Co sądzisz o Honmaru?

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: czit »

Oen pisze:... chociaz jest chyba jedna osoba ktora by sie jeszcze nadawala bo na forum byla zawsze normalna...
PS: Do osob co sie teraz oburzyly i chca mi sie odgryzc. Powyzszy post nie zawieral zadnych konkretnych nickow wiec nie mozesz byc pewnym, ze Ciebie dotyczy jesli jednak pomyslales iz mialem na mysli Ciebie to musisz miec racje skoro sam o sobie tak myslisz ;>
uznam to za komplement ;)
AdrianKiller pisze: mnie juz ze starej gwardi nie ma kto nawet denerwować bo tych co wymieniłem juz nie ma,a tych co zostali to w sporej wiekszości juz od wielu miesiecy ignoruje wide Oen chociazby, Zołw itd :P zresztą z wzajemnością :D
infuckincredible :szok: [/quote]
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: yarosh »

przez takich jak Ty to forum w moich oczach podupadło.
sorki że żyję jak to się mówi jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził

fajnie że umiesz grać dobrze jinem ale nie każdy może być taki jak ty i myśleć jak ty that`s all
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Action »

Ja tu wrzuce cos z forum redakcyjnego (tak, mamy swoj kat niewidzialny dla "zwyklych" userow :)). Temat zalozyl Oen, a dotyczyl on ostrego traktowania "noobow" na przykladzie MrEditora. Zreszta... moze mnie Oen za to zbiczowac, ale przytocze tu jego post bo IMO wypada:
Oen pisze:Jakis czas temu pozwolilem sobie wyslac pmke do Mr_Editora z zapytaniem dlaczego wlasciwie postanowil stworzyc Online Tournament i dostalem taka odpowiedz:
Podam kilka powodów.
1- Nudziło mi się
2- Honmaru nie trawię (chociaż ostatnio zaczynam sobie uświadamiać dlaczego obsługa jest taka hamska)
3- Żeby coś się działo
4- Zawsze chciałem zrobić coś podobnego (serio jeszcze zanim trafiłem na honmaru, wy tylko daliście mi ostateczną inspirację)
5- Czasami robię coś bez powodu (taki już jestem)
Poprosilem go rozwiniecie punktu 2:
rozwinę swoją myśl.

Często spotykam się z bardzo chamskimi odzywkami od obsługi i innych honmarowiczów. to właśnie mi się nie podoba

Ale przez chwilę wyobraziłem sobie że ja też zacznę taki być gdy OT będzie choć trochę popularne. (te ciągłe noobskie pytania ciągle o to samo lub tłumaczenie gdzie co znaleźć.)

O to mi chodziło


A co do problemów z kontaktem graczy to mam dylemat.
Czy zostawić romy z waszego serwisu (zaznaczając skąd je mam) lub stworzyć własne.

Dalej jestem za nawiązaniem współpracy z serwisem honmaru bo przyznam że w niektórych sprawach jeszcze nie jestem obeznany. a przecież jeśli honmaru i OT będą się kłócić to o pomocy nie ma mowy.

Zamierzam na mojej stronie zamieścić o wiele więcej gier niż jest tutaj. Wcale nie bronię wam ich wykorzystać u siebie. więc nie rozumiem o co te pretensje do mnie.

Fakt może troche ostro zacząłem ale cóż.... byłem poprostu w złym humorze i stanie głębokiej irytacji tą stroną.
No i tak naszla mnie refleksja czy on w sumie nie ma racji? Czy honmaru nie kopie samo sobie grobu? Owszem niby z czystej logiki mozna wywnioskowac ze honmaru jest na swoj sposob nietykalne ale kurde znacie historie o Dawidzie i Goliacie? No wlasnie... Zreszta ja nie o tym mialem, a o podejsciu do nowych. Tak zwane nooby sa tu praktycznie tepione na kazdym kroku, a przeciez noob to osoba ktora dopiero zaczyna i ma prawo nie byc zaznajomiona w temacie. Wiecie mozna by powiedziec, ze na honmaru panuje rodzinna atmosfera ale tworzy ja tak na prawde tylko stara gwardia bo nie widze prawie zadnych aktywnych nowych uzytkownikow, im jest tu po prostu ciezko sie przystosowac. Mysle iz warto sie nad tym zastanowic i okazac czasem troche zrozumienia bo tkwimy w martwym punkcie, a i nawet turniej ciezko zorganizowac.
ja odpowiedzialem tak:
Action pisze:
Oen pisze:Oen napisał/a:
Tak zwane nooby sa tu praktycznie tepione na kazdym kroku, a przeciez noob to osoba ktora dopiero zaczyna i ma prawo nie byc zaznajomiona w temacie.

