B.A.K.A Y2k7

Dział poświęcony wszelkiego typu imprezom growym takim jak turnieje, zloty itp.

Moderatorzy: K', ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

B.A.K.A Y2k7

Post autor: KRELIAN »

Wybiera sie ktos na konwent Mangi i Anime 'Baka' we Wrocku?

http://baka.swat.pl/ - tutaj macie oficjalna stronke, procz wiadomych atrakcji lajtowo zapowiadaja sie rowniez tury w tk5 , sc3 i vf5 (zakladam ze 'lajtowo' majac na uwadze bake 2k4 :P)
Ostatnio zmieniony 08-11-2007, 00:08 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: vho »

Gdyby to było trochę (tydzień-dwa) później, pewnie bym się wybrał... głównie ze względu na vf5 (bo to taka popularna gra u nas, turniej na każdym kroku :P ).
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Yamada »

Będę. Głównie w celach anime'owych co prawda bo w bijatyki już nie gram (w SC3 ostatnio grałem jakoś pól roku temu, w T5 nie pamiętam już nawet kiedy, a w VF5 nigdy:P) ale dla jaj wystartować mogę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Ana »

KRELIAN pisze:wybiera sie ktos na konwent Mangi i Anime 'Baka' we Wrocku?
ja :oczami:
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Yamada »

Turniej T5 był ok lol - na rozgrywki grupowe czy jakie tam NIE WPUSZCZALI WIDZÓW tłumacząc to chaosem.

Ale i tak najlepszą akcją był zamiar organizatorów - chcieli zdyskwalifikować Liberty'ego bo...grał na sticku :D .


Tury VF5 i SC3 olałem pomimo, ze miałem szansę je wygrać bo okazało się, ze jeszcze cos pamiętam z tych gier, ale byłem strasznie zmeczony. Za stary już jestem na takie imprezy po prostu - szybko mnie męczą:). Wolałem odpocząć w domu:).
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: KRELIAN »

Jako ze mam chwile czasu , checi i humoru to sie rozpisze :P

No i po konwencie Baka 2k7. klimat i atmosfera w tym roku zdecydowanie przepila bez zapity edycje 2k4 (z pozniejszymi sie mijalem). Jeszcze zanim dojechalem z Ana na miejsce kilkukrotnie dzwonil do mnie Camus mowiac ze ‘ludzie od konsol’ nie wiedza jak prowadzic tury i DE (na ktore to wczesniej zostali namowieni przez brzeska ekipe). Ludzie czekali wiec na nas tymbardziej ze jak to powiedzial Camus : „wiecie kto za chwile przyjedzie? Administrator Honmaru !!” (czy ja o czyms nie wiem? :P) no i zaczekali ;)

De na 16 osob dalo rady , po sekundzie od wejscia zobaczylem Drke na ps3 i postanowilem ze ... no dobra , wzialem udzial w turnieju tk5 i zostalem zbity przez niejakiego Biegana po czym zakonczylem swoja przygode z turem i ruszylem w strone ps3 :)

Faworytem i najladniej grajacym inaczej byl oczywiscie Camus ale wraz z Herkim postanowilismy go zniszczyc psychicznie wspominajac czasy wygranych Pyrka w tk3 i jego brulionow z arcy jugglami. Mogl odpasc jakos w cwiercfinale z Gagarinem ale po pierwszej walce musialem na chwile wyjsc przez co mogl skupic sie na walce :P

W finale zmierzyli sie Borys z Camusem. Kapostiw nie pomogl. Mimo dosc wyrownanych walk Borys wygral 5:3 (wczesniej wygral z Camusem 2:1) i ... po raz pierwszy tego dnia sie usmiechnal :D

Nie mozna nie wspomniec o godnym reprezentancie Honmaru czyli K’, ktoremu chcialo sie jeszcze bawic w balans Lawem – gdybys przykapil to 3 miejsce byloby spokojnie na wyciagniecie reki ;)

Podium

1.Borys (paul, feng)
2.Camus (steve)
3.Gagarin (yoshi)
4.K’ (law)

gra jak gra ale ogolnie tur przeprowadzony byl sprawnie (przynajmniej od momentu kiedy pojawilismy sie z Ana ;) ). Bylo wesolo bo i ekipa dawala rade. Koles ktory zasugerowal ‘granie na takich samych kontrolerach dla wyrownania szans’ dal rade.

