Tips & Tricks DOA2;] ??

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Kukis
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 25-02-2006, 20:58

Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Kukis »

Yo ludzie:D :P dawno mnie tu(tzn na honmaru) nie było :) :hyhy:
heehe kurde:D

Mam taką prośbę jakby ktoś znał jakieś tagowe rzuty albo ogólnie tips & triks do doa2 to niech napisze :) albo na gg da znać ;)

Pozdro dla wszystkich: Dumian, Aserot, Kingy, Oen, itp itd co graliśmy jak częściej tu bywałem :) :padam: :D
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Ana »

Tagowe rzuty wykonuje się tylko w jeden sposob, p,p+tag (F+P+K) i sa niewyrywalne
Obrazek
Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Żółw »

Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Phantom »

Można też t + Tag ale ogólnie robi się je bardzo prosto ;)

czasem mam wrazenie ze az za prosto :)
Ostatnio zmieniony 17-08-2007, 15:35 przez Phantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Power dream within your finger
Obrazek
hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: hayabusa »

Witam,mogl by mi ktos pomoc z łapanką hayabusy? otóż proboje juz ponad 2 tyg zrobic lapanke polegajaca na wybiciu przeciwnika w gore zmianie w liscie,zlapaniu go i "wkreceniu" w glebe.Wie ktos jak go wykonac?Jesli to wazne gram na dramcascie ale mysle ,ze to nie ma roznicy.Tylko prosze o wyjasnienie czytelne bo tag nie wiem co oznacza.thx pozdro
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Ana »

Ej Ty tak serio czy dla jaj?
To o czym mówisz to izuna, multis Hayabusy który robi po reversalach (przechwyty, t+F <F to domyslnie na padzie X>). Robi się go:
reversal, doł, dół/tył, tył, góra/tył, góra+F, przód,góra/przód, góra, góra/tył, tył, tył/dół, dół, dół/przód+F


czyli: przechwytujesz cios przeciwnika i najlepiej na gałce krecisz koleczka

Z reszta to wszystko jest w Command List jak wejdziesz do Practice (W doa to się nazywa Sparing), Start-Command List-> Hold i tam masz senko izuna to po reversalu highów, rekko izuna po midach i yoko izuna po lowach.


Tag natomiast to zmiana postaci grajacej w czasie gry. Wchodzisz w DOA2 w tag battle,wybierasz dwie postaci (przykładowo Hayabuse i Kasumi) i w trakcie gry praktycznie w dowolnym momencie mozesz zmieniac postac grajaca. Sluzy do tego ktorys trigger w DC, o ile dobrze pamietam (mowie o domyslnych ustawieniach). Tag w DOA to P+K+F (X+Y+B)

Jasniej nie potrafie
Obrazek
hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: hayabusa »

Ana pisze: Robi się go:
reversal, doł, dół/tył, tył, góra/tył, góra+F, przód,góra/przód, góra, góra/tył, tył, tył/dół, dół, dół/przód+F
czyli trzeba wstukac az tak skomplikowana kombinacje?!?


Probowalem(stosujac sie do Twojej rady-czyli przechwycenie plus galka),ale nie sama galka tylko dokladalem A=czyli ten reversal(bez tego nie udawalo sie)-w sumie 3x wyszlo 7x pod koniec lapal(juz bez krecenia)a w wiekszoci przypadkow nie lapalem wcale stad moje zapytanie powyzej.Thx za zainteresowanie i odpowiedz.
@EDIT
a jesli chodzi o inne ciosy to tak jak podejzewalem izuny nie ma w wersji na dc(opisanej)tylko combosy ale te juz znalem :D
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Yamada »

Łapiesz goscia hcf+Ti jedziesz pełne kółeczko na gałce zgodnie ze wskazówkami zegara zaczynajac od d i pod koniec wciskając T, a potem szybko jedziesz kolejne kółeczko w drugą stronę kończąc to na d/p+T. Banał.
Obrazek
hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: hayabusa »

Dzieki wielkie Wam.W miare teraz idzie czasem niedokrece czasem nie zlapie ale jest juz duzo lepiej.Mysle ,ze chwila treningu i bedzie ok.Jeszcze raz thx
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: Ana »

hayabusa pisze: a jesli chodzi o inne ciosy to tak jak podejzewalem izuny nie ma w wersji na dc(opisanej)tylko combosy ale te juz znalem :D
Ja bym jednak zaryzykowala stwierdzenie ze izuna w DOA2 w Command list jest i to zarowno ukazana po reversalach jak i jako normalny multis :luka:
Obrazek
hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: hayabusa »

Ana pisze:
hayabusa pisze: a jesli chodzi o inne ciosy to tak jak podejzewalem izuny nie ma w wersji na dc(opisanej)tylko combosy ale te juz znalem :D
Ja bym jednak zaryzykowala stwierdzenie ze izuna w DOA2 w Command list jest i to zarowno ukazana po reversalach jak i jako normalny multis :luka:
Owszem ,lecz w wersji Limited Edition :D

PYTANIE TO KIERUJE TO POSIADACZY DREAMCATÓW.

