jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Ha a właśnie Radiata mi się nie podoba. Rekrutowanie postaci jest fajnym pomysłem ALE najbardziej wnerwiające jest to, ze często musisz być tutaj i tutaj w określonej godzinie itd - a postaci jest jakoś ok 170 chyba, więc to JEST upierdliwe;]. Gra nie jest zła ale...to nie to.

Star Ocean 3 jest niesamowitym RPGiem - co prawda fabuła w jednym momencie leci totalnie na pysk imo, ale system tej gry wynagradza wszystko - POTĘGA. Tony sekretów, kombinowanie z workshopami, parenaście dodatkowych bossów - naprawdę MOCNA gra. No i wyzwanie ostateczne - skompletowanie wszystkich Battle Trophies, co jest wyczynem niemalże niemożliwym, gdyż niektóre Trofea to totalna jazda bez trzymanki. Jednakże chylę czoła jeżeli komuś się to udało bez cheatów;].

A w Grandii 3 świetnie zrobili latanie samolotem po mapie świata - polecam obczaić;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Phantom »

Masz racje, ale to rekrutowanie posteci jest właśnie dobre w Radiacie

One prowadzą własny tryb życia, a w suikodenie stoją sobie w jednym miejscu i czekają na zbawienie. Wiec w Radiacie nie jest tak łatwo ich zdobyć, a to raczej lepiej

Może i ten rpg nie dorówna Star Ocean 3, ale warto go obadać
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Oj, popełniłem wieeeeeelki błąd...
Mianowicie ściągłem sobie OSTa do Xenosagi III :P (który nawiasem mówiąc jest zaj***sty ;) ) no i... teraz mnie będzie męczyć, żeby w to zagrać a tu sesja za pasem :( (już nie mówiąc o nieskończonym FF X-2 :( ).
Napisałbym, który utwór mi się podoba, ale to nie takie proste, bo na chwilę obecną podobają mi się wszystkie :D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Secik Trailerów do najlepszego RPG Ever.

Xenogears commercial:

Xenosaga episode I:
Xenosaga episode II:
Xenosaga episode III:

- rewelacyjne fanowskie video (spoilery).
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

No i nareszcie skończyłem ostatni (III) epizod Xenosagi. Pierwszy wniosek jaki mi się nasuwa to - ja chcieć więcej! :P (od tego miejsca będzie jeden wielki spoiler :P )
[Spoiler ]
No więc zakończenie sagi (jakie zakończenie :P ) znowu spowodowało opad szczęki, nie mówiąc oczywiście o tym że znowu ostatni filmik trwał ostro ponad godzinę :P Wreszcie Allen pokazał, na co go stać (go, go :) ) Kevin na koniec okazał się jednak porządnym gościem, ostro zirytował mnie tylko Wilhelm z jego "taki był plan" - najbardziej zakręcone zwroty akcji w fabule, a ten co? tak miało być i ch* :P No ale na końcu załapał się na lekkie zdziwko ;)
Mimo wszystko jednak po zakończeniu (taa, jasne, Clear Save i jedziemy dalej :P ) gry pozostaje pewien niedosyt z powodu niedokończonej jakby nie patrzeć historii. Z całego motywu poszukiwania przez ekipę Lost Jerusalem (aka Ziemii) można by jeszcze ze 2 części zrobić :P żeby saga miała pełnoprawne zakończenie. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że Monolith jednak coś jeszcze zmajstruje, martwi mnie tylko że jeśli już to kolejne części zawitają na PS3, której atm niestety nie posiadam :(
A teraz wracamy do poszukiwania pozostałych sekretów tej wspaniałej gry :) bo samo przejście linii fabularnej to dopiero jakieś 75% całości :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Sub przykro mi to mówić ale Xenosagi IV prawdopodobnie nigdy nie będzie, a już napewno nie na PS3 lub X360 - Nintendo wykupiło Monolith które przecież trzyma prawa do serii. Wiem, kiszka na maxa;(. Motyw
[Spoiler ]
Lost Jerusalem[/spiler] - fakt, aż się prosi o rozwinięcie, ale w takim stanie w jakim to zostawili też nie jest źle.
[Spoiler ]
Wilhelm dowolnie manipulował całą intrygą siedząc na najwyższym stołku w każdej liczącej się organizacji. W sumie kto wie czy jego plan by się nie powiódł, gdyby nie zniszczenie klucza przez Mary co z kolei pociagneło za sobą awarię Zarathustry. Zresztą cieżko jednoznacznie nazwać Wilhelma złym - ja bym go porównał do Kreliana z Xenogears, oboje chcieli w sumie dobrze, jednak stosowali złe metody. Różnica polega na tym, ze Krelian sam doszedł do tego, ze to co robił całkowicie kłuciło się z jego przekonaniami, a Wilhelm twardo stał przy swoim do końca.
Widać, ze Monolith miało w planie więcej epizodów, bo końcówka gdy po prostu ocieka od zwrotów akcji, wyjaśnień itd. Nawet prawdziwa tożsamosć
[Spoiler ]
chaosa jest wyjaśniona przecież dopiero po finałowej walce
.