Na turze sc3 i vf5 nie bylem bo byly w tym czasie ciekawsze zajecia ;). Procz bezwzglednego kapienia Jackiem w drce pogralo sie tez troche w doa 4 – kapa Kasumi moze sie podobac :P

Z innych atrakcji warto wymienic ponetne kunoichi na ktore niektorzy mieli bana oraz panny ‘od przytulania’ :P , stoisko z game music na ktore trafila Ana co skonczylo sie Vagrant Story ost’ekiem dla mnie i wyjazdem na Asukona we dwoje za co odwdzieczac i dziekowac trzeba jeszcze dlugo ;). Nie mozna nie wspomniec rowniez o atrakcjach przed dworcem w postaci Sensation White i ‘lizaniu’ oraz ‘macaniu’ sie z Herkim (zazdrosc to wielki grzech :P). Jesli zas chodzi o ogladanie anime na konwencie to jakos tego nie czuje. zdecydowanie wole polazic po imprezie i pogadac z ludzmi , ewentualnie pograc z osobami z ktorymi nie mozna posparowac na codzien. Sztywne siedzenie przy anime/mandze jakos mnie nie kreci (wole zdecydowanie w domu) choc probowalem sie przekonac przez sekunde ... co kto lubi ;)

Pozdro dla K’ (malo sie rozmawialo i gralo ale nadrobimy to na dniach - mega pozytyw :) ), Kati i Aramisa (mozna bylo zostac bo afterek byl zacny :) ) , Libera (uznaje tylko drke wiec wiesz ;) ) oraz dla reszty osob ktorych poznalem a nickow wymieniac mi sie nie chce :P

Podziekowania dla Any za mega pozytywne zaskoczenie na konwencie (z wiadomych powodow :) ) oraz poprowadzenie DE.

Gratsy dla Borysa za zwyciestwo i steva Camusa za zrozumienie gdzie jego miejsce w szeregu i za to ze bylo za co pic :P

Do nastepnego ...
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Ana »

Skoro już się wypowiadamy, to także napiszę pare zdań od siebie :)

Fajnie zaczęło się robić od samego początku, jeszcze przed dotarciem na tur. Jak już Krel wspomniał zarulezowały telefony od Camusa z częstotliwością "co 5min". Dokładając do tego lekkie opoznienie autobusu (z Krelem dojezdzalismy z drugiego konca miasta) i dającą się wyczuć panikę w głosie Camusa "nikt tu nie wie jak przeprowadzić DE" oraz "ludzie chcą tura"- było najsowo. Na wejściu od razu chwycilismy kartki z rozpiskami, niestety nie udało nam się przekrzyczec normalnego systemu- "grupy i DE" (mimo, że była odpowiednia ilość osob- 32). Pierwsze walki były w systemie "kto przegra ten odpada". Krelian trafił na Biegana który przykapiał Fengiem i Baekiem. Mi wystarczył rzut oka na naszego Moderatora aby wiedziec ze 5 ma daleko i głęboko i z porzadaniem spoglada na stojącą obok PS3 z T:DR. W 5 lipe DJem odwalił jakich mało, zapominajac o podstawowych gwarantach, grając bez trapów itp.itd. (musiałam Skarbie :*) za to gdy dosiadł sie do DR nikt nie był w stanie mu zagrozic :) . K` pierwsza walkę miał z Ptakiem (brzeska ekipa), jak widac udało mu sie wygrac i wejsc do DE. W DE zaprezentował (za) mało kapiarskiego Lawa, ale i tak skończyło się dla niego megapozytywnie :) . Wszystkie walki nie licząc finału przebiegały na zasadzie: 120% energii i do 2 wygranych. Finał do 5 (lub 2x 5).

Co do samej organizacji. Nie mogę mowić za siebie bo niby ja bylam odpowiedzialna za tabelki (yeah), ale przede wszystkim dziekuje Aramisowi za pomoc przy rozpisaniu drabinki przegranych w DE na 16 osób. Zaś co do samego pomieszczenia, było dość małe co potwierdzily same osoby odpowiedzialne. Przez to też na początku walki odbywały się bez publiki. Aramis wyżej troche narzeka na to, ale imo jak na warunki panujace w consol roomie to było dobre rozwiązanie. Z resztą przecież można było spożytkować ten czas na dokładne przejrzenie oferty konwentu :) . Przy drugiej fazie DE do consol roomu mogl wchodzić kto chciał, szkoda tylko że dziwnym trafem w akcji zaginęła połowa uczestników przez co posypały się walkovery.

