Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Tematy związane ze stroną, forum i profilami społecznościowymi Honmaru FGC, m.in. sugestie, pomysły, regulamin itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Dumian »

Jeśli chcesz do nas dołączyć i pomóc, wspólnie z nami tworzyć Honmaru - Fighting Online Center, daj znać, rozpatrzymy każdą propozycję.

Postaram się rozpisać parę "profesji" wśród których przy odrobinie dobrej woli każdy user może znaleźć coś w czym może się sprawdzić.

------------------------------------------------

1. Newsy.
Potrzebujemy osób na bieżąco śledzących świat bijatyk z dużym naciskiem na te oferujące tryb online ale oczywiście nie tylko. Na to stanowisko wymagana jest poprawna i składna pisownia, znajomość zasad ortografii (albo chociaż obsługi słownika :P), znajomość języka angielskiego również mile widziana. Zaznaczam, że nie muszą to być jakieś mega rozbudowane teksty, chodzi po prostu o podawanie na stronie bieżących informacji ze świata bijatyk.

2. Support.
Jedna z ważniejszych spraw na Honmaru. Support głównie w postaci sfery turniejowej, czyli organizacje wszelkiego typu rozgrywek sieciowych itp. Nie jest wymagane jakieś większe doświadczenie, po podpatrzeniu jak to wyglądało wcześniej (archiwalne turnieje) i przy odrobinie chęci każdy sobie poradzi (na początek polecam temat jak zostać organizatorem). Nie mogą to być ciągle te same osoby, które z czasem się wypalają, potrzeba nam świeżej krwi.

3. Webmaster, złota rączka.
Wymagana znajomość php/html/sql itp. czyli wszystko to co może się przydać do współtworzenia Honmaru od strony technicznej. W planach mamy stworzenie kilku mini serwisów Honmaru (jako przykład niech posłuży doa.honmaru.pl) i ktoś musi się tym zająć, do tej pory (od strony technicznej) byłem to tylko ja. Mile widziana znajomość tematyki o której traktować będzie tworzony projekt (zbieranie materiałów, rozplanowanie działów itp.) jednak nie jest to wymagane - zawsze można podzielić zadania. Dodatkowo bardzo ważny jest "pomysł na..." czyli nic innego jak kreatywność i pomysłowość w tym co chce się zrobić. Mam tu na myśli nie tylko "przyjmowanie zleceń" ale także własne pomysły i inicjatywę.

4. Grafika
Jak wiadomo nieodłącznym elementem większości projektów jest grafika a więc potrzebne są osoby, które wykorzystają swoje artystyczne umiejętności dla dobra społeczności Honmaru. Grupa osób zajmująca się grafiką jest zrzeszana w naszej grupie Graficy pod przewodnictwem zwycięzcy konkursu graficznego - Cargo. Pytania, zgłoszenia itp. proszę kierować do moderatora grupy lub do mnie.

5. Pretendent do miana członka EOTT.
Jak można dowiedzieć się z tematu EOTT jest to grupa osób zawsze chętna do testów przeróżnych gier posiadających tryb online. Oczywiście nam chodzi głównie o bijatyki i to pod tym kontem przede wszystkim odbywać się będzie rekrutacja.

6. Publicysta.
Osoby mogące pisać wszelkiego typu artykuły, poradniki, FAQi, tutoriale i recenzje (oczywiście głównie bijatyk) są zawsze mile widziane w szeregach Honmaru a teksty przez nich tworzone mogą stanowić mocne podbudowanie wartości merytorycznej strony.

7. Inne.
Pod nazwą "inne" kryją się bardzo różnorodne zadania. Może to być zaczynając od pomocy w organizacji turniejów a na pisaniu poradników itp. kończąc. Zawsze przydatne są też osoby z dobrymi łączami do uploadu plików na potrzeby działu download (głównie filmy dotyczące bijatyk ale nie tylko). Wielce przydatna może być również znajomość języków, często zdarza się tak, że trzeba coś przetłumaczyć z angielskiego na polski lub odwrotnie. Krótko mówiąc wszystko czym dana osoba zechce się zająć i w czym zechce pomóc przyjmiemy z otwartymi ramionami. Własne pomysły i inicjatywa wskazane.

