Shenmue

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: Ana »

No ja dalam za swojego prawie 190 i po pol roku laser pokazał mi srodkowy palec ;) (a grywalam w tym czasie tylko w mieczyki i doa bo nie mialam shenmue ani dostepu do gry...)

eq bo sie orientujesz, emulacja DC jest az tak kiepska ze w ogole nie ma sensu granie na emu?
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Shenmue

Post autor: eq2D »

Jeśli chodzi o Shenmue - to jeśli pływające w powietrzu ryby i Ryo z pustymi oczodołami Cię zadowala to wal śmiało. A tak poważnie - ni chuja. Niby NullDC coś tam potrafi ale średnio to w praktyce wychodzi, a w szczególności jak się miało okazję zobaczyć grę / gry na docelowej maszynie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: Ana »

No zdazyłam pograc, wliczajac inrto, z pol godziny :) DC sie resetuje i wszystko mija sie z celem u mnie, a kasy na nowy laser poki co niet
Obrazek
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Shenmue

Post autor: czit »

w shenmue na chankascie mozesz pograc bardzo długo , gra chodzi 2 razy wolniej (25-30 fps) ale spoko sie gierzy, dopiero na trzeciej płycie jest jakiś moment którego emulacja nie uciąga, poza tym jeszcze nie można pograć w salonie gier i to chyba tyle . mi sie grało baaardzo przyjemnie. szkoda że shenmue 2 śmiga tylko w 10 fps , to już nie jest fajne
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Shenmue

Post autor: yarosh »

No zdazyłam pograc, wliczajac inrto, z pol godziny :) DC sie resetuje
to może wina zasilacza a nie lasera jak po pół godziny ? coś tam słyszałem że jakieś styki trzeba przeczyścić czy coś nie pamiętam już może ktoś inny coś kojarzy :/
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: K' »

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: Komandos »

eq2D pisze:Spokojnie dostaniesz za półtorej stówki z jakiś dodatkowym stuffem, ale czy zadbany czy nie to tego już nikt nie wie. Chyba, że bierzesz od jakiegoś ziomka to zawsze idzie się dogadać. Samo Shenmue I też da się za 100 pochytać, więc jak by co - miłego polowania na konsolę + najlepsza grę 3D jaka się uzała :)
To już lepiej kupić Xboxa z ok. 250zł i pograć sobie w Shenmue 2 z lepszą grafą.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Shenmue

Post autor: eq2D »

Komandos pisze:To już lepiej kupić Xboxa z ok. 250zł i pograć sobie w Shenmue 2 z lepszą grafą.
Tą lepszą grafę chyba sam zrobisz, bo pomijając drobne szczególiki (prawda Ren?) nie ma absolutnie żadnych większych zmian. A dla samego Shenmue część pierwsza warto zapodać sobie DeCeka. Oczywiście jest całkiem sporo innych zajebistych gier (w tym całkiem sporo fighterów) ale temat jest o Shenmue, więc zostańmy przy tym. Samego Xkloca bym kupił dla Otogi i CvS'a 2 z możliwościa szpilania online... jak i parę tytułów SNK :) Ale to temat na osobną dyskusję. W każdym bądź razie - DeCek dał mi największej radochy z wszystkich konsol które przewinęły się przez łapy (głównie za sprawą Shenmue właśnie) i żaden xkloc (czy to z cyferkami, czy bez) mu nie podskoczy :P
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: Ren »

eq2D pisze:
Komandos pisze:To już lepiej kupić Xboxa z ok. 250zł i pograć sobie w Shenmue 2 z lepszą grafą.
Tą lepszą grafę chyba sam zrobisz, bo pomijając drobne szczególiki (prawda Ren?) nie ma absolutnie żadnych większych zmian.
no ta lepsza grafa to trochę cieni + lepsze wygładzenie krawędzi, czyli prawie nic.
Zresztą na Xa nie ma Shenmue 1 więc i tak bezsens.
DC wg mnie jest obowiązkową platformą dla fanów ARCADE (MASA salonowych shooterów i bijatyk 2d ). Ogółem chyba sprawie sobie Dreama ponownie :P KAŻDEMU polecam tą konsolkę, zwłaszcza że cena jak na taki sprzęt jest naprawdę niska.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: Ana »

Xa mam ale niestety nie dorobilam sie Shenmue 2 na niego poki co bo i tak imo nie ma sensu grac w 2 nieznajac 1 zwlaszcza jesli zwraca sie uwage na fabule a nie tylko rozbudowanie swiata i gameplay :)

K` thx :) myslalam ze to laser bo juz dosc dziwnie pracowal, ale jakis czas temu rozkrecilam DC, wyczyscilam i było ok przez jakis czas. Pobawie sie jeszcze z zasilaczem
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Shenmue

Post autor: eq2D »

Do Shenmue II na X'a jest dołączony Shenmue The Movie, który jako tako wyjaśnia fabułę "jedynki" ale to tylko taki substytut prawidłowej gierki. A... z Shenmue nie ma innej opcji jak tylko grać "z scenariuszem", który jest wprost... mniam!
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: Ana »

eq2D pisze:Do Shenmue II na X'a jest dołączony Shenmue The Movie, który jako tako wyjaśnia fabułę "jedynki" ale to tylko taki substytut prawidłowej gierki. A... z Shenmue nie ma innej opcji jak tylko grać "z scenariuszem", który jest wprost... mniam!
To tak samo jak z Xenosaga, ale takie rozwiazania to ja mam w poszanowaniu. Te gry trza przezyc ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Shenmue

Post autor: eq2D »

Dokładnie. Otwieraj Drima, ściągnij bebechy z zasilacza, przeczyść widełki i jeśli będzie jakiś luz na stykach to delikatne luty na około przejedz i będzie śmigać jak ta lala.
Obrazek
Century Child
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01-09-2007, 01:44
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Shenmue

Post autor: Century Child »

O tym, jakie wrażenie zrobiła na mnie ta gra i o mojej miłości do niej mogą świadczyć poniższe rzeczy:
Moja Kolekcja:
http://img250.imageshack.us/my.php?imag ... 440np5.jpg
Mój artykuł w Neo Plus:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/173 ... cd985.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b9 ... 45cb0.html

Odrobina lansu na przywitanie nie zaszkodzi :P Witam wszystkich na forum :)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Shenmue

Post autor: K' »

O Century Child :D nareszcie na Honmaru - Tą kolekcję to już pozostawię bez komentarza ;), ale artykuł nawet grejtny. Jako, że od niedawna posiadam DC to nie było mi dane jeszcze w pełni poznać piękna Shenmue lecz po tym co do tej pory widziałem wystarcza mi aby napisać, że jest to napewno genialna gra co i tak przecież wszyscy wiedzą :P Więc jak możecie to inwestujcie w DC ! Myślę, że dla Shenmue i jeszcze paru tytułów warto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”