Polski hip hop, rap itp.

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Polski hip hop, rap itp.

Post autor: ślimak »

Co sądzicie o legendarnym Magiku, Fokusie i RAHimie jaki jest wasz ulubiony kawałek PFK Skład?

I jeszcze żeby było o czym pisać to dawajcie tu tytuły fajnych kawałków hiphopowych i wasze ogólne odczucia co do hip hopu®
Ostatnio zmieniony 06-01-2008, 23:10 przez ślimak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Primo »

Nie potrzeba mi wiele
Wystarczy czarter na Seszele
Przyjaciele, holenderskie ziele
Głębokie fotele
I konsola na czele
Z telewizorem o płaskim kineskopie
Oto w czym topię to co zarobię na hip hopie
Mój talent to ekwiwalent akcji
Ulokowanych w ropie
Każdy bank w Europie wie
Że eS eM O Ka jak Hworang kopie
Sprawdź to chłopie
Stale palę konopie
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Komandos »

Kiedyś ich słuchałem dużo ale teraz z ich kawałków pamiętam jedynie ,Jestem bogiem' i ,Ja to Ja' - zarąbisty oldskulowy hip-hop a nie to gówno co teraz. Kaliber 44 zresztą też był spoko.
Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: ślimak »

Tak to była ekipa nie to co teraz sam chłam i komercja typu lereknowatór i doniuliber
Ta kaliber był spoko mi szczególnie się podoba kawałek Konfrontacje

Garbaty anioł zszedł na ziemie i powiedział nigdzie stąd nie pójdziecie to więzienie.
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Inferno »

Ja jestem niestety na nie... Nigdy ich nie lubiłem, tak samo jak całego hip hopu.
Dla mnie ta "muzyka" to coś na jedna a tą samą nutę :P
W dodatku nie ma za grosz szczerości (przykładem niech jest Peja, który rapuje o biedzie, ulicy itd, a ma taką chatę że niejeden może mu pozazdrościć)
Nie chcę tutaj nikogo obrażać, każdy ma swój gust i to szanuję, ale ja w życiu bym tego nie posłuchał :przestraszony:
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Primo »

Ja jestem niestety na nie... Nigdy ich nie lubiłem, tak samo jak całego hip hopu.
Dla mnie ta "muzyka" to coś na jedna a tą samą nutę :P
No widać właśnie ze osłuchany jesteś. Muzyka klasyczna też tak jakoś na jedną nutę nie? No i metal na jedną nutę, tylko te gitary i gitary. O, popatrz regge tak samo
W dodatku nie ma za grosz szczerości (przykładem niech jest Peja, który rapuje o biedzie, ulicy itd, a ma taką chatę że niejeden może mu pozazdrościć)
:rotfl: jesteś aż tak ograniczony czy tylko udajesz?
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: KRELIAN »

no chyba nie bedziecie sie 'klocic' na poziomie commodore vs atari ? :oczami:

a co do tematu to z tego rodzaju klimatow jedynym kultem jest dla mnie Nagly Atak Spawacza - ile sie zluzowalem swego czasu z ich tekstow to moje :padam:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Komandos »

Ghost pisze:Ja jestem niestety na nie... Nigdy ich nie lubiłem, tak samo jak całego hip hopu.
Dla mnie ta "muzyka" to coś na jedna a tą samą nutę :P
W dodatku nie ma za grosz szczerości (przykładem niech jest Peja, który rapuje o biedzie, ulicy itd, a ma taką chatę że niejeden może mu pozazdrościć)
Nie chcę tutaj nikogo obrażać, każdy ma swój gust i to szanuję, ale ja w życiu bym tego nie posłuchał :przestraszony:
A co ty byś mieszkał w bloku zarabiając kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie? Peja to moim zdaniem jeden z najlepszych polskich raperów a jedyne co można mu zarzucić to to że jest troche monotematyczny, brak szczerości to ostatnie o co bym go posądzał. Następnym razem pomyśl zanim coś napiszesz.
Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: ślimak »

Ghost pisze:Ja jestem niestety na nie... Nigdy ich nie lubiłem, tak samo jak całego hip hopu.
Dla mnie ta "muzyka" to coś na jedna a tą samą nutę :P
W dodatku nie ma za grosz szczerości (przykładem niech jest Peja, który rapuje o biedzie, ulicy itd, a ma taką chatę że niejeden może mu pozazdrościć)
Nie chcę tutaj nikogo obrażać, każdy ma swój gust i to szanuję, ale ja w życiu bym tego nie posłuchał :przestraszony:
Hm... Co Rychu Peja ma wiedzieć o ciężkim życiu i biedzie a no to że wychowywał się na jednej z najgorszych dzielnic Poznaniu Jeżycach a że na muzyce się dorobił to chyba ma prawo sobie chatę sprawić a nie dalej w bloku gnić.
Co do muzy na tę samą nutę to jeśli tak sądzisz to musisz wiedzieć że o każdym rodzaju muzyki możesz tak powiedzieć jak się na niej nie znasz

Wszystko ma swoje priorytety niestety
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Primo »

