Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

No właśnie, a PG nie było fajne:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Myself, yourself- ktos cos wie i slyszal o tym? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Z opisu wygląda na kolejną adaptację Visual Novel. Cholernie dużo się tego ostatnio namnożyło :P
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Myself, Yourself ogladam. Założenia są standardowe - gość za małolata wyjeżdża, po iluś tam latach wraca, aby uczęszczać do pobliskiej szkoły, spotyka starych ziomków (oczywiście prawie same panny (od jednej na dzień dobry dostaje "liścia")) i jedziemy ze standardem. Póki co oryginalnością nie zaskakuje, ale fajnie się to ogląda. Taka typowa lekka seria na 12 epizodów - powiedziałbym, że to jest anime leżące "pomiędzy" takimi np. Kanonem (załozenia fabularne), a Ichigo100%(drobne elementy ecchi). Głębi w tym nie ma, ale z drugiej strony za wcześnie na takie werdykty. Szczególnie do gustu przypadł mi mol ksiażkowy w okularach - Aoi. Fajna jest;].
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

O Animaxie od jakiegś czasu coś tam już wiadomo, ale teraz jakieś potwierdzone info :hyhy: http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... m_roku.htm
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Nie będzie natomiast żadnych programów z dubbingiem
tyle dobrze, chociaż
Stacja najprawdopodobniej emitować będzie kreskówki z lektorem
nie wiem czy to lepsze...

No, ale przynajmniej logo fajne mają :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Action »

SubZero pisze:
Stacja najprawdopodobniej emitować będzie kreskówki z lektorem
nie wiem czy to lepsze...
Anime z lektorem na AXN Sci-Fi (Samurai 7 np.) dawało rade. :)
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Byłoby dobrze gdyby można było wybrać ścieżkę dźwiekową z lektorem i bez niego :) Lektor zagłusza niektóre dźwięki które chciałoby się usłyszeć, ale jakaś wygoda dla leniwych to jest :) Pewnie i tak polski Fandom będzie niezadowolony... Grunt, że coś się kręci, już widzę Lucky Star w Polando TV :D
Awatar użytkownika
Hakuzaijo
Master
Master
Posty: 283
Rejestracja: 27-02-2007, 09:04
Lokalizacja: Z Japonii

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Hakuzaijo »

Pora na głos sceptyka.
Stacja HBO, która ma wieloletni staż na wielu frontach (w sensie zasięg ogólno europejski + USA) postanowiła ,,wbić" się na nasz rynek (jako dystrybutor, ale zawsze) z ofertą profesjonalnego kanału tematycznego poświęconego anime.
Już słyszę te wiwaty fanów, że ,,oto się doczekaliśmy". A takiego! A w dupie! Chcecie wiedzieć dlaczego? Oto - subiektywne - podwody dla których ,,to się nie uda".
1. Błąd w założeniu. Może w Polsce są fani anime, ale 75% to dzieciaczki dla których dragon ball to kwintesencja japońskiej animacji. 10% to fani hentajów, zaś reszta (15%) którzy co nieco się orientują w temacie to trochę mało dla zapewnienia przyzwoitej oglądalności.
2. O ile już będą emitować to rodzi się pytanie - co? Bo - przy całym szacunku dla tej stacji - jeżeli potraktują nas jak reszta ,,kanałów tematycznych" to może być niewesoło. Tylko, żebym został jasno zrozumiany, powinno być coś dla ciała i coś dla duszy. Mam ochotę włączyć tv o 19 i obejrzeć jakąś porządną komedyjkę, 23 - mam ochotę na coś ,,cięższego" tematycznie (Lain, Elfen Lied or sth). Nie chcę być traktowany jako ,,małe dziecko co ogląda pokemony ". Pokażcie, że wam zależy. Pokażcie, że to właśnie dla tych 15% będzie emitować.
3. Mały cytacik:,,Nie wiadomo na razie przez ile godzin dziennie będzie nadawać (stacja)." LOL, trochę to nie brzmi budująco :|
4. Będzie to stacja prywatna, więc o hasła typu ,,panie to szatańska telewizja jest" raczej byłbym spokojny. I tak to będą mieć gdzieś. BTW Sezon na kaczki się skończył :P , czyżby więc pora na wolność telewizyjną?
5. Było już parę prób wcielenia na nasz rodzimy grunt anime (Tvp kultura - Cowboy bebop, canal + - Lain, AXN Sci-Fi - Samurai 7) więc jak widać, można też porządnie podejść do tematu.
Coby jednak nie było, że buc jestem i się psiocze jak to Polak, nie wiedząc co go czeka. Jeśli wszystko pójdzie po myśli stacji (oglądalność), to może wkrótce otrzymamy naprawdę profesjonalny kanał tematyczny na który tak wiele lat czekaliśmy. Może wkrótce dojdą do tego lekcje japońskiego lub coś w klimatach ,,Między wschodem, a zachodem", byłoby miło. Cóż, bądźmy dobrej myśli. Być może Polska zaczyna normalnieć? Oby!
PS Zrobił mi się mały elaborat :) , ale cóż, posiadanie własnej opinii zobowiązuje.
Nowa, kuźwa, mania :/ Widzicie poniżej :3
-------------------------------------------------------
nihonsun.net - wbijać tu panowie; wbijać;)
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Ma ktoś namiary na Higurashi no Naku Koro ni? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Ja znam tylko linki na MU.

