Dlaczego w Polsce jest jak jest

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Karington »

PWS pisze:Jestem dumny ,ze tu zyje.
Popieram :D dlatego się martwię o ten kraj, bo póki co przez ostatni rok raczej się cofa w gospodarce i posunięciach politycznych... Największa poprawa ostatnimi czasy była za Wałęsy ;] i od tego czasu jest coraz mniejsza...
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

PWS pisze:Zaczynaja sie z nami liczyc na swiecie. Tyle mojego zdania o Polsce.
Gdzie? W siatkówce? W skokach narciarskich czy Formuła 1? Bo na pewno nie w swiecie polityki
Obrazek
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Wawrzyn »

PWS pisze:No rzeczywiscie nie najlepiej teraz jest uu nas. Ale to nie zmienia faktu , ze nie mam zamiaru sie wyprowadzac.Kocham ten kraj i tyle.Powiem wam na przykladzie II WS o innych narodowosciach.Nemcy wiadomo skur... byly czy sie zmienili nie mnie to osadzac.
Francuzi?? Dupolizy. Jak Niemcy wchodzili do Paryza to skapitulowali bo sie o zabytki debile baly.A najgorsze jest to, ze po wojnie Europa rzadzili.Wlosi tchorze jakich malo.Anglicy oczywiscie Enigme zlamali eh.... Mogl bym tak o wszystkich w Europie.
Jestem dumny ,ze tu zyje.Mamy piekna kulture, chwalebna Historje, i co najwazniejsze,Polak naprawde potrafi.Gdyby nie te 40 lat komuny bylo by u nas jak na zachodzie.Zaczynaja sie z nami liczyc na swiecie. Tyle mojego zdania o Polsce.
:clap:, no może lekko przesadziłeś z tym "liczeniem się na świecie..;p"
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PWS
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 05-07-2007, 09:28
Lokalizacja: Ze Wszad

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: PWS »

Piekny film :zawstydzony:
Ktos chetny na mala partyjke???
(Tylko bez Gona i doktorka B.) -edit -NienawisC

"Do you talking to me?"
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: KRELIAN »

w Polsce nigdy nie bylo komuny ... niestety nie mam czasu na dalsze rozmowy
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
PWS
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 05-07-2007, 09:28
Lokalizacja: Ze Wszad

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: PWS »

Moze niewiem jeszcze mnie na swiecie nie bylo ale musisz przyznac ze przez ten czas zostalismy daleko za europa w dziedzinie gospodaki
Ktos chetny na mala partyjke???
(Tylko bez Gona i doktorka B.) -edit -NienawisC

"Do you talking to me?"
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

PWS pisze:Moze niewiem jeszcze mnie na swiecie nie bylo ale musisz przyznac ze przez ten czas zostalismy daleko za europa w dziedzinie gospodaki
może i tak, ale jakoś wtedy była praca, nie było takiego bezrobocia, czlowieka stac bylo na utrzymanie domu, a po studiach czlowiek cos znaczył, a nie jak teraz masz mgr i jestes nikim, masz dr i mowia Ci ze masz za wysokie kwalifikacje lub woleliby na tym stanowisku kobiete/mezczyzne
Obrazek
Awatar użytkownika
PWS
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 05-07-2007, 09:28
Lokalizacja: Ze Wszad

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: PWS »

Nie mow mi ze znasz mase ludzi po studjach z amego okresu
Ktos chetny na mala partyjke???
(Tylko bez Gona i doktorka B.) -edit -NienawisC

"Do you talking to me?"
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

Mase nie, ale kilkoro tak, z reszta wówczas studium dawalo pozycje. A co w tym dziwnego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Ana pisze:ale jakoś wtedy była praca, nie było takiego bezrobocia
było UKRYTE bezrobocie (nie podawane do ogólnej wiadomości)
niskie ale zawsze.

A było niskie tylko dlatego, że państwo czyniło gigantyczne nakłady na to, aby ludzie ją mieli. Za komuny nikt nie liczył się z wydatkami i dlatego ten system okazał się całkowicie niewydolny gospodarczo, państwo po 40 latach okazało się ruiną z przestarzałą technologią, wyniszczczonym społeczeństwem, powszechną pauperyzacją, wzrostem przestępczości i gigantyczną inflacją.

Ana pisze:czlowieka stac bylo na utrzymanie domu
a po byle papier toaletowy stało się 5 godzin w kolejce i jeszcze mogło go nie być.

