Tekken bez lagów??

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Tekken bez lagów??

Post autor: Kukis »

Mam na mame T3 (nawet graika lepsza bo tła są 3d-wersja automatowa) tylko ze chodzi w zwolnionym tempie, byc moze to kwestia konfiguracji(wczesniej wogole nie chodzil bo nie wiedzialem ze trzeba plugin 3D;p).

Jak sie gra np w MvsC przez mame (on line oczywiscie) to nie ma lagów!!

Ja nie umiem ustawic mame zeby Tekken chodzil dobrze ale moze ktos potrafi :)
POPROBUJCIE SAMI Z MAME I TEKKENEM TO MOZE COS WYJDZIE :)

Gdyby sie okazalo ze tak jak MvsC chodzi bez lagow to byloby cos ekstra :)

info. Tekken 3 jest na 100% na mame32 0.81. Oto dowód :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: Dumian »

Ja się na Mame raczej nie znam ale wydaje mi się, że Tekken nie jest w 100% grywalny na tym emulatorze. To by wyjaśniało animację w zwolnionym tempie. Innym powodem mogą być wymagania sprzętowe, najlepiej niech ktoś obeznany w emulacji innych systemów niż Playstation się wypowie.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: czit »

tekken 3 na mame jest grywalny tylko w najnowszej wersji mame co oznacza ze w 100% rozgrywka zapewne nie jest idealna
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: AK »

nie ma takiej możliwosci żeby sie przezucić na mame... u mnie chodzi tragicznie tak samo zreszta jak i u ciebie ;) a przecierz nie mamy takich słabych kompów... widze ze ci się nudzi i kombinujesz jak sie da,ale ten pomysł jest spalony... próbuj dalej :)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: Kukis »

Ale wczesniej jak sie nie poprobowalo to wogole ten tekken nie szedl. Nie pisze ze na 100% ale byc moze da sie tylko trzba skonfigurowac i moze jakis plugin zaltwic.
(no nudzi mi sie czasem i kombinuje :P ;) )
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: ChUmB@ »

też patrzyłem czy tekken 3 działa mi na mame ale mi sie nawet nie urochomił... :kwasny: ale jakbyscie co wykombinowali ze pójdzie dajcie cynk :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: Aserot »

Mi T3, TTT chodzą na mame ale narazie są nie grywalne duże błedy w grafie np: znikające postacie, bardzo duże skoki fpsów wiec narazie granie na za pomocą mame w TTT i T3 jest raczej nie możliwe.

Jeśli komuś TTT, T3, SF EX2+, SC działają dobrze na mame (lub na HK2v9) niech da mi znać.

GG- 6044700
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: SubZero »

Z tego co się orientuję, to praktycznie wszystkie bijatyki 3D na MAME są aktualnie niegrywalne (błędy w grafice, niska prędkość, zwiechy itp.) i prawdopodobnie jeszcze długo nie będą. Ostatnio (chyba w wersji 0.104) udało się uruchomić TTT, ale do grywalności to jeszcze daleko. Konfiguracja emu raczej nie ma z tym nic wspólnego, bo MAME (przynajmniej wersja normalna, nie jakiś klon) nie korzysta z pluginów graficznych, co po części wyjaśnia niski framerate (całe obliczenia wykonuje procek). No i inna sprawa, że MAME i tak nie obsługuje gry sieciowej.
MiodeK
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 22-04-2006, 19:56
Lokalizacja: Trzebncia

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: MiodeK »

Na mame nieda się grać w gry 3D poniewarz potrzeba do tego 60FPS(tekken 70FPS) a mame obsługuje chyba do 40 czy jakoś tak. Najlepsze do grania w bijatyki 3D z automatów jest Zinc, po odpowiedniej konfiguracji gry chodzą jak najbardziej sprawnie chociarz z sutawieniami klawiszy męcze się do etraz bo niemoge zmienić a na domyślnych gówniano się gra, oczywiście można podłączyć pada ale ja niemam.


POZDRO!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: SubZero »

MiodeK pisze:mame obsługuje chyba do 40
Że tak powiem, BS. Dowód. Gry 3D na MAME chodzą wolno, to fakt (patrz mój poprzedni post) i z tego samego powodu na ZiNcu faktycznie chodzą lepiej (on wykorzystuje kartę graficzną), ale do ideału też daleko. Z tego co się orientuję (ale tu muszę zaznaczyć że już chwilę się ZiNcem nie bawiłem) większość gier chodzi bez dźwięku, no i są to gry tylko z jednego systemu (Namco System 11 ?), więc np. taki Tekken Tag, czy Soul Calibur już nie ruszy.
Co do
MiodeK pisze:na domyślnych gówniano się gra
to wystarczy pogrzebać w pliku controller.cfg, ewentualnie po prostu ściągnąć jakiś frontend (np. ZiNcFE) i można bez problemu konfigurować klawiaturę.
MiodeK
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 22-04-2006, 19:56
Lokalizacja: Trzebncia

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: MiodeK »

Mam Zincfe i w controller.cfg tez się bawiłem ustawiałem all ale się nie zmienia. :/
SubZero pisze:Soul Calibur już nie ruszy.
To nie do końca wina Namco gdyż Soul Calibur ma zabezpieczenie którego niemogą złamać ale cały czas na dym pracują. Mam nadzieje że im się uda.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: Aserot »

Sub dowód jest dobry (mam tylko jedno pytanko to ty grałeś Edmundem, SF2 klasyka :)) . Co do 3d na mame to na klonie mame HK2v9 jest SC ale działa straszecznie wolno i ma mnóstwo błędów w grafice zato dzwięk jest wporządku screen1 screen2 wiem że już to pisałe ale jeść komuś chodzi dobrze SC TTT T3 SFEX2+ Star Gladiator niech da mi znać.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: SubZero »

Ja akurat grałem Ryu, ale w sumie to było tylko na potrzeby screena (trochę za mała rozdzielczość do komfortowej gry :P ). Soula też kiedyś na MAME uruchomiłem, ale grywalnym to tego nie można było nazwać. Ostatnio coś tam się zabrali za TTT ale nie wiem jak to teraz wygląda. A co do SFEX2+ to można go odpalić przez ePSXe (jest wersja na PSXa, sam ją posiadam). Ciekawe jak chodzi Killer Instinct pod MAME... :)
Tuminure
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 21-10-2006, 07:53

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: Tuminure »

Jest tu ktoś, kto odpalił TTT na MAME? Jeżeli tak... to mógłbym się dowiedzieć jaki jest wymagany emulator oraz co do niego trzeba ściągnąć? U mnie gra staje w miejscu podczas blue screena :/
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Tekken bez lagów??

Post autor: SubZero »

Tuminure pisze:U mnie gra staje w miejscu podczas blue screena
Ostatnio nie testowałem, ale raczej nikt dalej nie doszedł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”