Torrenty ssają jaja - półtorej tygodnia ściagałem Gungrave'a podczas gdy z directa to mi zajmuje jakieś góra 2 dni i torrenty mi walą net. Ale chociaż warto było bo Gungrave jest konkret..


-------------------
Dobra za namową Oena zaliczyłem kolejną serię. Mowa o

GUNGRAVE


Jest to anime stworzone na podstawie gry. Nie, tym razem nie była to kolejna ero game tylko gra akcji TPP pod tym samym tytułem od Segi. Anime jest jednocześnie prequelem dla softu Segi, ale również obejmuje wydarzenia które mają miejsce w samej grze. Nie da się jednak ukryć, że znacznie większy nacisk położony został na wydarzenia sprzed akcji gry.

Jest to anime akcji z domieszką sf. Nie brakuje również refleksyjnych momentów i symbolicznych scen. Jest krew, kule latają dosyć gęsto, jest przemoc, jest potężna mafia, są bezwzględni gangsterzy.

Anime rozpoczyna się w podobnym momencie co gra. Poznajemy historię Miki - 13letniej dziewczyny, której matka została zamordowana. Chwilkę później poznajemy tożsamość tajemniczego srebrnowłosego jegomościa - nieprzytomnego i podpiętego do dziwnej aparatury pana o imieniu Brandon Heat. Dowiadujemy się również, że to imię jest już nieaktualne i jego nowe imię brzmi "Beyond the Grave"... . Po kilkunastu scenach, z których nie jesteśmy jeszcze w stanie wyciągnąć sensowych wniosków kończy się pierwszy epizod, a zaczyna nasza historia majaca swój początek grubo ponad 20 lat wstecz... .

Pomimo tego cop napisałem w drugim akapicie anime to nie opowiada o wojnach gangów, mafii i tego typu rzeczach. Anime opowiada historię dwójki nierozłącznych przyjaciół - Brandona Heat'a, cichego, miłego i spokojnego chłopca i Harry'ego MacDowel'a, ambitnego, pewnego siebie młodzieńca - stanowią swoje idealne przeciwieństwa, ale to nie stanęło na przeszkodzie ich przyjaźni. Żyli w slumsach, każdego dnia walczac o przeżycie - kradli i oszukiwali aby zdobyć pieniądze na coś do jedzenia. Ale odpowiadał im taki styl życia - byli wolni. Myśleli, ze tak będzie zawsze jednak los rzucił im sporą kłodę pod nogi i obydwoje wstąpili do organizacji "Millennion" bedącej potężną mafią. Harry zrobił to dla władzy i siły, a Brandon chciał być blisko przyjaciela, oraz dziewczyny, którą kochał. Przyjaciele przysiegli sobie, ze razem wespną się po drabinie na sam szczyt i będą kimś. Jak się okaze - owa droga będzie bardzo trudna. Sama organizacja bardzo dba o swoich członków i opiera się na zaufaniu w strukturach - zdrajcy, niezależnie kim dla organizacji byli, są natychmiast eliminowani. Jak potoczy się życie przyjaciół w organizacji? Zobacznie sami:).