------------------------------------------------

Honmaru to niekomercyjny serwis a co za tym idzie nie jesteśmy w stanie zaoferować żadnych materialnych korzyści płynących ze współpracy. W zamian tego oferujemy to co mamy, czyli dostęp do szerokiej publiczności, rangi redakcyjne, kolorowy nick, dostęp do niedostępnych dla zwykłych userów sekcji serwisu takich jak panele administracyjne, posada moderatora oraz przede wszystkim satysfakcja z wykonywanych zadań i praca w przyjaznym zespole fanów bijatyk tworzących najdłużej działający w Polsce serwis dotyczący mordobić ;-)

W każdym razie oni już nam pomogli i nie pożałowali :)

Honmaru Cię potrzebuje a więc nie zwlekaj i dołącz już dziś do ekipy tworzącej najlepszy polski serwis poświęcony bijatykom ;)

Obrazek

Zgłoszenia i konkretne propozycje piszcie najlepiej jako prywatną wiadomość do mnie, ewentualnie na moje GG (w profilu) lub na IRCu. Jeśli macie jakieś luźniejsze kwestie lub pytania, na które odpowiedź może się przydać większej ilości osób to piszcie w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 04-05-2010, 15:51 przez Dumian, łącznie zmieniany 8 razy.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: KRELIAN »

jesli chodzi o Support to bedzie teraz mocno wskazany bo Ana i ja pasujemy na dluzszy czas z tym biznesem. poki co na pewno najblizszym turem zajmie sie Dismaster ale z doswiadczenia wiem ze zawsze lepiej jak takimi sprawami zajmuja sie przynajmniej 2 osoby - jakis czas temu zadano mi pytanie co robie dla Honmaru , pokazcie ze i Wy mozecie zrobic tak niewiele ;)

pozowl ze sie w post wetne :)

Pare rad:
1. podliczajcie w ramach mozliwosci na bieżąco, unikniecie syfu i wkurzania sie
2. rowne tabelki pod

Kod: Zaznacz cały

 robi sie w notatniku :P
3. wyznaczenie terminów walk daje rade :D
wroce za jakis czas i bede obserwowac jak sobie radzicie :P[/color]

4. pamietajcie ze finaly DE wygladaja w ten sposob - osoba z drabinki wygranych musi wygrac JEDNĄ PARTIĘ DO PIĘCIU WALK , natomiast osoba z drabinki przegranych musi wygrać DWUKROTNIE DO PIĘCIU. Nie sumuje się punktów cząstkowych. jesli wydaje sie wam to zbyt oczywiste to wyobrazcie sobie ze Luc w finale little tournament, Masta w Heihachi Cup oraz znowu Luc z Tomu w Xiao Cup o tym zapomnieli. 

Te rady juz mozecie sobie wydrukowac i powiesic nad lozkiem ;)
Ostatnio zmieniony 22-09-2007, 08:21 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Frizen »

no ja siebie najbardziej widze w roli supporta :P ale decyzje wam zostawiam...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: KRELIAN »

Frizen pisze:no ja siebie najbardziej widze w roli supporta :P ale decyzje wam zostawiam...
jak dla mnie to w pierwszej kolejnosci sa rozpatrywane wszelkie inicjatywy osob siedzacych juz troche na honmaru takze nie widze przeciwwskazan

osobiscie liczylbym jeszcze na takie osoby jak Yamada i Czit bo wiem ze na pewno znaja sie na rzeczy ale to juz niech dane osoby sie wypowiedza na ten temat ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: czit »

co do mnie to za 3 tygodnie sie okaże czy podołam temu wyzwaniu bo plan : sql + praca + honmaru moze nie wypalić z powodu braku czasu przez te pierwsze dwie rzeczy
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Pattrick »

Hmmm.... Mógłbym pomóc w postaci Publicysty :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Ana »

Problem nasz jednak nie polega na przedszkolnym "moglbym/moglabym", ale na wykazaniu realnej inicjatywy. Mowisz ze mozesz? Udowodnij to, bo pustymi słowami to wiecie co mozna...
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Aserot »

No mi los Honmaru na pewno nie jest obojętny i zawsze możecie na mnie liczyć.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Dumian »

Dokładnie tak jak napisała Ana.
Decyzja nie należy do nas a do Was, tych, którzy zdecydujecie się nie tylko napisać "widzę się w takiej i takiej roli" ale przede wszystkim coś zrobicie.

