Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Co lepsze Tekken czy Virtua Fighter??

Tekken
55
77%
Virtua Fighter
16
23%
 
Liczba głosów: 71

Awatar użytkownika
Żółw
Master
Master
Posty: 243
Rejestracja: 24-02-2006, 20:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Żółw »

Kilka dni temu nagrałem sobie VF4 Evo. Gra jest nawet fajna ;) Jest bardziej realistyczna, ale zamulająca. Aż "ciężko" jest grać. Grafika jest dobra. Obie gry są godne uwagi, ale ja wolę Tekkena :]
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Action »

Ja nie zaglosuje w ankiecie bo to tak, jak bym musial byc przeciwko jednej z tych gier :| a ja swoje zamilowanie do bijatyk zapoczatkowalem graniem w Virtua Fighter 1 na PC później grałem w Tekkena 2 ale kiedy już dostałem do swoich rąk Virtua Fighter 2 (moim zdaniem o niebo lepsze od Tekkena 2) to nie mogłem sie od niego oderwac dopiero Tekken 3 zdolal mnie od Virtua oderwac...a w Virtua Fighter 3 nigdy nie grałem a w Virtua Fighter 4 tylko chwilke ;]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Ana »

_Action_ pisze:a w Virtua Fighter 3 nigdy nie grałem
Nie masz czego żałować, totalnie zrąbali tą część
Obrazek
Awatar użytkownika
Mati
Elite player
Elite player
Posty: 117
Rejestracja: 21-07-2006, 17:31
Lokalizacja: Z za krzaka

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Mati »

Moim zdaniem VF jest plastikowy cos jak DoA na PSX-a nie ma porownania do Tekkena

Tekken zawsze, Tekken wszędzie, Tekken zawsze królem będzie:P <---- głupie:D Cos mi na mozg siada:D za duzo gram:)
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: simian_raticus »

Strasznie głupia walka! Tekken tylko dlatego "niby" jest lepszy bo więcej graczy miało PSX i PS2. Obydwie gry są świetne i stawiam je na równi ;)
Wojny Tekken vs Virtua wogóle nie rozumiem ;) To nie PES vs Fifa do cholery ;) hehe Obydwie gry są cudowne ;)
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: ryu116 »

Ja powiem tyle że Tekken pobijał Virtua Fighter do 2002 roku jak Sega wydała VF 4.
Od tamtej pory gry cieszyły się prawie że identyczną popularnoscią.
Ale ja wole Tekken-a bo można robic super combosy
Awatar użytkownika
Pattrick
Grand Master
Grand Master
Posty: 387
Rejestracja: 03-06-2006, 08:21
Ogrywam: TB, Tekken 7, Skullgirls

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Pattrick »

Hmmm....
VF 5 może i jest bardziej realistyczną grą niż Tekken i ma lepszą grafikę , lecz nie jest on taki dynamiczny , system ogranicza bajerowanie itd. Przecież bijatyka to nie jest typ gier , który ma być realistyczny bo wtedy byłby totalnie nudny , a za dobra grafika też nie jest aż taka fajna... Zdecydowanie wole Tekkena
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Action »

ryu116 pisze:Ja powiem tyle że Tekken pobijał Virtua Fighter do 2002 roku jak Sega wydała VF 4
No jakoś nie bardzo, gdyż do premiery TK3 to raczej VF rządził, no i może rządziłby dalej gdyby nie shitowy VF3, który programistom z Sega po prostu nie wyszedł.
Pattrick pisze:lecz nie jest on taki dynamiczny , system ogranicza bajerowanie itd.
A co, kapienie nie wydzodzi? (joke, nie mogłem sie powstrzymać :P ;))
Pattrick pisze:Przecież bijatyka to nie jest typ gier , który ma być realistyczny bo wtedy byłby totalnie nudny
Zagraj w bushido blade. :)


Co do tematu, przysiadłem troche do VF4 (tego to załatwiłem se nawet oryginała <szpan> :P) i VF4:Evo i musze powiedzieć, że duzo przyjelniej mi sie gra własnie w VF... może to dlatego iż mam kumpla maniaka (jezeli siada przy konsoli to tylko przy VF), dzieki czemu spary nie sa tak nudne (Goh potrafi naprawde wk**wic :D), a może to dzieki temu "klimatowi", ktory buduje design postaci, aren czy animacje ciosów/ruchów postaci (w zadnej innej bijatyce poprzedniej generacji nie zobaczycie tego elementu aż tak dopracowanego, podobną animacje widziałem tylko w DOA4 na X360) no i muzyka. :) Anyway, możliwe, ze wkrótce bede miał możliwość przetestowania VF5 w wersji na X360, wtedy napisze wiecej. :)