A teraz do rzeczy.Widzialem ostatnio fajny combo vid(nie trudno sie domsylic ,ze dotyczacy hayabusy)w wersji doaU na Xa.Kilka combosów przyciagnelo moja uwage np.1:10,1:28(jest ich wiele wiecej ale akurat te sa pierwsze ktorych dotyczy moje pytanie).

1.[1:10]Czy da sie w DC po przód-K użyć dół,dół-tył,tył K(czyli ten jakgdyby wystrzał na rękach)

2.[1:28]w 2 combie po PPP,tył P następuje znowuż dół,dół-tył,tył K[lub PPP,tyl P i jeszcze jedno PPP ,tyl P.OCZYWSICIE PRZEZ TEN CZAS PRZECIWNIK JEST W POWIETRZU].(Problem tkwi w tym ,ze w wersji na Dc specjlnie nie chce mi wyjsc.Moze to ja nie potrafie a moze gra nie daje takiej mozliwosci.Przykladowo porboje po P,P,P,tyl-P zrobic gora,K,K a ten dokręca mi combo,nawet jak odczekam chwile.Po dluzszej chwili robi ową kombinacje ale to niewystarcza aby postac przeciwnika tkwila w powietrzu. Dlatego pytam posiadaczy dc'kow-moze komus udalo sie taką kombinacje wykonac?

3.góra-P ,dol-prawo-P ,dol,dol-prawo,prawo-P, tyl+PK ciekawe combo ale żadko wychodzi.Zna moze ktoś ciekawy sposob aby podrzucic przeciwnika i zakonczyc tyl,PK(@EDIT mialem oczywiscie na mysli PK a nie KK).Na filmie wystepuje podobna kombinacja ale nie pamietam w jakiej minucie.

Wiem ,ze strasznie chaotycznie ale jak beda jakies pytania to prszoe bardzo.
Odsylam do linka moze troche pomoc:



PS.Dzieki Dumian za pomoc w Doa1 nie chcialem tam pisac zeby nie bylo spamu.
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: JJxenon »

Prawda jest taka Kolego że to co ten koleś pokazuje na tym filmiku jest prawie niewykonalne w DOA2 na dobrym przeciwniku z cholernie dobrym refleksem . Po tych criticalach i tak w większości można przechwycić i skontrować dalsze możliwości Juggi ^^ . Gdybyś zagrał z dobrym przeciwnikiem to byś się przekonał ^^ . DOA2 katowałem przez 6 lat więc wiem co mówię ^^
hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: hayabusa »

To ,ze podczas crita idzie reversalowac wiem od dawna,ale mam oczywiscie na mysli sparing.Udalo mi sie po hak ,dol-prawo P, dol,dol-prawo,prawo P wystrzal na rekach(dol,tyl K,choc wykonuje to poprzez 180 stopni od prawa do lewa dołem)czyli jest to mozliwe.Byc moze nie zrozumiales pytania :P a jesli chodzi o
PP,tyl P i jeszcze jedno PP ,tyl P przod P udalo mi sie wykonac ale pod warunkiem ze wybilem przeciwnika podczas jego dolnego throwa.tak samo z PP,tyl P gora KK.
oraz skos prawy PK ,tyl PK ale w tym problem ze to sie udaje na throwie a mi chodzi oto czy idzie to wykonac ze zwyklej podbitki.Chyba wszyscy wiedza ze po cricie przeciwnik wylatuje wyrzej.
Kwestie dotyczącą dol tyl K(wystrzał) rozwiązałem połowicznie bo nie wyszlo mi póki co
po PP tyl P lub przod K(po haku juz wychodzi ^^).
Bo moje proby powodzily sie niepowodzeniem w senscie ze braklo czasu na wystrzal bo przeciwnik lezal na ziemii.najlepszy combos jaki wykrecilem to 155dmg i 11hitów :D:D nie wiem czy to dobrze jak na hayabuse bo widzialem lepiej ale w innych czesciach :P
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: JJxenon »

Wykręciłeś Hayabusą 11 hit combo ale z criticalami tak ? :P . Bo raczej normalnie to nie ma tak dużo :P w DOA 2
hayabusa
Beginner
Beginner
Posty: 20
Rejestracja: 28-09-2007, 17:15

Re: Tips & Tricks DOA2;] ??

Post autor: hayabusa »

Zgadza sie^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”