W naborze do redakcji nie będzie selekcji w stylu "tego i tego bierzemy", nabór odbywać się będzie na zasadzie "ten i ten coś zrobił więc się nadaje".

Myślę, że Honmaru istnieje wystarczająco długo aby dać już sobie spokój z pustą gadką która na samych słowach się kończy. Najważniejsze są konkrety, dlatego jak już pisałem w temacie chodzi o konkretne propozycje "mogę robić to i to więc to zrobię".

Możesz zorganizować turniej? Zrób to!
Możesz pisać newsy? Prześlij newsa próbnego do kogoś z redakcji!
Możesz pisać poradniki tutoriale, lubisz pisać recenzje/opisy itp.? Napisz!
itd. itp.

W kwestii turniejów to przecież nie trzeba brać wszystkiego na siebie, można organizować turnieje w kilka osób, można poprosić o oddzielne sub forum na tura, można w każdej chwili zwrócić się o radę do osób które już tym się zajmowały. To wszystko nie jest takie trudne jak może się wydawać :)

I na koniec najważniejsze... nikt nikogo nie oskalpuje jeśli się okaże, że sobie nie poradzicie, nie chcecie jednak tego robić lub nie macie czasu. To jest serwis od graczy i dla graczy, dlatego każdy może dać od siebie tyle ile chce i na ile ma ochotę.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Arucardo_1 »

ty mi Dumian napisz czy za tydzień pasowałyby ci spary, w ich trakcie jak wiesz opowiem ci o pewnej koncepcji :hyhy:


a oprócz tego mam jedną uwagę:


od jakiegoś czasu widzę, że honmarowicze chyba znudzili się "normalnymi" turami w Tekkena i organizowane są coraz oryginalniejsze wariacje, a to nie za bardzo kusi nowych. To między innymi z tego powodu scena się nie rozwija, a wręcz przeżywa regres. Argument, że "każdy może zrobić turniej" do mnie nie trafia, bo jednak nie każdy to potrafi.


No i co z tą Ligą online? Ja z powodu tego opóźnienia nie będę mógł wziąć udziału :/
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Dumian »

Arucardo co do sparów to GG a reszta twojego postu nie bardzo jest na temat wiec daruje sobie odpowiedź co by nie wszczynać tu niepotrzebnej dyskusji :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Chinczyk »

A może zrobić jakiś normalny turniej by każdy mógł wziąć udział bo w takim random cupie gra tylko 8 osób a reszta czeka i nie chce im sie trenować bo po co jeśli nie ma turnieju wiem ze był turniej team battle ale to nie to samo.Jeśli Wam sie nie podoba mój pomysł to nie bierzcie tego pod uwagę.Osobiście uważam ze byłoby większe zainteresowanie honmaru i tekkenem 3 online :hyhy:
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Dumian »

No ale co ten post ma wspólnego z pomocą lub współpracą z Honmaru?
"A może zrobić..." znaczy tyle samo co "zróbcie" a od pomysłów na turnieje jest ten temat.
Następne offtopy tutaj będą lecieć w kosmos.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: Frizen »

Ok Dumian powiedz kiedy zrobic tur i jaki - czyli czy mam kontynulowac random cup czy zrobic pospolity wszystkimi postaciami.

Edit by Dumian: Randomy są prowadzone "oddzielnie" więc ja chcesz coś robić to najlepiej normalny turniej (niekoniecznie na standardowych zasadach, możesz dodać coś od siebie). Tak czy siak jak pisałem w pierwszym poście po konkrety do do mnie na priv ;)
Ostatnio zmieniony 22-09-2007, 17:52 przez Frizen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Honmaru Cię potrzebuje - współpraca

Post autor: danielmarley »

Widzę, że tak jak wspominałeś Dumian potrzebni są ludzie, sprawa dość poważna ...

Piszę ponieważ los Honmaru nie jest mi obojętny ... jednak nie jestem tu ani długo, ani nie jestem stałym i "szanowanym" bywalcem, do tego nie znam się na niczym prócz wnerwiana, łojenia browców i skręcania lolków więc jedyne co mogę zrobić to życzyć wam powodzenia.

Good Luck And Godspeed !
jah jah sweet light is shining in my heart ....
Zablokowany

Wróć do „Strona, forum, sociale”