Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

kurde wchodze tu czesto jako że anime lubie,ale co nie wejde to widze wasze pogawędki :P Boże macie gg,irca...a tak to juz z 5 strona off top że szlak mnie trafia jak tu wchodze bo bym sobie przeczytał coś ciekawego,newsy itp...
poprawcie sie:P ;)

Adrian ale o co Ci chodzi? Topic o anime to rozmawiamy o anime jesli nie zauwazyles. To, ze Ciebie akurat nie interesuje seria dot hack to nie znaczy ze nie znajda sie inni zainteresowani tematem. Jak chcesz napisac cos od siebie to sam sie bardziej wysil aby zainteresowac innych tematem i podjeli Twój wątek. Na forum jest akurat kilka osób którym spodobała się gra więc może będą zainteresowane i serią anime. A ja wole osobiście zapytać tutaj mając nadzieję, że uzyskam odpowiedzi spoiler-free, niż wrąbać się na coś na wikipedii. Tyle z mojej strony. Nie doszukujcie sie na siłe offtopa tam gdzie go nie ma.
dla mnie ten temat to poza paroma postami jeden wilki off top a wasze dyskusje zdecydowanie do nich należą,ja rozumiem zapytać o coś na forum bo ma sie większą szanse na uzyskanie odpowiedzi, ale w sytuacji gdy Ty Ano kierujesz pytanie precyzyjnie do Sub Zero to jest to dla mnie zwyczajny SPAM który przeszkadza w przeglądaniu tematu,mi chociażby.
Ostatnio zmieniony 29-05-2007, 10:12 przez AK, łącznie zmieniany 2 razy.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Adrian: ale czy z Jego odpowiedzi nie mogą skorzystać i inni? Przecież ani jego wypowiedź, ani moje pytanie nie są jakoś zarezerwowane "tylko do czytania przez nas"?

Ale co do tematu, wymashowałam (serio :wink: ) wczoraj na tej stronce anime Kenichi. Jako, że od dawna szukałam czegoś o sztukach walki, a i na screenach kreska wyglądała mocno ok postanowiłam ściągnąć 1 odcinek. Obejrzałam i odetchnęłam z ulgą, bo nie śmierdziało to żadnym Dragon Ballem, czy innym Naruto. Sceny walki IMO są mocno ok, nie ma żadnych fireballi czy innych pierdół. Oczywiście, zdarzają się rzeczy typowe dla anime jak np. dość wysoki skok Miu w 1 odcinku, ale naprawdę ogół daje mocno rade. Mi osobiście ciut przeszkadzają dość mocno zarysowane biusty bohaterek, ale da się przymknąć na to oko, tym bardziej jak wcześniej sie grało w takie DoA :) .

Fabuła? Hm nie sądzę, aby była najważniejszą partią anime, aczkolwiek chciałabym się mylić (jestem po 8 na, póki co, 22 odcinki), bo być może się jeszcze rozkręci. Ogólnie jest młody chłopak który chce nauczyć się sztuk walki i trafia do pewnego dość specyficznego dojo :) Jednakże z każdą wygraną walką popada w coraz większe kłopoty.
Z bohaterów, tutaj również mam cichą nadzieję, że ich portrety zostaną dokładniej zarydowane. Póki co moją cichą faworytką jest Kousaka Shigure. Kunoichi walcząca białą bronią. Małomówna itp. Chociaż Miu, Sakaki Shio i Apachan też ostro dają rade :)

Pal licho że główni bohaterowie wyglądają jak Jin Kazama i Cammy po małym liftingu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

dostalem ostatnio cynk ze od dluzszego czasu istnieje anime na podstawie Tenchu . ktos ma na ten temat jakies info ?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Fate-stay night....
a raczej FATE-STAY NIGHT!!!
najlepsze anime jakie oglądałem do tej pory!!!
ma jeden GENIALNY,MASAKRYCZNY motyw!!! ja sam obczaiłem dopiero szperając i szukając czegoś wiecej o fabule bo dowiedziałem sie ze jest to anime na podstawie gry (hentai co ciekawe) motyw jest niesamowity i zastanawiam sie jak moglem na to nie wpaść :)
OSTRZEGAM!!! POD ZADNYM ALE TO ZADNYM POZOREM nie szukajcie ciekawostek i opinii na temat tego anime bo jeden SPOILER zniszczy wam tą MEGA przyjemność z ogladania tego ARCYDZIELA!!! ściagajcie i ogladajcie a jak obejrzycie i bedziecie sie zastanawiać "o co mu kurna chodziło?" to napiszcie do mnie już ja sie postaram żeby wam szczęka opadła do samej ziemi :)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Powiazania fabularne starej serii .hack:

