CPU w Tekkenie

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Lukas »

Sorry, jeśli to pytanie już padło -.-


Czy komp w tekkenie 3 kapuści? :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: SubZero »

A widziałeś żeby w jakiejkolwiek grze komp grał ambitnie ?
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Aserot »

No w Chessmaster dawał rady :P.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Dismaster »

Moim zdaniem kapusci tyko iektorymi postaciami np. Henkiem na u/f+3,4 i Jinem na u/f+4,4,4,4, poza tym gra w miare roznorodnnie przynajmniej na poziomie hard ostatni poziom na practise :P
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Zuum
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 07-03-2007, 07:00
Lokalizacja: Radlin
Ogrywam: Tekken 6, Dead Nation
Kontakt:

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Zuum »

Ja bym tego nie nazywal gra :] To co komp odpierdziela to przechodzi ludzkie pojecie :P Jesli chcesz uczyc sie grac to ja nie polecam arcade na najwyzszym stopniu trudnosci tylko lepiej sobie zalatwic "stalego" sparring partnera :] Ot co...
Obrazek
"bo helle są dla noobow i dla malo ambitnych" by Czit
Awatar użytkownika
Alwexis
Student
Student
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-2007, 17:47

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Alwexis »

Komp nawet na najwyższym poziomie trudności ma tak zwane przestoje w walce a co za tym idzie nierealizm... no wyobraźmy sobie jak tępy musiałby być rywal by stać naprzeciwko ciebie bez bloka i czekać na twój cios ;/
Dumian możesz już płakać zawitałem na wasze forum :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Lukas »

Jesli chcesz uczyc sie grac to ja nie polecam arcade na najwyzszym stopniu trudnosci tylko lepiej sobie zalatwic "stalego" sparring partnera

Sparing partner, a tym bardziej stały, ma nierówną formę, a komp gra cały czas na tym samym poziomie.
Wydaje mi się, że komp gra właśnie bardzo różnorodnie, bo używa całego commanda, prócz 10 hits combo. Ale mam mieszane odczucia :f bo momentami to wygląda tak, że wyczekuje na błąd.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Dumian »

Temat wydzieliłem co by nie robić offtopu w 'Skuteczna kapa czy efektowna porazka?'

Czy CPU w Tekkenie kapi? Trudno powiedzieć ale pewne jest to, że na najwyższym poziomie trudności oszukuje :P
Blokuje to czego człowiek często by nie zablokował, wyrywa się z rzutów lepiej niż Koreańczycy i jest jasnowidzem - nie wiadomo skąd zna nasze setupy itp. :P

Ogólnie single w T3 dawno nie grałem, dlatego piszę głównie w oparciu o T5 ale z tego co pamiętam podobnie było w T3 jednak chyba trochę w mniejszym stopniu ;]
Zuum pisze:Jesli chcesz uczyc sie grac to ja nie polecam arcade na najwyzszym stopniu trudnosci tylko lepiej sobie zalatwic "stalego" sparring partnera
Święta racja, komp uczy złych nawyków, łyka często jakieś określone kombinacje, których żaden dobry gracz by nie łyknął. Mimo wszystko da się nauczyć grać z kompem (poruszanie po arenie, głównie jako takie ogranie się na postacie - poznanie ciosów, nauka blokowania) nawet na oszukanym najwyższym poziomie. Ale jak pisałem trzeba uważać na złe nawyki, które mogą okazać się zgubne w starciu z żywym przeciwnikiem.

Oczywiście wszystkiego tego można się zdecydowanie szybciej nauczyć grając spary z dobrymi graczami i przeciwko różnym postaciom a na to już w przypadku t3online nie można narzekać ;]
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: KRELIAN »

jedyny pozytek grania z kompem jaki zauwazylem to nauka parow oraz w tk5 ntsc cwiczenie ciosow z iWS gdyz komp na ultra hardzie blokuje kazdego hella
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Lukas
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 11-12-2006, 00:59
Lokalizacja: z dużego pokoju

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Lukas »

Mnie się to w kompie podoba, że nie ma "otępienia" :P
Każdy gracz czasem ma chwile, że nie wie co robi przeciwnik, wtedy albo zchodzi do calkowitej defensywy, albo poprostu obrywa, a komp wygląda, jakby robił coś, co pasuje do tej jednej obecnej chwili. Czyli jak robimy setupa, to on nie widzi setupa, nie ma otepienia, tylko widzi okreslona sytuacje zapisana w pamieci i automatycznie kontratakuje z gory przewidzianą akcją.

