Najważnieszy film ...

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Najważnieszy film ...

Post autor: Karington »

Tak jak w temacie :D Czy były takie filmy w waszym życiu po których po wyjściu z sali kinowej byliście chociaż trochę innymi ludźmi ?
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Komandos »

Ja miałem kilka takich filmów, ale najbardziej wpłynęły na mnie dwa filmy:Once Upon a Time in High School (aka: Spirit of Jeet Keun Do) i Fearless. Było wiele filmów które pozostały mi w pamięci ale te dwa jakoś najbardziej sobie cenie.
Stifler
Student
Student
Posty: 46
Rejestracja: 02-02-2007, 01:25
Lokalizacja: Olsztyn/Olsztynek

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Stifler »

a moim byl american pie.do teraz jego brzemie ciazy nade mna.vide moj nick.ewntualnie jeszcze krolestwo niebieskie.inspiruje mnie do wezwania krucjaty przeciwko wszystkim noobom, pojebom, idiotom, prostakom i wszelkiej masci psi pomiotom ktorzy "graja" tylko po to by kogos w....c
Stifler
Student
Student
Posty: 46
Rejestracja: 02-02-2007, 01:25
Lokalizacja: Olsztyn/Olsztynek

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Stifler »

a i jeszcze jeden.KUNG POW.kto oglądal ten wie o co chodzi.kto nie.no coz ten nie przezyl najbardziej debilnej 1,5 godziny swojego zycia
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Komandos »

Stifler pisze:a i jeszcze jeden.KUNG POW.kto oglądal ten wie o co chodzi.kto nie.no coz ten nie przezyl najbardziej debilnej 1,5 godziny swojego zycia
No, ten film raczej nie zmienia ludzi w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie oglądałem tego do końca, bo jak zobaczyłem głównego bohatera który robi nunchaku z jakichś gryzoni i ten jego jęzor to zwątpiłem. Cały film jest do kitu, zamiast śmieszyć, drażni.
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: luc_october »

KUNG POW zmienia ludzi... nie zrozumiałeś przesłania łiłpałałiłpałłał :D


.. a tak z poważnych rzeczy to "dancer in the dark"... ten film jest u mnie ponad eszystkie inne.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: JJK »

Trudno by mi było wymienić jeden tytuł, ale skoro trzeba będzie to trylogia "Back to the Future" (no w sumie są to trzy filmy, ale nie sposób ich rozdzielić i wybrać z nich jeden). Filmy, które jako jedne z niewielu oglądałem już n-razy (n=niezliczona liczba :P) i ciągle mi się nie nudzą. Jednak jeśli wybierałbym reżysera za całokształt to Zemeckis ustąpił by jednak miejsca Burtonowi.

BTW. Lubię poważne i trudne filmy (Lyncha zwłaszcza), ale żaden z takich filmów nie ma tak szczególnego miejsca w moim sercu i pamięci.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: KRELIAN »

JJK pisze:Trudno by mi było wymienić jeden tytuł, ale skoro trzeba będzie to trylogia "Back to the Future" (no w sumie są to trzy filmy, ale nie sposób ich rozdzielić i wybrać z nich jeden). Filmy, które jako jedne z niewielu oglądałem już n-razy (n=niezliczona liczba :P) i ciągle mi się nie nudzą. .
a ja myslalem ze jestem jedynym swirem na punkcie BTTF na tym forum :P , w kazdym razie ciezko aby ta trylogia sprawila abym stal sie innym czlowiekiem (pomijajac fakt ze w przedszkolu meczylem rodzicow aby mi kupili hover board oraz ze do dzis marza mi sie 'latajace samochody' na ulicach :D)

Fight Club na pewno zmienil moje podejscie do zycia najmocniej , za duzo by opowiadac czemu wiec na tym zakoncze :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: JJK »

Karington trochę źle postawił temat, bo najważniejszy film wcale nie musi zmieniać coś w poglądach człowieka :) . Ale jeśli już, to naprawdę trudno byłoby mi wymienić jeden. Ni pominąłbym w tej kwestii kilku polskich filmów z nurtu tzw. "moralnego niepokoju" - "Podwójne Życie Weroniki", "Zaklęte Rewiry", "Europa, Europa", cykl "Dekalog" i "Trzy kolory". Poza tym zagraniczne - "Drabina Jakubowa", "Forest Gump", "Milczenie Owiec", "Podziemny Krąg", "Efekt Motyla", "Okno na Podwórze", "Człowiek z Blizną", "Ojciec Chrzestny", "Lot nad Kukułczym Gniazdem", "Mechaniczna Pomarańcza". To tylko kilka przykładów :P (no i większości nie oglądałem w kinie :) ).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Karington »

Film który mnie zmienił, który zainspirował mnie do stworzenia tematu jest : Don Juan Demarco :)

Obrazek

Film ten opowiada o losach największego kochanka świata tytułowego Don Juana :D
w głównej, tytułowej roli występuje Johnny Depp, który wręcz bawi się postacią graną przez siebie, co przyniosło tylko same pozytywy filmowi. Bohater ten ma swój świat, w którym każda kobieta może zostać jego partnerką. Nie jest on zwykłym uwodzicielem, w każdej kobiecie zauważa wewnętrzne piękno, dzięki temu żadna nie może mu się oprzeć. Nie będe zdradzał wszystkich szczegłów żeby nie popsuc zabawy, oglądającym ten film :D

PO obejrzeniu tego filmu inaczej patrzę na kobiety, myślę że trzeba zobaczyć ten film aby zrozumieć co mam na myśle ;) Po obejrzeniu chciało by się powiedzieć : "Don Antonio DeCantes największy user świata, napisałem 10 000 postów " :D ---> dla wtajemniczonych ;)
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Ana »

KRELIAN pisze:Fight Club
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Yamada »

Podoba mi się wiele filmów, ale żaden nie miał wpływu na moje postrzeganie swiata czy cokolwiek innego. To dla mnie tylko rozrywka.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: KRELIAN »

tak jak ksiazki, muza i gry? ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: czit »

'Forest Gump'
bo udawadnia że w szaleństwie oraz spontaniczności jest metoda
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Hworuś
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 25-07-2007, 09:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Najważnieszy film ...

Post autor: Hworuś »

Mi osobiście najbardziej podoba mi się chyba każdemu znany tytuł ,,Pirates of Caraiben" akurat z Blumem (jak to sie pisze?) i Jonym Deepem
Kage Bunshin no Jutsu!Odama Rasengan!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”