Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Zapowiada się naprawdę kawał niezłego anime zresztą co będę gadał zobaczcie sami:

http://www.first-squad.com/
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

widziałem to juz dawno, boje sie że na trailerze sie skonczy...ale oby nie bo zapowiada sie nawet spoko
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Higurashi no Naku Koro ni

MASAKRA - gatunek: horror, dramat, mystery wiec tu już zapowiada się ciekawie.


To anime jest GENIALNE. Mówię Wam - nie dajcie się zwieść kolorystyce i kresce - jest naprawdę ostre z git linią fabularną i sporą ilością sadystycznych scen. Zaskoczy was sposób przedstawienia akcji - jest ona podzielona na chaptery, ale w bardzo niekonwencjonalny sposob (nie będę zdradzał szczegółów, ale każdy kto dobije do drugiego chaptera od razu zaskoczy o co mi chodzi) i może sie wam to z początku wydawać dziwne ale gwarantuję że co najmniej ostro zaskoczy Was o co chodzi z tym sposobem przedstawienia akcji.

Cała intryga jest BARDZO dobrze i dokładnie skonstułowana. KAżdy chapter to kolejny element układanki. http://www.download-anime.info/hell/ind ... rashi.html - tutaj macie którko opisane ocb w tym anime.

Naprawdę WARTO to obejżeć;]
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

A ja wspomnę o anime pod tytułem Karas naprawdę świetna kreska. Pierwsze skojarzenie Guyver stare ale jare anime. Główną zaletą oprócz świetnej fabuły klimatycznych bohaterów są na pewno sceny walki mroczne i niezwykle efektowne.

Więcej skrobnę ja już zapoznam się z całą serią ale już teraz po 1 ova mogę wam polecić.

Zainteresowanych odsyłam tutaj:

http://www.anime-gate.pl/modules.php?na ... nime&id=29
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Kolejne anime...

Air TV

Gatunek: obyczajowy, dramat,

Bardzo, bardzo dobre anime. Niepozorna kreska ale jest to naprawdę smutne anime z małą domieszką fantasy. Opis macie tutaj: http://www.download-anime.info/hell/ind ... e_air.html ale żaden opis nie jest w stanie opisać, odzwierciedlić tego, co dzieje się w tym anime. Naprawdę smutna, wzruszająca historia i świetne zakończenie. Nie jest to długa seria wiec myślę, ze nikogo nie zaboli gdy ją obejrzy bo naprawdę warto. zdecydowanie polecam :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Jest jeszcze kinówka Air'a , która jest jakby streszczeniem całej serii z nieco zmienionym zakończeniem (bynajmniej nie weselszym :P ) i dwuodcinkowa OAVka (tzw. Summer Special Chapter).

Heh, anime na podstawie Visual Novels coraz popularniejsze się robią. Tsukihime, F/SN, Air, Kanon (który swoją drogą wymiata, przynajmniej wersja 2006), w niedługiej przyszłości Clannad (na którego czekam niecierpliwie).
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Wiem wiem - właśnie obejrzałem całość:).

Film opowiada niby tą samą historię ale są wyraźne różnice fabularne (np. wątek Ryuuya / Kanna diametralnie się różni). Film jest też prostszy do zrozumienia - głównie dzięki temu, że rzeczywistość jest na bieżąco przeplatana retrospekcjami z przeszłości (swoją drogą są one piękne i niezwykle malowniczo wykonane). Film podobnie jak anime ma świetne zakończenie. Ponadto relacje Yukito / Misuzu są w filmie znacznie wyraźniej zaznaczone.

Wszystkim, którzy jeszcze po Air'a nie sięgnęli polecam oglądać w następującej kolejności:
Air TV (to podstawa)
Air Summer Special (znaczne rozbudowanie wątku Kanny)
Air the Movie (jako rewelacyjne uzupełnienie, pomimo, ze bardzo się od serii TV różni)

Coś pięknego, naprawdę wspaniałe anime.


