich czy sprzedający może wystawić coś za 1zł kup teraz a w opisie dowalić 400zł. To ci odpiszą, a ty wyślesz do niego to co ci napisali ;)
Awatar użytkownika
TomU
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 07-07-2006, 13:53
Lokalizacja: Kalisz

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: TomU »

Labik pisze:czy sprzedający może wystawić coś za 1zł kup teraz a w opisie dowalić 400zł.
Napewno nie może...

Hehee ale z tym ze memorki i pady sie Roz...ały to dowalil niezle :P
G-I-R-L---P-O-W-E-R
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Arucardo_1 »

:padam:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Labik »

TomU pisze:
Labik pisze:czy sprzedający może wystawić coś za 1zł kup teraz a w opisie dowalić 400zł.
Napewno nie może...

Hehee ale z tym ze memorki i pady sie Roz...ały to dowalil niezle :P
No ale niech mu napiszą w pięknym języku że to jes zabronione ;P
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: AK »

ale macie kur** problem!!! było do niego odrazu napisac/zadzwonic powaznie przedstawic sytuacje i poweidziec ze masz to w dupie,jak cos to idziesz do sadu,jestes studentem prawa i wiesz ze wygrasz wiec jestes sklonny sie sadzic poniewaz on i tak zaplaci koszty rozprawy,daje glowe ze koles wymieka,zakladasz mu sprawe koles sra w gacie,nawet na rozprawie typ idze na ugodę bo innego wyjscia nie ma...a najpewniej to by sprzedal Ci tanio albo wogule oddac za 1zl zeby miec spokój...
A teraz to mozesz zapomniec o tym ze co Ci da!! albo idzesz do sadu albo przestań wklejach te bzdury,pokazales mu ze jesteś miękki i huja zobaczysz nawet memorke!!
masz dwa wyjsci albo dac sobie spokoj albo isc do sadu...
Sorry ale dobija mnie takie piepszenie kotka za przeproszeniem!! takie sprawy załatwiasię odrazu stanowczo a nie zabawa w podchody jak małe dzieci!! on Ci pisze ze mu rodzina wymiera i nie ma na chleb a Ty rozwazasz "a moze ma racje" no litości...
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Oen »

Tylko pamietaj, najpierw mu wplacasz ta zlotowke, a potem wnosisz skarge...
Awatar użytkownika
Argoh
Elite player
Elite player
Posty: 143
Rejestracja: 27-12-2006, 09:10
Lokalizacja: Słomniki

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: Argoh »

Komandos ale ci dobrze ja też tak chce. :(
Po 1: Konsola (jeśli ją ma) już jest twoja za rekordowo niską sumę :)
Po 2: jakbym był na twoim miejscu to bym sie z bucem nie cackał odrazu do allegro i do sądu ch.ja gdzie takie pokó..y sie rodzą to ja nie rozumiem :hyhy:
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: JJK »

Widać że koleś kombinuje jak może ("tonący brzytwy się chwyta"... no może jeszcze nie :P ).
Po przypomnieniu sobie Regulaminu Allegro i rozmowie z osobą która zna się troche na
tych sprawach, stwierdziłem:


Z Regulaminu Allegro:

"16.3. Ogół umownych warunków obowiązujących pomiędzy Kupującym i Sprzedającym w odniesieniu do przedmiotu danej aukcji określa, na piśmie lub w inny sposób, strona sprzedająca. Obowiązkiem Sprzedającego, a nie Allegro, jest powiadomienie o tych warunkach Użytkowników składających oferty kupna. "

"19.2. Opis towaru może odnosić się wyłącznie do przedmiotu danej aukcji. (...)"

-warunki (czyli cene) ustaliłem w opisie aukcji.
Tę "osobę która zna się trochę na rzeczy" chyba sobie chyba wymyślił, żeby cię bardziej skołować (o historyjkach z zepsutym sprzętem nie wspomnę :P ).
Cena przedmiotu nie należy do warunków podanych w opisie aukcji, ponieważ nie jest częscią opisu, tylko odrębną częścią aukcji (wyjątek stanowi tylko ewentualnie podana cena minimalna) i nie bez powodu jest poza opisem - allegro pobiera prowizję od każdego sprzedającego, nawet jeśli cena wynosi 1 zł (prowizja równa ~0,15 zł). Także z tym ominięciem prowizji to także kant, koleś chciał pewnie w ten sposób zwabić kogoś naiwnego i niezapoznanego w temacie, omamić go swoją "znajomością regulaminu" i sprzedać sprzęt za 400 zł i to poza aukcją, bo cena na aukcji wynosi 1 zł.
"20.1. Każdy z Użytkowników może skorzystać z opcji strona "o mnie", która służy do zamieszczenia informacji charakteryzujących jego osobę oraz działalność.[-tutaj jasno sie określiłem co do sposobnośći ustalania ceny moich towarów.] (...)
Ciekaw jestem co znajduje się na tej stronie :) .
Awatar użytkownika
mazurkorn
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 78
Rejestracja: 17-01-2007, 18:15

Re: Allegro pytania/pomoc/problemy

Post autor: mazurkorn »

"20.1. Każdy z Użytkowników może skorzystać z opcji strona "o mnie", która służy do zamieszczenia informacji charakteryzujących jego osobę oraz działalność.[-tutaj jasno sie określiłem co do sposobnośći ustalania ceny moich towarów.] (...)"
chcialem zauwazyc, ze tutaj pisze iz kazdy MOZE a nie MUSI zajrzec na ta strone!!! Wiec jezeli w "stronie o mnie" byly wazne inforamacje powinien o tym wspomniec w opisie aukkcji!!!
"19.2. Opis towaru może odnosić się wyłącznie do przedmiotu danej aukcji. (...)"

-warunki (czyli cene) ustaliłem w opisie aukcji.
Co to wogole za uzasadnienie??? Cena nie zawiera sie w opisie towaru, pozniewaz, jak zauwazyl JJK, cena jest osobna czescia aukcji!!!

Cisnij goscia i wplac mu na konto 1zl!
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że sie mylili"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”