Emulacja PS2

Dyskusje, sparing partner, emulacja, emulatory, a także wszystko na temat pojedynków sieciowych za pośrednictwem Kaillery.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Karington
Elite player
Elite player
Posty: 127
Rejestracja: 29-06-2007, 13:06
Lokalizacja: Poznań

Emulacja PS2

Post autor: Karington »

Mam pytanko czy ktoś próbował chociaż odpalić na swoim kompie jakąś grę z ps2 ??
Ja próbowałem, udało mi się połowicznie ... :zdegustowany: obraz był w słabej rozdzielczośći, cały "latał" i gra się strasznie cięła ... tyle udało mi się zdziałać ...

ps. podobnego tematu nie widziałem, jak był albo coś nie pasuje to adminów proszę o usunięcie
Ostatnio zmieniony 28-09-2007, 17:41 przez Karington, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic "
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: Komandos »

Czy to trudne wpisać w google: 'ps2 emulator'? Nie ma emulatora ps2 który umożliwiłby w miare normalne granie i nie wiadomo kiedy będzie (napewno nie wcześniej niż za 5 lat). Jak chcesz pograć w gry na ps2 to musisz kupić ps2.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: Dumian »

Wszystko fajnie ale czy Karington pyta o emulator umożliwiający odpalenie gry w przyzwoitych warunkach czy o osiągi jakie uzyskują potencjalni odpowiadający w tym temacie? :P
Może niektórych bawi granie w zwolnionym tempie lub też są jakieś popierdółkowate gry, w które można jako tako popykać.

Jeśli o mnie chodzi to się w to nie bawię bo mam za słaby sprzęt ale jak ktoś ma konkretnego kompa to nie widze przeciwwskazań, żeby sobie potestować, w końcu po coś te emulatory są :P

No i stronka, którą pewnie wszyscy zainteresowani znają ale co tam: http://www.pcsx2.net
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: Action »

Najbardziej mnie bawi fakt, ze tworcy emulatora uwazaja gry, ktore chodza w 20fps na kompach rodem z NASA za grywalne. :zdziwko:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: KRELIAN »

moze na samej emulacji sie nie znam , ale gdybym mial zaczynac od 1 fpsa to w sumie tez bym sie nosil z tego tytulu :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: SubZero »

No bo są GRYWALNE. Można w nie normalnie, bez błędów i wykrzaczania się GRAĆ. A że chodzą wolno to już całkiem inna (mniej ważna) sprawa...
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: KRELIAN »

Komandos pisze:Czy to trudne wpisać w google: 'ps2 emulator'? Nie ma emulatora ps2 który umożliwiłby w miare normalne granie i nie wiadomo kiedy będzie (napewno nie wcześniej niż za 5 lat). Jak chcesz pograć w gry na ps2 to musisz kupić ps2.
jak macie przynajmniej dwurdzeniowego athlona 4600 i 2gb ramu to mozecie juz grac spokojnie. kumpel ostatnio zmienil na takiego wlasnie kompa i przechodzi ffxa - chodzi w granicach 50 fps i wyglada 'z leksza' lepiej - taka ciekawostka dla 'pecetowcow' :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Emulacja PS2

Post autor: Chinczyk »

KRELIAN pisze:
Komandos pisze:Czy to trudne wpisać w google: 'ps2 emulator'? Nie ma emulatora ps2 który umożliwiłby w miare normalne granie i nie wiadomo kiedy będzie (napewno nie wcześniej niż za 5 lat). Jak chcesz pograć w gry na ps2 to musisz kupić ps2.
jak macie przynajmniej dwurdzeniowego athlona 4600 i 2gb ramu to mozecie juz grac spokojnie. kumpel ostatnio zmienil na takiego wlasnie kompa i przechodzi ffxa - chodzi w granicach 50 fps i wyglada 'z leksza' lepiej - taka ciekawostka dla 'pecetowcow' :P
Za takie pieniądze co jest warty taki komputer to już lepiej kupić sobie PS3 ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: SubZero »