Anime ma bardzo ciekawe postacie, z czego zdecydowanie moim osobistym faworytem jest Brandon - ma znakomity portret psychologiczny, bardzo wiarygodne rozsterki, głęboko wierzy w swoje ideały.

Ostatnia sprawa - elmenty sf w Gungrave to naleciałość gry i może troszkę gryzą sie z bardzo realistyczną resztą, ale spokojnie da się je przeboleć i zaakceptować. Bohater sam kostium z gry ubiera w serialu może ze 3 razy i do tego widzimy go w nim tylko na chwilkę.

Anime bardzo dobre, przyjaźń Brandona i Harry'ego jest ukazana niesamowicie fajnie. Dodatkowo anime posiada drugie dno pomimo swojej powierzchownej prostoty i ma znakomite zakończenie po którym czuje się "to coś" w sercu. Zdecydowanie polecam.


Btw polecam oblukać to AMV - po prostu wyrywa z butów:
- ale UWAGA - zawiera bardzo znaczące spoilery i zaleca się ogladać tylko w przypadku gdy widziało już się anime (no chyba, ze nie zamierzacie obejzec samego Gungrave'a)

Natomiast wszystkim polecam krótki ale fajny trailer poświecony Brandonowi autorstwa Oena:


Pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Po 10 epkach Higurashi:
1. swietna fabula
2. swietnie prowadzona akcja
3. psychoza
4. Rika i Shion sa kawaii :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

A ja se napisze o Tsukihime coś.

Anime obejżałem za namową Actiona i z chęci wskoczenia w klimaty dla potrzeb Melty Blooda i okazało sie ze to naprawdę bardzo dobry tytuł. Klasyfikacja gatunkowa? Wampiry, dramat, akcja (czasami:P). Jak ktos ogladał Solę to jest w domu i wie o co chodzi. Cieżko powiedzieć coś o fabule bez zdradzania jakichkolwiek spoilerów więc sobie daruję, ale powiem tylko, ze jest bardzo fajna - wypada imo lepiej niz Sola, bardziej mnie zaciekawiła. Postacie to taki standard Type-Moona - mamy goscia z tajemniczą mocą (Schiki widzi linie życia każdego obiektu - gdy je przetnie nozem dany obiekt umiera/ulega zniszczeniu), który kuma otaczajacy go swiat i pannę która tego świata jeszcze nie kuma (czyli nasza Arcueid:P). Porównanie do Fate/Stay Night jest wiec nieuniknione (dodatkowo jeżeli weźmiemy pod uwagę bardzo podobny styl postaci). Anime ma klimacik, dodatkowo potęgowany rewelacyjnym OST (opening zabija na miejscu). Postacie również są nietuzinkowe i ciekawie obmyślone. Mój faworyt? Ciel oczywiscie (będziecie zaskoczeni:P), chociaż Arcueid też jest rewelacyjna. Zwroty akcji daja rady chociaż motyw z Archerem z F/SN to jednak nadal jest klasa sama w sobie jeżeli chodzi o Type-Moon:P.

Jeżeli komuś podobała sie Sola to na pewno spodoba mu się Tsukihime wiec łykać smiało.


W Higurashi przedostatni rozdział daje naprawdę OSTRO po dupie. No i ten dialog na samym końcu... .
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Ana »

Skad to mozna sciagnac i ile ma epków?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

A ja powiem tak, bo mam już dość ....

1. nie pisze tu nic , bo i tak tego nikt nie przeczya i nikt nie zwróci ani odrobinki na to uwagi
2. Sola jes mega-do-bani
3. Tsukihime jest niezłe ( z naciskiem na NIEZŁE ) .... ale rzeba przyznać, opening też mnie zniszczył :3
4. Jakbym umiał pisać ładne, rozwinięte zdania, to jakbym zaczął pisać o wzsyskich anime jakie oglądałem i miałbym opisywać swoje odczucia, o mam wrażenie, że było by txtu na całą jedną stronę w temacie
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”