PS A tu taka ciekawostka, czyli cud emulacji VF3 na MAME - http://xs221.xs.to/xs221/07446/VF3Act.png :D
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Phantom »

Bushido Blade ma swój klimat :D

Ja ze swojej strony trzymam się podobnego podejścia co Action ;)

Tekken jest bardziej widowiskowy a VF realistyczny, gierki niby tego samego typu aczkolwiek tak się różniace :zdegustowany:

Chciaż Tekken dokonał w swojej karierze wiekszego przełomu (nie licząc 4) :cool:
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: JJxenon »

TEKKEN VS VF !.hehh odwieczne pytanie która seria jest lepsza. Tak się składa że z racji swojego wieku i doświadczenia z grami video miałem styczność z obydwoma seriami od początku ich powstania . To prawda że VF był jako pierwszy , ale jednak TEKKEN moim zdaniem go zdeklasował . Nie jestem jakimś wybredniakiem co do bijatyk , lubię sobie pograć i w TEKKENA, DOA, VF , SC, KOF . Ale skupmy się na Tekkenie i VF. Nie mam tu zamiaru porównywać tych gier pod względem oprawy AV bo jak wiadomo do kiedy te serie będą istnieć tak skoki graficzne będą między nimi różne. To tyle jeśli chodzi o grafikę . Skupmy się może bardziej nad postaciami z tych tytułów. I tylko nad nimi . VF - fajne , w większości nawet bardzo ( nie będę wymieniał które) , jednak brakuje im tej " ISKRY " jaką mają postacie z TEKKENA. Moim zdaniem już lepiej zaprojektowane i wymodelowane są postacie z serii DOA niż właśnie z VF ! . Tak tak moi drodzy NAMCO i TECMO ma lepszych designerów niż SEGA ! . To widać po Facetach i dziewczynach z tych serii . Niech mi ktoś powie czy PAI CHAN może konkurować z CHRISTIE z TEKKENA ? ( tak dla przykładu) pod względem wyglądu ? chyba nie, daleko jej, bardzo daleko . I mógłbym wymieniać tych różnic sporo pod tym względem . A faceci ? hmm w Tekkenie też mają lepszy klimat i w doa. Naprawdę cenię sobię z VF ! Akirę i GOHA ! ....tak te postacie mają to " Coś " . Z dziewczyn natomiast SARAH ( only VF 5) , Vanessa ( VF5 ) Aoi ? O-o a ona przypomina piękne wyobrażenie o japońskich dziewczynach , chyba nie.. jest ładna , ale jak na tak piękne szaty co nosi, za brzydka na Japonkę . Asuka Kazama ją NISZCZY strojem gejszy z T5 . Nie wspominam tu już nawet o przepięknej JUN CHLIP . A reszta dziewczyn z Tekkena hmmm Wszystkie są ładniejsze od tych z VF ! . Taka prawda ! . I niech się ktoś kłóci ze mną na ten temat i wytoczy mi parę argumentów które mi przemówią do zmiany zdania na temat postaci z tych gier to będę wdzięczny. To tyle z mojej strony w kwesti Wyglądu postaci TEKKEN VS VF !

edited by Ana
Ostatnio zmieniony 17-11-2007, 13:27 przez JJxenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Action »

JJXENON pisze:PAI CHAN może konkurować z CHRISTIE
Pai Chan należało by porównać z Xiao, jeżeli juz chcesz cokolwiek porównywać. Co do Christie... Vanessa z VF IMO zjada Miriam (jej niezapomniany usmieszek w intrze TK4 daje o sobie znac :D) na sniadanie. :p No, ale co do postaci to zrobie takie małe porównanie postaci z VF i TK. Tak to widzę:

[center]Akira Yuki - Feng Wei
Pai Chan - Ling Xiaoyu
Lau Chan - Heniek (?)
Wolf Hawkfield - King
Jeffry McWild - Craig Marduk
Kage-Maru - Raven
Sarah Bryant - Nina Williams
Jacky Bryant - Bryan Fury
Dural - Unknown
Shun Di - Wang Jinrei
Lion Rafale - Lee Chaolan
Aoi Umenokouji - Asuka Kazama
Taka-Arashi - Ganryu
Lei-Fei - Lei Wulong
Vanessa Lewis - Christie Monteiro
Brad Burns - Bruce Irvin
Goh Hinogami - Paul Phoenix
Eileen - Zafina
El Blaze - Miguel Caballero Rojo[/center]