.hack//SIGN (epizody 1-25 i dodatkowe 26 i 27)(anime)
.hack//INFECTION (gra-ps2) (podczas wydarzeń z Infekcji gdzie Kite i BlackRose spotykają Meg zaczyna się akcja .hack//Liminality~in the Case of Minase Mai~)
.hack//MUTATION (gra-ps2)
.hack//OUTBREAK (gra-ps2) (gdy Kite walczy drugi raz z Cubią, ma miejsce początek .hack//Liminality~in the Case of Yuki Aihara~, a w polowie grudnia 2010 roku (końcówka Outbreaka) zaczyna się akcja .hack//Liminality~In the Case of Kyoko Tohno~)
.hack//QUARANTINE (gra-ps2)(24 grudnia 2010 roku, podczas gdy Kite walczy z Morganną ma miejsce akcja .hack//Liminality~Trismegistus~)
.hack//SIGN (epizod 28)(anime)
.hack//DUSK (anime)

Nowej serii jeszcze nie widziałem i nie grałem w gry więc nic nie napiszę, ale stara idzie na 100% w ten sposób jak napisałem.

[ Dodano: 26-06-2007, 10:13 ]
[img]http://kobylka_v_pyzamu.bloguje.cz/img/sel.gif[/img]
Serial Experiments Lain

Gatunek: cyberpunk, thriller psychologiczny
Liczba epizodów: 13
Rok wydania: 1998

Lain jest jednym z tych tytułów, których fabułę jest naprawdę trudno streścić w jedno czy dwa zdania, ale spróbuję. Nieokreślona przyszłość (ale patrząc sie na design swiata niespecjalnie daleka), po internecie przyszedł czas na Wired - nowy rodzaj medum przez który można dzielić się informacjami. Lain jest 13-letnią cichą dziewczynką. Nie ma wielu przyjaciół, sama też pomimo mody na NAVI (przyszłe PCty)niespecjalnie łyka na to bakcyla. wszystko zmienia się w chwili gdy Lain włacza swojego zakurzonego NAVI i odbiera pewnego e-maila wysłanego przez jedną z uczennic. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że owa uczennica tydzień wcześniej popełniła samobójstwo, a w mailu napisała, ze "tutaj jest bóg". Lain postanawia w miarę możliwości zbadać sprawę i prosi ojca o nowego NAVI, aby mogła bardziej swobodnie poruszać się po Wired. Ojciec spełnia jej prośbę. Jednak w miarę przebywania Lain w Wired pojawiają się plotki o "innej" Lain, która jest całkowitym przeciwieństwem tej żyjacej w prawdziwym swiecie. Wyglada też na to, że Wired nie jest tylko siecią informacji i wydarzenia z sieci mogą mieć wpływ na rzeczywistość... . Kim jest Lain? Czym jest Wired? Czy Bóg istnieje, a jak tak to kim jest? Jaka jest definicja rzeczywistości? Co to znaczy "istnieć"? Takie i inne pytania cisną się na usta podczas ogladania tych 13tu epizodów. Jak widać jest ciekawie.

Klimat anime jest cieżki, bardzo ciężki. Mnóstwo filozoficznych przemyśleń, dosyć oszczędna kreska, która jest w tym przypadku plusem (doskonale podkreśla szarość, monotonię i generalną chu*owość świata). Doskonale wypada również udźwiękowienie - szczególnie przekonywujący i wpływajacy na psychikę jest hipnotyzujący odgłos prądu przepływajacego w liniach wysokiego napięcia które są dosłownie wszędzie (to też jest symbolika, ale kilka rzeczy rozkmińcie sobie sami:P).

Podsumowując - świetne anime, które trzeba zrozumieć - wymaga analizy i przemyśleń. Dodatkowo okraszone rewelacyjnym zakończeniem. Zdecydowanie warte polecenia osobom nie bojącym sie wysilić odrobinę mózgu i jednocześnie lubiącym takie klimaty.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PS: Wielkie dzięki dla AdrianKillera za cynk odnośnie tego animca;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

Ehh ostatnio to łączenie podwójnych postów bardziej przeszkadza jak pomaga :P

Recka Serial Experiments Lain powyżej.

PS. Swojego posta wywale jak tylko pojawi się coś pode mną :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Ty weź se Dumian Laina ściągnij a nie tu spamujesz :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

Mam 2 epki na dysku i pewnie na dniach sobie lookne :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Nudzi mi się więc...

