Tekken 3 a realizm walki

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Komandos »

Action pisze:
Komandos pisze:WWE Smackdown! vs RAW 2006
wrestling i realia... :D
Nie napisałem, że wrestling jest realistyczny tylko, że gra jest realistyczna a to duża różnica.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Action »

jak to napisał Ren:
<Ren> chyba ze gra realistycznie oddaje nierealizm wrestlingu
Mozna tak samo napisać, ze Tekken realistycznie oddaje nierealizm Japońskich Anime lub innych produkcji z "Super Heroes" w roli głownej :)
Baran
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 05-08-2007, 12:34

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Baran »

Fakt, w Bushido Blade mocno poszli w stronę realizmu, a fani VF ciągle powtarzają jaki to on nie jest realistyczny, a już zwłaszcza w porównaniu z Tekkenem, ale łagodnie mówiąc, to chyba lekko przesadzają. A jeśli chodzi o Martial Arts, to wyszedł ponoć całkiem fajny mod do gierki Pro wrestling 2 wydanej na N64. Podobno oddaje prawdziwość walk Pride, no ale osobiście nie było mi dane jak dotąd zagrać w tą grę.
Awatar użytkownika
Zuum
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 07-03-2007, 07:00
Lokalizacja: Radlin
Ogrywam: Tekken 6, Dead Nation
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Zuum »

Nigdy nie ma i nie bedzie zadnej bijatyki w pelni oddajacej realia prawdziwej walki... system, bla,bla,bla... i tak Tekken jest najlepszy i najbardziej rozbudowany... jak chcecie prawdziwa walke to sobie idzcie na mecz... tam to naprawde boli jak sie dostanie w czape :P Gry sa po to by w nie grac, a nie porownywac z realiami za oknem... symulatory-wyjatek potwierdzajacy regule :P costam jeszcze chcialem napisac, ale zapomnialem :P
Obrazek
"bo helle są dla noobow i dla malo ambitnych" by Czit
Awatar użytkownika
Blackbird
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 18-08-2007, 13:49

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Blackbird »

pewnie sie ktos nie zgodzi ale to co :P

Tekken nie jest realistyczny wg mnie :oczami:
bo gdyby byl bylby troszke jalowy

misiek co sie na pierre dala? ale to jeszcze nic :)

chodzi mi o juggle przede wszystkim... tak oczywiscie to jest jeden z najwazniejszych aspektow tej gry i dzieki nim gra sie super ale od kiedy cos takiego jak podbijanie czlowiekiem wystepuje w realsitycznej walce?

Xiao - jak taka mala dziewczynka moze kopnac kolesia w dvpe tak ze ten poleci na pare metrow wzwyz?

mozna by bylo jeszcze wymieniac ale mi sie nie chce tym bardziej ze zglodnialem i ide sobie zrobic chleb z pasztetem :padam:


EDIT: ale i tak Tekken to jedna z bardziej realistycznych nawalanek a najlepsza to na bank :]

i gdyby tekken byl tak realistyczny jak bitki dzieciakow z podstawowki czy kogolwiek nikt by w to nie gral. Troszke przesadyzmu dolaczonego do swietnie odwzorowanych ruchow w polaczeniu z doskonalym systemem i cala "infrastruktura" technologiczna robi swoje
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Action »

Blackbird pisze:pewnie sie ktos nie zgodzi ale to co :P

Tekken nie jest realistyczny wg mnie :oczami:
Nikt nie napisał, ze tekken to realistyczna bijatyka, wiec sie zgadzamy... poki co
Blackbird pisze:EDIT: ale i tak Tekken to jedna z bardziej realistycznych nawalanek
a jednak sie nie zgadzamy :P Zagraj sobie w wyzej wymienionego Bushido Blade lub Virtua Fighter (ktory jest i tak o wiele bardziej realistyczny od TK).