Niektóre postacie są troszkę naciągane, lecz widać, ze Namco w pewnym stopniu brało przykład z SEGA (pisze w pewnym, gdyz np. takiego odpowiednika Kinga można spotkać w co drugiej bijatyce :p... ale ogólnie nie musisz zwracać uwagi na ta wywęszona przeze mnie teorie spiskowa :P). Lecz Namco poszło troszkę w inna stronę i powrzucał do TK wszelkiego rodzaju Miśki, Rogery i inne GunJacki, które wg. mnie psuja klimat i których w VF nie uświadczysz (no... VF ma Duralke, ale wyjątek potwierdza regułę a sama Duralka rox :P) no i TK mimo to ma może troszkę więcej postaci, ale co z tego jeżeli jedna jest kalką drugiej (5 Mishim w jednym TK rlz)?
JJXENON pisze:jednak brakuje im tej " ISKRY " jaką mają postacie z TEKKENA
Chyba EWGFa :P Tak na powaznie... Jeżeli tak cenisz sobie płeć piękną to warto by wspomnieć o animacji w obu bijatykach (o DoA i jej czwartej odsłonie nie wspominam bo to nie temat od tego)... no bo co z tego, że np. jedna postać wygląda jak wygląda, jeżeli porusza się sztywno jakby kij połknęła? :P A właśnie tak poruszają się postacie w Tekkenie (a przynajmniej do piątek odsłony gdyż w Gameplayach TK6 na YT widać poprawę). Weź to pod uwagę gdyż sam wygląd postaci to już raczej kwestia gustu :) (no, ale nikt mi nie wmówi, że po obejrzeniu intra TK4 widzi coś dalej w Christie :P).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: KRELIAN »

a nie lepiej zmienic nazwe tematu na "a dlaczego virtua ma byc lepsza?" :P

Action: az dziw, ze tak mało sie tu wspomina o systemie, nie? :P
Ostatnio zmieniony 16-11-2007, 20:14 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: JJxenon »

No ja wiedziałem że do tego dojdzie że fani TEKKENA i VF będą ze sobą prowadzić spory. Chciałem tego uniknąć. Prawda jest taka Action że to że bardziej podobają mi się postacie w Tekkenie nie świadczy o tym że olewam sobie te z VF . Napisałem ( VF - fajne , w większości nawet bardzo ( nie będę wymieniał które) prawda ? . Czyli z kwesti tego że jestem designerem i rysownikiem i znam się na tym cenię sobie obie pozycje pod tym względem . Tekken pokazał pazury designem przy odsłonie 5 części , ale o niebo VF też pokazała pazury ( VF5...oby tak dalej) i to nawet bardzo . Ale zdania nie zmienię , bo choć Mishim jest 5 w jednym tekkenie to mają one klimat

edited by Ana
Ostatnio zmieniony 17-11-2007, 13:24 przez JJxenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: KRELIAN »

to ktos tu prowadzi spory? :|

ja chce tylko wiedziec czemu VF jest lepszy od TK :P

Ty nie wyskakuj tak, on ma av z DJem... ;)

a ja mam Czerwone IKS wiec niech on nie wyskakuje :P
Ostatnio zmieniony 17-11-2007, 18:46 przez KRELIAN, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Co myślicie na temat odwiecznej walki Tekken vs VF?

Post autor: Yamada »

Moim zdaniem już lepiej zaprojektowane i wymodelowane są postacie z serii DOA ^^ niż właśnie z VF ! . Tak tak moi drodzy NAMCO i TECMO ma lepszych designerów niż SEGA
A moim zdaniem nie masz racji. Postacie w VF mają "normalne" stroje - kazdy idiota który spojrzy na Lei-Feia pozna że gość to mnich. Lau i Pai mają tradycyjne chińskie łaszki. Kage ma normalny nieubajerzony strój ninji, Wolf ma normalne ochraniacze, Goh fajne kimono, Aoi tradycyjny strój aikido więc nie wiem w czym problem. Dla mnie postacie nie muszą wygladać jak kosmici (tekken), lub przy każdym ruchu mieć widoczną bielizne (DoA).
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”