Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »



Sampler naszej Gliwickiej grupu 'Hasanie'. Mnie narazie nie ma niestety :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Batizado UNICAR Capoeira 2007 Kraków
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: yarosh »

Shinhwa pisze:Aż mnie zemdliło, czytając durne przemyślenia bezmyślnych ludzi, którzy poszli sobie na pierwszą sztukę walki i odrazu się napinają co to oni nie umieją...

Zaczynając od trenującego Kyoukushin Kai Sub-Zero: kur** czlowieku, co Ty pierdolisz w ogóle, chcesz walczyć z kimś uzbrojonym w przedłużenie ręki? Co zrobisz? Kopniesz go round housem na nadgarstek? Złapiesz mu rekę zanim on Ci zajebie siekierą? Nie wiem, czy jesteś takim kretynem czy tylko udajesz.

Co do Twojej sztuki walki, to nie jest ona najlepsza odmianą karate, najlepsza była jest i pozostanie Oyama Karate, Ty uczęszczasz na syf, który nawet gardy Cię nie nauczy. Mówią, że karate jest najlepsze - gówno prawda! Karate jest najlepsze bo łączy wiele sztuk walki, a co jest do wszystkiego to jest do niczego. Najlepszymi sztukami walki pozostaną te, osiągające maxymum ze swojego przediału i połączenie ich w formułach MMA daje odpowiednie rezultaty. Np. Box na ręce, Amerykański Kick-Boxing albo Thay Boxing na nogi, Judo albo BJJ w parterze i klinczu.

Co do stwierzdzenia "Jak ładujesz low kicki to lepiej zalóż dres" to beka z tego co to powiedział, hahaha stosuje się to co jest SKUTECZNE a nie widowiskowe. Na chuj mi axe kickiem na twarz wejść skoro on zrobi krok w przod i zblokuje albo złapie mi nogę? Co wtedy mistrzowie sztuk walki zrobicie? Mam nadzieje, że tak kiedyś się stanie i ktoś wam porzadnie jaja okopie!

Teraz do przyjmującej brazylijską filozofię życia Any, chodź z reguły nie ubliżam dziewczynom, to Tobie musze powiedzieć, że jesteś conajmniej nienormalna. Capoeira? Co to jest? To jest śmieszny pokazowy taniec, do któreg wykonania większości układów trzeba stanąć tyłem do przeciwnika. Co zrobisz na ulicy? Zaczniesz stalta robić i machać nogą w powietrze? I nie wypisuj mi teraz jakiś śmiesznych sekwencji typu parafuso, bo żeby zadziałało, trzeba najpierw nim trafić, a to już takie proste nie jest.
Pffffffff rozjebujecie mnie Waszym podejściem. Jezeli chcesz sobie chodzić na taniec, to prosze Cię bardzo, ale nie nazywaj TEGO sztuką walki, bo jest conajmniej bezużyteczna i żałosna.
kur** walka to nie Dragon Ball, że koleś stoi i czeka aż Ty mu zajebiesz z dupy wziętego ciosu...

A co do Twojego kija, to dąb jest jednym z najcieższych drzew, jeżeli jesteś dziewczyną i chcesz walczyć 1,5KG 2 metrowym kijem, to gratuluję pomysłu : :przestraszony: Nie będziesz nim w stanie zadać z odpowiednią dynamiką nawet podstawowego ciosu, a jeżeli przestrzelisz, to Wyrwie Cię w przod... No ale prubuj.

Na koniec chciałem Wam pogratulować poczucia chumoru, tym pozytywnym akcentem kończę mój przydługi wykład
jak to czytam to nie wiem czy ludzie którzy piszą terzeczy to wiedzą o co chodz w treningu SZTUK WALKI podkreślam SZTUK WALKI

sztuki walki mają na celu doprowadzić do rozwoju psychicznego i fizycznego danej osoby to po pierwsze.
Dwa nie wszystkie techniki których się uczysz musisz zaraz używać na ulicy, ale służą one nie tylko jako pokazówka w czasie pokazów, Wzmacniają wyczucie ciała i równowagi jak i same mięśnie. Nie będę się wypowiadał na temat karate czy innych sztukach walki o których mam wiedzę teoretyczną raczej, ale z capoeirą to troszkę przesadziłeś.