PS: Sub - no raczej - Higurashi też jest przecież na podstawie Visual Novel;].
Aha - Kanon i Kanon(2006) to są 2 całkowicie różne anime, czy po prostu 2 sezony tego samego? Są ze sobą powiązane?
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Z tego co wiem to wersja 2006 jest remake'em wersji starszej (2002). Jakie są różnice w scenariuszu nie wiem, bo wersji 2002 nie oglądałem, wiem tylko że jest znaczna poprawa wizualna (Kyo-Ani FTW ^^) i chyba więcej elementów komediowych (Yuuichi bardziej FTW ^^'').
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Obrazek
Awatar użytkownika
Gargooletz
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 07-09-2007, 21:41
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Gargooletz »

Yamada pisze:1 września w Japonii ukarze się pierwsza część tetralogii Rebuild of Evangelion. Powiem tylko tyle - nareszcie!
Po pierwsze witam wszystkich forumowiczów.
A co do tematu. Osobiście nie jestem taki optymistyczny co do Rebuilda. Takie gwałcenie historii może przynieść wiele szkód. Już wiadomo, że zostaną dodane nowe postaci, inne zostaną wprowadzone dużo wcześniej (patrz Kaworu) no i całość ma być bardziej przystępna dla przeciętnego widza, co już brzmi bardzo groźnie.
Przyglądając się trailer'om faktycznie widać, że wiele kultowych scen zostało przerysowanych toczka w toczkę tyle, że w nowej grafice i bogatym wykorzystaniem efektów cgi. Wszystko fajnie, ale mi na przykład nowe projekty evangelionów nie odpowiadają. Niby są to subtelne różnice, ale jednak niszczą ogólny image ev.

Jako ciekawostka: Kaiyodo już wydało nowe modele evangelionów w serii revoltech.
Można je zobaczyć tutaj.

Eva 01
Eva 00
Born To Lose - Live To Win
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Obejżałem Kanona (oryginał z 2002) i jest bardzo dobry, ALE to nie jest poziom AIRa moim zdaniem. Chociaż nie da się ukryć, ze potrafi kilka łez z oczu wycisnąć;]. Zabieram się za remake teraz;].
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

No to czekam na relację/porównanie bo zawsze się zastanawiałem czy warto oglądać wcześniejszą wersję jeśli widziałem wersję 2006.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

No wiec jestem już po projekcji obu Kanonów.

Oryginał jest bardzo dobry, ale remake jest zdecydowanie lepszy. Rozwinęli kilka watków, kilka dodali, trochę rzeczy zmienili, ale to nie zmienia faktu, ze jeżeli ktos chce ogladnać Kanona to powinien siegnać po remake bo jest po prostu lepszy.

Sporo scen jest zmienionych np w remakeu Yuuichi nie uderza Makoto gdy ta puszcza kotka na szosę, samo imię dla kotka jest wybierane tylko przez Makoto i Yuuichiego (podczas gdy w oryginale są obecne jeszcze przy tym Ayu i Nayuki) itd.

Wiele wątków zostało znacznie rozwinietych, jak np. przeszłość Mai (w oryginale praktycznie nic nie ma na ten temat, a tutaj mamy naprawdę fajnie to pokazane) lub watek Makoto.

Różnice też są, np w remakeu pojawia się prawdziwa Makoto, a w oryginale nie.

Generalnie remake ma śliczną oprawę i oglada się to bardzo bardzo przyjemnie - wiele scen jest ślicznie wrecz przedstawionych, zdecydowanie fajniej niż w oryginale (no ale remake jest nowszy wiec to logiczne).

Ogółem - jeżeli ktoś widział remake'a to moze obejżeć oryginał jako ciekawostkę, bo nic go nie zaskoczy. Natomiast jeżeli ktoś widział tylko oryginała to musi obejzeć remake - ogladałem go osobiscie na świeżo po oryginalnej wersji i naprawdę nie odczuwałem żadnego deja vu.

Są w tym anime lekkie elementy fantasy, ale to jest charakterystyczne dla Key'a, no i dzieki tej odrobinie magii mogą stworzyć wiele świetnych motywów co pokazali zarówno w Kanonie, jak i w AIR'ze.

Swietne anime. Ekipa z Key'a to jednak artysci.


Ocena?
Kanon 2002 - 8/10
Kanon 2006 - 9/10

Zdecydowanie polecam


Kiedy wychodzi Clanned btw?:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

Yamada jak piszesz spoilery to nie używaj kolorków bo jeśli ktoś ma inny styl na forum to i tak nic nie da (poza tym nawet na standardowym jest widoczne). Od tego jest [ spoiler] [ /spoiler] ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Yamada pisze:Kiedy wychodzi Clanned btw?:P
The Movie w kinach teoretycznie już jest (japońskich oczywiście :P my na jakąś znośną wersję trochę poczekamy), seria TV ma się zacząć w październiku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”