PS ale i tak w kwestii realistycznych bitek International Karate wymiata :D
Awatar użytkownika
Blackbird
Student
Student
Posty: 34
Rejestracja: 18-08-2007, 13:49

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Blackbird »

a jednak sie nie zgadzamy Zagraj sobie w wyzej wymienionego Bushido Blade lub Virtua Fighter (ktory jest i tak o wiele bardziej realistyczny od TK).
hmm po krotkim namysle stwierdzam ze gdy pisalem to zdanie odwolalem sie w myslach do Mortal Kombat ... :)
Hworuś
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 25-07-2007, 09:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Hworuś »

najbardziej irytuje mnie Capoeira robią różne rzeczy ale to nie jest Capoeira prawdziwa a te kopniki hwo ze szpagatu to zero realizmu to się tak na pokazach kopie i to zazwyczaj gość z 6 danem

Virtua Fighter przecież w 2 oni skaczą z 50m w górę to raczej mało realistyczne
Kage Bunshin no Jutsu!Odama Rasengan!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Action »

Hworuś pisze:Virtua Fighter przecież w 2 oni skaczą z 50m w górę to raczej mało realistyczne
chodzilo mi o 4+
Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: ślimak »

Ta fajnie by było gdyby tekken był bardzo realistyczny......Nie było by juggle'i (nie wiem jak odmieniać sorry) i ekstra łapanek i w ogóle niczego po prostu pięknie Tylko pozostaje jedno ale kto grał by w taką nudną jak flaki z olejem grę chyba tylko moi starzy
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Komandos »

Hworuś pisze:najbardziej irytuje mnie Capoeira robią różne rzeczy ale to nie jest Capoeira prawdziwa a te kopniki hwo ze szpagatu to zero realizmu to się tak na pokazach kopie i to zazwyczaj gość z 6 danem

Virtua Fighter przecież w 2 oni skaczą z 50m w górę to raczej mało realistyczne
Jasne, że tak kopie się tylko na pokazach bo to są techniki mistrzowskie których celem jest zaprezentowanie sprawności fizycznej i mistrzowskiego opanowania sztuki a nie walka. Gdyby w Tekkenie chłopki robiły tylko takie ciosy jakich używa się w prawdziwej walce to nikt by w to nie grał. Tekken jest po to żeby każdy mógł się poczuć jak mistrz z 11 danem i za to ludzie kochają tą grę.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Yamada »

Z normalnych bijatyk to najblizej realizmu VF od 4ki w górę. Kto widział Lei-Fei'a, Shuna, Wolfa, Aoi its ten zapewne nie zaprzeczy.

Druga sprawa - Tekken zawsze miał imo totalnie beznadziejne rzuty (poza kilkoma, bardzo nielicznymi wyjątkami). DoA poza wyczynami ninjasów jest mega realistyczne jeżeli chodzi o ten element. Są świetnie animowane (kiedys widziałem filmik porównujacy rzuty z DoA3 z ich realnymi odpowiednikami - swietne odwzorowanie). Jednak największe wrażenie zrobiło na mnie pod tym względem VF4. Prawie, że wszystkie rzuty, hit throwy są tak obłędnie animowane ze to po prostu trzeba zobaczyć.

Tekken ze swoim "podrzucaniem i przypiekaniem laserem w powietrzu" moze isc na ryby conajwyżej:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Arucardo_1 »

Tyle że Tekken z założenia NIE ma być realistyczny tylko efekciarski, już same animacje ciosów na to wskazują, widziałeś kiedyś żeby komuś szedł ogień z ręki przy ciosie? (deathfist) albo żeby komuś pojawiały się wyładowania elekryczne na ręce? (EWGF) albo, żeby puszczał niebieskie piardy przy ciosie? (TSR)

No raczej nie. Tekken ma być "przypałerzasty" i to zresztą daje najwięcej zabawy.

Trenowałem aikido i wierzcie, gdyby Asuka miała wiernie odwzorowany ten styl to grałoby się z nią KOSZMARNIE bo 40% jej ruchów byłoby rzutami a 59% - reversalami.

To tylko przykład.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Mr_Editor »

Ja w tekkenie przeżyję wszystko (nawet gona) TYLKO NIE CHWYTY PAULA (przynajmniej ten jeden z powieszeniem się na ręce) Boże w ilu częściach to jeszcze jest spotykane?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: SubZero »

Arucardo pisze:gdyby Asuka miała wiernie odwzorowany ten styl to grałoby się z nią KOSZMARNIE
To też nie ma :P Styl się nazywa Aiki-jujutsu (Ueshiba go studiował) i używa się w nim także normalnych uderzeń. Trochę bliżej do zwykłego Aikido ma Aoi z VF.
Mr_Editor pisze:Boże w ilu częściach to jeszcze jest spotykane?
We wszystkich ? :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”