Obrazek
Death Note

Gatunek: thriller, fantasy
Liczba epizodów: 37
Data wydania anime: 4 Października 2006 - 26 Czerwca 2007

Death Note jest tytułem niezwykłym, oryginalnym i poważnym (chociaż nie jest jakiś strasznie ciężki w odbiorze jak Lain na przykład).

Pewnego dnia student Yagami Light znajduje tajemniczy zeszyt, tytułowy Death Note który zgubił jeden z Shinigami (japońscy bogowie śmierci) - Ryuk. działanie zeszytu jest proste - człowiek, którego imię zostanie w nim zapisane umiera. Light po potwierdzeniu jego autentyczności postanawia stworzyć utopijny świat, wolny od wojen i przestępców. Nowy świat dla którego będzie bogiem... Niestety dla niego - policja widzi go jako zwykłego mordercę i nie widzac innego wyjścia postanawiają zwrócić się o pomoc do człowieka ukrywajacego się pod pseudonimem "L" - geniusza, który rozwiazał kazdą sprawę w jakiej brał udział. I tak zaczyna się starcie geniuszy - Light vs L - psychologiczna walka, próby przechytrzenia przeciwnika, genialne intrygi i podchody - zasada jest prosta - kto szybciej pozna tożsamosć przeciwnika, wygrywa...

Po obejżeniu całej serii mogę z całą pewnością powiedzieć, ze DN to jedno z najlepszych anime jakie powstało - tutaj nie ma niepotrzebnych lub nudnych odcinków, każdy trzyma w napięciu, każdy ma cel, każdy to kolejny element w układance. Dodatkowo anime porusza kilka poważnych kwestii (jednak nie jest to pokazane otwarcie).

Kreska i oprawa dźwiękowa to najwyższy poziom - mało które anime moze się z Death Note równać na tym polu - nieprawdopodobna dbałość o szczegóły.

DN jest warte polecenia w zasadzie każdemu - nie wymaga rozkminki jak na przykład Lain. Każdy będzie w stanie nadążyć za kolejnymi wydarzeniami i to jest właśnie dobre - anime w nieco mroczniejszym i poważniejszym klimacie które każdy może obejzeć i zrozumieć.

To trzeba zobaczyć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: yarosh »

yamada a może anime z najlepszą grafiką mi polecisz hmm ? z góry dzięki :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Myślę, ze jeżeli chodzi o oprawę to na DN się nie zawiedziesz;]

ew oblukaj Ghost in the Shell: Innocence - jedno z najlepiej wykonanych anime ever.
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Zależy jaki typ kreski kogo kręci i czy woli bardziej tradycyjne rozwiązania (tu produkcje studia Ghibli są uważane za ideał wystarczy spojrzeć chociażby na Spirited Away) czy stawia na efekty komputerowe, którymi te nowsze produkcje są nafaszerowane (lub w całości zrobione :) - Final Fantasy VII: Advent Children).

Ostatnio widziałem Afro Samuraia i wg mnie od strony graficznej jest on zrobiony całkiem porządnie jak i potrafi się on spodobać nawet osobą nie związanym bliżej z Anime.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Jako, ze to temat o anime to mogę to napisać tutaj - fajna sygnaturka Kej:p
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: yarosh »

dzięki :] ghost to klasyk a kreske ma też zajedwabistą, spirited też zresztą czy inna mononoke hime
a co do efektów cg to advent bardziej w stronę realizmu się skłania, a są takie za pomocą cg imitującej tradycyjny styl chyba też, ale ja wolę właśnie tradycyjną kreskę, choć nie stronię od cg :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Tym którzy widzieli już zakończenie Death Nota i nie za bardzo im się spodobało polecam looknąć tutaj:

http://www.badongo.com/pic/777604

Jest to alternatywne zakończenie Mangi oznaczone tam jako fake ending. Dla mnie jednak ani "true" ani "fake" ending nie były tym czego oczekiwałem na zakończenie tak genialnej serii jaką definitywnie jest DN. Spodziewałem się prawdziwych fajerwerków, czegoś wyjątkowego, eksplozji która zdewastuje, a potem zmiecie z powierzchni ziemi wszystko to co do tej pory widziałem... Moim zdaniem wszystkie genialne pomysły zostały wyczerpane do przedostatniego epa. By zakończyć coś tak świetnego należałoby się wspiąć na wyżyny czego niestety wg mnie nie dokonali autorzy tworząc zakończenie... Chociaż podobno nawet i najwspanialszy diament posiada jakąś skazę czy mam rację ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”