Muzyczny quiz

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

dobra nie wiem...... ten utworek #3 to jest z jakiejś gry rytmicznej i to jest przeróbka orginału pt. Fryderyk Chopin - Etiuda Rewolucyjna :| .....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Ehh :kwasny: Jo-Jo to łatwe. Nie umiesz dobrze wykorzystać swojej wiedzy... Dobra dam ci mega-podpowiedź (po raz ostatni :] ).
Przetłumacz tytuł tego utworu na angielski dołącz tytuł gry i wrzuć do wyszukiwarki, powinieneś szybko odnaleźć.

[ Dodano: 21-09-2007, 23:03 ]
KRELIAN pisze:JJK przyznaj sie to za to Genji prawda? :P , akurat to ostatni kawalek jaki by mi do glowy przyszedl choc nie powiem ze juz go gdzies slyszalem :D
No... przypomniałeś mi bardzo dobrą ścieżkę, z niezłej gry. A ten twój kawałek to z mega hiper ultara super znanej oldschoolowej gry ;) w którą grałeś :D .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

tak tak , mialem napisac ze to walek z Contry ale nie posiadam kobiecej intuicji wiec nie chce punktow ;)

buhahahaha wyjdzie ze ja ją mam :D

PS. czasem warto posluchac "tej drugiej strony" no nie? :P
Ostatnio zmieniony 21-09-2007, 23:55 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Punktów i tak byś nie dostał xD, bo regulamin nie pozwala (jeden wałek dla jednej osoby :P).
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

hmm no to jesli faktycznie tak jest to teraz juz nie mam watpliwosci co do tego ze powinno sie na stale wprowadzic podawanie komu jaki kawalek jest dedykowany a dopiero jak ktos nie zna swojego to inni moga sie brac za reszte w celu nabijania punktow ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

W sumie masz rację, zniknie jednak ten element tajemniczości (który wałek mój?)... Od następnego razu niech więc tak będzie (jeśli nie będzie sprzeciwów ;) ). Ja się zgadzam.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

JJK pisze:W sumie masz rację, zniknie jednak ten element tajemniczości (który wałek mój?)...
Dokładnie, dlatego ja jestem za starym sposobem. :P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

Akcja - no rzeczywiscie 'element tajemniczosci' w muzycznym quizie jest mega miodny. wchodze w temat i przykladowo slysze wałki z castlevani i finala w ktore to serie kroje namietnie. zakladajac ze zalezy mi na punktach zapodaje ten ktory kojarze w pierwszej kolejnosci bez sprawdzania w osteku i okazuje sie ze moj walek jest z contry w ktora gralem w podstawowce - jakiez to tajemnicze :oczami:

w kazdym razie swoje argumenty podalem a ze to nie moje podworko robta co chceta ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

Ja raz miałem GTA (i kilka razy DMC) i nie narzekam. :P A nawet jeżeli odgadniesz "kogoś" otwór to co? Nic, bo to przecież zabawa... a jeżeli ten element dodaje zabawie "miodności", to nie widzę sensu by z niego nie skorzystać. :P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: KRELIAN »

mi chodzi o te zmiany glownie przez pryzmat ograniczania sie do jednego wałka - miodna jest regula ze znasz a nie mozesz sie wypowiedziec dlatego ze nie urodziles sie wyrocznia? no ok :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Jo-Jo »

oki ;p

Dance Dance Revolution 7th Mix - Kakumei

:P
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyczny quiz

Post autor: JJK »

Jo-Jo. W sumie to ten utwór wpierw pojawił się w IIDX 7th Style :] , ale niech będzie - 3pkt.

Wiedziałem że nie obejdzie się bez sprzeciwu :) . Proponuję takie rozwiązania:

1. Nie będzie ujawniania dedykacji... przynajmniej za darmo :P. Za odkrycie swojego kawałka i podanie obu członów (gra i utwór) - 3pkt. Jeżeli ktoś będzie miał dedykację w danym zestawie, ale nie będzie wiedział który to utwór - prosi zadającego o ujawnienie numeru swojego utworu, z tym że w tym momencie za odgadnięcie otrzyma 2pkt.
Osoba która odgadnie utwór z dedykacją należącą do innej osoby przed i po ujawnieniu numeru otrzymuje 2pkt. "Puste" utwory warte są do 2pkt. dla każdego.

2. Dodatkowo każda osoba będzie miała szansę na zdobycie bonusowego punktu, jeżeli już coś w tej kolejce odgadła i w zestawie pozostaną jakieś nieujawnione dedykacje. W takich okolicznościach wpisuje na początku posta "Bonus" - równoznaczne jest to z tym że płaci 1 punktem za możliwość zdobycia 2pkt. Otrzyma je jeśli odkryje i odgadnie w całości "pusty" utwór. Niepełna lub błedna odpowiedź czy trafienie na dedykację spowoduje utratę "zapłaconego" punktu.

Nr 1 to poważna propozycja a nr 2 to taka ciekawostka mozę się sprawdzi :P .

[ Dodano: 23-09-2007, 20:26 ]
Odpowiedzi:

02. Raiden Densetsu - "Gallantry";
05. Zanac - "Stage BGM 1"/"BGM 00";
06. Bloody Roar II: Bringer of the New Age - "Lust in Peace";
10. M.U.S.H.A. Aleste - "For the Love of...";
11. Armed Police Batrider - "Stab and Stomp";
12. Tales of Phantasia - "Fighting of the Spirit";
13. Guardic Gaiden/The Guardian Legend - "Main Title";
14. ICO - "Castle in the Mist";
15. Romancing Saga 3 - "The Last Battle";

Insane. Thunder Force 3 - "Final Take a Chance" (Toshiharu Yamanishi);

Krelian jest offline, także kolej na Akcję :) .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: SubZero »

JJK pisze:14. ICO - "Castle in the Mist";
Cholera, wiedziałem że znam ten utwór, ale nie zdążyłem poprosić o hinta :P
Btw. ICO - genialna gierka :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Yamada »

Kurde wiedziałem ze to jest albo Tales of Phantasia albo pierwszy Star Ocean, ale nie mam OSTów z tych gier na HDD and i could not confirm this dammit:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyczny quiz

Post autor: Action »

Zasady te co zawsze + to co opisał JJK 3 posty wyżej :P

Utwory dedykowane są dla: Adriankillera, SubZero, Dumiana, Yamady, Pattricka, Jo-Ja, Aserota i JJK

Utwór nr 1
Utwór nr 2 - Melty Blood - Watanabe "Raito" Seisakujyo - "The end of 1000 years" - utwor Pattricka odgadł Sub, 2pkt.
Utwór nr 3 - Vagrant Story - "Preface ~ Investigation Report Regarding the Graylands Incident" - odgadł JJK, 3pkt.
Utwór nr 4
Utwór nr 5
Utwór nr 6
Utwór nr 7 - Xenosaga Episode III - Yuki Kajiura - "We've got to believe in something" - odgadł Yamada lecz utwor Suba wiec 2pkt.
Utwór nr 8 - Dead or Alive - Kazuhiko Inaba, Makoto Hosoi - Heated Heartbeat (Jann Lee) - odgadł Dumian, 3pkt.
Ostatnio zmieniony 25-09-2007, 16:09 przez Action, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”