Tekken 3 a realizm walki

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Arucardo_1 »

SubZero pisze:Styl się nazywa Aiki-jujutsu (Ueshiba go studiował)

Jeśli mnie pamięć nie myli to sztuka walki rodziny Takeda też tak nie wyglądała. A już na pewno nie wygląda tak Aikido :P


Asuka ma trochę taki "Z-doopy"-style" :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Ana »

A Nina ma wpisane Aikido.... (nie to nie atak w gust Arucardo bo sama lubie blondyne a i Aikido chce trenowac, ale zawsze mam mega polew jak widze profil Williamsowy i jej style...)
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: yarosh »

bo ona tylko postawę z aikido ma podstawową (masło maślane ;) ), czyli chodzi mi oto jak stoi i ma ręce ułożone , przy oddawaniu stylu w grze najważniejsze jest właśnie to żeby sama animacja zawodnika bez ruchu (czyt. nic nie wciskasz) oddawała jak najlepiej dany styl i to w tekkenie chyba widać w miarę dobrze z pewnymi wyjątkami
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Ana »

yarosh pisze:bo ona tylko postawę z aikido ma podstawową (masło maślane ;) ), czyli chodzi mi oto jak stoi i ma ręce ułożone , przy oddawaniu stylu w grze najważniejsze jest właśnie to żeby sama animacja zawodnika bez ruchu (czyt. nic nie wciskasz) oddawała jak najlepiej dany styl i to w tekkenie chyba widać w miarę dobrze z pewnymi wyjątkami
No tyle to widac, ale za kazdym razem jak ja biore to mam polew z tego Aikdo :D (Aoi z VF :padam: )
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Arucardo_1 »

Daaaaaawno dawno temu trenowałem Aikido 4,5 roku i możecie mi wierzyć, że postawa Niny nie ma nic wspólnego z Aikido :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Ana »

Ale styl poruszania malpiatki i Edka wskazuje na capoeire ;) Dobrze ze chociaz tyle :D
Obrazek
Awatar użytkownika
yarosh
Master
Master
Posty: 249
Rejestracja: 17-05-2007, 14:42

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: yarosh »

Daaaaaawno dawno temu trenowałem Aikido 4,5 roku i możecie mi wierzyć, że postawa Niny nie ma nic wspólnego z Aikido
j atam nie trenowałem aikido więc nie wiem. czytałem za to wiele książek o sztukach walki i filozofii sztuk walki i innych takich pierdół i trafiłem na taki obrazek pokazujący jaka jest podstawowa postawa wraz z podstawowym krokiem do przodu :], i jak dla mnie ułożenie rąk barków i nóg jest identyczne, wiem że pewnie nie ma t za wiele z życiem , ale żeby nie było że ;)

a u edka to ta ginga troszkę też koślawa jest :]
https://yarosh.deviantart.com/ zapraszam

trening czyni mistrza ale nie z każdego (to chyba o mnie ^^)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Ana »

On ma po prostu sztywniejsza, taka UNICARową
Obrazek
Awatar użytkownika
!Dan!
Grand Master
Grand Master
Posty: 365
Rejestracja: 20-05-2006, 12:37
Lokalizacja: Kraków ^^
Ogrywam: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: !Dan! »

Ja tak powiem rzecz "ni z dupy": w realnej walce KAŻDY cios z
Tekkena zakończyłby ją. Aż strach pomyśleć co by się stało z delikwentem, który by zebrał Deadly Boomerang na głowę... :x
Obrazek
Sekizo
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 07-01-2010, 14:49

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Sekizo »

Według mnie Asuka Kazama Ma nieźle odwzorowane ciosy z Aikido. Sam chodzę na Aikido i tak się składa, że te ciosy które posiada Asuka ja już się nauczyłem więc wiem jak one powinny poprawnie wyglądać. Co do innych postaci realistycznie walczy jeszcze Steve Fox. :P
Sekizo
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 07-01-2010, 14:49

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Sekizo »

Zgadzam się z Arukardo Nina niema nic wspólnego z Aikido.:P
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Tekken 3 a realizm walki

Post autor: Frizen »

Hwoarang ma pieknie odwzorowane taekwon-do. Cwicze tkd i widze w jego ciosach np. f+2 jest jedna z postaw w ukladach, f+3~3 to takie potezne jop chagi, f+4 to goro chagi. Grzechem byloby nie wspomniec o tym co hwo robi jak sie wygra runde czy cos, moge wam nazwac kazda pozycje z tych co on zrobi :) . Na wlasna reke nauczylem sie ciosow typu f,f+3 czy b+4 bo one sa chyba wymyslone przez Namcokow :P Probowalem zrobic 3~4 ale skonczylo sie potezna gleba na macie :zalamany:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”