Z ciekawszych rzeczy turniejowych.. Ja osobiscie chyba najbardziej zwróciłam uwagę na koncówkę ostatniej rundy 6 walki finałowej (stan 3:2 dla Borysa, 2:2 w rundach). Coś niesamowitego, a defensywa Borysa może zrobić wrażenie. Zarulezowały też lekko komentarze Herkiego i Krela przy nagrywaniu walk Camusa, ale to juz trzeba było usłyszec "na zywo" :D

Z ekipy pozdrowienia dla dwoch panów pseudoorganizatorów którzy chcieli zbanować Libera za to, że gra na jakimś pudełku które ma więcej przycisków i przez to ma większą szansę na wygraną :) Równie mocne pozdrowienia dla Biegana, którego podejście do tura mnie zniszczyło (czytać: kolo po walce z Krelem siadł i czytał mangę Evangeliona, po czym poszedł grać z Krelem w DR:
Biegan: grałes w turze?
Krel: no
Biegan: odpadłes?
Krel: no przeciez z toba odpadłem
Biegan: :dontgetit: aha)

W consol roomie poza 4x PS2 (3x T5 i 1x mieczyki 3), PS3 (głownie DR i VF5), Wii, Dreamcastem (nikt go nie ruszył :dontgetit: ), 2x X360 był SNES z Castlevania i Mortalem ;) . X360 mimo małej ilości gier i tak mnie ujał bo były dwa pady i DOA4, co zaowocowało dylematem "co mi sie bardziej podoba: DR czy DOA4"

Inne atrakcje? Przyznam szczerze ze nie mam pojęcia jakie anime były grane, podobno był Death Note i Devil May Cry. Podobała mi się oferta sprzedaży wystawiona na ławkach. Pozdro dla gamemusic i fucki dla kolesia który kupił przede mną OST z Xenogears :P Do zobaczenia w Katowicach za dwa tygodnie (JJK masz być a Lord Gumiś ma Cie pozdrowic :P ). Ludzie od cosplayu dali mocno rade i przyznam szczerze, ze jak zobaczyłam ludków przebranych za postaci z Guilty Geara trochę mnie zgięło. Kunoichi zapewne podobaly się panom, imo wygladały jak tanie dziwki z zachodniego burdelu stylizowanego na wzor japan. Dopoki mi Krel nie powiedział ze to ninjaski to byłam przekonana ze to laski cosplayujace jakiegos hentaia :D

Prywata:
Krel: za wszystko :*

Brzeska ekipa:
Ptaku: za to że byliście, za "pomoc przy iXie" itp :)
Herki: za proby odbicia Krela i subtelne rozmowy o kupach na dworcu :D :D :D
Camus: za skapienie w DE :P a i tak masz lepsza nagrode od Borysa :D

Borys: gratsy za wygrana :)

K`: megapozytyw, widzimy sie jeszcze na graniu jakos niebawem? :)

KatiBu: miło było się spotkac :)

Aramis: za pomoc przy DE i swoją drogą jednak szkoda że szybko się zmyliście z Kati bo afterek był mocno ok

Liber: miło bylo poznac no i miło że chciało Ci się jechać taki kawał na turniej :D

Gagarin: podryw na zasady DE rlz :D

A także:
Dumian, czit i Lili Masta a`ka Phantom- zalujcie :P

A za 2-3tyg relacja z Katowic
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Dumian »

No żałuje, żałuje, z tego co piszecie było nieźle, może innym razem kiedyś gdzieś będę :P

A tak w ogóle to widze, że ludzie "od tabelek" i organizacji na Honmaru są nie do zdarcia także offline hehe :ok:

Widzisz Krel, za dużo klawy i bez niej w turach już tak nie wymiatasz chociaż pewnie z taką ilością przycisków to już w ogóle byś nie został dopuszczony :D ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Phantom »

Już żałuje: Postanawiam się poprawić i więcej nie grzeszyć :]

A tak serio to z wiadomych przyczyn nie mogę się zbytnio wkręcać w turniejowy wir ale... nadrobimy nadrobimy :cool:
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: KRELIAN »

Dumian pisze: Widzisz Krel, za dużo klawy i bez niej w turach już tak nie wymiatasz chociaż pewnie z taką ilością przycisków to już w ogóle byś nie został dopuszczony :D ;)
nom, do dzis ubolewam ze zapomnialem swojego czarnego LABTEC'A :D
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Ana »

