Filmy

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: KRELIAN »

cos w tym jest bo wiewior ma nawet wieksza charyzme od boga wojny , poza tym to jedyna bajka przy ktorej smialem sie do rozpuku praktycznie przez caly seans.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

z bajek i tak Asterix rlz :)


ok klimaty Tomb Riader-Łowcy Skarbów- Skarb narodów- Indiana Jones poszukiwane i wdzieczna bede za tytuły :) (ma byc stara swiatynia, przygoda, tajemnica, archeologia itp :D )
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: K' »

Ana - Bibliotekarz: Tajemnica Włóczni Librarian: Quest for the Spear, The (AKA Strażnik włóczni)

Obrazek

Flynn Carsen dzięki swojej niezwykłej wiedzy i sile charakteru spośród setek kandydatów zostaje przyjęty na etat do Biblioteki Metropolitalnej. Biblioteka okazuje się miejscem niezwykłym. Poza niezliczona ilością książek w jej podziemiach zgromadzone są okazałe i uznane są za zaginione, "skarby narodów". Wyobrażenie Flynna o spokojne pracy rozwiewa się w momencie, gdy tajemnicze stowarzyszenie dokonuje kradzieży Włóczni Przeznaczenia ze zbiorów biblioteki. Wyrusza w misję odzyskania "skarbu" w najdalsze, najbardziej egzotyczne zakątki świata.

www.stopklatka.pl

- film może nie najwyższych lotów, ale akurat pasuje do tego co napisałaś jakiś czas temu był emitowany w TVP1
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: SubZero »

Nawet druga część jest: http://fdb.pl/f14274,Bibliotekarz,2:,Ta ... 2006).html
Świetny film jak na produkcję telewizyjną ;)
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Filmy

Post autor: danielmarley »

300
Obrazek

Nie wiem czy ktoś polecał ten film ? Ale jak dla mnie jest on genialny !!
Cudowna animacja, widać kunszt grafików. Dobra muzyka w kinie naprawdę fajnie dawało. Jak ktoś kocha sceny walki i dużo krwi to film dla niego. Ja osobiście jestem nim zauroczony, gdyż tych 300 spartan prezentuje coś co jest w naszych czasach niespotykane czyli: honor, zasady, patriotyzm i poświęcenie się dla idei i większego dobra. "Szacunek i Honor" Czy ktoś może go nie polubić ? pewnie bo to tylko film, ale jego przekaz jest o wiele większy jeśli poczuje się ten klimat i stanie się jednym z 300 "For Sparta For Glory"
Film oparty na słynnej komiksowej powieści Franka Millera, jest okrutnym obrazem starożytnej bitwy pod Termopilami z 480 r. p.n.e., w której król Leonidas wraz z 300 Spartanami walczył do ostatniej kropli krwi z Kserksesem i jego niezliczoną armią perską. Mimo beznadziejnej sytuacji ich męstwo i poświęcenie motywuje całą Grecję do zjednoczenia sił przeciw perskiemu wrogowi, torując drogę demokracji.
Więcej informacji http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=23553
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy

Post autor: Karington »

polskich filmów nikt nie lubi ?? ;/ bo ja bardzo :)

Dzień Świra
Seksmisja :D
Pogoda na jutro
Testosteron :D
Kariera Nikosia Dyzmy

nie są to filmy na poziomie oscarowym, ale przy żadnym sie nie nudziłem i myślę, że są godne polecenia :)
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Aserot »

No w końcu trafiłem na hollywoodzką produkcie z gatunku horroru która mi się podobała. 1408 film na podstawie powieści Stephen King ( książka i tak ruless), jest to na pewno jedna z lepszych ekranizacji jego książek. Film trzyma klimat nie jest prze bajerowany efektami specjalnymi. Mogę go z czystym sumieniem polecić na ten film na prawdę warto iść do kina. A tak na marginesie to jak jeszcze ktoś nie oglądał to polecam Burze stulecia (Storm of the Century) najlepiej oba film oglądać wieczorem bo wtedy klimat jest najlepszy :).

P.S.

Oglądałem najgorszy film tego roku The Epic Movie i ostrzegam szkoda czasu i pieniędzy na ten film w skrócie kupa kupa spłuczka szambo.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy

Post autor: Karington »

Amadeusz ...

Niezwykły film biograficzny opowiadający o życiu największego mistrza jaki kiedykolwiek był na ziemi ... Amadeusza Wolfganga Mozarta...