No tu sa myleni osobnicy "newbie" jak i "noob"... i powiem szczerze, ze czesciej na Honmaru sa spotykani ci drudzy... sam nie wiem z czego to wynika... przed pojawieniem sie na Honmaru bawilem sie troszke w inne gierki online (NBA Live 06 i Battlefield 1942) ale tam nie spotkalem sie z taka iloscia "noobow" czyli osob p******cych farmazony na tematy o ktorych nie maja zielonego pojecia... po prostu z tekkenem jest tak, ze kazdy kiedys gral i rozwalal swoich kumpli z osiedla, a po latach wbija na forum o tekkenie pewny iz kazdego rozwali w ta "bezmozga bijatyke". Naprawde na honmaru z tego co zauwazylem jest malo osobnikow, zdajacych sobie iz taki tekken jak i kazda inna bijatyka to troszke wiecej niz gierka przy ktorej wylacza sie umysl... i probujacych sie po prostu poradzic lepszych jak i nauczyc grac. A co do osobnika MrEditor... Pamietacie Muche_Ziom... typowego "nooba"? 90% + browar do zakladu, ze to wlasnie on.
Teraz dodam troszke wiecej... pamietacie czasy przed "zajebista instalka, z ktora kazdy noob sobie poradzi"? Na forum udzielal sie tylko ten, komu naprawde zalezalo na grze/dobrej zabawie/wymianie doswiadczen a teraz jest inaczej... przychodza idioci o ktorych wspomnialem wyzej, oczywiscie sa dyskryminowani przez polowe forum za to mniej przez adminow/modow (niestety takze moja w tym wina) przez co sa prowadzone bezsensowne dyskusje, a jak ktos sie za to wezmie to od zlej strony (vide eq2D) a inni sie nie tyle boja co zalecaja do "eksperymentow" na noobach prowadzonych przez "wladze". Niby takze jest i ta druga strona medalu, czyli nowi ktorzy ponoc takze sa dyskryminowani... ale sadze (a raczej sadzilem), ze kazdy potrafi ich rozroznic... niedawno pewien nowy idiota na forum napisal do mnie "przeciez ty takze kiedys byles noobem", ja na to odpowiadam - nie, obejrzyjcie sobie jakies stare tematy i posty na forum... czy my sie naprawde zachowywalismy jak te cymbaly, ktorzy jedynie w swojej obronie maja tekst "jestem nowy"? Wedlug mnie nie... a wiec co zrobic by powrocic do klimatu "starego forum"? Idiotyzmem by byl powrot do starej instalki a wiec... naprawde moze troszke pomyslunku u niektorych userow i czlonkow wladzy, a forum powroci do starego klimatu. :)

PS Wrocilem z "gustowania" domowego alkoholu etylowego wiec ten post moze byc troszke "nie teges" za co z gory przepraszam. :)
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: czit »

poprsotu wszędzie jest tak że niektórzy lubią tępić 'nowych' i mają z tego frajde bo w ten (żałosny)sposób jakoś sie dowartościowują , a Ci którzy okazują wyrozumiałość w 99.9% wolą przemilczeć takie tępienie 'nowych' bo z czystego lenistwa nie chce im sie stawać w czyjejś obronie 'bo po co...'

kiedyś jak sie gralo w q3 w klanie który grał tylko i wyłącznie dla frajdy, poprostu super zgrana paczka 5 osób, ale do rzeczy : zawsze jak był turniej i przeciwnicy nie mogli sie stawić bo 'bla bla bla może przełożymy bla bla bla' to szliśmy na ugode bo nam to bylo bez różnicy a oponenci byli zadowoleni, z czasem jednak bywalo tak ze my nie mogliśmy sie stawić i co? ZAWSZE 'przegrywaliśmy' przez to walkowerem bo nie chciało im sie poczekać dnia albo nawet godziny :|
więc pytanie brzmi : na hooya być grzecznym i wyrozumiałym skoro przy najbliższej okazji w odwrotnej sytuacji bardzo mozliwe ze zostaniemy olani itp ?

na koniec najlepszy tekst dzisiejszego dnia...