Po pierwsze powstała ona w środowisku ulicznym i nie ograniczała się tylko do tańczenia jak to ładnie określiłeś. Wszelkie akrobacje które tak negujesz wymagają doskonale rozwiniętego ciała i perfekcyjnego opracowania techniki, co ni9e znaczy że znajdą zastosowanie w realu choć w pewnych sytuacjach da się wykorzystać niektóre rzeczy.
W każdej sztuce walki podstawowe rzeczy występują w bardzo podobnej formie z bardzo prostego powodu nie ma sensu komplikować tego co i tak jest najprostsze i najskuteczniejsze jak sam powiedziałeś.
Mestre Bimba jeden z największych mistrzów capoeira ubiegłego wieku który usystematyzował szybką odmianę capoeira był nazywany 3 uderzenia ze względu na ilość ciosów które mógł zobaczyć jego przeciwnik. Ulice Brazylii są jednymi z najniebezpieczniejszych na świecie więc capoeira jakoś sobie radziła skoro przez wiele lat była zakazana i ścigana przez prawo. Używasz w niej nie tylko tych efektownych kopnięć i ewolucji, ale i łokci głowy kolan low kicków dźwigni rzutów pałek noży brzytew i co najważniejsze uczysz się nieczystych zagrań, które są aprobowane jako przejaw kreatywności gracza, poza tym ucieczka nie przynosi ujmy dla capoeirista bo ma wtedy szanse przyczaić się i zaatakować znienacka. Jak widzisz capoeire pod płaszczykiem tańca jest bardzo podstępna jak pies merdający ogonem.

pomijając wszystko jeśli trenujesz jakąś sztukę walki to i tak masz większe szanse na reakcję w sytuacji zagrożenia pomijam oczywiście ulicznych zabijaków bo oni też trenują choć w troszkę inny sposób. A od człowieka zależy czy będzie stawał na rękach przed przeciwnikiem lub robił salto a może niezbyt subtelni wypłaci z bańki lub buta w jaja i weźmie nogi za pas. :cwaniak: :oczami: :hyhy: :wstyd:
no ale może sie nie znam ;)

aha i doskonałość hartuje się w pocie krwi i łzach przyprawionych entuzjazmem i miłością, więc nie odbieraj tego ludziom bluzgając bezmyślnie na prawo i lewo. Lepiej starać się osiągnąć coś niż nie robić nic i pluć na innych. no i nikt chyba tu nie pisał jaki z niego kozak i ilu na ulicy gości rozwali jednym kopnięciem a tylko pozytywne wrażenia z treningu.

kto nie był w roda ten nie wie co to AXE


koniec za dużo gadam :] i troszke za późzno ale co tam ;]

[ Dodano: 24-06-2007, 19:17 ]


i moja grupa :] abada
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Wy nie spiewacie podczas rody? :| Bynajmniej tej 1 co jest na filmiku :) Calkiem mocno ok to wszystko wyglada ;)
Sale to macie naprawde zajfajna, pozazdroscic :D Swietnie musi sie trenowac akrobatyke u Was.

PS. Pozazdroscic 3 berimbau w roda :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 14-12-2006, 21:59

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dawid »

Spotkalem sie z Grupo Abada w Mielnie kiedy to mielismy Roda na rynku=) W ta sobote ma byc Roda z wami szkoda, ze mnie juz tam nie bedzie:) Roda z udzialem 2 grup jest swietna zawsze:) Ja jak zaczynalem trenowac nawet nie myslalem o Capo jak o rzeczy ktora przyda sie na ulicy, ale zczasem to sie zmienia:) Czlowiek lepiej poznaje swoje cialo, swoje mozliwosci ciagle je udoskonalajac. Uczy sie caly czas jak wychodzic z roznych opresji i reagowac w danej sytuacji. Capo moze duzo nauczyc jesli sie chce;)


Przy okazji:

"Capoeira jest symbolem oporu i bardzo złożoną filozofia życia, która nie może być traktowana jako walka lub sport." Mestre Pastinha
Capoeira meu amor
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

"Capoeira jest symbolem oporu i bardzo złożoną filozofia życia, która nie może być traktowana jako walka lub sport." Mestre Pastinha
Fajne hasło ale o każdej sztuce walki (i nie tylko) można tak powiedzieć. Poza tym to czym jest dana sztuka walki zależy przede wszstkim od ludzi ją uprawiających.
Awatar użytkownika
Dawid
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 14-12-2006, 21:59

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dawid »

Wybacz, ale np. o Karate albo Jiu Jitsu bym tego nie powiedzial;)
Capoeira meu amor
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Komandos »