Phantom pisze:Już żałuje: Postanawiam się poprawić i więcej nie grzeszyć :]
Amen, idz w pokoju Synu :>
Phantom pisze:nadrobimy nadrobimy :cool:
no ba :D
Dumian pisze:Widzisz Krel, za dużo klawy i bez niej w turach już tak nie wymiatasz chociaż pewnie z taką ilością przycisków to już w ogóle byś nie został dopuszczony :D ;)
To samo o sobie mowil K' a pozniej umowili sie na partyjke T5 :P
Dumian pisze:A tak w ogóle to widze, że ludzie "od tabelek" i organizacji na Honmaru są nie do zdarcia także offline hehe :ok:
mielismy dobre przeszkolenie :D

BTW kto jedzie na TTT5 jak bedzie? :) (mocno orientacyjne pytanie ;) )
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: K' »

To może ja coś jeszcze skrobnę co do BAKI z racji chwilowego dostępu do neta :P...

Ogólnie było naprawdę pozytywnie :)

Wspomniani Panowie organizatorzy tura T5 byli naprawdę zabawni :D Gdyby nie nadzór Any i Krela nad grupami tabelkami i innym tego tupu stuffem to różnie mogłoby to wyglądać :]

Sam przed turem nie tykałem Tekkena 5 od ok pół roku przy czym ograniczało się to głownie do gry z CPU ponieważ nie miałem wcześniej nigdy żadnych sparring partnerów którzy by w piątkę coś prezentowali/umieli chociaż w minimalnym stopniu grać, ale cóż taki urok mieszkania w niewielkich miejscowościach. Także jako, że był to mój pierwszy tur po raz pierwszy spotkałem się z ludźmi kumającymi tą gre. Jakoś szło, ale bez rewelacji. Odpadłem z Gagarinem 2:1. Przy stanie 1:1 nawet miałem szansę, ale machnąłem się przy jugglu w powietrze i zostałem po tym ukarany. Może gdybym był trochę lepiej ograny w Tekkenie 5 to mógłbym coś więcej zdziałać, a takto i tak jestem zadowolony :D

Prawdę mówiąc to liczyłem, że Krelian coś zdziała w tym turze szkoda, że chwilo "przysnął" bo tak na pewno spokojnie zaszedł by daleko. Walki były do 2 więc było naprawdę "szybko".

Game room był nawet fajnie wyposażony o czym pisała już Ana. Przyszło pograć chwilę w DRke i parę innych tytułów, którymi jak na razie nie raczę się w domu.

Na parterze można było zaopatrzyć się w wszelkiego rodzaju mangowo OSTowy stuff także i ja wyszedłem z tamtąd cięższy o parę Mang...

Z innych conowych atrakcji to w salce z DDRem niektórzy naprawdę dawali rade, było też para para dance o cosplayach (Onizuka i jedna Haruhi roolz ;) ) i innych kunoichi Krelian chyba coś już wspominał :hyhy:

Żałuję tylko, że musiałem potem szybko opuścić cona bo miałem ochotę pobyć tam trochę dłużej jednak z przyczyn niezależnych ode mnie odpadłem wcześniej...

Pozdrowienia dla ludzi których poznałem, a w szczególności Kreliana i Any - chyba się niedługo widzimy co ? ;)


TTT5 ? We'll see ;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Ana »

http://www.sendspace.com/file/xh1h9p Pare zdjec robionych przez ludzi na Bace :) W pakiecie slynne kunoichi :P

K':no pewnie :luka:
Obrazek
Biegan
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13-10-2007, 20:36

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Biegan »

dzięki za pozdrowienia od Any :) chyba byłem za bardzo zmęczony by jakoś poważniej podejść do turnieju, ale co by to zmieniło? miałem dużo szczęscia gdy grałem z Krelianem i tyle :D
mam pytanie, można gdzieś obejrzeć walki z tego turnieju???
byłbym wdzięczny za info
pozdro dla Kreliana i Any :)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: B.A.K.A Y2k7

Post autor: Ana »

Biegan pisze:dzięki za pozdrowienia od Any :) chyba byłem za bardzo zmęczony by jakoś poważniej podejść do turnieju, ale co by to zmieniło? miałem dużo szczęscia gdy grałem z Krelianem i tyle :D
mam pytanie, można gdzieś obejrzeć walki z tego turnieju???
byłbym wdzięczny za info
pozdro dla Kreliana i Any :)
Pytaj Kreliana, on chyba jakies ma :)

Ps. bedziesz na TTT5? :) swoja droga jak jestes z wro moznaby sie umowic na pogranie or stth :luka:


Di gratsy :)

Kayane: GRATSY <prowizorka rlz :D >
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turnieje, Zloty, Konwenty”