Nie grałem z kompem od dawna, ale teraz do niego wracam...
Tylko zastanawiam się jak go ustawic na jak najtrudniejszy poziom?
Odpalam practise, wszystko ustawiam na hard/final stage i cpu wydaje się prostszy, niż ten w arcade... chyba, że mam jakieś złudzenie O.O
Awatar użytkownika
Alwexis
Student
Student
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-2007, 17:47

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Alwexis »

Nom raczej jest prostszy też mam takie odczucie... Nawet jeśli niektórym koreańczykom mało brakuje do sprawności kompa to jednak nadal nie potrafią oni się czasami dostosować idealnie do sytuacji :|
Dumian możesz już płakać zawitałem na wasze forum :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: -=MASTA=- »

Moim zdaniem zupełnie nie opłaca się sie grać z komputerem/konsolą/cpu [jak zwał tak zwał:)]. Po pierwsze jak już wiele osób zauważyło uczy to nas zupełnie niepotrzebnych i nieprzydatnych nawyków w walce z żywym graczem. Sam nieraz kiedy nie było jeszcze T3 Online i honmaru katowałem grę na najwyższym poziomie i z całą pewnością mogę stwierdzić, że na wiele mi się to nie przydało. Nabawiłem się przez to kompletnie idiotycznych i nieprzydatnych odruchów, których wykorzenienie zajęło mi sporo czasu. Taka praktyka służyłć może co najwyżej do początkowego opanowania ciosów. Po drugie jest to bardzo frustujące kiedy nie możemy praktycznie customować, jesteśmy w większości przypadków karalni po nietrafionym ciosie, zostają zablokowane niemal wszystkie lowy itp, itd. No i po trzecie jakby nie patrzeć "szaraczek" gra bardzo biednie, bez jakiejkolwiek inwencji i polotu, ale to przecież zrozumiałe, bo wiadomo że żadne "ciało" elektroniczne niedorówna inwencją człowiekowi.
Cały ten tmat najlepiej podumował Dumian w swoim poście.
Lukas z tym "otępieniem" to masz całkowitą rację, no ale to też wiadome z oczywistych względów.
Tylko zastanawiam się jak go ustawic na jak najtrudniejszy poziom?
Odpalam practise, wszystko ustawiam na hard/final stage i cpu wydaje się prostszy, niż ten w arcade... chyba, że mam jakieś złudzenie O.O
Hmmm poczekaj sobie jakiś czas i daj PSXowi się "rozegrać", to działa na tej zasadzie, że im dłużj grasz tym poziom robi się trudniejszy. Tak by wynikało z moich obserwacji.

Ale tak czy inaczej lepiej darować sobie grę z "kompem", nie warto, tym bardziej że jest online... Chociaż z drugiej strony patrząc na poziom niektórych graczy na serwerach można się nad tym zastanawiać. Hhehe ;)
Awatar użytkownika
Alwexis
Student
Student
Posty: 39
Rejestracja: 12-06-2007, 17:47

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Alwexis »

-=MASTA=- pisze:Chociaż z drugiej strony patrząc na poziom niektórych graczy na serwerach można się nad tym zastanawiać. Hhehe ;)
Czy wygranie z tobą 1 pojedyn ku swiadczy o tym ze nie jestem juz n00bem? xP
Dumian możesz już płakać zawitałem na wasze forum :D:D
Obrazek
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: -=MASTA=- »

Nie ;) :P

Wiesz jak to mówią : "i ślepej kurze trafi się czasem ziarenko" hehe :D

koniec oftopa.
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: CPU w Tekkenie

Post autor: Karington »

gra z kompem to tylko chyba po to żeby coś odblokować albo sam nie wiem ... przecież jak można grać z innymi spara to po co z kompem ?? ;)
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”