Dlaczego w Polsce jest jak jest

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Shinhwa »

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Dumian »

No to korzystając z okazji polecam też ten tekst zamieszczony w oryginale w jakiejś francuskiej gazecie:
"Polska. Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego jedna piąta narodu żyje poza granicami i w którym co trzeci mieszkaniec ma 20 lat. Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoją stolicę według obrazów Canaletta, a Stare Miasto odtworzył jako nowe.

Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał pcha się drzwiami i oknami.

Kraj, w którym koncesjami rządzą monopoliści. Kraj ze stolicą, w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące pomieszczenia po 10-35 USD za metr. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym można sobie kupić chodniki, postawić parkomaty i płacić państwu tylko 10 procent podatku od zysku. Kraj, w którym otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo to ponad 3,5 mln obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granicę. Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić ani sprzedać poza bankami i kantorami.

Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, a z ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza."Polacy! Jak wy to robicie?
Artykuł powstał dosyć dawno temu ale coś w tym chyba jest :P
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sil3nt »

No i co sie dziwic, ze mlodzi Polacy masowo emigruja za granice...?_? Skoro caly ten kraj to jeden wielki absurd. =P Co z tego, ze "Polak potrafi", skoro w naszym kraju nie da sie na dobra sprawe "rozwinac skrzydel". Stawiam browar kazdemu optymiscie, ktory mysli, ze w ciagu nastepnych 10 lat cos wiekszego sie zmieni w tym "dziwnym" kraju . :P Myslicie, ze jest jakis ratunek dla naszego panstwa ??? >.< Jakies pomysly ? Anybody... ?
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

Wiecie co, w sumie troche odchodząc od tematu, ale jednak pozostając w Polsce. Pewnie zaraz i tak mnie zakrzyczycie, ale mnie poki co szlag jasny trafia i gdzies musze to napisac...
Chodzi mi o ta tragedie w kopalni Halemba. No ok, wybuch metanu, zgineły 23 osoby, jakby nie patrzeć jest przykro. Z tymże mnie jasna ku..wica trafia jak słysze o "pomocy rodzinom". No wybaczcie panstwo, ale jest wypadek drogowy i ginie kierowca ciezarowki to jakos nikt nie leci z kasa do rodziny tylko z reguly jeszcze mu sie obsmarowywuje dupe w TV ("za duzo godzin pracy", "niewyspany" itp.) i zaraz dowalaja od ciula ograniczen, wprowadzaja podatki od milimetra zjechanych opon i ciul wie czego jeszcze. Problem jest kur... w tym, że zarówno i to i to to wypadek losowy, a i górnik i kierowca mogli byc jednymi zywicielami rodziny. Z tymże renta po górniku jest ileś razy wyzsza niż po kierowcy który np. ma własna firme (i nie mowie tu o jakies megafirmie transporotwej, bo czasem ta firma moze skladac sie z jakiegos starego stara i przczypy czego wartosc moze w sumie byc w granicy 15k).
Zal mi tych górników bo zal, ale poki co nie moge sluchac tych wszystkich ochów i achów i zapewnien prezydenta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Dismaster »

A co do wypowiedzi Any to mnie chuj strzela jak slysze ze jest tydzien zaloby :/ na chuj tak dlugo? jest smutno i ok ale po co robic z tego takie sam nie wiem jak to nazwac zeby nie przesadzic przeciez kazdy to przezywa indywidualnie a i jeszcze zauwazylem ze to sie stalo dosc "modne" w Polsce tylko oczywiscie afera jest jak zginia odpowiednia ilosc ludzi powinni wprowadzic taki ogranicznik ze od 10-20 ofiar smiertelnych zaloba trwa tydzien a jak wiecej to stosunkowo dluzsza zaloba moze przesadzam ale jakos mnie to dotyka co sie dzieje w takich momentach w mediach i w kraju
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

LOLenz słyszeliscie? Dla rodzin ofiar zebrano juz 600 000, ktos chce przekazac milion. No ej sorry... Nie dosc ze kazdy górnik jest ubezpieczony na jakies 50 000, dostana ok. 26 000 (600 000/23) to jeszcze banka do podziału... Ej no sory. Ja rozumiem ze trzeba pomagac i nie mówie ze za duzo to jest ale gdzie jakis umiar? Powtarzam: zginie kierowca na drodze to ciula dostanie a nie kase...
Obrazek
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Sil3nt »