MrEditor:
nara
i powiedz tym swoim kumplom z honmaru że to dauny
Ja:
czemu twierdzisz ze wszyscy to dauny?
MrEditor:
bo AdrianKiller napisał że jestem głupi i...(bla bla bla)
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Komandos »

Większość noobów z honmaru to pewnie dzieciaki z podstawówki którym mama założyła neostrade. Moim zdaniem rozwiązanie jest proste: jeżeli taki kolo zakłada bezsensowne tematy to trzeba go najpierw grzecznie upomnieć i wytłumaczyć co i jak, a jak nie zrozumie to ban i koniec. I tak pewnie znajdzie sobie nowe forum do spamowania.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Oen »

Tak na marginesie pomysleliscie kiedys o tym, ze fora tez na swoj sposob wychowuja?
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Karington »

Forum Honmaru to pierwsze forum na które się zalogowałem i zacząłem się udzielać... początkowo tak sobie pisałem bo pisałem, aż w końcu jeden pan dał mi osta... nie podziałało to na mnie wystarczająco, więc dostałem kolejne ... ;/

Dzisiaj jestem mu za to wdzięczny, poprzez ten krótki czas bardzo wiele zrozumiałem :)

Dziś też mogę spokojnie powiedzieć, że jest to najlepsze forum na jakim byłem, mimo niektórych przypadków userzy są bardzo kulturalni, a "obsługa" bardzo wyrozumiała, fachowa i ogólnie w porządku wobec każdego...

Ja spamowałem, do czego się przyznaje i czego żałuje, ale w żadnym poście nikomu nigdy nie ubliżyłem, lecz teraz chciałbym się zwrócić do niejakiego tekken killera... jak można mówić o zdrowym człowieku down ... ;/ obraża on tutaj nie tylko adresata ale też wszystkie dzieci chore na tą chorobę ;/ jest to naprawdę smutne,

adresatowi należy się szacunek za to co robi dla tego forum ( ja jestem mu wdzięczny za sprowadzenie mnie na " dobrą drogę " ;) ) a tematy czy posty w stylu : ****** to daun są dla mnie na prawdę przykre ;/
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: AK »

wzruszyła mnie Twoja historia
aż się musze wysrać bo od tych pozytywnych wibracji i miłości do bliźniego jaka płynie z Twojego postu zatwardzenia dostane przez noc i bedzie jutro problem.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: JJK »

AK nie przesadzaj :P . Chłopak zrozumiał swoje błędy (oby :) ! ). Każdy ma swoje sposoby żeby zwrócić na siebie uwagę a że on wybrał taki, a nie inny mówi się trudno... ważne że jest jakaś poprawa. Karington nie spamuj więcej!... Amen.
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Tygrys »

Adriankiller pisze:wzruszyła mnie Twoja historia
aż się musze wysrać bo od tych pozytywnych wibracji i miłości do bliźniego jaka płynie z Twojego postu zatwardzenia dostane przez noc i bedzie jutro problem.
Ak zawsze delikatny jak Czolg Zsrr :P albo jak ak-47 :P
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: KRELIAN »

Adrian : jest roznica miedzy noobem a noobem . dwa proste przyklady - tekkenkiller a sahiel. jak myslisz dlaczego ten drugi polecial a pierwszy 'zaskarbil sobie łaski' ? tylko umiejetnosc rozroznienia tego pozwoli pomijac kwestie sterylnosci lub zbytniej poblazliwosci. zreszta podajac za przyklad tego pierwszego pokazujesz ze jestes po prostu zbyt impulsywny i przewrazliwiony no bo sam sobie odpowiedz na pytanie jak mozna sobie z powodu tak pociesznych ludzi podnosic cisnienie :)

kolejna sprawa czyli 'honmaru smierdzi noobem na kilometr' - ze niby czyja to wina? wieksza popularnosc , wiecej zainteresowanych , wiecej szarej masy - nieuniknione ale wbrew pozorom potrzebne do dalszego rozwoju. irytuje Cie taki stan rzeczy? to zabaw sie w zbawiciela ludzkosci i zmien kazdego kto wylamuje sie ze standardow. nigdy nie bedzie juz 'starej gwardii' bo gdyby tak bylo stalibysmy w miejscu - ponoc czlowiek sie wtedy cofa. mimo wszystko jesli ktos ma leb na karku to i potrafi wejsc w ten klimat bez zapity vide JJK , eq2d, ostatnio Random i Phobos. nawet osoby pokroju uzytkownik noob czy karington na swoj sposob wyrozniaja sie na plus bo i sam sobie odpowiedz z ktorej strone te osoby sa nie do uznania (czytaj zero szkodliwosci dla spoleczenstwa) no chyba ze tylko u mnie wskaznik tolerancji jest powyzej przyjetej przez Ciebie skali ale bynajmniej nie zaluje z tego powodu.