Ana pisze:a po studiach czlowiek cos znaczył

BUHAHAHAHAHA :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

tak się składa, że szeregowy robotnik po zawodówce zarabiał 3 razy tyle co inteligent i 5 razy tyle co jego przełożony w biurze

moim zdaniem to jednak było absurdalne i wychodziły ciekawe sytuacje, np. na kolei ludzie zaniżali kwalifikacje żeby nie awansować. Wiem od ludzi którzy tam pracowali. Zresztą ludzie po studiach za komuny też chałturzyli ile wlezie i wiem to od prawdziwych ludzi.

No, chyba że było się we wszechwładnej PARTII :padam:
Wtedy się człowiek liczył, ale możesz być pewna że nie z racji wykształcenia, a układów.
Ana pisze:masz dr i mowia Ci ze masz za wysokie kwalifikacje
nie znam doktorów szukających pracy w zbieraniu truskawek... no ale może są...


generalnie zabawne argumenty :P jednak jak się pomyśli, że przez komunę jesteśmy 100 lat za murzynami, w dodatku mamy gigantyczną przestępczość (tamten system uczył życia w "szarej strefie" i pseudolojalności wobec przestępców) oraz że ta komuna zamordowała kilka milionów ludzi i to w okrutny sposób to nie jest już tak zabawnie... :suchy:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

Arucardo pisze:
Ana pisze:masz dr i mowia Ci ze masz za wysokie kwalifikacje
nie znam doktorów szukających pracy w zbieraniu truskawek... no ale może są...
Widzisz moja sasiadka ma dr, teraz skonczyła jeszcze jakas podyplomówkę, zna swietnie 3 języki, ma odchowane dziecko (mala ma z 5lat chyba) i szukała pracy. Znalazła cos w Jeleniej Gorze, spelniala wszelkie kwalifikacje, pojechała na rozmowe. Dostala telefon "ale widzi pani przyjelibysmy pania ale uznalam ze na tym stanowisku wolalabym mezczyzne"

Pojechała bodajze do Wrocka w szukaniu pracy i dostala odp., że przyjeliby ją ale niestety na to stanowisko doktorat nie jest wymagany. I to nie byla robota w polu.

Co do komuny, mowisz ze robotnik mial lepiej. Ano miał. Bo robil w kilku miejscach pracy, dorabial jak mogl. Zycie bylo fakt faktem na kartki, kolejki w ciul, ale szczerze mowiac jak rozmawiam z rodzicami wspominaja te czasy z usmiechem.
Akurat podam Ci przykład z własnego podworka, moj tata jest kierowca. Za czasów komuny jezdzil w firmie i azrabial naprawde nie malo. W tej chwili mamy wlasna firme ale w zleceniach dostaje sie za kilometr ladowny 2,70zl a oblicz sobie sens tego przy obecnych cenach paliwa i przeliczniku, ze zaladowany ciagnik siodlowy z naczepa 24t spala jakies 36l/km przy tym jest to srednia "na autostradzie"

Ja nie twierdze ze komuna to byl zbawczy okres, ze bylo genialnie. Nie bylo. A teraz jest? Co jest lepsze? Prywatyzacja zakladów? Zakladów ktore wykupuja zagraniczni inwestorzy i taki dupek na stanowisku prezesa wyciaga 15-20tys miesiecznie a pensje maxymalna daje 1200zl? Perspektywa ze inwestuja u nas i zakladaja filie? No prosze Cie, w Chinach tez zakladaja bo wiedza ze znajda tam tania mase robotników. Jeszcze tylko brakuje aby polska mlodziez skladała zabawki do McDonalda czy innego amerykanskiego gowna wcisnietego w nasze podworka. Co z tego ze prezydent Wrocławia utworzyl ilestam miejsc pracy skoro robi sie tam za 800zl netto a wynajem durnej kawalerki we Wro to koszt 900zl? Gdzie sam prezydent ktory zarabia 7000zl/m-c wyslal do pracy zone bo uznal ze nie stac ich na utrzymanie. Co z tego ze weszlismy do Unii skoro zarobki zostaly takie same, pielegniarki strajkuja a kilo bananów kosztuje 6zl? No fakt, dzieki dofinansowaniu Jelenia Góra otworzyla multimedialna biblioteke i iles tam kilometrów dróg. A auostrady jak nie bylo tak nie ma, bo A4 to smiech na sali, schody do nieba ktore sa ciagle w remoncie. Bo u nas nawet asfaltu polozyc nie potrafia, zamiast 7 warstw klada 3 bo taniej. Ze o calej parodii politycznej nie wspomne. Mam ochote sie pochlastac jak slysze cudowne wypowiedzi Kaczynskich ("od niezjedzenia kolacji jeszcze nic nikomu sie nie stało" wypowiedz odnosnie glodujacych pielegniarek). I szczerze mowiac wolalabym stac tydzien w kolejce po szampon czy papier toaletowy niz zyc w dzisiejszym bagnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Oen »