W filmie narratorem jest Salieri, również kompozytor, największy wróg Mozarta, przy którym Mistrz skonał nie wiedząc nawet, że to jego zabójca ...

Mozart zmarł podczas tworzenia wielkiego dzieła : Requiem

Film dla mnie po prostu piękny, jego największa zaletą jest oczywiście muzyka ...

Obowiązkowa pozycja dla każdego kto naprawdę zna się na muzyce ;)

najpiękniejsza scena :
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Komandos »

Amadeusz ...
Niezwykły film biograficzny opowiadający o życiu największego mistrza jaki kiedykolwiek był na ziemi ... Amadeusza Wolfganga Mozarta...
LOL, może kolo znał się na swojej robocie ale 'troche' przesadziłeś.
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy

Post autor: Karington »

Komandos pisze:znał się na swojej robocie
nie można tak powiedzieć o kimś kto jak jeszcze dobrze nie umiał chodzić już tworzył piękną muzykę... ;/ każdy ma swojego idola nie ;)

to tak jakby o JPII napisać, że był dobrym pracownikiem ;/

sorx za offtopic
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

A wiesz ze tak naprawde Amadusz mial niewiele wspolnego z biografia Mozarta?
Obrazek
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Filmy

Post autor: Karington »

heh z biografi Mozarta dostałem 6 na zajęciach w szkole muzycznej ;) i nie chodzi tu o chwalenie... wiele rzeczy, które były nie dopowiedziane reżyser opowiedział tak jak on to widział ;) jedno jest pewne: muzyka którą stworzył ... [ chyba brak mi słów ] jest piękna ( nic lepszego nie mogłem wymyślić ;/ )
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Ana »

Chodzi o to ze pare rysow biograficznych jest powaznie zmienionych. Troche to moze draznic, wiesz znawcy na podstawie filmu mowia o zyciu Mozarta. Lol lekki. Sama dokladnie sie nie interesowalam, a i do biografii przyznam siegnelam po zapoznaniu sie z filmem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Komandos »

Karington pisze:
Komandos pisze:znał się na swojej robocie
nie można tak powiedzieć o kimś kto jak jeszcze dobrze nie umiał chodzić już tworzył piękną muzykę... ;/ każdy ma swojego idola nie ;)

to tak jakby o JPII napisać, że był dobrym pracownikiem ;/

sorx za offtopic
Zgadza sie ale chodzi mi o samo stwierdzenie. Ja podziwiam np. Bruca Lee ale nigdy bym o nim nie napisał, że jest ' największym mistrzem jaki kiedykolwiek był na ziemi'. Rozumiesz o co mi chodzi? Można o kimś napisać, że był największym mistrzem w swojej dziedzinie ale ty to napisałeś ogólnie.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Filmy

Post autor: Yamada »

Dumian pisze:Ostatnio obejrzałem i naprawdę polecam:

Efekt motyla / The Butterfly Effect (2004)

Obrazek
produkcja: USA
Reżyseria: J. Mackye Gruber, Eric Bress
Scenariusz: Eric Bress, J. Mackye Gruber
Gatunek: Dramat / Thriller / Sci-Fi / Fantasy
Od lat: 15

Opis:
Czy ruch motylego skrzydełka w Nowym Jorku może spowodować huragan w Japonii? Losy Evana Treborna (Ashton Kutcher) są ilustracją tej niezwykłej teorii. Młody człowiek odkrywa, że, wykorzystując odziedziczone po ojcu szczególne zdolności, w niewytłumaczalny sposób może przenieść się do świata własnych wspomnień i, ingerując w nie, odwrócić bieg swojego niezbyt udanego życia. Drobne zmiany, jakich dokonuje Evan w przeszłości wpływają również na losy jego najbliższych. I to z katastrofalnym skutkiem. Nowe życie w coraz bardziej niebezpieczny sposób wymyka mu się spod kontroli i aby ratować siebie i tych, których kocha, Evan musi rozwikłać mroczną tajemnicę z dzieciństwa...

źródło opisu: fdb.pl
Jeden z moich ulubionych filmów. Rewelacyjny, bardzo wkręcajacy scenariusz. Nie sugerujcie się Kutcherem grajacym główną rolę bo gość w tym filmie naprawdę pokazał, ze potrafi zagrać w czymś poważniejszym niź pseudo śmieszne amerykanskie komedie dla tamtejszych nastolatków (Ana też miauczała na niego ale po obejżeniu filmu zmienila zdanie). Naprawdę mocna historia, postacie i fajne zakończenie. Zdecydowanie polecam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”