Dlaczego w Polsce jest jak jest

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Ana pisze:Ja nie twierdze ze komuna to byl zbawczy okres, ze bylo genialnie. Nie bylo. A teraz jest? Co jest lepsze?
Ana pisze:I szczerze mowiac wolalabym stac tydzien w kolejce po szampon czy papier toaletowy niz zyc w dzisiejszym bagnie.


Jeśli naprawdę sądzisz, że za komuny było lepiej to nie mam pytań :zdegustowany:
Zbyt dużego plusa u mnie załapaaś za to, że w końcu zmieniłaś avatar na lepszy, więc nie będę się nabijał z tych argumentów tylko powiem krótko:


A czy myślisz, że gdyby rządzili komuniści to by tego wszystkiego nie było?
Byłoby i to w większym stpniu.


A ja wolę mieć 1200zł i mieć co za to kupić niż 1 000 000 000 i nic nie móc za to kupić.
Ana pisze:Co do komuny, mowisz ze robotnik mial lepiej. Ano miał. Bo robil w kilku miejscach pracy, dorabial jak mogl.
mi chodziło o to, że POSTAWOWĄ PENSJĘ miał wyższą
Ana pisze:szczerze mowiac jak rozmawiam z rodzicami wspominaja te czasy z usmiechem.
Akurat podam Ci przykład z własnego podworka, moj tata jest kierowca. Za czasów komuny jezdzil w firmie i azrabial naprawde nie malo.

Tylko poparcie mojej tezy, że człowiek z niższym wykształceniem miał lepiej. Mój ojciec jest psychologiem (oczywiście studia skończył) i całą komunę zarabiał o wiele mniej niż dzisiaj, moi rodzice wynajmowali mieszkanie a teraz mają dom. Ojciec mój mówi, że komuna zmarnowała mu dzieciństwo i młodość. To tyle w kwestii powoływania się na wspominki rodziców
Ana pisze:szczerze mowiac jak rozmawiam z rodzicami wspominaja te czasy z usmiechem.
Ja swoje gimnazjum też, ale nie cofnął bym się w czasie jakby mi kto zaproponował. Nostalgia za dawnymi czasami, za dzieciństwem, jest normalnym zjawiskiem psychologicznym i nie może być używana jako argument w poważnej dyskusji.

Ana pisze:Prywatyzacja zakladów? Zakladów ktore wykupuja zagraniczni inwestorzy i taki dupek na stanowisku prezesa wyciaga 15-20tys miesiecznie a pensje maxymalna daje 1200zl?
a jak ty sobie wyobrażasz żeby to wszystko zostało państwowe? Nierealne ekonomicznie

Ana pisze:Bo u nas nawet asfaltu polozyc nie potrafia, zamiast 7 warstw klada 3 bo taniej.

Myślisz, że za komuny kładli 7? A kiedy powstały nasze najgorsze drogi?

Niemcy przed wojną kładli 7 i ich autostrady służą do dzisiaj. Komuchowskie trzeba było zmieniać po 10 latach (zdzierać cały asfalt i kłaść od nowa) a łatało sie je już po roku. Niezła różnica ;)

Ana pisze:Ze o calej parodii politycznej nie wspomne. Mam ochote sie pochlastac jak slysze cudowne wypowiedzi Kaczynskich ("od niezjedzenia kolacji jeszcze nic nikomu sie nie stało" wypowiedz odnosnie glodujacych pielegniarek).
To efekt pluralizmu politycznego... a wyśmianie protestu to też forma walki z nim.


