jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Wczoraj z nudów zacząłem ponownie od nowa Suikodena V (tym razem chcąc zebrać wszystkie stars of destiny) i kurde ta gra rządzi. Fabularnie jest super (wiele wątków, postacie od razu wzbudzają olbrzymią sympatię (Lymsleia, Miakis, Lyon, Georg, Sialeeds, Kyle itd) lub olbrzymią niechęć (Szczególnie rodzina Barrowsów - nie licząc Luseriny - ona jest słodka i dobra i cięzko uwierzyć, ze jest córką swojego ojca i siostrą swojego brata:P).

Pierwsze 8h gry to takie wprowadzenie - przedstawia nam z grubsza sytuację panującą w Królestwie Faleeny za rządów królowej Arshtat. Masz hero to syn owej królowej - niestety dla niego, w Faleenie najważniejszą osobą nie jest król, a królowa więc większosć obywateli po cichu uważa ze męscy członkowie rodziny królewskiej są bezużyteczni. Także nasz Heros wiedzie sobie beztroskie życie beż żadnych obowiązków, czasami pełniąc rolę ambasadora. Królowa ma jeszcze jedno dziecko - dziewczynkę imieniem Lymsleia - bardzo energiczna i mądra jak na swój wiek istotka. Na Lym zwrócone są wszystkie oczy bo to ona właśnie bedzie sukcesorem swojej matki i zasiądzie w przyszłości na tronie. w końcu Lymsleia osiąga taki wiek, ze rozgrywane zostają dla niej Sacred Games - zawody mające wyłonić jej przyszłego męża (tak, tak - ustawiane małżeństwa w szlachcie maja miejsce nawet w grach) i można powiedzieć, ze tutaj zaczyna się gra... .


Jedyne co mnie wkurza w tej grze to przeklęty rzut izometryczny którego nie można zmienić i którego nie dźwiga mój zmysł orientacji (trzeba się "uczyć" lokacji aby nie błądzić).

W ogóle jak chronologicznie idą Suikodeny?
tactics->4->tactics->5->1->2->3

Chyba tak nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Primo »

Witam mam wielką prośbę do Was, Moglibyście polecić mi parę dobrych ttyułów RPG na PS2? Akurat w będe miał teraz sporo wolnego czasu (noga w gipsie :/ ) i chciałem pograć sobie w coś ze statystkami i nie wiem co wybrać. Ogólnie Kingdom Hearts i FFX już kiedyś przeszedłem więc odpada ale wolałbym teraz raczej coś niszowego. Rzućcie ze trzema tytułami chociaż, please :oczami:
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

Xenosaga , FFX-2, FFXII i Disgea na singla w pierwszej kolejnosci , na dwie osoby polecam Baldur's Gate : Dark Alliance 1 i 2 - powinno styknac na poczatek

z niszowych daja rade LOTR the Third Age i Summoner 1 i 2 (z naciskiem na 2)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Komandos »

Zdecydowanie Dragon Quest VIII i Valkyrie Profile 2 - dwie najlepsze gry RPG na ps2.
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Primo »

Dzięki za pomoc :padam:
na pierwszy ogień pójdzie chyba Disgaea i FF X-2. Chętnie obadałbym też Xenosagę ale nie grałem w Xenogears, dużo stracę? Co do Valkyrie Profile 2 to jedynka średnio mi podeszła, ale pewnie przez to że zdobyłem najgorze zakończenie i po rozwaleniu ostatniego bosa usłyszałem cos w stylu game over, wracasz do Asgardu, koniec :/. Grałem wg wskazówek kumpla ze by mieć najlepszą końcówkę, zdjąłem pierścień Nibelungów itd, ale musiałem coś po drodze schrzanić i mam uraz :P
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Trylogia Xenosagi oczywiście.


W dalszej kolejności :
Suikodeny - szczególnie 5tkę (rewelacyjna fabuła przede wszystkim)
Valkyrie Profile :Silmeria (bezapelacyjnie najlepszy system walki w jRPG na PS2)
Star Ocean 3:Till the end of time (mega rozbudowany system i tony sekretów)
Shin Megami Tensei: Lucifer's Call i Digigtal Devil Saga 1+2 (trudne gry, demony, poważne podejście do tematu)
Teles of the Abyss (bardzo niedoceniona a naprawdę mega konkretna gierka)
Wild ARMS 3 (ta jest już BARDZO niedoceniona, ale naprawdę fajna i bardzo przyjemnie się w to gra)
Dragon Quest 8 (oldschoolowe podejście do tematu, dobra gierka ale jeżeli nie trawisz kreski Dragon Balla to nie tykaj nawet kijem)
Disgaea (najlepszy tactical RPG na PS2)
Front Mission 4 (jeżeli nie trawisz słodkiego klimatu Disgaei, a chciałbyś zagrać w taktycznego RPG to lepiej trafić nie mogłeś).
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

help :)
Jestem na samym początku VP2:Silmeria, konkretnie w Dipan. Miłobyłoby dostać się do zamku. Obeszłam całe miasto, przeczytałam 2 część TriAce Poem a straze dalej stoją przy wejściu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: JJK »

