Tekken 3 a realizm walki

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Baran
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-08-2007, 12:34

Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Baran »

Od niedawna pogrywam sobie t3 online i jedna rzecz mi się rzuciła. T3 niewiele ma wspólnego z realiami prawdziwej walki. Na tyle na ile interesuje się sztukami walki mogę powiedzieć, że fakt, style są nawet nieźle odwzorowane, ale sama fizyka walki to już jakaś totalna fantazja. Najbardziej śmieszy mnie juggle. No sorry, ale ile można podbijać ludzia piąstką (nie mówiąc już o tym, że można). O ciosach nieblokowalnych nie ma sensu mówić. Poza tym trafiasz przeciwnika potężnym uderzeniem, on traci "zdrowie", ale poza tym kompletnie tego uderzenia nie odczuwa. No a za chwilę głaszczesz go lekko po nogach i THE END - totalny brak realizmu. Piszę tak a propo tego, że polecano mi T3, jako super realistyczna bijatykę... no cóż... Wiem, że to tylko gra, ale skoro tak, to proszę nie wciskajcie kitów na chatcie, że jakoby większego realizmu nie da się uzyskać. Tyle.
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Baran, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Primo »

Tak więc mam dla Ciebie niezłą grę - Bushido Blade, tym razem bijatyka na miecze.
Giniesz od jednego dobrego trafienia kataną
fajnie?
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Action »

Baran pisze:że polecano mi T3, jako super realistyczna bijatykę
rotfl, kto ci polecał i jakim cudem sie na to nabrałeś? :P Jedyna jako taka realistyczna bijatyka w jaka grałem to Bushido Blade... reszta to wynik fantazji twórców. :)

EDIT ozesz... wyprzedzili mnie :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Yamada »

Doba to podaj mi chociaż jeden nieźle odwzorowany styl walki w t3 z wyj eda i hwo (chociaz to tez troche kalectwo).
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: KRELIAN »

ed , hwo i bruce - nie znam osoby grajacej w tekkena i zajmujacej sie tymi sztukami walki na powaznie (a kilka znam) ktore by nie spuscily kurtyny milczenia na odwzorowany realizm (kilka ciosow wyjetych z reala wiosny nie czyni)

a co do realistycznej bijatyki to procz wymienionej juz Bushido Blade polecam Kengo : Master of Bushido na ps2
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Ana »

Jin Kazama z tradycyjnym karate tez jest lekko smiechu wart. Kryska i Eddy to polew lekko totalny (nawet abad dobrych nie ma panna Monteiro). Nina rotfl mało. Julka to samo. O innych sie nie wypowiadam, ale z Xiajki tez mozna sie posmiac.

O pierdolach pokroju miski, kangury szkoda gadac
Obrazek
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: danielmarley »

T3 nie jest realistyczny przecież można wygrać mając 1 % życia nie do wyobrażenia w rzeczywistości, ale jako gra się sprawdza, a do tego jest najlepsza nawalanka która królowała na PSXa
Tekken oparty jest na systemie, a w życiu nie ma żadnego systemu ...
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Ana »

Jest...

System na 1 przeciwnika: dobre gadanie
System na dwoch przeciwnikow: pilnowac plecow
System na wielu: karate cho-du
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Yamada »

No, no tylko brucea w t3 nie bylo;]
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: KRELIAN »

kurcze zapomnialo mi sie ze mowimy tylko o tk3 bo jak wiadomo w innych czesciach tk sztuki walki byly odwzorowane realistycznie :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Yamada »

No raczej, Julka z jej indiańskim kenpo w t5 wyraźnie służy za przyklad perfekcyjnie oddanego stylu walki:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Karington »

a gun jack, ze swoim stylem jak to gdzieś przeczytałem brutalna siła :D raczej realistyczne <lol>
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Komandos »

Moim zdaniem niektóre style w tekkenie są przedstawione bardzo dobrze np. muay-thai, TKD, karate, capoeira, boxing czy mma jednak tekken jak większość Japońskich bijatyk ma to do siebie, że są tam ciosy niewykonalne dla normalnego człowieka (o fireballach nie wspominając). Zresztą tekken nigdy nie starał się być realistyczną bijatyką, prędzej VF ale też mu to nie wychodzi. Ogólnie z realistycznymi bijatykami jest taki problem, że są w większości niegrywalne. Konsole odpala się po to żeby robić rzeczy których w życiu nigdy nie będziemy mogli robić. A jak już szukasz czegoś realistycznego to polecam wspomniane Bushido Blade (ale tylko część pierwszą bo sequele to gówno), WWE Smackdown! vs RAW 2006, UFC Throwdown, PRIDE GP, K1 2006.
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: yarosh »

capo odrzucam TKD MT Valetudo box jeet kundo feng :] lei sumo ujdzie vf na pewno o wiele bardziej fajniej postawy ma rozwiązane
tylko szkopuł tkwi wtym że jakby miało być realistycznie to połowa ciosów i rzutów byłaby taka sama u każdej postaci dlatego takie k1 jest mało popularne choć możesz wykończyć zawodnika okopując jedną nogę no i poruszania jw przestrzeni 3d jak w realu nigdy się nie osiągnie nie chodzi mi o (motion capture).
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Action »

Komandos pisze:WWE Smackdown! vs RAW 2006
wrestling i realia... :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”