Co do Jiu Jitsu to się wypowiedzieć nie moge ale jeśli chodzi o karate to nic bardziej mylnego. Karate jest same w sobie filozofią życia. Sam ćwiczyłem troche Kyokushin (styl założony przez Oyame). Już podczas egzaminu na 10 kyu składa się 'przysięge dojo':
1. Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego, niewzruszonego ducha.
2. Będziemy dążyć do prawdziwego opanowania sztuki karate, aby kiedyś nasze ciało i zmysły stały się doskonałe.
3. Z głębokim zapałem będziemy starać się kultywować ducha samo wyrzeczenia się.
4. Będziemy przestrzegać zasad grzeczności, poszanowania starszych oraz powstrzymywać się od gwałtowności.
5. Będziemy spoglądać w górę ku prawdziwej mądrości i sile porzucając inne pragnienia.
6. Będziemy wierni naszym ideałom i nigdy nie zapomnimy o cnocie pokory.
7. Przez całe nasze życie poprzez dyscyplinę karate, dążyć będziemy do poznania prawdziwego znaczenia drogi,którą obraliśmy. Nie będziemy stosować ani rozpowszechniać sztuki karate poza Dojo.
W każdej sztuce walki jest jakaś większa czy mniejsza filozofia, bo mało kto by ćwiczył sztuki walki na dłuższą metę gdyby chodziło tam o samą walkę czy sport. Po co ktoś by miał ćwiczyć np. karate i uczyć sie tych wszystkich kata jakby nie było w tym jakiejś filozofii? To już lepiej byłoby zapisać się na boks i nauczyć się obijać ryje w pare miesięcy. Na tym polega właśnie przewaga sztuk walki nad sportami walki, że w sztukach walki chodzi nie tylko o walke (przynajmniej ja tak to rozumię).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Dawid pisze:Wybacz, ale np. o Karate albo Jiu Jitsu bym tego nie powiedzial;)
Proszę mi tu nie mylić Karate (jako sztuki walki) z tymi wszystkimi współczesnymi tak zwanymi sportowymi "karate" (zauważ cudzysłów), które z samą sztuką walki nie mają praktycznie nic (poza nazwą) wspólnego.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Dawid pisze:Wybacz, ale np. o Karate albo Jiu Jitsu bym tego nie powiedzial;)
Oj Dawid Dawid nie popisales sie teraz :P Sub Zero ma racje, poszukaj sobie filozofii Karate Shotokan, a uwierz mi ze filozofia capoeiry to przy tym jak broszurka z reklama kursu szydelkowania.
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: yarosh »

to są dwie różne kultury i nie ma co porównywać ale capoeira też nie jest taka płytka jak się wydaje.

każda sztuka walki uprawiana poza miejscem swoich narodzin jest w pewien sposób odarta z przesłania filozoficznego na które składają się przecież całe pokolenia, nigdy nie będziemy rozumieć tej sztuki w taki sposób jak japończyk karate czy brazylijczyk capoeire choć i tak coraz bardziej zanikają wzorce godne naśladowania nawet w rodzimych stronach dalej sztuki ale to jest naturalna kolej rzeczy i droga rozwoju

swoje piętno odciska też globalizacja dobra nie będę nudzić może się mylę ale se popiszę :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Dawid
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 14-12-2006, 21:59

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dawid »

Moze jakas odmiana Karate ale samo zwykle karate (niby tai chi jest jakas odmiana o.o) na pewno nie ma jakies filozofi zlozonej, a na pewno nie mozna jej porownac do Capo:o Karate jest tak stare... moze kiedys mialo filozofie jakas ale zatracila sie z biegiem czasu...

Zreszta duzo wiem tez od mojego trenera ktory cwiczyl Karate Kyokushin 12lat...
Capoeira meu amor
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Dawid i noob uwierzcie mi, że akurat ja siedze i w capo i w karate i mam naprawde mocne porównanie.
Tai Chi ma korzenie w Chinach, w Japonii przeistoczyli to w sztukę walki. Jedną z najbardziej znanych odmian walki wywodzacych sie z Tai Chi to Tai Chi Quan (Leifang z DOA)
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: yarosh »

tej ja nie mówię która ma lepszą filozofię :] chodzi mi o to że to jest zupełnie inna kultura ja też interesuje sie wieloma sztukami walk szczególnie ze względu na filozofię i wybrałbym sobi najchętniej kyudo lub kendo z japońskich sztuk walki ale kendo jednak jest usportowione za bardzo jak dlamnie ehh prawdziwej drogi miecza już nie uraczę niestety te kilkaset lat i kilka tysiećy kilometrów za późno się urodziłem :] a naprawdę przeniknąć klimat japonii można tylko w japonii, w capo przecież masz mieszankę chrześcijaństwa z pogańskimi bóstwami orixas i uroczystości candomble i to jest zupełnie inny klimat niż w karate oto mi chodzi że dwóch zupełnie różnych kultur nie da rady porównać pod względem filozoficznym można jedynie polemizować nad wyższością jednej nad drugą i długością kształtowania filozofii.. no to ja mam tyle przynajmiej na razie :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Dawid pisze:Moze jakas odmiana Karate ale samo zwykle karate (niby tai chi jest jakas odmiana o.o) na pewno nie ma jakies filozofi zlozonej
Przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni post i zastanów się co w nim pisze... właśnie te 'zwykłe' karate (aktualnie dla odróżnienia od wszystkich odłamów i styli współczesnych nazywane Karate Tradycyjnym) opiera się na japońskiej filozofii sztuk walki (budo).
Taka mała ciekawostka - twórca Kyokushin (Masutatsu Oyama) był... koreańczykiem a karate zaczął studiować pod okiem Gichina Funakoshiego, uznawanego za twórcę (chociaż może to nie do końca dobre określenie) karate tradycyjnego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”