Nie czytalem dokladnie powyzszych postow ale generalnie dyskusje o tym czy wtedy byly lepiej czy tez dzis prowadzone przez osoby ktore nie pamietaja (albo ledwo co pamietaja) tamte czasy wydaje mi sie dosc smieszna. Chociaz trzeba przyznac iz wracamy do tamtych czasow pod wzgledem kontroli jaka panstwo zaczyna nam narzucac(przez telefon to teraz az strach rozmawiac).
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Wawrzyn »

No, chyba że było się we wszechwładnej PARTII :padam:
Wtedy się człowiek liczył, ale możesz być pewna że nie z racji wykształcenia, a układów.
:lol: A do dzisiejszych czasów coś się zmieniło?Nadal nie zdobędziesz znaczącego stanowiska nie będąc w żadnej partii.
Ja nie twierdze ze komuna to byl zbawczy okres, ze bylo genialnie. Nie bylo. A teraz jest? Co jest lepsze? Prywatyzacja zakladów? Zakladów ktore wykupuja zagraniczni inwestorzy i taki dupek na stanowisku prezesa wyciaga 15-20tys miesiecznie a pensje maxymalna daje 1200zl? Perspektywa ze inwestuja u nas i zakladaja filie? No prosze Cie, w Chinach tez zakladaja bo wiedza ze znajda tam tania mase robotników. Jeszcze tylko brakuje aby polska mlodziez skladała zabawki do McDonalda czy innego amerykanskiego gowna wcisnietego w nasze podworka. Co z tego ze prezydent Wrocławia utworzyl ilestam miejsc pracy skoro robi sie tam za 800zl netto a wynajem durnej kawalerki we Wro to koszt 900zl? Gdzie sam prezydent ktory zarabia 7000zl/m-c wyslal do pracy zone bo uznal ze nie stac ich na utrzymanie. Co z tego ze weszlismy do Unii skoro zarobki zostaly takie same, pielegniarki strajkuja a kilo bananów kosztuje 6zl? No fakt, dzieki dofinansowaniu Jelenia Góra otworzyla multimedialna biblioteke i iles tam kilometrów dróg. A auostrady jak nie bylo tak nie ma, bo A4 to smiech na sali, schody do nieba ktore sa ciagle w remoncie. Bo u nas nawet asfaltu polozyc nie potrafia, zamiast 7 warstw klada 3 bo taniej. Ze o calej parodii politycznej nie wspomne. Mam ochote sie pochlastac jak slysze cudowne wypowiedzi Kaczynskich ("od niezjedzenia kolacji jeszcze nic nikomu sie nie stało" wypowiedz odnosnie glodujacych pielegniarek). I szczerze mowiac wolalabym stac tydzien w kolejce po szampon czy papier toaletowy niz zyc w dzisiejszym bagnie.
Heh... jakbym słyszał swoich rodziców.Może ja nie mam zielonego pojęcia o tamtych czasach, ale oni na pewno mają.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PWS
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 05-07-2007, 09:28
Lokalizacja: Ze Wszad

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: PWS »

Masz duzo racji.Ale to co sie dzieje w polityce to nie wina rzadzacych.Nie popieram kaczynskich zeby nie bylo ale obiektywnie patrzac To nasze ukochane partie walcza ze soba zamiast starac sie by nam zylo sie lepiej.Nie wiem jak was ale nie to lekko mowiac irytuje....
Ktos chetny na mala partyjke???
(Tylko bez Gona i doktorka B.) -edit -NienawisC

"Do you talking to me?"
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Żółw »

PWS pisze:obiektywnie patrzac To nasze ukochane partie walcza ze soba zamiast starac sie by nam zylo sie lepiej.Nie wiem jak was ale nie to lekko mowiac irytuje....
Mnie też to irytuje... Platforma zamiast wejść do koalicji z pisem (bo taki mieli na początku zamiar) nagle sie odwróciła i połączyła z postkomuną. I jak można mówic o jakichkolwiek zmianach, jak opozycja zaskarża wszystko do TK ?
Chociaz trzeba przyznac iz wracamy do tamtych czasow pod wzgledem kontroli jaka panstwo zaczyna nam narzucac(przez telefon to teraz az strach rozmawiac).
:zdziwko: Strzeż się, bo kacza milicja może do Ciebie zapukać w każdej porze dnia i nocy :rotfl:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”