Chinczyk pisze:Za takie pieniądze co jest warty taki komputer to już lepiej kupić sobie PS3 ;)
To są uroki emulacji :]
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Emulacja PS2

Post autor: kemot722 »

Karington pisze:Mam pytanko czy ktoś próbował chociaż odpalić na swoim kompie jakąś grę z ps2 ??
Próbować... emulowałem Virtua Fighter 4 Evolution z zawrotna prędkością 23fps w porywach do 45 fps przy jednej postaci na arenie ;) Jednak jeśli czekanie na wykonanie combo przez twoją postać, które wstukałeś przed minutą cie nie zmęczy lub słuchanie muzyki w spooowooolnionym tempie, to jesteś twardy ;) Chyba, że ukryty dodatek Virtua Fighter 10th Anniversary z grafiką na poziomie VF1 przy 35-40 fps cie zachwyci, to też będę miał szacunek dla twardziela ;)

Tekken 4 - odlot, animacja 40 fps. Co z tego? Widzę same włosy w powietrzu. Po prostu Ghost Mode. Cool ;)

Poważnie rzecz biorąc. Temat, który zacząłeś, jest często zaczynany na różnych forach i jeszcze częściej po kilku odpowiedziach ląduje w koszu. Emulacja PS2 też mnie z lekka interesuje, ale to temat równie martwy jak wizja twórców (pseudo)emulatorów PS2 o grywalnej płynności gier konsolowych na PC.

Przepraszam, że budzę z tego jakże pięknego snu...
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Emulacja PS2

Post autor: SubZero »

Buahahahahahaha :D
Sorki, ale gdyby rzeczywiście twórcy emulatorów mieli do swojej pracy takie podejście jak piszesz, to nie miałbyś gdzie tego posta napisać...
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Emulacja PS2

Post autor: Zachariasz »

Chinczyk pisze:Za takie pieniądze co jest warty taki komputer to już lepiej kupić sobie PS3 ;)
Może PS3 kupisz, ale na telewizor już ci nie starczy... :/
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Emulacja PS2

Post autor: Chinczyk »

Zachariasz pisze:
Chinczyk pisze:Za takie pieniądze co jest warty taki komputer to już lepiej kupić sobie PS3 ;)
Może PS3 kupisz, ale na telewizor już ci nie starczy... :/
A co telewizora w domu nie masz :P
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Emulacja PS2

Post autor: Inferno »

Pełne możliwości graficzne PS3 można zobaczyć dopiero na dobrym telewizorze obsługującym format HD. Bez tego obraz wygląda co najmniej 50-60% gorzej, tak więc kupując PS3 warto też zainwestować w TV (a trochę to kosztuje :P )
Obrazek
Awatar użytkownika
danielmarley
Elite player
Elite player
Posty: 107
Rejestracja: 30-05-2007, 08:25
Lokalizacja: z rowca

Re: Emulacja PS2

Post autor: danielmarley »

Na szczęście ceny telewizorów HD ciągle spadają i coraz więcej osób ma możliwość zakupienia choćby 720p co już gwarantuje ciekawe wrażenia, jeśli natomiast śpisz na forsie albo tatuś ma firmę w anglii to kupujemy 1080 też najlepiej "progressive scan" bo wydawanie kasy na telewizor z "interlaced" czyli obrazu z przeplotem mija się z celem. Oczywiście nic nie poradzimy jeśli gra nie obsługuje trybu Full HD czyli 1080p, jednak dochodzą do nas informacje, że w najbliższej przyszłości wszystko będzie Full HD poczekamy zobaczymy. Dla lubiących czytać http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV
Co do cen http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd_full_hd/
Ah i jak tu być zapalonym graczem nie zarabiając przynajmniej 1500 zł miesięcznie ???
jah jah sweet light is shining in my heart ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Emulacja & Kaillera Center”