"Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Zablokowany
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

"Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Arucardo_1 »

"Właściciele stron internetowych, także prywatnych, muszą je zarejestrować, jeśli nie chcą być ścigani przez prokuraturę. To efekt ostatniego postanowienia Sądu Najwyższego - donosi "Rzeczpospolita"."


To początek pewnego artykułu na wp.pl, który napawa mnie przerażeniem. Wynika z niego, że właściciele stron internetowych, blogów i portali będą musieli je wszystkie rejestrować w urzędach/sądach jako działalność gospodarczą. Bzdura jakiej świat nie widział, ustawodawstwo żadnego kraju tego nie przewiduje. Mam nadzieję, że to kaczka dziennikarska :dontgetit: bo jak nie to wypieprzam stąd :kwasny:


artykuł jest tutaj:

http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,9158390, ... caid=145e5

i tu

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... o_a_2.html

60% spoleczeństwa idzie siedzieć :/
Ostatnio zmieniony 29-08-2007, 15:39 przez Arucardo_1, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: JJK »

O tej sprawie dowiedziałem się wcześniej z wywiadu z właścicielem pewnej strony z napisami do filmów (gość zacytował pewnien artykuł z kodeksu karnego i prawa gospodarczego - było dokładnie to samo, tyle że mniej sprecyzowane). Jednym słowem zamiast likwidować pewne problemy tworzą nam nowe. Świat już dawno się z nas śmieje, ale teraz jak to wejdzie w życie, to będzie jeszcze gorzej.

Komuna powraca :P niedługo będziemy wykupywać kartki na internet.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Yamada »

Najlepsze jest to, że rejestracja kosztuje 40 zł.


A teraz sobie policzcie ile jest portali etc w polsce (tak, z małej litery).


Arucardo, dalej jestes "proud to be polish"?
Obrazek
Awatar użytkownika
mazurkorn
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 78
Rejestracja: 17-01-2007, 18:15

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: mazurkorn »

demokracja socjalistyczna :/
"Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili pokaż, że sie mylili"
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Arucardo_1 »

Prawie na 100% sprawa jest całkiem na serio, a o kaczce nie ma mowy :/


Ja się zastanawiam jak Dumian zarejestruje Honmaru xD

"strona zajmująca się rozpowszechnianiem nielegalnego software, oraz propagowaniem grania na owym nielegalnym sofcie"

LOL
Yamada pisze:Najlepsze jest to, że rejestracja kosztuje 40 zł.
Tak, w dodatku od każdej strony. Masz 5 stron/blogów/czegokolwiek innego - płacisz 200 zł.

Nowy userbar z mojej strony na miejsce "prouda" jest chyba całkowicie uzasadniony :P

Yamada, jeśli takie kretyństwa ze strony władzy będą się powtarzać, to naprawdę zacznę zastanawiać się nad zmianą obywatelstwa na brytyjskie... :kwasny: albo spieprzę do Holandii :/ wolę, żeby mnie odwiedzali w Amsterdamie niż w pierdlu...


Najgorsze, że sądy zostaną zalane tonami syfu i teraz jak ci się włamią do domu to będą umarzać, żeby się wyrobić z tymi rejestracjami. Kogoś tu naprawdę zdrowo popier*oliło.


Ja już pracuję nad mailem do Faktu i wszystkim proponuję to samo - tabloid nie zważa na słowa, więc jeśli dostaną tony maili (byle z argumentacją a nie pieniactwem) to może uda się ich przekonać, żeby nie zostawili suchej nitki na tym pomyśle. Wtedy - przedstawić argumenty, może to rozpocznie przynajmniej dyskusję w mediach, a każda dbająca o elektorat partia wraz ze swoją grupą lobbystów by w takiej sytuacji nacisnęła na SN i to z przytupem i publicznie, by udupić pomysł. Wtedy może SN sie wycofa alebo zmieni, przynajmniej, aby trzeba było rejestrować tylko te komercyjne albo coś... debile nie umieją dobrze napisać ustawy to trzeba to robić za nich... żal :/


Więc, pisać maile do tabloidów! ale już! Do Platformy też polecam, bo ona nie przepuści takiej okazji powiększenia elektoratu i jeśli dużo osób im napisze to coś zrobią... oby :)
Ostatnio zmieniony 31-08-2007, 23:24 przez Arucardo_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Żółw »

Pfff... to są wszystko bzdury :rotfl:
Widzę, że kampania wyborcza PO w necie już trwa... :wstyd:
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Arucardo_1 »

no wiesz... gdyby PO takie rzeczy ogłaszała ale Rzeczpospolita to zbyt poważna gazeta chyba jest, więc wałków by nie kręcili...



zresztą Yoshi - MH mi właśnie napisał, że to samo przeczytał w "Wybiórczej"...
Ostatnio zmieniony 29-08-2007, 20:20 przez Arucardo_1, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: KRELIAN »

Marcin R. prowadzi amatorską stronę internetową poświęconą muzyce elektronicznej. W związku z opisanym postanowieniem SN prosi, żeby nie podawać jej adresu.

- Chyba i tak ją zlikwiduję, skoro mam mieć przez nią nieprzyjemności - mówi.


ukleklem
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
arek00
Beginner
Beginner
Posty: 6
Rejestracja: 19-07-2007, 17:31

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: arek00 »

teraz tylko czekać na atak hackerów na rządowe servery. kurde sam prowadze strone i nie mam zamiaru jej rejestrować i jeszcze placić. niech mnie wsadzą do pierdla choć mam dopiero 15 lat.
Awatar użytkownika
Cargo
Graphic Master
Graphic Master
Posty: 246
Rejestracja: 03-08-2006, 10:11
Lokalizacja: Cz-wa

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Cargo »

Przed godzina obejzalem teleekspres i mowili ze jednak nie bedzie trzeba rejestrowac stron www...
Odetchnąłem z ulgą <uff> :P
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Arucardo_1 »

heh też widziałem ten teleexpress :D

temat nadaje się do zamknięcia i do archiwum na pamiątkę tego jak nas politycy straszą :P
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: "Prywatne WWW to także dzienniki lub czasopisma"

Post autor: Ana »

Amen
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Hyde Park”