Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: yarosh »

nie wiem czy było ale ciekawie zobaczyć jaki typ ludzi przeważa na honmaru

http://www.enneagram.pl/ taka stronka z fajnym teścikiem próbującym określić naszą osobowość mi wyszło 5w4 i nawet pasuje kolejny einstein albo nietzsche ze mnie tylko nie bierzcie tego zbyt serio ;) zrobiłem jeszcze raz i znów to samo "Obrazoburca" :cwaniak:

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.

cytat "oglądanie innych z dobrymi umiejętnościami socjalnymi, ale z mniejszą inteligencją, jak radzą sobie lepiej ode mnie" fakt to boli :]
Ostatnio zmieniony 26-08-2007, 13:33 przez yarosh, łącznie zmieniany 4 razy.
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: Ana »

5w4
Obrazek
Awatar użytkownika
Random
Beginner
Beginner
Posty: 26
Rejestracja: 06-07-2007, 11:13

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: Random »

To samo - 5w4
Same indywidualności jak na razie...
Obrazek
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: luc_october »

4w5 ... indywidualista- włóczęga :]
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: AK »

6w5 coś w tym jest ale nie do końca....zakładam że w każdym z tych opisow bym znalazł coś co posuje od mnie :P ale ten chyba najbardziej jednak...
EDIT: przeczytałem całość i zdecydowanie to jestem ja hehe

Szóstka w miłości

* jest silnym i lojalnym sojusznikiem w sprawie "my kontra świat", zawsze ofiarowuje oparcie w swojej osobie
* woli wywierać pozytywny wpływ na Ciebie (np. poprzez ciepło i serdeczność czy bycie w uległym związku) niż żeby na nią wpływano. Szóstka tłumi swoje potrzeby, żeby nie czuć się podatna na to samo co inni. Woli okazywać siłę poprzez pomaganie innym osiągać swoje cele i jest wtedy gotowa do dużych poświęceń ze swojej strony
* poszukuje celów twojego zachowania "Co się dzieje pod twoim wnętrzu ?", "Co naprawdę sądzisz o mnie ?". Potrzebuje ciągłego uspokajania
* wnosi do związku zaangażowanie, poświęcenie i oddanie, ale potrzebuje zapewnień jako motoru tych działań. "Czy zawsze będziesz mnie kochać ?". Nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie. Pozytywna odpowiedź spowoduje, że szóstka będzie wątpić w twoją szczerość, więc kolejne zapewnienia są potrzebne...
* kwestionuje twoje intencje, przekręca twoje pozytywne nastawienie, zastanawia się co tak naprawdę myślisz

to do mnie idealnie pasuje :zawstydzony: hehe
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Seth
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 22-05-2006, 06:53

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: Seth »

4w5 ;)
Awatar użytkownika
luc_october
Friend
Posty: 339
Rejestracja: 07-11-2006, 22:39
Lokalizacja: libiąż called liban

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: luc_october »

no to piątka seth ;) ... znaczy się czwórka :) ... tzn. czwórka w piątkę... :D

dodam objaśnienie :)

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: K' »

5w4...
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: yarosh »

ye na razie rzadzimy
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
LK-9T9
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 26-06-2007, 14:49

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: LK-9T9 »

4w5... troche groznie to wyglada, nie chce skonczyc jak lider nirvany :/

ps. 4 do 3 :P
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: -=MASTA=- »

5w4

Ja mam tego typu testy głęboko w poważaniu, wiele z nich sobie robiłem i każdy mówił o mnie zupełnie różne, a często i sprzeczne ze sobą rzeczy. Osobowość i psychika ludzka jest tak skomplikowana, że żaden test nie jest w stanie ujawnić chociażby cząstki prawdy o nas samych.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: Jo-Jo »

5w4 ...... hm......
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
mazurkorn
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 78
Rejestracja: 17-01-2007, 18:15

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: mazurkorn »

9w8
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że sie mylili"
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: yarosh »

-=MASTA=- pisze:że żaden test nie jest w stanie ujawnić chociażby cząstki prawdy o nas samych.
no masz racje ale czasem przez taki test możesz zwrócić uwagę na coś istotnego co w nas siedzi a teścik traktuję podobnie jak test "jaką postacią z GG jesteś" ;)
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Hworuś
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 25-07-2007, 09:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Ciekawe jaki typ Enneagramu przeważa na Honmaru ?

Post autor: Hworuś »

5w4
Kage Bunshin no Jutsu!Odama Rasengan!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”