No fakt, za komuny było lepiej, wypuścili by czołgi i spokój by był, taaaaa...




jeszcze do Wawrzyna:
Wawrzyn pisze:
No, chyba że było się we wszechwładnej PARTII :padam:
Wtedy się człowiek liczył, ale możesz być pewna że nie z racji wykształcenia, a układów.
:lol: A do dzisiejszych czasów coś się zmieniło?Nadal nie zdobędziesz znaczącego stanowiska nie będąc w żadnej partii.
tego nie wiem, ale źle zrozumiałeś moją wypowiedź. To był kontrargument przeciw temu, że wykształcenie za komuny niby dawało pozycję (terefere) Tezy, że teraz układy są zbędne, nikt nie postawił. :)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

Co do psychologii to wez pod uwage ze w tamtych czasach byla inna mentalnosc ludzi i spoleczenstwo wstydzilo sie korzytsac z takiej pomocy a teraz jest wrecz moda na to. Z tego wyciagnij wnioski.
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: eq2D »

Dlaczego w Polsce jest jak jest? Bo wszystko dużo pierdolą, a nic nie robią...
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

Ana pisze:Co do psychologii to wez pod uwage ze w tamtych czasach byla inna mentalnosc ludzi i spoleczenstwo wstydzilo sie korzytsac z takiej pomocy a teraz jest wrecz moda na to. Z tego wyciagnij wnioski.

WTF?
nic nie zrozumiałem z tej wypowiedzi... trochę zbyt abstrakcyjna. Jakiej pomocy? jaka moda? Jakie wnioski?
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Karington »

ja to rozumiem tak, że dawniej społeczność nie korzystała z psychologa, bo uważali, że jest im nie potrzebny. Z mentalnością to tak, że w tamtych czasach ( osobiście nie wiem, ale tak słyszałem ) ludzi byli bardziej skryci, bo pełno było agentów i nikt nie zwierzałby się obcej osobie... Dzisiaj "jest to na topie" chociażby dlatego, że większość gwiazd, sportowców korzysta z tej usługi ( psychologa )
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Komandos »

Karington pisze:ja to rozumiem tak, że dawniej społeczność nie korzystała z psychologa, bo uważali, że jest im nie potrzebny. Z mentalnością to tak, że w tamtych czasach ( osobiście nie wiem, ale tak słyszałem ) ludzi byli bardziej skryci, bo pełno było agentów i nikt nie zwierzałby się obcej osobie... Dzisiaj "jest to na topie" chociażby dlatego, że większość gwiazd, sportowców korzysta z tej usługi ( psychologa )
No nie wiem czy chodzenie do psychologa jest w Polsce na topie. Za wielką wodą może tak ale nie u nas.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Oen »

Polska lubi zgapiac od tych za wielka woda :P
Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Karington »

zwykli ludzi nie chodzą generalnie jak nie mają problemów, ale Ci na szczycie z tego co wiem to raczej większość, i dałem na Topie w cudzysłowie bo przecież nie chodziło mi o to że jest na topie jak jakiś ciuch czy coś ...
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

mi chodziło o zjawisko psychologiczne a nie chodzenie do psychoanalityka -_-'

(no bo psycholog a psychoanalityk to co innego ale 99% populacji nie rozróżnia -.-)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

http://miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,4 ... l?skad=rss

o tym tez duzo dzis sie mowi w wiadomosciach :)
List otwarty Owsiaka do Rydzyka
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

lol xD
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Ana »

odp na pytanie z tematy

DLATEGO-->


A ja lubie ogorkowa
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: KRELIAN »

no to bedziemy mieli problem bo ja wole pomidorowa

jak chyba kazdy facet ktorego znam
Ostatnio zmieniony 08-09-2007, 13:09 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: JJK »

ja nie znoszę pomidorowej :znudzony: tak jak i barszczu białego :P czerwony za to i ogórkową wręcz uwielbiam :)

gud czojs :D :D :D
Ostatnio zmieniony 10-09-2007, 22:08 przez JJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Dlaczego w Polsce jest jak jest

Post autor: Arucardo_1 »

a moja ulubiona zupa nazywa się... "Nic" :P

żeby offtopu nie było: w Toruniu Mężydło kandyduje z Listy PO, a Sobecka z PiSu.
To się dopiero nazywa znaleźć między Scyllą i Charybdą :zdziwko:
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”