Natomiast co do ‘podejscia adminow’ – zakladam ze dotyczy to rowniez modow czyli w tej sytuacji rowniez mojej osoby . od dlugiego czasu zastanawia mnie dlaczego do dzis nikt nie pokusil sie o konstruktywna krytke personalna. Nikt idealny nie jest , zdarzaja sie bledy ale sami sobie odpowiedzcie co wy robicie dla honmaru procz bezproduktywnego narzekania jak chociazby w tej chwili. Naprawde nie trzeba wiele zeby cos zrobic ale dla niektorych checi to az nadto. zacznij od siebie a pozniej oceniaj innych ale to przeciez jest az za proste to zrozumienia. Ale jest jeden plus takiego stanu rzeczy – pozniej zagaduje do mnie Dumian i ‘rozmawiamy godzinami’ o tym jaki jestem niedobry i uzytkownicy boja sie wyrazic swoje zdanie w obawie przed ostem (lol) a jaki on jest ‘za dobry’ itp. Autentycznie bezcenne ale dla takich chwil chce sie tu siedziec :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Yamada »

Kwestia modów - mi oni nie przeszkadzają, robią swoje i jest gut (i nie piszę tego dlatego, ze znam osobiście połowę "zielonych"). Kto na bana zasługuje go dostaje, kto zasługuje na osta - też go wyłapuje. Proste.

Jak cos jest popularne to następuje zalew ludzi z których wartosciowe jednostki można bez trudu policzyć bo stanowia niestety mały odsetek grupy.
Osobiście cieszę się ze to forum nie zalatuje pedalskimi akcjami typu "w kazdym poście wiazanka ^_^, T_T ^_-" i innych tego rodzaju śmieci co często spotyka sie w innych grupach dyskusyjnych.

A, ze nikt z "duzej sceny" nie gra w t3online i nie siedzi na honmaru? Ich problem, ze podchodzą do grania zajebiscie poważnie i ze opóźnienie 3-4 klatkowe to dla nich koniec swiata i w ogole nawet dla zabawy nie oplaca się grać. Fakt, ze przez to frame data w tej grze jako "stała" nie istnieje, ale taki juz urok tej gry online i dla zabawy zawsze można zagrać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Ana »

Ja tylko dwie sprawy

Pierwsza:
Oen pisze:W sumie to nic dziwnego, ze na honmaru nie udzielaja sie raczej "powazni gracze z powaznej sceny".
Matt 23:14:52
jaki jest link do forum honmaru??
Ja 23:15:20
index.php

I od jakiegos czasu mozna Go spotkac na kailerze, ale gra tylko z nielicznymi.

Druga:
Sprawa noobów: "Nie pamieta wol jak cieleciem byl"
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: AK »

KRELIAN pisze:. Naprawde nie trzeba wiele zeby cos zrobic ale dla niektorych checi to az nadto. zacznij od siebie a pozniej oceniaj innych ale to przeciez jest az za proste to zrozumienia.
Krelian lubie jak mowisz takie rzeczy dając do zrozumienia ze "wy nic nie robicie" za to Ty normalnie aż Cie pot zalewa od siedzenia przed kompem, jak dla mnei to gowno robisz poza pisaniem jakichś filozoficznych postów,z ktorych nic nie wynika,od pseudo "sztuka dal sztuki"
moderatora mi dumian nie da bo wie co by się działo.
poza tym osłabia mnie Twoje mniemanie o Twojej pozycji na forum,ale olewam to bo szczerze mam ten temat w dupie,nie wątpie że w realu jesteś spoko,bez otoczki pana,"pisz tak żeby nie zrozumieli,będą myśleli ze jestem zajebisty" i nie jedną flaszke byśmy obalili ale jeśli chodzi o forum to takie jest moje zdanie,i nie tylko moje (zdziwił byś się).
ten temat jest juz dla mnie zamknięty i nie pisze tu wiecej,masz moje gg jak chcesz to pisz.

EDIT: dismaster,nie wiedzialem ze taki przyjebany jesteś. ssij :]
Ostatnio zmieniony 04-08-2007, 13:41 przez AK, łącznie zmieniany 1 raz.
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Co sądzisz o Honmaru?

Post autor: Oen »

Ana pisze:
Oen pisze:W sumie to nic dziwnego, ze na honmaru nie udzielaja sie raczej "powazni gracze z powaznej sceny".
Matt 23:14:52
jaki jest link do forum honmaru??
Ja 23:15:20
index.php

I od jakiegos czasu mozna Go spotkac na kailerze, ale gra tylko z nielicznymi.
No tak poproszenia o linka do honmaru na gg i zagranie raz na jakis czas na kailerze jest zdecydowanie rownoznaczny z byciem aktywnym userem na forum... :oczami: Ehh ja naprawde wiem, ze wpadnie tu czasem ktos "powazny" ale ogolnie to nie ma tu "powaznych" graczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strona, forum, sociale”