Sub jeżeli grałeś w Xenogears to jeden z dodatkowych bossów wyrwie Cię z butów (najtrudniejsza walka w gearach w grze;]).

Podobaja mi się walki z bossami w 3cim epizodzie - wiele z nich zapada w pamieć na długo - w dalszym ciagu mam w głowie walkę z
[Spoiler ]
Omegą w Arce, z Virgilem w kościele, czy też finałową walkę z Margulisem w E.S Levi (genialna klimatyczna walka).
Ehh magiczna seria;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »



Xenosaga II to III: A Missing Year- dla tych co skonczyli ep2. Ja nie widzialam, ale Yamada (aj hejt ju :( ) zaraz pewnie oceni :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Grrrrr... :/ "To be continued..." :/

W każdym razie muzę z tego trzeba będzie sobie skombinować :P
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Dismaster »

Co do MMORPG to zaczalem grac w CabalOnline i szczerze powiedziawszy gra bardzo mi sie podoba klimat troche jak FFVII ;) ogolnie jest spoko polecam filmik:
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

To pierwsze to Xenosaga Freaks, bonusowy dysk z kilkoma mini-gierkami, filmikami oraz demkiem Ep.II. Niestety wydany tylko w Japonii.

To drugie to Xenosaga I & II - port pierwszych dwóch części Xeno na Nintendo DS z nieco zmienioną fabułą (w większości w mniej znaczących miejscach, żeby zachować zgodność z wersją PS2). Jak wyżej niestety też tylko po Jap. :(
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Z tych wszystkich Xenosagowych "popierdółek" warto zwrócić uwagę tylko na Pied Pipera w którym dokładniej poznajemy wydarzenia na 100 lat przed rozpoczęciem akcji gry i na Missing Year który opisuje wydarzenia z 'przerwy' miedzy 2gim a 3cim epizodem.

Resztę można olać.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Z tym, że niestety jak i pozostałe 'bonusy' są one dostępne tylko po krzaczkowatemu :/
Chociaż istnieje plota, że podobno Namco tłumaczy Missing Year ale czy coś z tego będzie to się okaże.

Taki mały OT odnośnie Xeno: ma ktoś może tzw. unreleased tracks z Ep.III? Podobno jest kilka kawałków z gry, które nie 'zmieściły' się na oficjalnego OSTa, ale krążą gdzieś po necie w formie ripów z gry. No i muza z Missing Year też by się przydała :]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

To to bylo z miech temu na mininova.org ale nie kupowalam bo nie wiedzialam co to i w sumie niespecjalnie szło (2-4kb/s)


BTW w tym sklepie mozna dorwac fajne rzeczy, ja mam PErfect Works (jap) do Xenogears i Oficjalny Poradnik Xeno (do ktorych to nie zagladam xD)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

No właśnie teraz już nie ma ;(
Perfect Works też mi się gdzieś po dysku poniewierał (razem ze skanami oryginalnej instrukcji do Chrono Trigger na NESa :P ), a jak już jesteśmy przy takich różnych 'dobrach' to ostatnio sobie coś takiego dorwałem: Xenosaga - Special Fanbook, niestety tradycyjnie po japońsku, ale dla fana to nie problem :P Nie zajmuje dużo, ale jest kilka fajnych rysunków (MOMO <3 :P ).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”