Nie pamiętam zbyt dobrze... musisz bodajże natrafić na scenkę w której straże rozmawiają o tym czy udać się na posterunek w innym miejscu (czy coś takiego :P). Spróbuj wejść do budynku, w którym był przedmiot (Union Plume) wyjść i skierować się w prawo do kolejnego ekranu, aż napotkasz scenkę...
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Powoli zbliżam się do końca Suikodena V (teraz czeka mnie The Twilight Forest - chyba najbardziej wkurzająca lokacja w grze - kto grał, ten wie dlaczego:P), kompletuję resztki postaci, pakuje, zbieram kesz i muszę powiedzieć ze mam niezłych kozaków:P.

Magic Absorb Rune - poprzednim razem go nie doceniłem, ale teraz naprawiłem ten błąd - to runo jest GENIALNE i to jest absolutny "must have" dla kazdego maga i heal'era (operującego magia ofkoz). Z tym runem gra jest ZNACZNIE prostrza i to runo czyni z takiej Zerase totalnego rzeźnika :P .

Powoli kompletuję sobie swój "dream team". Założenie - 3 wojowników w przednim rzędzie, Dwóch magów + healer w tylnym + bonusy na Reserve. Oczywiście nie jest to takie proste, a i ten układ może się zmienić bo niektóre postacie przejawiają spory potencjał zarówno w magii jak i są dobrymi fizycznymi attackerami (np Queen's Knights - Miakis i Kyle).

Jedyne co mnie wkurza w tej grze to "dosyć kolosalne" ceny wszelkich zbroi, hełmów itd. Mam sporo kasy, ale gdybym miał kupić wszystkim postaciom zacny sprzęt to bym sie stał Suikodenowym żebrakiem, więc zasuwam w tym "co mi da gra" czyli co znajdę w skrzyniach, dungeonach i sępię dropy od przeciwników.

SV rula:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Aserot »

No ja ostatnio z powodu braku czasu mecze tylko jednego jRPG. Odin Sphere może nie jest typowym RPG nie mamy multum statystyk. Są dwa główne parametry a raczej levele Hp i Psypher. A gra praktycznie opiera się na skrystalizowanej energii tak zwanych Phozons'ah które nie tylko służą do podbijania levelu broni ale również hodowli roślin jak i odnawianiu many. To co jest wielkim plusem tego tytułu to przepiękna rysowana grafika i cudowna animacja postaci. Choć trzeba przyznać że gra lubi zwalniać przy dużym natężeniu wrogów. Kolejnym plusem jest to że walka to nie jest typowa smaszerka co najwyraźniej widoczne jest podczas walki z bossami. Kolejnym plusikiem jest podział gry na osobne historie w których poznajemy wydarzenia kolejnych bohaterów które jednak łączą się w jedną wspaniałą opowieść. A podzielenie akcji na drobne rozdziały pozwala pograć nawet jeśli ma się tylko godzinkę dziennie :D.

Gorąco Polecam.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Słyszałem, że Odin Sphere ma też fajniutki OST. Sprawdzę to ale najpierw kończę SV i Personę 3.

A propo Suikodena to chronologicznie się to układa tak:

Suikoden Tactics (sam początek - kilka lat przed akcją SIV)
Suikoden IV (akcja dzieje się jakieś 150 lat przed wydarzeniami z pierwszego Suikodena i opowiada historię wojny o wyzwolenie wysp i powstania nowego państwa - Island Nations, poznajemy również w tej części przeklęte Rune of Punishment, które ma również sporą rolę fabularną (oj na pewno pojawi się jeszcze to runo w którejś części)).
Suikoden Tactics (historia Rune Cannons - bardzo niedługo po akcji SIV))
Suikoden V (akcja dzieje się 8 lat przed wydarzeniami z Suikodena I. Opowiada historię wojny o Sun Rune)
Suikoden I (Gate Rune War - wojna z Scarlet Moon Empire i powstanie Toran Republic)
Suikoden II (Dunan Unification War, powstanie Dunan Republic)
Suikoden III (2nd Fire Bringer War, zjednoczenie Grasslands i powtórka pierwszej Fire Bringer War sprzed 50 lat gdy to lider - Flame Champion, poprowadził Grasslands do zwycięstwa)

Ok ide już sobie :P .
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Action »

Ana pisze:http://www.sendspace.com/file/g4qmc0 :) dla Xenomaniaków
a dokładnie to co to? ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

Se wygaszacz z XenoII se :P
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: eq2D »

SubZero pisze:Se wygaszacz z XenoII se :P
Se print screena jakieś chce se :P
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”