Wiem, że to może zabrzmieć absurdalnie, ale co jeśli tacy zdeseorwani górnicy, którzy wiedzą, że z pracą nie jest lekko, a życia mają dość, spowodują taką katastrofe umyślnie, po to aby zapewnić godny żywot swoim rodzinie... Wiem, że to brzmi jak jedna z tych "teorii spiskowych XXIw" i pewnie nie trzyma sie to kupy, ale w sumie to ciekawy punkt widzenia... Tacy prości ludzie nagle stają się jakimiś "bohaterami", a w mediach o nich głośno... Sprawa kontrowersyjna, jednak każdą możliwość możnaby rozpatrzyć :( W naszej dziwnej Polsce, gdzie każdy tylko "kombinuje", jednak wszystko jest możliwe.... Wszak to kraj absurdu :P

*gulp* Tylko, bez besztów prosze za tą teze, bo nie twierdzę, że tak było naprawdę...
Punkt widzenia zależy przecież od punktu siedzenia ;)
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Jo-Jo »

A mnie w******o medamadafaka to, że przez tą ************ żałobę przełożyli LARP'a który miał być w tą sobotę :/ .......i nie nadali Rambo 2 :( .....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Pitrex »

Jo-Jo pisze:A mnie w******o medamadafaka to, że przez tą ************ żałobę przełożyli LARP'a który miał być w tą sobotę :/ .......i nie nadali Rambo 2 :( .....
No ciekawe czy dzisiaj dadzą Matrix'a Rewolucję bo jak nie to się wku?/*e na MAXA :P

Ps.Je*!/a Żałoba :zly:
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Shinhwa »

Sil3nt stuknij się w łeb, bo jak nie Ty to ja to zrobię...

Chcesz zostać bohaterem? To idź się zabij, myslisz, że to tak łatwo?
Szkoda ludzi, bo każde życie jest życiem i należy je szanować, gdybym był mideratorem za takie głyupie gadanie dostałbyś bana
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Tygrys »

Pier***icie Hipolicie, zalozyliscie ten temat zeby sobie wbijac??
Szanujcie cudze przemyslenia
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Karington »

Sil3nt pisze:Stawiam browar kazdemu optymiscie, ktory mysli, ze w ciagu nastepnych 10 lat cos wiekszego sie zmieni w tym "dziwnym" kraju
Jak dla mnie to generalnie jest coraz gorzej... Coraz gorzej z mentalnością, patriotyzmem i co najgorsze z młodzieżą... ale gdzieś nagle nastąpi przełom, wszystko co złe się załamie, Polska się odbije od dna i będzie wielka i potężna jak za Sobieskiego :D

zasłużyłem na bronka ?? ;)
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Tygrys »

Karington pisze:
Sil3nt pisze:Stawiam browar kazdemu optymiscie, ktory mysli, ze w ciagu nastepnych 10 lat cos wiekszego sie zmieni w tym "dziwnym" kraju
Jak dla mnie to generalnie jest coraz gorzej... Coraz gorzej z mentalnością, patriotyzmem i co najgorsze z młodzieżą... ale gdzieś nagle nastąpi przełom, wszystko co złe się załamie, Polska się odbije od dna i będzie wielka i potężna jak za Sobieskiego :D

zasłużyłem na bronka ?? ;)
HEHE MARZYCIEKL. :D
Nic sie nie zmieni conajmniej przez 50 lat...
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Karington »

jak dla mnie jak tak dalej pójdzie to do dna dojdziemy szybciej niż za 10 lat, najgorzej będzie jak nie będzie żadnych zmian wg. mnie ;/
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
PWS
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 05-07-2007, 09:28
Lokalizacja: Ze Wszad

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: PWS »

No rzeczywiscie nie najlepiej teraz jest uu nas. Ale to nie zmienia faktu , ze nie mam zamiaru sie wyprowadzac.Kocham ten kraj i tyle.Powiem wam na przykladzie II WS o innych narodowosciach.Nemcy wiadomo skur... byly czy sie zmienili nie mnie to osadzac.
Francuzi?? Dupolizy. Jak Niemcy wchodzili do Paryza to skapitulowali bo sie o zabytki debile baly.A najgorsze jest to, ze po wojnie Europa rzadzili.Wlosi tchorze jakich malo.Anglicy oczywiscie Enigme zlamali eh.... Mogl bym tak o wszystkich w Europie.
Jestem dumny ,ze tu zyje.Mamy piekna kulture, chwalebna Historje, i co najwazniejsze,Polak naprawde potrafi.Gdyby nie te 40 lat komuny bylo by u nas jak na zachodzie.Zaczynaja sie z nami liczyc na swiecie. Tyle mojego zdania o Polsce.
Ktos chetny na mala partyjke???
(Tylko bez Gona i doktorka B.) -edit -NienawisC

"Do you talking to me?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”