Ja się nie kłócę o to co jest lepsze, bo wiem ze ta wypowiedź to pewna prowokacja, ale skomentowałem tylko tok myślenia tego pana.

tak żeby nie było offtopu to Paktofonika to bardzo fajny zespół do którego mam wielki sentyment. Nagrali sporo świetnych kawałków, ale jak historia pokazała, bez Magika juz sobie nie poradzili. Ich druga płyta "Archiwum Kinematografii" , na której zawarte były m.in. utwory odrzucone przy produkcji "Kinematografii" nie odniosła juz takiego sukcesu. Niektóre solowe kawałki Fokusa dają radę ale widać że chłopaki ogólnie nie odnaleźli się już po rozpadzie PFK
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: SubZero »

KRELIAN pisze:Nagly Atak Spawacza
Ehhh wspomnienia :)
"Gdzie jest Roman do ch***!?" :D
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Oen »

Komandos pisze:Kiedyś ich słuchałem dużo ale teraz z ich kawałków pamiętam jedynie ,Jestem bogiem'
Nie slucham raczej hh ale Jestem Bogiem to se nuce codziennie rano pod prysznicem i przez reszte dnia czuje sie bosko ;]
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: JJK »

Na początek zasugerowałbym zmienić tytuł tematu na "Polski Rap & Hip-Hop" (propozycja :P ), bo zauważyłem że dyskusja nie jest tylko o Paktofonice i raczej nie tylko o niej prowadzona będzie.

Sam moge powiedzieć tyle, że kiedyś łykąłem trochę tych kilimatów. Zaczęło się od rapu Kazika Staszewskiego i utworów z albumów "Spalam się", "Spalaj się" i "Oddalenie". Oldskul to jest, ale ma hipnotyzujące bity i naprawdę chwytliwe teksty ("Piosenka Trepa", "100 000 000", "Cyrk" to już kultowe teksty). Później przyszedł Liroy ze swoim "scyzorykiem" puścił parę niezgrabnie uformowanych wiązek ludziom się to spodobało (nie wszystkim ;) ), ale nie N.A.S. - co można wyczytać z tytułu utworu na ich demówce.
Nagły Atak Spawacza utopił rapera w "mięsie", którym on rzucał wcześniej we wszystkich. Liroy jednak nie zrozumiał argumentu (czyt. zignorował diss) i dalej propagował swój "styl", który coraz bardziej schodził na psy (vide "Skaczcie do Góry" :P) - mimo tego miał swoich zwolenników i doczekał się nawet pozycji kompozytora filmowego. W między czasie powstawało kilka zespołów, które zdobyły mniejszy lub większy rozgłos - m.in. Slums Attack, WYP3, Molesta Ewenement etc. i Kaliber 44.
Kaliber 44 był składem, który cechował się całkowicie odmiennym stylem muzyki jak i tekstu, który później był skrycie i nieudolnie kopiowany. Ich utwory "+ i -" i "Magia i Miecz" stały się kalką słowną dla wielu utworów hip-hopowych, które do dzisiaj przedstawiają ich zawartość w bardziej bezpośredni sposób. Bardzo mi się to nie spodobało i dalej mi się nie podoba.
Po odejściu Mag Magika (R.I.P) twórczość składu się załamała i nadzieja spoczęła na Paktofonice, Mystic Molesta aka Ewenement, które ewidentnie przejęły ciężar (w między czasie rozpadł się stary Slums Attack i szerszy chwilowy rozgłos zdobyło WYP3), lecz tylko na chwilę.
Dalej robi się mętnie i w tym momencie moje "czynne" (no może za duże słowo :P ) obserwacje tej dziedziny muzyki polskiej zmieniły się w skrajnie bierne (czasem coś posłucham jak się przypadkiem natknę :P , no i słucham starych dobrych kawałków :) ). Powodem szczególnym jest olbrzymia monotonność twórczości większości późniejszych i ówczesnych składów. Niekończąca się rolka papieru toaletowego z odzysku :P .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
ślimak
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 71
Rejestracja: 25-07-2007, 11:13
Lokalizacja: Warmia

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: ślimak »

Moim zdaniem Paktofonika jest znana głównie z Jestem bogiem a to tak naprawdę czubek góry lodowej i dlatego postanowiłem zamieścić tu kilka tytułów które warto obczić
Gdyby
2 kilo
Lepiej być nie może -fragment tekstu wyżej podał Primo
Dziewietnasty południk
Powierzchnie tnące
Rób co chcesz
W moich kręgach
Dejot Rusza Czarne Puyty
Aż strach pomyśleć
Chwile ulotne (to chyba jest znane)

Tyle ode mnie naprawdę polecam może komuś przypomną się stare czasy :cwaniak:
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Polski hip hop, rap itp.

Post autor: Ana »

Zmienilam nazwe tematu i przenioslam do odpowiedniego forum :)

Co do Paktofoniki: znam z 3 utworki, nie slucham i niespecjalnie przepadam. Kiedys mialam dwudniowa zajawke na WWO ale mi przeszlo szybciej niz sie zaczelo :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”